Peeling chemiczny tradzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-20, 11:50   #1
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518

Peeling chemiczny tradzik


Hej moim odwiecznym problemem jest tradzik (przez lat 6). Od 2 miesięcy stosuje antybiotyk Unidox, a zewnętrznie aknemycin plus na przemian z Benzacne. Efekty są słabe, tym bardziej, ze pozostały mi okropne czerwone przebarwienia na całej buzi, jestem w kropki... Dodatkowo zmiany zapalne ropne i grudki podskorne. Dermatolog zaproponowała mi min 3 zabiegi peelingiem chemicznym, po których do świat stan mojej cery ma ulec znacznej poprawie... I teraz nasuwa mi sie takie pytanie. Peeling chemiczny może i da radę z istniejącymi przebarwieniami (które są powierzchniowe), ale problem w tym, ze nadal wyskakuja mi nowe zmiany. Czy stosował ktoś peeling chemiczny (kwas glikolowy lub inny, powyżej 50%)? Jakie daje efekty i czy są one krótkotrwałe ? Jeden zabieg kosztuje w granicach 150zl, boje sie, ze wydam pieniądze w błoto...
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 12:57   #2
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Peeling chemiczny tradzik

Dolączam sie do pytania, też o tym myślałam...
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 13:14   #3
e-miska
Raczkowanie
 
Avatar e-miska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 391
Dot.: Peeling chemiczny tradzik

Witajcie,
Mam niewielkie zmiany potrądzikowe i chodziłam zeszłej jesieni na kwasy owocowe i efekt po kilku zabiegach jest na prawdę widoczny. Na duże zmiany moja kosmetyczka poleca Peeling ziołowy z Jadwigi. Fakt,że to jest bardzo ingerencyjny zabieg,ale podobno szalenie skuteczny. Ja tej jesieni także idę na kwasy owocowe
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce o piękną cerę!
__________________
ciuszki na wymianę

kosmetyki na wymianę
[/CENTER]
[/B][/COLOR][/SIZE]
e-miska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 13:39   #4
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Peeling chemiczny tradzik

Ja robiłam sobie kwas migdalowy 40% sama w domu, ale efekty nie były super... Dlatego myśle nad tym glikolowym w wyższym stężeniu, który wykona mi lekarz. Tylko ta cena, olaboga... ;p 450 zł za 3 zabiegi.
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 10:36   #5
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Peeling chemiczny tradzik

hej wszystkim cześć miska203
Ja stosowałam Atrederm bo nie mam kasy na drogie zabiegi i powiem Wam, że efekty naprawdę fajne. Tylko trzeba być przygotowanym na wysyp pryszczy ja takim miałam bardzooo na brodzie (i lepiej mieć też jakiś antybiotyk zewnętrzny) ale potem z kolejnym użyciem było coraz lepiej. Trzeba być przygotowanym także na bardzo duże złuszczanie naskórka i w ogóle... Ja go stosowałam jakieś 3 miesiące, w trakcie wyglądałam fatalnie ale potem całkiem fajnie. Oczywiście pryszcze wyskakują nadal (POC) ale wydaje mi się że nie takie jak wcześniej. A żeby nie zniweczyć efektów mam też Retin-A i dalej się czasem smaruję. Dla wtajemniczonych nie stosuję Diany więc ratuję się złuszczaniem
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=130856 poczytajcie zmagania dziewczyn.

Edytowane przez Monika 8 4
Czas edycji: 2012-11-21 o 10:38
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 14:07   #6
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Peeling chemiczny tradzik

Witam,
ja stosowałam kwas kwas glikolowy oraz migdałowy. Ten drugi o wiele łagodniejszy, ale i efekty troszkę marniejsze - w moim przypadku


chindarella, nie wiem jak duże są Twoje problemy, ale 3 zabiegi to w moim odczuciu mało, żeby skórę poruszyć do tego stopnia, aby przebarwienia zlikwidować. Ja chodziłam całą zimę, co dwa tygodnie umawiałam się z kosmetyczką i w takiej częstotliwości buzia faktycznie wyglądała o niebo lepiej. Dodatkowo zaskórniki znikały, a twarz była promienna i rozjaśniona - nie wiedziałam że mogę tak wyglądać. To co wyskakiwało szybko znikało nie pozostawiając śladu, a po pewnym czasie przestało wyskakiwać

sam zabieg do moich ulubionych nie należał. Szczypie strasznie i ciężko tą chwile wytrzymać. Po 2 dniach zaczyna się łuszczenie, co również nie należy do przyjemnych. Wszędobylskie skórki ...

Teraz znowu jest idealny czas na takie zabiegi, ale mimo tego jakoś się zebrać nie potrafię. Cena skutecznie mnie odstrasza, gdy przypomnę sobie ile mnie to kosztowało w zeszłym roku.
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.