Drętwienie a tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 17:09   #1
Aga123a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Exclamation

Drętwienie a tabletki anty


Biorę tabletki o nazwie Cyprest od 3 dni.
Pierwszego dnia (lek wzięłam o godzinie 22) w nocy ciężko mi było zasnąć, miałam uczucie duszności, podczas ostatniej i przedostatniej nocy zauważyłam, że w nocy budzę się ze zdrętwiałymi kończynami (zarówno nogi, jak i ręce, lewe, jak i prawe), w pierwszej chwili nie skojarzyłam tego faktu z od niedawna stosowaną antykoncepcją hormonalną, gdyż wcześniej zdarzały mi się czasem w nocy takie odrętwienia. Teraz jesnak były one znacznie silniejsze, łatwiej powstawały i więcej razy w nocy mnie budziły.
Co dziwniejsze, w dzień również odczuwam, że kończyny mi drętwieją, przy korzystaniu z komputera czy robótkach ręcznych dłonie, nogi przy siedzeniu, a jaeszcze bardziej przy założeniu jednej na drugą. Przed rozpoczęciem przyjmowania środków zdarazło się to jedynie po długim czasie pozostawania w takiej pozycji.
W mojej rodzinie dziadkowie jak i rodzice chorują bądź chorowali (choroba ta doprowadziła do śmierci) na zmiany w żyłach (liczne zawały, zatory, zwężenia świateł tętnic m.in. szyjnej, żylaki)
Przed rozpoczęciem brania hormonów nie przeszłąm żadnych badań, lekarz nie pytał o żadne choroby.
Najwcześniej do lekarza mogę iść za dwa dni, jak powinnam się zachować w opisanej sytuacji?
Nie jestem chętna do odstawienia tabletek, jednak jeśli byłoby to bardzo konieczne ze względów bezpieczeństwa, nie będę miała wyjścia.
Aga123a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 10:13   #2
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Drętwienie a tabletki anty

wydaje mi się, że musisz jak najszybciej iść do lekarza !!! Nie wolno lekceważyć takich objawów, mimo to powinnaś tabletki brać bo przez 2 dni raczej do śmierci Cię one nie doprowadzą, jeśli jesteś zdrowa. Chyba, że rzeczywiście masz jakieś problemy naczyniiowe czy już istniejące skrzepliny to wtedy wszystko możliwe... Nie chcę Cię straszyć! Ale takie "nagłe " objawy to bardzo dziwna reakcja bo tabletki mogą powodować zakrzepice itd ale po dłużyszym stosowaniu np kilka lat bez przerwy także tym bardziej powinnaś do lekarza iść. Jeśli chodzi o odstawienie to zależy jak się czujesz, czy te objawy są rzeczywiście takie nagłe i nigdy wcześniej się nie zdarzały czy to np lekka nerwica - ja taką mam i zawsze na wszystko reaguję z przeczuleniem. Pamiętaj, że odstawienie tabletek w momencie kiedy nie skończyłaś 21 dni powoduje straszne pomieszanie w cyklu więc o regularnych miesiączkach możesz zapomnieć na jakiś czas (nie wiem ile może miesiąc tylko a może i nawet rok) oraz będą problemy kiedy masz owulacje i czy masz itd. A jeśli nawet odstawisz to pójdziesz do lekarza za dwa dni i na tym sięnie skończy, bo jeśli lekarz nie zbagatelizuje tego to wyśle Cię na badania krwi (fibrynogen, płytki, dimery... ) może na dopplera kończyn więc to potrwa chyba, że pójdziesz prywatnie.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:08   #3
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Drętwienie a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Aga123a Pokaż wiadomość
Biorę tabletki o nazwie Cyprest od 3 dni.
Pierwszego dnia (lek wzięłam o godzinie 22) w nocy ciężko mi było zasnąć, miałam uczucie duszności, podczas ostatniej i przedostatniej nocy zauważyłam, że w nocy budzę się ze zdrętwiałymi kończynami (zarówno nogi, jak i ręce, lewe, jak i prawe), w pierwszej chwili nie skojarzyłam tego faktu z od niedawna stosowaną antykoncepcją hormonalną, gdyż wcześniej zdarzały mi się czasem w nocy takie odrętwienia. Teraz jesnak były one znacznie silniejsze, łatwiej powstawały i więcej razy w nocy mnie budziły.
Co dziwniejsze, w dzień również odczuwam, że kończyny mi drętwieją, przy korzystaniu z komputera czy robótkach ręcznych dłonie, nogi przy siedzeniu, a jaeszcze bardziej przy założeniu jednej na drugą. Przed rozpoczęciem przyjmowania środków zdarazło się to jedynie po długim czasie pozostawania w takiej pozycji.
W mojej rodzinie dziadkowie jak i rodzice chorują bądź chorowali (choroba ta doprowadziła do śmierci) na zmiany w żyłach (liczne zawały, zatory, zwężenia świateł tętnic m.in. szyjnej, żylaki)
Przed rozpoczęciem brania hormonów nie przeszłąm żadnych badań, lekarz nie pytał o żadne choroby.
Najwcześniej do lekarza mogę iść za dwa dni, jak powinnam się zachować w opisanej sytuacji?
Nie jestem chętna do odstawienia tabletek, jednak jeśli byłoby to bardzo konieczne ze względów bezpieczeństwa, nie będę miała wyjścia.
Musisz iść do lekarza, niestety antykoncepcja hormonalna może spowodować zaburzenia naczyniowe i skoro lekarz nie spytał, a ty nie powiedziałaś, to musisz powiedzieć teraz. Powinnaś zbadać choćby krzepliwość krwi.
A skoro masz lekarza, który nie przeprowadził podstawowego (!) wywiadu przed przepisaniem ci pigułek, to może powinnaś poszukać takiego, który ma nieco więcej kompetencji?
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:50   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Drętwienie a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Aga123a Pokaż wiadomość
Biorę tabletki o nazwie Cyprest od 3 dni.
Pierwszego dnia (lek wzięłam o godzinie 22) w nocy ciężko mi było zasnąć, miałam uczucie duszności, podczas ostatniej i przedostatniej nocy zauważyłam, że w nocy budzę się ze zdrętwiałymi kończynami (zarówno nogi, jak i ręce, lewe, jak i prawe), w pierwszej chwili nie skojarzyłam tego faktu z od niedawna stosowaną antykoncepcją hormonalną, gdyż wcześniej zdarzały mi się czasem w nocy takie odrętwienia. Teraz jesnak były one znacznie silniejsze, łatwiej powstawały i więcej razy w nocy mnie budziły.
Co dziwniejsze, w dzień również odczuwam, że kończyny mi drętwieją, przy korzystaniu z komputera czy robótkach ręcznych dłonie, nogi przy siedzeniu, a jaeszcze bardziej przy założeniu jednej na drugą. Przed rozpoczęciem przyjmowania środków zdarazło się to jedynie po długim czasie pozostawania w takiej pozycji.
W mojej rodzinie dziadkowie jak i rodzice chorują bądź chorowali (choroba ta doprowadziła do śmierci) na zmiany w żyłach (liczne zawały, zatory, zwężenia świateł tętnic m.in. szyjnej, żylaki)
Przed rozpoczęciem brania hormonów nie przeszłąm żadnych badań, lekarz nie pytał o żadne choroby.
Najwcześniej do lekarza mogę iść za dwa dni, jak powinnam się zachować w opisanej sytuacji?
Nie jestem chętna do odstawienia tabletek, jednak jeśli byłoby to bardzo konieczne ze względów bezpieczeństwa, nie będę miała wyjścia.
owszem, nie masz wyjścia.

brawa dla tego konowała co ci przepisał hormony nie pytając nawet o choroby naczyniowe w rodzinie
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:45   #5
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: Drętwienie a tabletki anty

Cześć

kiedys bralam tabletki diane pamietam ze dretwialy mi po nich palce u rak i wogole bylo mi ciagle zimno w rece a w nogi wogole, potem zmienilam na yasminelle i problem praktycznie zniknal jednak gdy zazywalam yasminelle ponad dwa lata problem powrocil, od dwoch lat juz nie stosuje zadnych tabletek i nie mam tego problemu
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 21:17   #6
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Drętwienie a tabletki anty

musisz koniecznie isc do lekarza to samo mialam po tabletkach sylvie cos takiego. i kazal mi przestac je brac po niedlugim czasie zaczelam brac microgynon 21 i juz tego nie mam
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.