Ilość cytatów w prezentacji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 20:55   #1
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681

Ilość cytatów w prezentacji.


W "zwyczajnych" tematach, typu 'samobójstwo w literaturze' itp. jest kilka cytatów z książek, to jasne (dla wzbogacenia zawartości prezentacji maturalnej).
Jednak mój temat brzmi: Funkcje monologu wewnętrznego w kreacji bohatera literackiego. Aby pokazać funkcje, muszę cytować (konkretna funkcja na konkretnym przykładzie). Funkcji tych jest wiele, mam mieć np. 20 cytatów i na ich przykładzie mówić? Czyli co chwilę będę czytała cytaty z kartki? Czy tak może być? ... Pomocy
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 21:19   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ilość cytatów w prezentacji.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 23:00   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ilość cytatów w prezentacji.

Ja miałam ze sobą kartę cytatów, którą przedłożyłam komisji. Nie czytałam właściwie wcale tych fragmentów, by zabierałoby to zbyt dużo czasu. Gdy komisja mnie poprosiła, żebym poparła to, co mówię, odpowiednim cytatem to po prostu sobie wzięłam kartkę i przeczytałam na głos (fragment ,,Pana Tadeusza").
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 23:42   #4
Radioactiv
Raczkowanie
 
Avatar Radioactiv
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: na granicy
Wiadomości: 197
Odp: Ilość cytatów w prezentacji.

Moja koleżanka jak rok temu zdawała i również miała cytaty, to też z kartki je przeczytała i tak też miała wpisane w bibliografii w pomocach
Radioactiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 08:38   #5
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: Odp: Ilość cytatów w prezentacji.

Wszystko już niestety oddane bez możliwości zmiany.

Ja wiem, że w każdej prezentacji są cytaty (na kartce do czytania, takiej dodatkowej), ale mój temat to "rola/funkcje" i moja prezentacja musiałaby się opierać na cytatach... I pytanie, czy tak może być, czy jest to dopuszczalne :P Będzie ona wyglądała jak jedna wielka analiza (oprócz wstępu, zakończenia, naturalnie)... ??
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:34   #6
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Odp: Ilość cytatów w prezentacji.

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
Wszystko już niestety oddane bez możliwości zmiany.

Ja wiem, że w każdej prezentacji są cytaty (na kartce do czytania, takiej dodatkowej), ale mój temat to "rola/funkcje" i moja prezentacja musiałaby się opierać na cytatach... I pytanie, czy tak może być, czy jest to dopuszczalne :P Będzie ona wyglądała jak jedna wielka analiza (oprócz wstępu, zakończenia, naturalnie)... ??
No skoro masz temat ewidentnie ,,analizujący" to nic dziwnego, że głównie będziesz komentować jakieś cytaty.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 22:04   #7
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Ilość cytatów w prezentacji.

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
W "zwyczajnych" tematach, typu 'samobójstwo w literaturze' itp. jest kilka cytatów z książek, to jasne (dla wzbogacenia zawartości prezentacji maturalnej).
Jednak mój temat brzmi: Funkcje monologu wewnętrznego w kreacji bohatera literackiego. Aby pokazać funkcje, muszę cytować (konkretna funkcja na konkretnym przykładzie). Funkcji tych jest wiele, mam mieć np. 20 cytatów i na ich przykładzie mówić? Czyli co chwilę będę czytała cytaty z kartki? Czy tak może być? ... Pomocy
20 cytatów to jakby nie patrzeć sporo. W ogóle nie mam pojęcia, jak masz zamiar wyrobić się z tym czasowo, skoro (po odliczeniu wstępu i zakończenia) zostaje Ci + - 10 minut, czyli masz 2 cytaty na minutę?! Robiłaś już mniej więcej prezentację? Wyrobisz się w ogóle z tym wszystkim?

Gdybyś jeszcze miała co chwila zerkać do kartki to faktycznie byłoby to dość kłopotliwe przy takiej liczbie. Myślałaś może o prezentacji multimedialnej? Wtedy możesz mieć cały czas wyświetlony cytat, o którym mówisz, i w miarę sprawnie przewijać nie tracąc czasu na ciągłe zerkanie do kartki i szukanie odpowiedniego fragmentu

Ale czekaj, czekaj... Nie oddawaliście już przypadkiem listy materiałów pomocniczych?

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
I pytanie, czy tak może być, czy jest to dopuszczalne :P Będzie ona wyglądała jak jedna wielka analiza (oprócz wstępu, zakończenia, naturalnie)... ??
A nie możesz np. tylko cytatów mieć w tym... czymś (nie nazywajmy wtedy tego prezentacją multimedialną, tylko jakimiś slajdami), a później po prostu ich omawiać? Czyli gadać wszystko już z głowy a tylko cytaty wyświetlać?

I skoro już wszystko masz oddane, to co wpisałaś w pomocniczych?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 10:51   #8
alcia22
Rozeznanie
 
Avatar alcia22
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 797
Dot.: Ilość cytatów w prezentacji.

Dobrze jest nie przesadzać z cytatami bo to może wkurzyć komisje że twoja prezentacja zawiera same cytaty. Najlepiej poproś konsultacje swojego polonistę niech ci doradzi odrobinę : ehem:
alcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:03   #9
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Ilość cytatów w prezentacji.

Cytat:
Napisane przez alcia22 Pokaż wiadomość
Dobrze jest nie przesadzać z cytatami bo to może wkurzyć komisje że twoja prezentacja zawiera same cytaty. Najlepiej poproś konsultacje swojego polonistę niech ci doradzi odrobinę : ehem:
No właśnie. I np. nie wiem jak w innych szkołach, ale u nas jest wyraźnie określone, że czas korzystania z tych pomocy (czyli właśnie cytaty, filmiki itd.) nie może być dłuższy niż 5 minut, warto więc sobie to wszystko dokładnie poukładać, żeby nie wyszło za długo
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.