Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-22, 15:08   #1
sandrusiekvn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11

Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?


Witam od dawna czytam to forum, jeśli chodzi o kwestie urody i kosmetyków - jak widziecie jednak jestem nowa.

Chiałam was zapytać czy wiecie czemu wycofali Brevoxyl bardzo skuteczny w mojej opinii lek na walkę z trądzikiem? W aptekach w moim mieście nie ma go w żadnej nie wiadomo czemu, gdzieś w google znalazłam informację o rzekomym działaniu rakotwórczym nadtlenku benzolitu - który jest głównym składnikiem tego leku. Czy ktoś z was posiada jakieś informacje na ten temat? Stosowałam go przez 4 lata więc ta informacja mnie zaniepokoiła.

A teraz napiszę trochę o moich zmaganiach z trądzikiem i jak pomógł mi Brevoxyl ( głowna treść i pytanie jest zawarte u góry więc jeśli wam się nie chce nie musicie czytać mojego opisu poniżej)

BREVOXYL jest to jedyny lek, po którym moje wypryski znikały w ciągu jednej doby zasuszały się i po kłopocie. Stosowałam go punktowo już od około 4 lat gdy mi coś na czole lub brodzie wyskoczyło, a od czasu do czasu profilaktycznie na całą twarz. Oczywiście Beroxyl niczego nie leczył jedynie pomagał szybko i skutecznie się pozbyć wysztkiego. ( bo gdyby leczył to myślę, że już problemów ze skórą bym nie miała, chcoiaż czytałam , że trądzik można leczyć nawet 5 lat...)

Leczyłam się nim na własną rękę z tego wzgledu, że dermatolodzy w mojej okolicy ciągle mnie zawodzili. Pierwsza pani dawała mi co dwa trzy miesiące inną maść która oczywiście nic nie robiła z cerą, kolejny dermatolog stwierdził ze mam się nie malować i nie używać kosmetyków tylko mydło i silny antybiotyk - który jak stwierdził lekarz ogólny bardzo źle działa na wątrobę i przy tak drobych zmianach skórnych nie ma sensu go stosować - znów się zawiodłam. Kolejny trzeci dermatolog zobaczył moją skórę i chciał przpisać maść na co ja próbowałam powiedzieć, że już ją stosowałam i nic nie dała ale doktor w bezczelny sposób nie dał mi dojść do słowa i zaczął się mądrować po czym odprawił mnie z receptą i dowidzenia ... Może nie mam ropnych zmian dużych tylko takie jedynie od czasu do czasu ale mam zatkane pory, wągry ( czarne kropki koło nosa i na brodzie) i drobne małe białe krostki i często podskórne bardzo bolesne zmiany. Inny z dermatologów stwierdził, że - samo przejdzie i nie ma sensu tego leczyć. Kolejna pani dała mi mnóstwo ulotek z kosemetykami aptecznymi m.in IWOSTIN, na które wydałam mnóstwo pieniędzy i bez widocznych rezultatów.

Jedyne co dawało efekty to Brevoxyl początkowo moja skóra była po nim sucha ale gdy stosowałam go miejscami był idealny.
Miałam gładką cerę bez żadnych grudek jedynie czarne wągry na które używałam peeling, płatki z apteki lub kryłam podkładem.

W aptece zamiast brevoxylu polecili mi benzacne ale jest suche klei się nie wchłania i aby jakaś zmiana znikła trzeba około 3 dni.

Proszę o odpowiedź czy ktoś wie czemu wycofano brevoxyl oraz czy znacie jakieś dobre sposoby na zmiany skórne bo juz nie wiem co robić z tą skórą odkąd nie ma Brevoxylu wyglada fatalnie ((((
sandrusiekvn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:40   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

a czy benzacne czy jakos tak też wycofali? On tez ma ten nadtlenek, jesli go nie wycofali (może to od firmy farmaceutycznej zalezy a nie od zakazu uzywania tej substancji?) to spróbuj jego?

Co do tego dermatologa nr 2- zalecił Ci mycie twarzy zwykłym mydłem drogeryjnym Mydło ma to do siebie że ma mocno zasadowe ph (ok 7) a skóra ma kwaśny (ok. 5,5) także wcale nie jest dobre dla skóry takie mydło Jeśli mogę Ci coś polecić do oczyszczania twarzy- to łagodny srodek bez sls (może wysuszyć, za bardzo zetrzec to sebum z twarzy- a że cera trądzikowa często jest narażana na wysuszenie przez kremy, masci antybakteryjne to wcale nie jest dobre). Także ja od siebie polecam np. ziaja med kuracja anttybakteryjna- żel myjący. Nie ma sls, słabo się pieni ale ładnie załagadza zmiany trądzikowe, lekko oczyszcza z zaskórników Mi bardzo pomógł.

I jeszcze tu kiedyś z bloga dziewczyny podawałały przepis na jakąś mieszankę olejków naturalnych na wągry czy cos takiego Nie pamietam dokładnie... U jakiejś dziewvzyny na blogu ten przepis jest, także możesz poszukać. No i peling jak pisałas wczesniej

Jesli pisałaś o mydle np marsylskim, eco to polecam Aleppo 40 %

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-10-22 o 17:19
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:09   #3
paula_kinga
Raczkowanie
 
Avatar paula_kinga
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 43
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

oj zmartwiłaś mnie jak to rakotwórcze?

kupiłam brevoxyl jakiś miesiąc temu - wróciłam do niego po ok 2,5 roku nieużywania. I nadal stwierdzam, że ze wszystkich dotychczas stosowanych środków p/trądzikowych ten działa na mnie najlepiej.

te rakotwórcze działanie jest potwierdzone? muszę coś więcej o tym poczytać...
paula_kinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:39   #4
sandrusiekvn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...lu,t10567.html

Tutaj jest jakiś artykuł o tym ale nie wiem czy to prawda, nistety nie znam się na tym tak dobrze może to tylko jakaś antyreklama?
sandrusiekvn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:49   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/s0_0-Szukaj?value=brevoxyl jest na Dbam o zdrowie- chyba ze nie zmienili na stronie, może warto się przejść po aptekach i popytać jak to jest w rzeczywistości
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:50   #6
0701ad653af51fe7d46c15beb30305209a2a4c30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 313
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

Dobrze że zużyłam go tylko jedną tubkę na pół z siostrą, skoro ma szkodzić.
A co do benzacne to używam go aktualnie tak mniej więcej raz na tydzień, a gdy się wchłonie nakładam na twarz krem nawilżający (dokładnie to wykorzystuje wszelkie próbki kremów do twarzy jakie mi się uzbierały) więc nie jest wcale tak źle, a pomaga
0701ad653af51fe7d46c15beb30305209a2a4c30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:09   #7
sandrusiekvn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

ale jeśli to prawda, że nadtlenek Benzolitu zawarty w Brevoxylu ma takie działanie to Benzace również, bo zawiera ten środek

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/s0_0-Szukaj?value=brevoxyl jest na Dbam o zdrowie- chyba ze nie zmienili na stronie, może warto się przejść po aptekach i popytać jak to jest w rzeczywistości
kurcze produkt niedostępny ;/ a taki świetny
sandrusiekvn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 15:51   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

sandrusiekvn wejdź na DOZ i w wyszukiwarce apteki wpisz i jest...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 22:11   #9
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
sandrusiekvn wejdź na DOZ i w wyszukiwarce apteki wpisz i jest...
Jest niedostępny.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 09:46   #10
0701ad653af51fe7d46c15beb30305209a2a4c30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 313
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

Jak po aptekach pochodzisz to też nigdzie nie ma.
0701ad653af51fe7d46c15beb30305209a2a4c30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 22:29   #11
paula_kinga
Raczkowanie
 
Avatar paula_kinga
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 43
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

Faktycznie coś jest na rzeczy... Pytałam w kilku aptekach, nigdzie go nie ma i nie ma możliwości zamówienia w hurtowni. Farmaceuci rozkładali ręce kiedy pytałam o przyczynę jego braku, a kiedy wprost pytałam czy wiedzą coś na temat rzekomych badań nad jego rakotwórczym działaniem, tajemniczo milczeli lub mówili, że nie wiedzą... Proponowali za to benzacne, z którego dostępnością nie ma problemu. Zastanawiające.
paula_kinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 12:31   #12
sandrusiekvn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

Ja używam teraz w zamienniku Benzacne on ma 4% nadtlenku benzolitu a Brevoxyl miał 5% chociaż szkodliwe podobno jest dopiero 10%. Jak bedzie u was w aptekach Bervoxyl dajcie znać u mnie jeszcze nie ma a tylko on działał ! W sumie pamiętam jeszcze całkiem niezłe działanie miały duac i clindacne na receptę chyba znów muszę się wybrać do tych nieszczęsnych dermatologów
sandrusiekvn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 15:02   #13
nefer12
Przyczajenie
 
Avatar nefer12
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

Stiefel, spółka GSK
ul. Rzymowskiego 53,
02-697 Warszawa
tel. (+4822) 576 90 00
fax: (+4822) 576 90 01

to są dane producenta na Polskę, może zwyczajnie zadzwońcie i zapytajcie u źródła, ja go nie używam, ale moje koleżanki też są zaniepokojone brakiem kremu w aptekach.
nefer12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:40   #14
wella6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Berevoxyl wycofany? działanie rakotwórcze?

Wygląda na to, że Brevoxyl jednak zostanie wycofany ze sprzedaży!
Wielka szkoda, bo wycofują wszystkie produkty które okazywały się być skuteczne w moim przypadku.
Teraz po Silicol Skin z Saguny przyszedł czas na Brevoxyl..czyli trądzik zostanie już ze mną do końca...

Czym go zastąpić?
Benzacne mnie uczulał i podrażniał.
Epiduo to jednak nie to samo, a do tego niewydajny i drogi.
Akneroxid też działa inaczej..
Brevoxyl jest jedyny w swoim rodzaju.

Edytowane przez wella6
Czas edycji: 2014-10-21 o 18:07 Powód: poprawka
wella6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-21 17:40:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.