ślub u pani czy pana młodego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-03, 22:59   #1
renatamaria
Przyczajenie
 
Avatar renatamaria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Question

ślub u pani czy pana młodego?


my mieszkamy razem w krakowie, slub już za rok a ja nadal nie wiem gdzie brac ślub!!
ja jestem z Gliwic a On zpod Krakowa w strone Tarnowa, Poradźcie
renatamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 18:08   #2
grinajs
Raczkowanie
 
Avatar grinajs
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 280
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

miałam podobny problemos bowiem ja jestem z Torunia a mój Narzeczony spod Łodzi...Rozwiązaliśmy go wspólnie biorąc pod uwagę koszty organizacyjne ślubu (u niego w mieście jest zdecydowanie taniej niż w moim) a także łatwość w dojezdzie rodziny na niego i znajomych.No i ślub będzie pod Łodzią bo zarówno moja familia i jego będzie miała zdecydowanie blizej niz do Torunia (no wiesz łatwiejszy dojazd itp.) Nie mamy jeszcze wyznaczonej daty ale raczej poczatek nastepnego roku,chcieliśmy szybciej na jesieni ale ja się nei mogę do tej nieciekawej pory roku przekonać .Najlepiej jak usiądziecie sobie razem,wezmiecie kartke i spiszecie sobie wszystkie plusy i minusy ślubu u Ciebie w mieście i w mieście partnera i...wyklaruje sie wam sytauacja.Pozdrawiam
__________________
Gucio-kupka psiego nieszczęścia szuka pilnie domu

Korabiewickie schronisko dla zwierząt
Jeżeli nie jest Tobie obojętny los bezdomnych zwierząt prosze Cię o pomocRazem zdziałamy wiele.W pojedynkę nic.
grinajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 18:13   #3
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Moi znajomi mieli podobny problem- ona z Rzeszowa on z Przemyśla.

Pod uwage brali gdzie będzie wesele- czy w restauracji w mieście u pana młodego czy panny młodej Wybrali Rz. tutaj wybrali resteuracje i hotelik dla gości (było najtaniej i najładniej) no i ślub także odbył się w parafii panny młodej

Najgorzej to nie pasowało gościom z Przemyśla, byli niezadowoleni, że muszą jechać taki kawał
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 07:52   #4
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

a może w Krakowie?

Jeśli macie ograniczony budżet na wesele to zoraganizujcie je tam gdzie jest taniej. Pomyślcie też gdzie większosć gości będzie miała łatwiej dojechać i ewentualnie przenocować.

Skoro mieszkacie w Krakowie, myśle że na miejscu warto poszukać czegoś fajnego na wesele.

Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 19:38   #5
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Moi znajomi też mieli taki dylemat, ostatecznie ślub odbył się w miejscowości panny młodej, a wesele zorganizowali w miejscowości która leżała w połowie drogi między ich miejscami zamieszkania- i wszystko się udało, a goście nie marudzili że po imprezie muszą taki kawał do domu jechać, bo obie rodziny miały po równo drogi.
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 20:01   #6
aniaaa84
Zadomowienie
 
Avatar aniaaa84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 952
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

My też z moim TŻ nie mieszkamy w tej samej miejscowości: ja jestem z Zabrza (śląsk) a mój TŻ z Kielc, nasze wesele odbędzie się w Kielcach większość gości, których zaprosimy jest z tych okolic bo tak się składa, ze moi rodzice też pochodzą z woj. świętokrzyskiego, a ze znajomymi myślę, że nie będzie problemu
aniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 11:38   #7
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

my nie mielismy tego problemu, bo nasze miejscowości to jedna parafia a odległość to niecałe 10km. Mimo wszystko podobno ślub powinno się brać w parafii panny młodej.
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 15:47   #8
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

U mnie jest tak,że my mieszkamy w krk, a pochodzimy z miast odległych od siebie o 70km...Większość gości jest ze strony mojego TŻ ale wesele robimy u mnie...Jest hotel, autobus więc nie widzę problemu zresztą ja bardzo chciałam brać ślub w moim parafialnym kościele i głupio by było brać ślub u mnie a potem jechać 70 km na wesele... Więc czy to się gościom podoba czy nie robimy u mnie. Jak narazie nikt nie narzeka
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 05:34   #9
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Ja napewno bede brać ślub w krk choć do tego dnia jeszcze baaardzo daleko :P a dlaczego? Bo proboszcz w mojej parafii jest niezwykle niemiły a jedyne co go interesuje to pieniążki a organista lubi być pijany i podobno raz na pasterce grał "szła dzieweczka do laseczka..." nie chce nieudanego ślubu :P
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 10:54   #10
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

hej dziewczyny widzę że wątek umarł ale ja mam właśnie takie pytanko jedno i może ktoś je kiedyś przeczyta... no więc czy serio jest taki zwyczaj że ślub bierze się w parafii panny młodej? moj tż mnieszka ok 10km od mojego miasta i on mieszka na wsi... jednak tam jest niezwykle uroczy Kościółek, a księdza po prostu uwielbiam jest wręcz naszym dobrym znajomym! no a w mojej parafii jest okropny proboszcz który tylko krzyczy, złości się i wszystkich krytykuje, no a na mszy dla dzieci nawet dzieciom się obrywa... jednak rodzinka uważa że ślub powinien być u panny młodej, a ponadto że to bez sensu jechac na ślub 10km na jakąś wieś a potem z powrotem wracac do miasta na wesele... już sama nie wiem... wiem że i tak zrobię co będę chciałą ale chciałąm zapytać o opinię jak wy byście to zorganizowały? chyba lepiej mieć ślub taki ze ksiądz mówi tylko do was, zna was i sam twierdzi że nie może doczekać się ślubu no ale cała rodzinka stuka się w głowę...... ciekawa jestem czy macie podobny dylemat?
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 11:38   #11
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny widzę że wątek umarł ale ja mam właśnie takie pytanko jedno i może ktoś je kiedyś przeczyta... no więc czy serio jest taki zwyczaj że ślub bierze się w parafii panny młodej? moj tż mnieszka ok 10km od mojego miasta i on mieszka na wsi... jednak tam jest niezwykle uroczy Kościółek, a księdza po prostu uwielbiam jest wręcz naszym dobrym znajomym! no a w mojej parafii jest okropny proboszcz który tylko krzyczy, złości się i wszystkich krytykuje, no a na mszy dla dzieci nawet dzieciom się obrywa... jednak rodzinka uważa że ślub powinien być u panny młodej, a ponadto że to bez sensu jechac na ślub 10km na jakąś wieś a potem z powrotem wracac do miasta na wesele... już sama nie wiem... wiem że i tak zrobię co będę chciałą ale chciałąm zapytać o opinię jak wy byście to zorganizowały? chyba lepiej mieć ślub taki ze ksiądz mówi tylko do was, zna was i sam twierdzi że nie może doczekać się ślubu no ale cała rodzinka stuka się w głowę...... ciekawa jestem czy macie podobny dylemat?
Jeżeli nie chcesz brać slubu w swojej parafii to nie bierz, nikt Cię do tego nie może zmusić, bo nie ma obowiązku żeby brac ślub w parafi panny młodej, tak się tylko przyjęło w społeczeństwie. Moim zdaniem głupi zwyczaj.
Ja bym wybrała takie miejsce w którym czułabym się najlepiej i nie brałabym ślubu w kościele którego nie lubie, bo mi ktos tak każe.
Jeśli rodzince nie chce się jechac te 10 km (a to wcale nie jest tak dużo, wiec nie wiem czmu sie czepiają ) to moze pójdziecie na kompromis i zorganizujecie ślub w innym kosciele gdzies bliżej miasta, a Wasz znajomy ksiądz moze przyjechac do tego kościoła i Wam udzielić slubu (oczywiście jezeli proboszcz wyrazi zgode).
Spotkałam sie z takimi przypadkami, ze mlodzi brali slub w nie swoich parafiach i ślubu udzielali im znajomi księża z innej parafii.
Kwestia dogadania sie z księdzem.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 10:36   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

A gdzie taniej zakwaterowac gości i z czyjej strony bedzie ich więcej?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 23:12   #13
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 18:35   #14
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Smile Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Hymmmm.... . Ja osobiście jestem zdania, że cała uroczystość powinna się odbyć w miejscowości Młodej, lecz wszystko zależy od Was samych.

Mnie i moje Kochanie dzieli odległość 412 km, oboje zadecydowaliśmy, że ślub i wesele będzie w mojej miejscowości.

Duża część mojej rodziny i mojego TŻ i tak musiałaby dojechać więc ...

Jednak mam znajomych, którzy pomimo iż mieszkali w jednym mieście (Wałbrzych) znaleźli kościółek w Gdańsku, zagadali z tamtejszym proboszczem, zamówili lokal, zabrali najbliższą rodzinę, świadków i znajomych i... pojechali powiedzieć sobie TAK na Wybrzeże.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 18:51   #15
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Myśle, ze nie ma co sie przejmować takim zwyczajem jak ślub w parafii Panny Młodej. Zwyczaj powstał pewnie ze 100 lat temu jak panstwo młodzi byli z sąsiednich wiosek oddalonych o 5km Teraz rodzina jest porozrzucana po całym świecie i trzeba mysleć jak rosądnie wybrać punkt zbiorczy U mnie ślub bedzie w parafii moich rodziców czyli ok 50 km ode mnie i 80km od TZ,na wesele bedziemy jechać dalsze 30km a np druhna musi przylecieć z Anglii na tą okoliczność
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 16:55   #16
so_elcia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

myślę, że trzeba pomyśleć troszkę ekonomicznie- w czyjej miejscowości jest taniej- u ciebie, czy narzyczonego, i z czyjej miejscowości będzie więcej gości na weselu- wiadomo, że jeżeli np. ślub będzie odbywał się w gliwicach a 70% gości będzie ze strony narzyczonego bo ma dużą rodzinę to gdzieś tych gości trzeba będzie przenocować wiem że spojrzyłam na to bardzo materialistycznie, ale chyba każda z nas wie, że ślub, wesele bardzo wiele kosztuje i liczą się zaoszczędzone pieniążki. z drugiej strony nikt chyba już na to nie patrzy- no może poza zrzędliwymi ciotkami- u kogo z narzyczonych odbywa się ślub i wesele. kto ma przyjść to przyjdzie- czy do krakowa, czy gliwic
so_elcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:47   #17
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

no my tez mielismy podobvny problem bo ja jestem z Dabrowy Tarnowskiej a moj TZ z Ciezkowic ... i byl straszny dylemat bo ja bardzo chcialam slub w moim Kosciele natomiast nie znalezlismy zadnego fajnego lokalu ... natomiast w Ciezkowicach znaleslismy nasz wymazony .... tak ze byl problem bo jesli slub bedzie u mnie to goscie ze strony mojego TZ musieli by przyjechac do mnie a pozniej znowu sie wracac do Ciezkowic ... za duzo zamieszania ... wiec doszlismy do porozumienia i slub i wesele bedzie jednak w Ciezkowicach
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 13:53   #18
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Ja też słyszałam, że ślub organizuje się w miejscowości PMłodej.
My chyba zrobimy u mnie, choć nie wiemy jeszcze na 100%. Musimy popatrzeć jakie są sale i ceny neclegów. Przeliczymy skąd będzie więcej gości i wtedy zdecydujemy na 100%.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 17:07   #19
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja też słyszałam, że ślub organizuje się w miejscowości PMłodej.
My chyba zrobimy u mnie, choć nie wiemy jeszcze na 100%. Musimy popatrzeć jakie są sale i ceny neclegów. Przeliczymy skąd będzie więcej gości i wtedy zdecydujemy na 100%.
z tego co sie orientuje to jest zwyczaj ze slub bierze sie w parafii Pani Mlodej ... a jesli chodzi o lokal to jest to obojetne ...
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 17:27   #20
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
z tego co sie orientuje to jest zwyczaj ze slub bierze sie w parafii Pani Mlodej ... a jesli chodzi o lokal to jest to obojetne ...
W naszym przypadku jedno równa się drugiemu bo mieszkamy 400km od siebie.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:37   #21
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
W naszym przypadku jedno równa się drugiemu bo mieszkamy 400km od siebie.
uuu to rzeczywiscie ... jesli w gre wchodzi taka duuuuza odlegosc miedzy waszymi miejscowosciami
u nas tylko 50km ... no ale i tak robimy i slub i wesele w miejscowisci mojego TZ

p.s niech zgadne ... poznaliscie sie na internecie??
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 20:32   #22
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: ślub u pani czy pana młodego?

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
uuu to rzeczywiscie ... jesli w gre wchodzi taka duuuuza odlegosc miedzy waszymi miejscowosciami
u nas tylko 50km ... no ale i tak robimy i slub i wesele w miejscowisci mojego TZ

p.s niech zgadne ... poznaliscie sie na internecie??

hihi
Dokładnie tak
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.