moj chłopak ma tradzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 22:39   #1
klauduska15852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Unhappy

moj chłopak ma tradzik


Moj chłopak ma 18 lat jestesmy juz ze soba juz 2 lata i nie umiem mu juz pomoc z tradzikiem czy to mu zejdzie z wiekiem ?? albo jak mu pomoc .. smaruje mu wszystkim tonikiem maseczki mu robie roznego rodzaju i nic ((
klauduska15852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 07:41   #2
Kaminka24
Rozeznanie
 
Avatar Kaminka24
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 762
Dot.: moj chłopak ma tradzik

Chyba zły dział
Kaminka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 07:45   #3
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: moj chłopak ma tradzik

Cytat:
Napisane przez klauduska15852 Pokaż wiadomość
Moj chłopak ma 18 lat jestesmy juz ze soba juz 2 lata i nie umiem mu juz pomoc z tradzikiem czy to mu zejdzie z wiekiem ?? albo jak mu pomoc .. smaruje mu wszystkim tonikiem maseczki mu robie roznego rodzaju i nic ((
od leczenia trądziku jest lekarz dermatolog. Idzie się bez skierowania. Po co się męczyć
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 11:02   #4
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: moj chłopak ma tradzik

Z trądzikiem w domowy sposób raczej nie wygracie. Dermatolog musi dobrać specjalną kurację, która powinna pomóc w leczeniu trądziku. Ja próbowałem w domowy sposób walczyć i tak sobie twarz zeszpeciłem, że do teraz walczę z nim..., a dokładnie z przebarwieniami.

Więc tak: niech kupi sobie jakiś żel antybakteryjny, do cery którą ma Twój chłopak, najlepiej ociera twarz papierowymi ręcznikami(zwykły ręcznik trzeba prać co 2 dzień). Potem niech nie wyciska, nie dotyka tego, bo jedynie przenosi i zakaża kolejne "zdrowe obszary". Nie wychodzi na słońce, solarium - na początku będzie polepszenie, a później albo mu się jeszcze bardziej rozprzestrzeni trądzik, albo powstaną przebarwienia, które leczyć trzeba czasem latami(tak jak ja). Więc do dermatologa MUSICIE iść, bo inaczej nici z wygraną przeciwko syfkow. Powodzenia i trzymam kciuki za Twojego chłopaka !
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:03   #5
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: moj chłopak ma tradzik

Też zmagam się z trądzikiem od x czasów.

Po pierwsze jak już ktoś napisał używanie papierowych ręczników, (do tego kosmetyczka zaleciła mi też mycie buzi w przegotowanej ciepłej wodzie z rozpuszczonym bratkiem czy lipą), nie wyciskać stanów zapalnych a jeśli jest dużo ich i zaskórników konieczna jest wizyta u kosmetyczki na oczyszczanie twarzy (ok.100 zł) wiem,że drogo ale jeśli zależy Wam na pozbyciu się trądziku niestety trzeba się w to zaangażować i naprawdę być cierpliwym, powodzenia,

ps. zmagam sie z trądzikiem od kilku lat wypróbowałam naprawdę wszyystkie dostępne kosmetyki które niby miały pomóc więc jeśli jakieś pytania to pisz śmiało , a z tym dermatologiem, to powiem tylko że odwiedziłam dwóch wydałam naprawdę dużo pieniędzy na leki które były mi przepisane , i tak naprawdę pomagała tylko kosmetyczka , wprawdzie nie na długo ale chwilowa tzn kilkumiesięczna poprawa była, i jeszcze zostaje zmaganie się z bliznami..
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:24   #6
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: moj chłopak ma tradzik

Mam pytanie, czego używasz na blizny ? Używasz może Cepanu ? Jeżeli tak, mogłabyś się podzielić ze mną jakimiś relacjami ? Czy w miarę działa ? Bo ja jeszcze jestem w fazie przebarwień, ale gdy tylko je jako tako wyleczę, wojna z bliznami znów się rozpocznie
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 22:44   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: moj chłopak ma tradzik

a takich wątków jest masa, po co kolejny?!
tu w ogóle jakiś moderator jest?! bo tego się już nie da czytać....
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-10, 09:37   #8
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: moj chłopak ma tradzik

ech,zawsze znajdą się osoby którym coś nie pasuje...


do BigGrove:

Niestety nie używałam ani nie słyszałam o tym leku którego nazwę wymieniłeś.

Na blizny działa Brevoxyl. Fakt jest taki,że nie działa od razu ale z czasem regularnego stosowania zauważam,że blizny są wybielone mówię tu o około 1 do 2 miesięcy trzeba czekać na efekt, no i nie można też przesadzać bo wysusza.

Druga sprawa to dermabrazja u kosmetyczki, po jednym zabiegu u mnie była widoczna poprawa jeśli chodzi o blizny. Z tym że robi się to po oczyszczaniu i na skóre gdzie nie ma stanów zapalnych, mi to pomogło kosztowało ok 100zł, ale warto, dermabrazja powoduje też to że kremy łatwiej "wchodzą"w skórę po tym zabiegu,to jest nic innego jak takie porządne starcie" martwego naskórka z twarzy. ach i mówię od razu ze nie boli, bo wiele osób o to pyta
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 13:57   #9
Skowi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 51
Dot.: moj chłopak ma tradzik

Cytat:
Napisane przez kinga15p Pokaż wiadomość
ech,zawsze znajdą się osoby którym coś nie pasuje...


do BigGrove:

Niestety nie używałam ani nie słyszałam o tym leku którego nazwę wymieniłeś.

Na blizny działa Brevoxyl. Fakt jest taki,że nie działa od razu ale z czasem regularnego stosowania zauważam,że blizny są wybielone mówię tu o około 1 do 2 miesięcy trzeba czekać na efekt, no i nie można też przesadzać bo wysusza.

Druga sprawa to dermabrazja u kosmetyczki, po jednym zabiegu u mnie była widoczna poprawa jeśli chodzi o blizny. Z tym że robi się to po oczyszczaniu i na skóre gdzie nie ma stanów zapalnych, mi to pomogło kosztowało ok 100zł, ale warto, dermabrazja powoduje też to że kremy łatwiej "wchodzą"w skórę po tym zabiegu,to jest nic innego jak takie porządne starcie" martwego naskórka z twarzy. ach i mówię od razu ze nie boli, bo wiele osób o to pyta
Nie pasuje tym osobom to, że takich pytań są miliony. Wystarczy podpiąć się pod jakiś a nie tworzyć nowy...

I nie dermabrazja a mikrodermabrazja To są dwa różne zabiegi. Przy dermabrazji ściera się całą skórę a mikrodermabrazje to już nazwa tłumaczy

Pozdrawiam
Skowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 09:31   #10
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: moj chłopak ma tradzik

"I nie dermabrazja a mikrodermabrazja To są dwa różne zabiegi. Przy dermabrazji ściera się całą skórę a mikrodermabrazje to już nazwa tłumaczy "

Chodziło mi o dermabrazje, ;] nawet jeśli nie określiłam tego dokładnie jak definicja mówi. Chciałam w skrócie powiedzieć o co mniej więcej chodzi.po tym zabiegu czułam się jak po peelingu.(z tym że efekt gładkiej skóry pozostał na dłuższy czas) Buzia ładnie wyglądała i kosmetyczka na koniec posmarowała mi jeszcze skórę kremem z filtrem.

a jeśli już o definicję chodzi to tak dla jasności wszystkich )

Dermabrazja: to popularny zabieg, polegający na mechanicznym ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry właściwej mający na celu wygładzenie skóry, redukcję delikatnych zmarszczek i blizn po trądziku

Mikrodermabrazja -Jest to metoda polegajaca na ścieraniu zewnętrznych warstw skóry, przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu. Proszek organiczny jest wypychany pod cisnieniem z dermabrazora i w kontakcie ze skórą daje efekt "burzy piaskowej", która ściera to co napotka na swojej drodze.


ech,i oczywiście zgadzam się,że wyszukiwarka nie gryzie

Edytowane przez kinga15p
Czas edycji: 2010-07-11 o 09:37
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 11:46   #11
Skowi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 51
Dot.: moj chłopak ma tradzik

Ciekawe gdzie zrobiłaś dermabrazję za 100zł
Skowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-11, 13:06   #12
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: moj chłopak ma tradzik

Myślę że nie powinnam sie tłumaczyć osobie która próbuje jakoś dyskutować ale napiszę .

Jak mówiłam a teraz podkreślę. Na tym zabiegu byłam 1 raz. Kosmetyczka do której chodzę powiedziała że zabieg na którym byłam powinno się powtórzyć około 10 razy (10 x 100zł) w jak najmniejszych odstępach czasu aby w pełni efekt był widoczny . ale przykro mi stwierdzić, że na razie szkoda mi wydać na to pieniądze skoro moja buzia nie wygląda aż tak żle. więc skorzystałam raz i byłam zadowolona. jeszcze coś ?? ;]

Edytowane przez kinga15p
Czas edycji: 2010-07-13 o 17:12
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.