Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-17, 18:13   #2911
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Wpisuje PEG na listę zakupów bo jednak na spirytusie salicyl zrobił mi masakrę. Albo spróbuje na oleju:p
U mnie sprawdza się jedynie spirytus, jednak jeśli dla kogoś jest on za mocny lub zbyt drażniący to PEG będzie lepszym rozwiązaniem. Peeling salipegiem nie jest bolesny (chociaż może ostro swędzieć) i jak wyżej, nie powoduje (dużego) łuszczenia, co dla jednych będzie plusem, ale dla niektórych jednak wadą.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 22:05   #2912
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Kurcze, coś jest ze mną nie tak Kwaszę się salicylem na spirytusie (doszłam już do 16%, użyłam tego stężenia z 3 razy), do tego tonik ok. 10% kwasu mlekowego. Skóra się łuszczy, po peelingu kwasem schodzi płatami jak u jaszczurki, a pryszcze jak były tak są

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 23:13   #2913
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Kurcze, coś jest ze mną nie tak Kwaszę się salicylem na spirytusie (doszłam już do 16%, użyłam tego stężenia z 3 razy), do tego tonik ok. 10% kwasu mlekowego. Skóra się łuszczy, po peelingu kwasem schodzi płatami jak u jaszczurki, a pryszcze jak były tak są
W tych samych miejscach czy nowe?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 13:02   #2914
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Może się skóra w taki sposób oczyszcza, ja przynajmniej tak mialam i po kwasach i po używaniu szczoteczki do mycia twarzy. Gdy zeszły to potem mega się skóra oczyściła i nic nie wyskakiwało.
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 14:52   #2915
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Kurcze, coś jest ze mną nie tak Kwaszę się salicylem na spirytusie (doszłam już do 16%, użyłam tego stężenia z 3 razy), do tego tonik ok. 10% kwasu mlekowego. Skóra się łuszczy, po peelingu kwasem schodzi płatami jak u jaszczurki, a pryszcze jak były tak są

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wg moich doświadczeń łuszczenie nie ma za wiele wspólnego z pryszczami czy zaskórnikami. To dobra opcja dla osób z przebarwieniami, bliznami, ale na same zanieczyszczenia to nie musi zadziałać, bo złuszcza się górna warstwa naskórka, a zanieczyszczenia siedzą o wiele głębiej.

Jest też opcja, że dopiero dłuższe używanie salicyla da efekty w kwestii oczyszczenia. Ja coś zaczęłam zauważać po jakichś 2 miesiącach regularnego stosowania płynu 10%, rok temu przy peelingu na alko nie było efektu - moim zdaniem za rzadko go robiłam, ale przez skutki uboczne zwyczajnie nie dawałam rady częściej.
W następną zimę planuję upolować płyn 5%, wydaje mi się, że to byłoby dla mnie mnie optymalne stężenie, które bym mogła stosować częściej przy zminimalizowaniu (lub całkowitym wyeliminowaniu) łuszczenia i odwodnienia, bo te nie są mi do niczego potrzebne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 16:24   #2916
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
W tych samych miejscach czy nowe?
Praktycznie ciągle w tych samych Używam kwasu salicylowego gdzieś od września/października.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 21:03   #2917
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Praktycznie ciągle w tych samych Używam kwasu salicylowego gdzieś od września/października.
Mnie zaczęło bardzo wypryszczać właśnie po salicylu, w miejscach, gdzie skóra schodziła najmocniej. Miałam wtedy problem z przebarwieniami na brodzie, co tydzień nakładałam w te miejsca po kilka warstw peelingu i za każdym razem odpadająca skóra ukazywała wielkie, czerwone pryszczo-gule. Nie wiem czy było to oczyszczanie, czy może reakcja na duże podrażnienie skóry, w każdym razie, o ile dobrze pamiętam, problem zniknął po jakimś czasie od odstawienia peelingów i w takiej formie nigdy już nie wystąpił. Teraz stosuję stężenia >20%, ale prawie się nie łuszczę i (odpukać) nie mam też problemu z pryszczami.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2016-01-18 o 22:43
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 20:43   #2918
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mnie zaczęło bardzo wypryszczać właśnie po salicylu, w miejscach, gdzie skóra schodziła najmocniej. Miałam wtedy problem z przebarwieniami na brodzie, co tydzień nakładałam w te miejsca po kilka warstw peelingu i za każdym razem odpadająca skóra ukazywała wielkie, czerwone pryszczo-gule. Nie wiem czy było to oczyszczanie, czy może reakcja na duże podrażnienie skóry, w każdym razie, o ile dobrze pamiętam, problem zniknął po jakimś czasie od odstawienia peelingów i w takiej formie nigdy już nie wystąpił. Teraz stosuję stężenia >20%, ale prawie się nie łuszczę i (odpukać) nie mam też problemu z pryszczami.
Ciekawe... czyli może pomogłoby odstawienie kwasu/ zmniejszenie stężenia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

W sumie mnie też wysypuje tam gdzie skóra się najbardziej łuszczy, no bo skoro mam problem, to chcę się go pozbyć i tam smaruję najwięcej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 23:12   #2919
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Ciekawe... czyli może pomogłoby odstawienie kwasu/ zmniejszenie stężenia

W sumie mnie też wysypuje tam gdzie skóra się najbardziej łuszczy, no bo skoro mam problem, to chcę się go pozbyć i tam smaruję najwięcej
Niestety nie wiem czy to normalna reakcja po tym kwasie, czy tylko przez przypadek mamy z nim podobny problem, a przyczyna jest całkiem inna. Mnie generalnie salicyl bardzo pomógł w usunięciu przebarwień pozapalnych (bo na zaskórniki nie zadziałał długofalowo w ogóle), więc wybaczyłam mu wszelkie niedogodności, w tym fatalny wygląd, ale więcej się na taki hardkor nie zdecyduję.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 20:45   #2920
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja też miałam podobny problem, może to nie były jakieś wielkie pryszcze, ale były właśnie w miejscach, z których chciałam się ich pozbyć. Doszłam to wniosku, że chyba po prostu za bardzo kombinowałam, tzn. peeling plus po kilku dniach czasem dawałam tonik i to było za dużo dla mojej skóry. Teraz raz na tydzień robię mocne stężenie, a później już cały tydzień tylko nawilżanie i jest w porządku jak na razie
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 17:04   #2921
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

kurcze dziewczyny, dziś się miałam kwasić pierwszy raz, ale im glębiej czytam wątek, tym więcej dziewczyn skarżyło się na wysyp i owszem, gładkość skóry, ale przy tym pełno gul i syfków. zastanawiam się czy jest sens kombinować, boję się, że będzie gorzej. cera wygląda tak, masakra jak lampa wszystko pokazuje i wyłapuje
raczej myślę, że sam tonik nie pomoże, i że peeling wskazany, ale może jednak na spirytusie?

---edit
dobra, zrobiłam, za bardzo mnie korciło mogę po zabiegu posmarowac Effaclarem Duo czy to będzie za dużo?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160121_175143.jpg (125,7 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160121_175638.jpg (110,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160121_175735.jpg (71,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160121_175743.jpg (57,7 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez wikaa24
Czas edycji: 2016-01-21 o 18:39
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-21, 22:45   #2922
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
kurcze dziewczyny, dziś się miałam kwasić pierwszy raz, ale im glębiej czytam wątek, tym więcej dziewczyn skarżyło się na wysyp i owszem, gładkość skóry, ale przy tym pełno gul i syfków. zastanawiam się czy jest sens kombinować, boję się, że będzie gorzej. cera wygląda tak, masakra jak lampa wszystko pokazuje i wyłapuje
raczej myślę, że sam tonik nie pomoże, i że peeling wskazany, ale może jednak na spirytusie?

---edit
dobra, zrobiłam, za bardzo mnie korciło mogę po zabiegu posmarowac Effaclarem Duo czy to będzie za dużo?
Jeżeli zdjęcia tylko podkreśliły niedoskonałości to masz naprawdę ładną cerę Nie wiem czy nie skupiłabym się właśnie na toniku z kwasem salicylowym lub LHA, bo poza zaskórnikami na nosie nie masz chyba większych problemów z cerą?
Po peelingu nie nakładamy już żadnych innych produktów z kwasami, a jedynie nawilżamy/natłuszczamy skórę.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 23:30   #2923
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeżeli zdjęcia tylko podkreśliły niedoskonałości to masz naprawdę ładną cerę Nie wiem czy nie skupiłabym się właśnie na toniku z kwasem salicylowym lub LHA, bo poza zaskórnikami na nosie nie masz chyba większych problemów z cerą?
Po peelingu nie nakładamy już żadnych innych produktów z kwasami, a jedynie nawilżamy/natłuszczamy skórę.
Oprócz ostatnio strasznie rozszerzonych, zatkanych porów na nosie i policzkach, mam od paru lat zaskorniki zamknięte na czole, skroniach, ostatnio rozniosly się mocno na brodę. I to w sumie z nimi chciałam walczyć. No i te rozszerzone pory wyglądające jak skórka pomarańczy... Nałożyłam krem nawilżający, stężenie coś ok 15 % mi pewnie wyszło choć nie byłam pewna czy odpowiednio docisnelam strzykawkę. Lekko swędziało, ale w sumie żadnych innych oznak. Chyba zrobię parę sesji peelingiem i zobaczę. No bo effaclar nie dał rady, serum bielendy też, dlatego chciałam spróbować coś mocniejszego
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 08:59   #2924
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Oprócz ostatnio strasznie rozszerzonych, zatkanych porów na nosie i policzkach, mam od paru lat zaskorniki zamknięte na czole, skroniach, ostatnio rozniosly się mocno na brodę. I to w sumie z nimi chciałam walczyć. No i te rozszerzone pory wyglądające jak skórka pomarańczy... Nałożyłam krem nawilżający, stężenie coś ok 15 % mi pewnie wyszło choć nie byłam pewna czy odpowiednio docisnelam strzykawkę. Lekko swędziało, ale w sumie żadnych innych oznak. Chyba zrobię parę sesji peelingiem i zobaczę. No bo effaclar nie dał rady, serum bielendy też, dlatego chciałam spróbować coś mocniejszego
Kwas salicylowy może pomóc na zaskórniki, ale porów znacząco i na stałe nie zwęzi. Na to nie ma niestety cudownego, domowego sposobu.
Tłok strzykawki tylko docisnęłaś lekko do kwasu czy porządnie ścisnęłaś nim kwas w strzykawce?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 10:33   #2925
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy może pomóc na zaskórniki, ale porów znacząco i na stałe nie zwęzi. Na to nie ma niestety cudownego, domowego sposobu.
Tłok strzykawki tylko docisnęłaś lekko do kwasu czy porządnie ścisnęłaś nim kwas w strzykawce?
Tak do oporu, aż odskakiwało, nie było wgl powietrza między proszkiem
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 13:43   #2926
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Oprócz ostatnio strasznie rozszerzonych, zatkanych porów na nosie i policzkach, mam od paru lat zaskorniki zamknięte na czole, skroniach, ostatnio rozniosly się mocno na brodę. I to w sumie z nimi chciałam walczyć. No i te rozszerzone pory wyglądające jak skórka pomarańczy... Nałożyłam krem nawilżający, stężenie coś ok 15 % mi pewnie wyszło choć nie byłam pewna czy odpowiednio docisnelam strzykawkę. Lekko swędziało, ale w sumie żadnych innych oznak. Chyba zrobię parę sesji peelingiem i zobaczę. No bo effaclar nie dał rady, serum bielendy też, dlatego chciałam spróbować coś mocniejszego
Zaskórniki zamknięte na brodzie mogą mieć podłoże hormonalne. U mnie skutecznie rozprawił się z nimi Glyco-A.
Na otwarte - salicyl, stosowany regularnie, najlepiej bez złuszczania, bo złuszczanie naskórka na zaskórniki nic nie da.
Na rozszerzone pory kwas mlekowy - np oszukany peeling Bielendy 40% kwas salicylowy + kwas azelainowy + kwas migdałowy + kwas mlekowy czyli w rzeczywistości peeling mlekowo-migdałowy.
To z moich doświadczeń, nie u każdego ww kwasy muszą tak zadziałać.
Poza tym, żeby zwężać pory, najpierw trzeba wymieść ich zawartość, czyli kolejność salicyl - mlekowy byłaby najlepsza, bo u mnie ta Bielenda owszem, zwęziła pory, ale co z tego, jak w środku siedziały dalej zaskórniki. Tylko że ja już na tę zabawę nie mam ochoty, zmęczenie materiału po prostu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 14:03   #2927
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zaskórniki zamknięte na brodzie mogą mieć podłoże hormonalne. U mnie skutecznie rozprawił się z nimi Glyco-A.
Na otwarte - salicyl, stosowany regularnie, najlepiej bez złuszczania, bo złuszczanie naskórka na zaskórniki nic nie da.
Na rozszerzone pory kwas mlekowy - np oszukany peeling Bielendy 40% kwas salicylowy + kwas azelainowy + kwas migdałowy + kwas mlekowy czyli w rzeczywistości peeling mlekowo-migdałowy.
To z moich doświadczeń, nie u każdego ww kwasy muszą tak zadziałać.
Poza tym, żeby zwężać pory, najpierw trzeba wymieść ich zawartość, czyli kolejność salicyl - mlekowy byłaby najlepsza, bo u mnie ta Bielenda owszem, zwęziła pory, ale co z tego, jak w środku siedziały dalej zaskórniki. Tylko że ja już na tę zabawę nie mam ochoty, zmęczenie materiału po prostu.
Dzięki u mnie to pierwszy sezon więc chęć odkrycia czegoś niesamowitego na te syfki i zapał na razie są, choć nie wiem czy peg+filtr+większa ilość pudru nie zapcha mnie bardziej niż normalnie mam i czy nie jest to błędne koło
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 18:24   #2928
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Tak do oporu, aż odskakiwało, nie było wgl powietrza między proszkiem
Przy odmierzaniu strzykawką kwasu nie ściskamy! Dobrze, że to "tylko" peeling na pegu, stężenie miałaś dużo wyższe niż planowane 15%.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 18:37   #2929
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przy odmierzaniu strzykawką kwasu nie ściskamy! Dobrze, że to "tylko" peeling na pegu, stężenie miałaś dużo wyższe niż planowane 15%.
Nie? W pierwszym poście jest napisane 'w przypadku strzykawki ściskamy', tym się sugerowałam
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 20:11   #2930
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Nie? W pierwszym poście jest napisane 'w przypadku strzykawki ściskamy', tym się sugerowałam
Chyba przydałby się jakiś odświeżony post o odmierzaniu kwasów w postaci proszku w mililitrach, bo wciąż wychodzą różne kwiatki czy to ze ściskaniem czy ciężarem kwasu.

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2070
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2081
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2110
itd.

Kwas należy lekko docisnąć tłokiem, nie ściskać ile sił w rękach.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 20:23   #2931
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chyba przydałby się jakiś odświeżony post o odmierzaniu kwasów w postaci proszku w mililitrach, bo wciąż wychodzą różne kwiatki czy to ze ściskaniem czy ciężarem kwasu.

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2070
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2081
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2110
itd.

Kwas należy lekko docisnąć tłokiem, nie ściskać ile sił w rękach.
W takim razie miałam z 1,7 ml kwasu na 3,6 ml pegu, tak mi się wydaje
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 21:08   #2932
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hue hue ja też ża pierwszym razem ścisnęłam i ponieważ robiłam na spirytusie to potem siałam zamęt na forum że twarz mi schodZi płatami i się poparzyłam-.-
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 09:15   #2933
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Hue hue ja też ża pierwszym razem ścisnęłam i ponieważ robiłam na spirytusie to potem siałam zamęt na forum że twarz mi schodZi płatami i się poparzyłam-.-
No to mi się nie robi nic :p
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 12:47   #2934
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
No to mi się nie robi nic :p

Cieszę się
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 12:48   #2935
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Cieszę się
Ja nie wiem czy się cieszyć bo nie wiem czy cokolwiek mi pomoże
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 13:09   #2936
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy się cieszyć bo nie wiem czy cokolwiek mi pomoże
A po co Ty się chcesz łuszczyć? Naprawdę potrzebna Ci ściągnięta, podrażniona i odwodniona twarz?
Masz ładną, gładką, jednolitą cerę, bez przebarwień i blizn. Łuszczenie naskórka nie usunie Ci zaskórników, jak już Ci pisałam, a chyba o to Ci chodzi. W tym wypadku tylko się cieszyć, że się nie łuszczysz.

Nie rozumiem tego kultu łuszczenia się, co to za masochizm w ogóle? Ma to sens u osób z bliznami i przebarwieniami, nie przy typowych problemach tłustej cery jak trądzik zaskórnikowy i nadprodukcja tłuszczu.

Ja się przy płynie Glymedu z 10% BHA łuszczę minimalnie, zwłaszcza w porównaniu z peelingami na alko z zeszłego roku, a jakoś widzę efekty, chyba jeszcze nigdy nie miałam tak czystej cery (nie licząc kilku m-cy na plastrach anty). Przy peelingach po których okropnie obłaziłam nie było efektu w ogóle.
Tylko że teraz musiałam na to poczekać 2 miesiące.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-01-23 o 13:12
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 17:16   #2937
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego kultu łuszczenia się, co to za masochizm w ogóle?
Ja myślę, że wciąż panuje przekonanie, że tylko łuszczenie = efekty. Tak jak u Ciebie, u mnie też duże łuszczenie nie dawało lepszych efektów niż trochę niższe stężenia, ale bez odpadającej skóry. Owszem przez 1, max.2 dni skóra była przepiękna i czysta, ale później zaskórniki wyglądały tak jak przed peelingiem, a ja na okrągło straszyłam albo skorupą, albo odpadającą skórą. Łuszczenie sprawdziło się u mnie na przebarwieniach, ale w żaden sposób nie pomogło na zaskórniki.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 17:57   #2938
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

chimay, zapaałka, mam podobne doświadczenia. Kwas salicylowy pomagał mi na zaskórniki, ale wyższe stężenia, powodujące większe łuszczenie nie przynosiły wcale lepszych czy szybszych efektów. Chyba najlepiej wspominam regularnie stosowane stężenia 10-15%, bo przy wyższych stężeniach łuszczenie było na tyle mocne, że powstawały mi nowe stany zapalne, skóra zrobiła się wrażliwsza i osłabiona. Na blizny (co prawda nie potrądzikowe) znacznie lepiej pomógł mi Acne Derm (kwas azelainowy), również bez bardzo mocnego łuszczenia. Nie widzę sensu w katowaniu skóry wysokimi stężeniami kwasu salicylowego, więcej w tym szkód niż pożytku. Chyba że rzeczywiście może komuś pomóc na blizny czy przebarwienia, ale u mnie tego działania nie zauważyłam.
Z racji większej wygody eksperymentuję z tonikami DIY, bardzo dobre efekty widziałam po toniku z azeloglicyną i glukonolaktonem, teraz podmieniłam glukonolakton na kwas glikolowy. Zaskórniki również utrzymane w ryzach, a lekkie łuszczenie występuje tylko na początku używania lub przy zwiększeniu stężenia. Podobny efekt uzyskiwałam po 2-3 miesiącach regularnego łuszczenia salicylem, a zaskórniki szybko wracały po skończeniu tej kuracji, więc to gra niewarta świeczki...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 08:43   #2939
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

To się chyba ciągnie jeszcze od czasów Laboratorium Urody, gdzie siedziało sporo masochistów i niektórzy z lubością opisywali jak ludzie patrzą na nich z obrzydzeniem w komunikacji miejskiej, bo odpadają im kawałki naskórka z twarzy.
Na mnie też kiedyś zrobiły wrażenie opisy efektów po salicylu w jednej części tego wątku, jak komuś odpadła skorupa z twarzy i zaskórniki wychodziły ze skóry po przejechaniu po niej paznokciem.

Mnie co prawda łuszczenie nigdy nie cieszyło, ale w pewnym momencie uznałam, że muszę je zaakceptować jako nieodłączną część zabawy z kwasami. Teraz widzę, że wcale nie muszę. Chodzi o to, żeby znaleźć takie stężenie i taką formułę, która da maksimum korzyści przy minimum skutków ubocznych.

Zresztą kwasy są bardzo zaskakujące, ja bym się na przykład nigdy nie spodziewała, że największe problemy sprawi mi rzekomo łagodny kwas laktobionowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 09:28   #2940
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Może takie totalne złuszczenie jest dobre na początku, ale faktycznie prędzej czy później dochodzi się do wniosku że nie warto. Ja nawet przy 10% salicyla łuszczę się przez ponad tydzień jak najlepszy wąż:/ jeszcze mi się skóra "zaogniła". Będę kombinować na pegu albo na olejku, ale najpierw skończę tonik własnej roboty z migdałkiem 5%. Trochę się boję tych kwasów po ostatnich przygodach z salicylowym...
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.