praca a dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-25, 14:44   #1
rika100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 46

praca a dieta


Chodzi o to że mam tak że odkładam życie ,, aż schudnę '' . W poniedziałek mam umówioną wstępną rozmowę o prace (pomoc kuchenna), mam obawy że nie dopilnuję diety bo do pracy muszę przemycić 3 posiłki , zjeść je, a może być ,, taki za☠☠☠☠☠☠☠''(wybacz ten wulgaryzm) , że nie będzie czasu na to albo szefowa/szefowie będę krzywo się patrzeć. A dodam , że pierwszy raz w życiu tak dobrze idzie mi odchudzanie schudłam 10 kg już ( odchudzanie to dla mnie priorytet bo za rok idę na studia) Kiedyś już próbowałam jako kelnera i nie przyjęto mnie ze względu na nadwagę ( wiadomo kelnerka= dobra prezencja) boję się , że będą mną pomiatać ze względu na nadwagę . Z drugiej strony mam odłożony 1 tys. i nie mam noża na gardle jeśli chodzi o finanse będę miała bezpośrednio przed studiami, po za tym po maturce mam pół roku wakacji i na pewno znajdzie się jakaś fucha(mieszkam w turystycznej miejscowości) tylko zastanawiam się czy nie robię sobie przypadkiem wymówki - wszyscy znajomi dookola mają prace tylko tak dodam
rika100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 14:59   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: praca a dieta

Odchudzanie nie powinno być obsesją. Czytałam twoje inne wpisy i przerażają mnie. Nie skupiaj się na odchudzaniu, nie powinno to być twoim celem życiowym (to troche puste). Serio? Boisz sie nowej pracy, bo nie będziesz mogła z zegarkiem w ręku jeść posiłki?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 16:16   #3
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: praca a dieta

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Odchudzanie nie powinno być obsesją. Czytałam twoje inne wpisy i przerażają mnie. Nie skupiaj się na odchudzaniu, nie powinno to być twoim celem życiowym (to troche puste). Serio? Boisz sie nowej pracy, bo nie będziesz mogła z zegarkiem w ręku jeść posiłki?
Kaguya popieram.

Waga nie powinna być celem życiowym.

Ja w czasach, gdy pracowałam i się odchudzałam starałam się jeść 4 posiłki w ciągu dnia, ale bez zegarka w ręku.

Czyli mniej więcej co 4h. Jak miałam więcej pracy to posiłki się przesuwały, ale zawsze jadłam spore śniadanie, więc nie było problemu z głodem.

A Ty zamiast zastanawiać się nad tym czy będzie duży ruch zapytaj się czy będziesz miała jakieś przerwy na jedzenie. Zawsze można zamiast 1 posiłku wziąć jakiś koktajl albo sok owocowy.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 18:52   #4
rika100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 46
Dot.: praca a dieta

moje wpisy Cię przerażają ?

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

no mam ścisłą diete co poradzić
rika100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 09:13   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: praca a dieta

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Odchudzanie nie powinno być obsesją. Czytałam twoje inne wpisy i przerażają mnie. Nie skupiaj się na odchudzaniu, nie powinno to być twoim celem życiowym (to troche puste). Serio? Boisz sie nowej pracy, bo nie będziesz mogła z zegarkiem w ręku jeść posiłki?
nie wiem, co było w innych wpisach, ale co do tego to ja też mam stresa, czy uda mi się zjeść posiłek w wyznaczonych godzinach. nie jest to kwestia obsesji tylko tak rozkręconego metabolizmu, że jak jestem głodna to jest mi niedobrze.
Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
Kaguya popieram.

Waga nie powinna być celem życiowym.

Ja w czasach, gdy pracowałam i się odchudzałam starałam się jeść 4 posiłki w ciągu dnia, ale bez zegarka w ręku.

Czyli mniej więcej co 4h. Jak miałam więcej pracy to posiłki się przesuwały, ale zawsze jadłam spore śniadanie, więc nie było problemu z głodem.

A Ty zamiast zastanawiać się nad tym czy będzie duży ruch zapytaj się czy będziesz miała jakieś przerwy na jedzenie. Zawsze można zamiast 1 posiłku wziąć jakiś koktajl albo sok owocowy.
jeśli ktoś ma sporą otyłość to tak, odchudzanie powinno być celem życiowym.
i cóż, dla mnie koktajl czy sok owocowy to nie posiłek. ba, sporo osób ogranicza owoce na diecie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 09:19   #6
rika100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 46
Dot.: praca a dieta

no dokładnie
rika100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 16:05   #7
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: praca a dieta

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie wiem, co było w innych wpisach, ale co do tego to ja też mam stresa, czy uda mi się zjeść posiłek w wyznaczonych godzinach. nie jest to kwestia obsesji tylko tak rozkręconego metabolizmu, że jak jestem głodna to jest mi niedobrze.

jeśli ktoś ma sporą otyłość to tak, odchudzanie powinno być celem życiowym.
i cóż, dla mnie koktajl czy sok owocowy to nie posiłek. ba, sporo osób ogranicza owoce na diecie.
Zawsze można zrobić soki albo koktajle warzywne. Lepsze sok lub koktajl zamiast jednego posiłku w pracy niż nic.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-27, 07:53   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: praca a dieta

Uwaga, podaje haslo: BIALKO.

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Zreszta serio, wypicie koktajlu a zjedzenie czegos - podobny czas
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 07:59   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: praca a dieta

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie wiem, co było w innych wpisach, ale co do tego to ja też mam stresa, czy uda mi się zjeść posiłek w wyznaczonych godzinach. nie jest to kwestia obsesji tylko tak rozkręconego metabolizmu, że jak jestem głodna to jest mi niedobrze.

jeśli ktoś ma sporą otyłość to tak, odchudzanie powinno być celem życiowym.
i cóż, dla mnie koktajl czy sok owocowy to nie posiłek. ba, sporo osób ogranicza owoce na diecie.
Metabolizm (też lubię jeśc regularnie, jak nie zjem, to mnie mdli, jestem zła i rozdrażniona) to jedno, a obsesja - drugie. Polecam poczytać inne wpisy autorki, no ale skoro odpisuje jedno- i dwu-wyrazowymi zdaniami, to nie wiem, czy warto się produkować.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 11:24   #10
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: praca a dieta

Ja np. mam tak ze jak nie zjem o wyznaczonej godzinie to robi mi się troche slabo plus automatycznie psuje mi się samopoczucie
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 23:45   #11
karolciak86
Raczkowanie
 
Avatar karolciak86
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 85
Dot.: praca a dieta

Niestety większość prac nie sprzyja odchudzaniu :/
__________________
Zapraszam serdecznie na mojego bloga http://antyportal.org/author/karolciak86/

A w nim artykuły o zdrowym odżywianiu, dietach etc. m.in. o: Glukomannan , Zielony Jęczmień, Jagody Acai, Dieta 1200 kalorii i wiele innych...
karolciak86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 14:21   #12
dancia888
Przyczajenie
 
Avatar dancia888
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 11
Dot.: praca a dieta

Wymaga to odrobinę pracy i samozaparcia, ale da się.
Ja również mam pracę gdzie mam jedynie jedną przerwę, do której każdy ma prawo, ewentualnie zawsze pod ręką mam jakieś orzechy czy żurawinę. Wszystko zależy od chęci i nastawienia.

Nie lubię, gdy ludzie mają wymówki tego typu..
dancia888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 15:07   #13
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: praca a dieta

Coś w tym jest..
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 16:07:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.