Uczulenie na hybrydę - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-29, 11:21   #601
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
O kurde faktycznie wygląda jak uczulenie odpuść na jakiś czas hybrydy i dopóki ci się to nie rozprzestrzeniło bardziej to smaruj olejem kokosowym, żeby jak najlepiej nawilżyć płytkę i okolice paznokcia Jak się nie zmniejszy to pewnie będziesz musiała iść do dermatologa po jakąś maść
Wiem, zaczekam aż zejdzie. Póki co piję wapno, wzięłam tabletki na alergię i smaruję bepanthenem.
Tyle dobrego, że nie boli, nie swędzi. Ale jak paskudnie wygląda Aż wstyd pokazać się w pracy.
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 11:50   #602
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Poza tym, że wygląda to tak, że zbiera mi się na wymioty to nic nie czuję.
zaraz wrzucę Tobie zdjęcie moich "podpaznokci" to dopiero Ci się zbierze na Mnie też nic nie boli, nie swędzi. wygląda jakby bym uzbierała mega bród pod paznokciami bleeee Jedynie jak gdzieś się uderzę paznokciem prostopadle lub dotknę to miejsce pod pazurami to jest to drażliwe i nieprzyjemne.
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 11:53   #603
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Uczulenie na hybryde

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1464519176115.jpg (36,3 KB, 122 załadowań)
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 11:56   #604
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Wydaje mi się, że moje wygląda podobnie, albo i gorzej, bo ścięłam paznokcie na zero praktycznie.
Masz pomalowane pazurki? Nie boisz się, że alergia się pogłębi?
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 12:01   #605
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Uczulenie na hybryde

Pomyślałam o tym ze to alergia dopiero wczoraj, a tę przypadłość mam już bardzo długo i pazury mam ciągle pomalowane pewnie przemysle zdjecie hybryd

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Nie mogę też ściąć paznokci na zero, ponieważ "to" wyrosło w górę paznokcia i przy dotykaniu pisałam że jest bolesne i drażliwe.
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 12:18   #606
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Moje paznokcie są jak papier więc od razu je ścięłam bo i tak by się połamały.

Zastanawiam się jeszcze, bo mam hybrydy na stopach, zrobione NN i estetiq i nic się nie dzieje. Czy jest szansa na to, że jak na stopach nie ma uczulenia to te firmy nie uczulają? Czy raczej alergia wyskoczyłaby po dłuższym czasie i na stopach?
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 12:29   #607
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Moje paznokcie są jak papier więc od razu je ścięłam bo i tak by się połamały.

Zastanawiam się jeszcze, bo mam hybrydy na stopach, zrobione NN i estetiq i nic się nie dzieje. Czy jest szansa na to, że jak na stopach nie ma uczulenia to te firmy nie uczulają? Czy raczej alergia wyskoczyłaby po dłuższym czasie i na stopach?
Wydaje mi się, że na stopach również mogłoby wyskoczyć, przecież to to samo ciało Dziewczyny w necie często pisały, że jak zamieniły semilaca na NN lub shellac to uczulenia z powrotem nie zauważyły, ale czasami się zdarzały, duuużo rzadziej ale jednak
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 10:04   #608
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Na stopach pojawia się tylko później, bo robisz pedi rzadziej, a i "materiał" stóp bardziej wytrzymały u mnie się pojawiło uczulenie na stopach po 3-4 miesiącach od początku tego na dłoniach.

Temat jest wałkowany, ale napiszę dla zasady raz jeszcze: jak uczuliła jakaś marka, to nie "odczuli", to trochę tak, jakby dana hybryda wybiła swój kod w Waszym organizmie, już go nie wyszlifujecie. Natomiast inna marka może nie uczulać i mówię to z pełną świadomością, bo od grudnia używam Cosmetics Zone bez śladu uczulenia. Podobnie AR Style. Natomiast lekko uczula mnie Indigo, które nie uczula wielu osób, więc nie ma reguły. Czasem zapominam, że mam uczulenie i np. robiłam koleżance i jej teściowej paznokcie hybrydami, na które mam alergię i, niestety, nawet rękawiczki znowu nie pomogły. Na szczęście tylko na jednym palcu.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 10:12   #609
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

No właśnie na stopach mam NN i estetiq a na dłoniach miałam semilac. Dlatego nadzieja jest no i na stopach hybrydy miałam 3 razy tylko
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 10:20   #610
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość
zaraz wrzucę Tobie zdjęcie moich "podpaznokci" to dopiero Ci się zbierze na Mnie też nic nie boli, nie swędzi. wygląda jakby bym uzbierała mega bród pod paznokciami bleeee Jedynie jak gdzieś się uderzę paznokciem prostopadle lub dotknę to miejsce pod pazurami to jest to drażliwe i nieprzyjemne.
Niezwykła "to"pod paznokciami to przyrost-wiele osób by ci zazdrościło,w tej chwili możesz tylko olejować lub smarować jakimś kremem z mocznikiem i nie dłubać nigdy tego przyrostu.
Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Moje paznokcie są jak papier więc od razu je ścięłam bo i tak by się połamały.

Zastanawiam się jeszcze, bo mam hybrydy na stopach, zrobione NN i estetiq i nic się nie dzieje. Czy jest szansa na to, że jak na stopach nie ma uczulenia to te firmy nie uczulają? Czy raczej alergia wyskoczyłaby po dłuższym czasie i na stopach?
Georgina na stopach też może uczulić,trochę później ,bo skóra na dłoniach jest delikatniejsza.
Niedawno rozmawiałam ze znajomą,która interesuje się zielarstwem i ,,sprzedała mi '' dobry sposób na gojenie ran-wyciąg z żywokostu lekarskiego.Ona miesza go ze smalcem,bo takie przepisy podają w internetach,ale chodzi o olej,więc zmieszanie z olejem kokosowym byłoby ,moim zdaniem, lepsze.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 10:33   #611
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

A ja jeszcze zapytam, bo nie znalazłam jeszcze odpowiedzi, dziewczyny uczulone na semilac i NN, jakie hybrydy możecie teraz używać? Indigo jest ok?
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 10:50   #612
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Niezwykła "to"pod paznokciami to przyrost-wiele osób by ci zazdrościło,w tej chwili możesz tylko olejować lub smarować jakimś kremem z mocznikiem i nie dłubać nigdy tego przyrostu.
Dzięki internet przekopałam, żeby dowiedzieć się co mi wylazło pod tymi paznokciami dziękuję zaraz będę je olejować czy coś
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 20:21   #613
iminka
Raczkowanie
 
Avatar iminka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 306
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marzena2405 Pokaż wiadomość
3 dni temu, jak zwykle zrobiłam sobie manicure lakierami Indigo i niestety przytrafiło mi się to samo,co Wam. Najpierw pojawiły się pęcherzyki wodne,ale uznałam, że to nic strasznego. Jednak z każdym dniem moje paznokcie i palce wyglądały coraz gorzej. Aktualnie mam spuchnięte palce, opuszki mnie bolą i bardzo swędzą- okropnie też wyglądają. Szukałam informacji na ten temat już w wątku o Indigo, ale tam jeszcze żadna dziewczyna nic nie pisała o uczuleniach, dlatego zwracam się do Was. Co proponujecie? Pije juz wapno,ale nie pomaga. W przyszłym tygodniu na pewno pójde do dermatologa, o ile będę jakieś wolne terminy. Widziałam, że któraś z Was polecała jakąś maść, chyba zaraz pójdę ją kupić, bo w przeciwnym razie zaraz się zadrapię. Najgorsze jest to,że ja używam hybryd Indigo od dawna, a dopiero teraz te lakiery mnie uczuliły. Szkoda, bo dużo kasy stracilam na te wszystkie kolorki, a teraz moja cała kolekcja pójdzie do kosza;/ podziwiam Was, że kombinujecie jeszcze z lakierami z innych firm, ja po tym przykrym doświadczeniu i zapoznaniu się z Waszymi wpisami stwierdzam, że wszystkie lakiery hybrydowe mogę uczulić niezależnie od firmy, dlatego na razie odpuszczam malowanie paznokci, choć nie wiem, jak długo wytrzymam z tym postanowieniem...
po jakim czasie stosowania lakierów Indigo pojawiło się uczulenie? Bo ja jak do tej pory jestem bardzo zadowolona z lakierów indigo a używam ich już systematycznie od 5 miesięcy i teraz zaczęłam się trochę bać tego uczulenia
iminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 21:16   #614
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

uff w końcu przekopałam cały wątek

Podejrzewam, że uczulenie mogło u mnie wystąpić też z winy żarówek. Wymieniłam ostatnio żarówki w mojej UV, ale kupiłam jakieś tańsze . Jak pomyślę, kiedy coś zaczęło mi się dziać ze skórą to bardzo możliwe, że podobnie w czasie jak zostały wymienione. Długo łaziłam z pierwszymi zmianami, które myślałam, że nie są z powodu hybryd. Dopiero jak mi te krostki wyszły.
Więc tak myślę, że lakier może był słabo utwardzony i więcej alergenu się dostało.
Teraz do mnie doszedł diamencik, ale jak skóra była podrażniona, to pewnie malowanie wystarczyło. Jeszcze koleżance robiłam hybrydy więc więcej tego się dostało.
To takie moje spostrzeżenia.

Jak doleczę pazurki to planuję kupić lakiery indigo i zobaczę, czy mnie uczulają. Przetestuję jeszcze te moje NN, bo są nowe i ciężko mi stwierdzić czy one też mnie uczulają bo były łączone z hardem semilaca.
Zastanawiam się jeszcze nad tym shellac ale nie wiem czy utwardzi się w diamencie Bo wyczytałam, że nie utwardza się w LED, ale tu jest jeszcze to CCFL.

I pytanie do dziewczyn, które przerzuciły się na inne firmy i używają je od dłuższego czasu - jak wygląda sytuacja?
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 21:47   #615
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Niezwykła "to"pod paznokciami to przyrost-wiele osób by ci zazdrościło,w tej chwili możesz tylko olejować lub smarować jakimś kremem z mocznikiem i nie dłubać nigdy tego przyrostu.

Georgina na stopach też może uczulić,trochę później ,bo skóra na dłoniach jest delikatniejsza.
Niedawno rozmawiałam ze znajomą,która interesuje się zielarstwem i ,,sprzedała mi '' dobry sposób na gojenie ran-wyciąg z żywokostu lekarskiego.Ona miesza go ze smalcem,bo takie przepisy podają w internetach,ale chodzi o olej,więc zmieszanie z olejem kokosowym byłoby ,moim zdaniem, lepsze.
A o co chodzi z tym przyrostem pod paznkciem ? Przyznam, ze jakis czas temu na jednym paznokciu tez mialam takie skorki pod paznokciem i je wydlubalam Nie chce popadac w parajone, ale o objaw uczulenia czy o co chodzi?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 13:46   #616
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nie, to nie uczulenie, poczytaj w naturalnych pazurkach

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 13:50   #617
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A o co chodzi z tym przyrostem pod paznkciem ? Przyznam, ze jakis czas temu na jednym paznokciu tez mialam takie skorki pod paznokciem i je wydlubalam Nie chce popadac w parajone, ale o objaw uczulenia czy o co chodzi?
To znaczy, że wydłuża się płytka paznokcia. Ta różowa część się wydłuża więc paznokieć wygląda estetyczniej. Niektórzy nieźle kombinują żeby mieć taki przyrost a ty go sobie wydłubałaś, no wiesz
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 11:51   #618
neris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez agnesita89s Pokaż wiadomość
Dziewczyny. a miałyście przypadek, gdzie reakcja uczuleniowa pojawiła się na twarzy
Tak. U mnie pojawiały się takie liszajowate plamki na szyi i twarzy.

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
A ja jeszcze zapytam, bo nie znalazłam jeszcze odpowiedzi, dziewczyny uczulone na semilac i NN, jakie hybrydy możecie teraz używać? Indigo jest ok?
Mam uczulenie na Semilac i NN- objawia się najczęściej uciążliwym swędzeniem palców i zaczerwienieniem wałów paznokciowych (czasami też plamami na twarzy i dekolcie). Przechodzi po około 3 dniach od nałożenia hybrydy. Nie uczulają mnie baza i kolory z CZ- nie wiem jak top- ponieważ nie kupiłam go (podobno jest słaby jakościowo w porównaniu do S.) Dlatego proszę poradźcie - top której firmy wygląda i trzyma się tak ładnie jak semilac i Was nie uczula?

Edytowane przez neris
Czas edycji: 2016-06-03 o 11:58
neris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 22:44   #619
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
To znaczy, że wydłuża się płytka paznokcia. Ta różowa część się wydłuża więc paznokieć wygląda estetyczniej. Niektórzy nieźle kombinują żeby mieć taki przyrost a ty go sobie wydłubałaś, no wiesz

O dzięki! W zyciu nie pomyslalabym, ze to ma az takie znaczenie
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-04, 11:10   #620
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
To znaczy, że wydłuża się płytka paznokcia. Ta różowa część się wydłuża więc paznokieć wygląda estetyczniej. Niektórzy nieźle kombinują żeby mieć taki przyrost a ty go sobie wydłubałaś, no wiesz
ja to samo zrobiłam co koleżanka, czyli wydłubałam, ale tak czułam już później, że być może takie miało być, dzięki
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 21:57   #621
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, nie chce mi się przekopywać całego wątku, także proszę o odpowiedź - ktoś tutaj jest uczulony na coś POZA Semilackiem? Mnie uczulenie nie dopadło (hybrydy Semilac noszę nieprzerwanie od stycznia, cały zestaw mam od nich), ale trochę mnie cała sprawa nastraszyła jak o niej poczytałam i za radą znajomej kosmetyczki chcę zmienić bazę i top na inną firmę. Ona poleciła mi NeoNails/SPN/Mollon. Jakieś opinie w temacie?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 06:17   #622
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

Alergii możesz dostać od każdej firmy, nawet od Shellaca. A jak "się boisz" to po prostu zrezygnuj z robienia hybryd i innych przyziemskich rzeczy bo alergii możesz też dostać od jedzenia, picia, kosmetyków etc.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 08:10   #623
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Uczulenie na hybryde

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;61414721]Dziewczyny, nie chce mi się przekopywać całego wątku, także proszę o odpowiedź - ktoś tutaj jest uczulony na coś POZA Semilackiem? Mnie uczulenie nie dopadło (hybrydy Semilac noszę nieprzerwanie od stycznia, cały zestaw mam od nich), ale trochę mnie cała sprawa nastraszyła jak o niej poczytałam i za radą znajomej kosmetyczki chcę zmienić bazę i top na inną firmę. Ona poleciła mi NeoNails/SPN/Mollon. Jakieś opinie w temacie?[/QUOTE]

Gdybyś raczyła przeczytać tylko 20 stron, a to wcale nie jest dużo, to wiedziała byś że większość dziewczyn która ma uczulenie na hybrydy, reaguje też uczuleniowo na inne firmy. Uczula jakiś składnik lakieru/bazy/topu a nie nazwa "semilac". Jeżeli się boisz uczulenia to zrezygnuj z hybryd bo rezygnacja z konkretnej firmy może nic nie dać. Owszem, część dziewczyn nie może używać właśnie lakierów semilac, ale może np. indygo. Tylko jest jedno małe "ale". Często reakcja uczuleniowa pojawiła się dopiero po kilku miesiącach używania produktów danej firmy. Więc to że teraz jest wszystko ok po używaniu innej firmy nie znaczy że za pół roku będzie tak samo.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 09:40   #624
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ale chyba niepotrzebne te zgryźliwości...
Tassarinian, może Cię uczulić inna marka, mi się uczulenie zaczęło od NeoNail i jego w życiu nie polecę. Za to możesz spróbować Indigo, stosunkowo rzadko uczula, na pewno Cosmetics Zone, choć ciut gorsza jakość, ale ja tylko ich używam i zero reakcji no i oczywiście Shellac, który ma dobre opinie i jakościowo i z powodu małej ilości uczuleń, ale też jest droższy.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 09:53   #625
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, skąd te nerwy i złośliwości? Po co? Lewą nogą wstałyście, czy jak?

Justyna_dt, przy kolorach pozostanę Semilac, chciałabym tylko zmienić bazę i top. Shellac trochę za drogi na moją kieszeń, ale pomyślę też o CZ.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 10:04   #626
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nie doszukujcie się podtekstów.
Armara świetnie podsumowała- to nie nazwa "semilac" uczula, tylko konkretna substancja która jest zawarta w różnych proporcjach w każdej marce. Jeśli ktoś uczulenia nie dostał to po co rezygnować z danej marki? ja się będziesz bała to nie dostaniesz uczulenia? Naprawdę nie rozumiem takiego toku myślenia. A uczulić może wszystko-od kosmetyków po jedzenie i inne rzeczy. Nie ustrzeżemy się przed tym.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 10:10   #627
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
Nie doszukujcie się podtekstów.
Armara świetnie podsumowała- to nie nazwa "semilac" uczula, tylko konkretna substancja która jest zawarta w różnych proporcjach w każdej marce. Jeśli ktoś uczulenia nie dostał to po co rezygnować z danej marki? ja się będziesz bała to nie dostaniesz uczulenia? Naprawdę nie rozumiem takiego toku myślenia. A uczulić może wszystko-od kosmetyków po jedzenie i inne rzeczy. Nie ustrzeżemy się przed tym.
Może dlatego, że zdecydowana większość uczuleń to jednak Semilac? I firma ma o to sprawę w sądzie już chyba nawet założoną? Nie mam czasu, pieniędzy ani ochoty na wizyty u dermatologa, serio A jak się już pojawią bąble to już jest raczej za późno, więc wolę zmienić na firmę, która nie ma kilkadziesiąt opinii o uczuleniach.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 10:16   #628
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

ale nikt Ci nie da gwarancji że inna firma Cię nie uczuli. Poza tym wiesz czemu najwięcej uczuleń jest na Semilac? bo grupą docelową semilaca jest zwykły szary człowiek który nawet nie mając podstawowej wiedzy może zrobić sobie hybrydy w domu. Czemu nie słyszy się o uczuleniu na MM? a no bo MM nie promuje się na plaży z pomocą mistera z gołą klatą. O semilacu słyszą i wiedzą wszyscy. Mam koleżankę która zaczęła zabawę z hybrydą. O semilacu słyszała i chciała kupić. Wymieniłam jej kilka innych marek- albo nie słyszała o nich wcale albo nie była w stanie zbyt dużo o nich powiedzieć. Ot i cała prawda.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 10:32   #629
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

zapraszam do lektury forum. Odpowiedź na Twoje pytanie padła niejednokrotnie. Forum jest po to żeby dyskutować. Jeśli jednak Ty nie jesteś po to żeby rozmawiać, to chyba jesteś w złym miejscu.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 11:16   #630
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Uczulenie na hybryde

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;61429276]Wiem, że nikt nie da mi gwarancji, ale nie podoba mi się też to, w jaki sposób firma reaguje, a właściwie nie reaguje, na osoby, które się do nich zgłaszają z tymi uczuleniami, to w dziesiątki idzie ostatnimi dniami i niepokoi mnie to trochę. To, że niektórzy na pewno sami sobie załatwiają tak te pazury przez niewłaściwe wykonywanie/ściąganie, to swoją drogą, ale ja nie przyszłam tutaj dyskutować, tylko zapytać którą bazę i top polecicie zamiast Semilaca. I tyle. To takie trudne?[/QUOTE]

Tak, to takie trudne. Bo na Twoje pytanie niejednokrotnie padla juz odpowiedz wtym wartku. Watek nie ma duzo stron i jak dla mnie ignorancja jest jego nieprzeczytanie.

A kolejna kwestia jest to, ze laski same sobie masakruja te paznokcie. Widza, ze cos sie dzieje i dalej nakladaja hybrydy. Pazury wazniejsze niz zdrowie. Tyle w temacie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.