Paskudne problemy ze skórą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-21, 01:02   #1
Letitaa
Przyczajenie
 
Avatar Letitaa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17

Paskudne problemy ze skórą.


Witam. Założyłam teraz konto,bo nie mogę patrzeć na swoją skórę. I nie chodzi mi tu tylko o ciało,ale i twarz. Co prawda jestem przed miesiączką,ale nigdy nie wyskakiwało mi aż tylu "intruzów",w dodatku wielkości armat. Aktualnie mam dwa ogromne ropniaki na czole,dwa ogromne na żuchwie,a o lewym policzku to już nie wspomnę. Co dziwne i pierwszy raz mi się zdarzyło,ogromne pryszcze ropne mam na skórze głowy,naliczyłam ich trzy-są okropnie bolesne. Ale to dalej nie wszystko. Cały dekolt i pachwiny mam w czerwonych krostkach. Te przy pachwinach lekko pobolewają,a na dekolcie swędzą. A teraz napiszę co nieco o swoim sposobie życia i może któraś z was po przeczytaniu powie mi,że spotkało ją to samo i powie mi jak sobie z tym poradzić,bądź może wpadnie na pomysł co z tym zrobić,bo zanim dostanę się do lekarza,to minie ruski rok i cała pokryje się ogromnymi prycholami. Więc jestem osobą czystą,aczkolwiek stosuję 1 do 2 pryszniców dziennie,bo wiem,że więcej szkodzi skórze-nadmiernie ją wysusza. Używam balsamów,ale to sporadycznie-tak dla pielęgnacji,by skóra nie była zbyt sucha. Do twarzy stosuje peeling enzematyczny 1-2 razy w tyg,1 w miesiącu peeling drobnoziarnisty,2 razy w tyg maseczki przeciwtrądzikowe,oraz codziennie na noc maść na stany zapalne i wypryski. Do tego od roku stosuje tabletki antykoncepcyjne zwalczające ciężki trądzik - Syndi35. Co do skóry głowy,to używam szamponów profesjonalnych fryzjerskich,to samo tyczy się masek do włosów (zawsze idealnie dopasowane do rodzaju włosów-mama jest fryzjerką). Pachwiny i dekolt... Dekolt to wiadomo-perfumy (ale nigdy wcześniej nie miałam problemu z czerwonymi okropieństwami) a co do pachwin... zewnętrznie używam clotrimazolum,ale tylko jeśli mam planowane wyjście ze skorzystaniem z publicznej toalety (mimo siusiana na "małysza" wolę się dodatkowo zabezpieczyć przed obrzydlistwami czyhającymi w publicznych toaletach). POWIE MI KTOŚ,CO MOŻE SIĘ ZE MNĄ DZIAĆ ? :< Na koniec jeszcze dodam,że problemy trądziku przechodziłam od 4 kl szkoły podstawowej do końca 2 gimnazjum i nie wiem co teraz się ze mną dzieje,zupełnie nie wiem.
Letitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 11:49   #2
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Paskudne problemy ze skórą.

Ile teraz masz lat?
Napisałaś, że używasz maści na stany zapalne, jaka to jest maść i jak długo ją stosujesz?
Używasz kosmetyków do makijażu? Podkład, puder? Może cię zapchały?
Albo krem do twarzy?
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 12:45   #3
badumi
Raczkowanie
 
Avatar badumi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 80
Dot.: Paskudne problemy ze skórą.

Lepiej Ci wyjdzie konsultacja dermatologiczna. Tutaj dostaniesz sto odpowiedzi, każda z inną diagnozą. Powodzenia z chorobą. Sama walczyłam, wiem jaki to ból.
badumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 13:03   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Paskudne problemy ze skórą.

Może zmieniłaś ostatnio jakiś kosmetyk lub wprowadziłaś nowy?
To może być cokolwiek- mydło np. krem do rąk, szampon/odzywka do włosów.

I on zawiera substancje która Ci szkodzi?

Nie łudź się, że jak używasz np. do włosów kosmetyków z salonów, to one są jakieś lepsze dla skóry niż te nie salonowe- wszystkie masowo zawierają parafinę a ta bardzo często jest przyczyną powstawania różnego rodzaju zmian na skórze - zaskórników, pryszczy, ropnych głębokich gul.

Ale to wcale nie musi być parafina- to może być cokolwiek. Mnie np. masakrę na skórze robi wszedzie wychwalany olej arganowy - prychole jak groch , niech no tylko w jakimś kosmetyku się znajdzie a ja nie wypatrzę przed użyciem. :/ No i parafina w każdej formie. Nie mogę jej mieć nawet w szamponie.:/
Albo to syndi już nie działa jak powinno tylko pogarsza stan hormonalny Twojego orgaznizmu.

Do lekarza najlepiej iść.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 13:09   #5
zofiamatulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Paskudne problemy ze skórą.

idz do lekarza ,porozmawiaj o izotexie (chyba tak się ten lek nazywa ,najpierw sprawdz)
zofiamatulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 18:45   #6
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Paskudne problemy ze skórą.

Może warto pomyśleć o zmianie tabletek anty. U mnie masakryczny wysyp pryszczy wszelkiej maści pojawił się, kiedy dostałam nowe tabletki - po ich odstawianiu i tygodniu brania diane poprawa była niewiarygodna. Piszesz, że bierzesz od roku tabletki wspomagające walkę z problemami skórnymi - ale organizm z upływem czasu może różnie reagować na ten sam lek (tabletki, które dobrze akceptowałam w wieku lat 23, po dwóch latach wywołały u mnie problemy z wątrobą). Poza dermatologiem, próbowałabym też pograć tabletkami.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 08:08   #7
nowy99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Paskudne problemy ze skórą.

Według twojego opisu masz klasyczny, niewyleczony trądzik. I, póki bierzesz antykoncepcję, możesz podejść do fantastycznej kuracji antytrądzikowej pochodnymi witaminy A, kuracji retinoidami. Taka kuracje przeprowadza lekarz dermatolog, trwa pół roku - raz dziennie łyka się tabletkę. Wcześniej lekarz zleci ci badanie krwi, i tak co dwa miesiące kontrolnie badanko na próby wątrobowe.
Moj syn ma okropne problemy z tradzikiem, mial go we wlosach, na plecach, dekolcie, ramionach, twarzy, przetluszczaly sie mu wlosy, pocila twarz, zwlaszcza po wf. Obecnie jest na tej kuracji juz drugi miesiac i buzia jest jak u aniola.
Jedyne problemy, jakie ma, to ( mowil o tym dermatolog), przesuszone usta, twarz i rece - takie zaczerwienione jak po sloncu. Ale on w ogole jest jasnej karnacji i ma skore uczuleniowa. Kupilam balsam do skory atopowej SVR, duza butla. I jest to naaaajlepszy specyfik, jaki kiedykolwiek uzywalam do swoich dzieci, skazowców. Po prostu skora i twarz idealna.
Kuracje retionolową polecam, bo widze efekt. Dodam, ze i mnie 40-latce dermatolog tez ja polecil ale kazal zabezpieczyc sie antykoncepcją na czas leczenia ( uszkadza poważnie płód!!!) i mnie sie nie chce isc do ginekologa... A tez mam trądzik, ktory pojawil mi sie dopiero po 30-tce. No.
A ty akurat jestes na antykoncepcji, wiec tylko poleciec do dermatologa po retinoid i tyle, pozbedziesz sie wrzoda.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

O, ktoś ci wczesniej proponuje Izotek. To jeden z tych retinoidów. Moj syn akurat bierze Axotret.
Pędź do dermatologa!
nowy99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 12:04   #8
Letitaa
Przyczajenie
 
Avatar Letitaa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
Dot.: Paskudne problemy ze skórą.

Właśnie nie zmieniałam kosmetyków. Cały czas używam fluidów i pudrów z tej samej firmy,bo kiedyś zmieniłam i to co stało się z moją cerą,jest nie do opisania. Co do wizyt u lekarza dermatologa,to chodzę regularnie od 11 roku życia,a lat mam 18. Wiecznie wypisuje mi jakieś maści,które mi nie służą,a gdy proszę o maść,która przynosiła jakiekolwiek efekty to mi mówi,że jest dla mnie za mocna,choć moim zdaniem nie była i sprawowała się celująco. Co do Syndi,to działają na mnie najlepiej,wcześniej brałam inne tabletki anty (nie pytajcie mnie o nazwy,bo nie jestem w stanie sobie przypomnieć) to dopiero miałam pole minowe na twarzy i na dekolcie... Stosowałam już preparaty robione na zamówienie,stosowałam miliony domowych sposobów,miliony maści,maseczek. Muszę przyznać efekty są,bo do póki mój organizm się nie buntuje,to mam bardzo ładną cerę,ale jak już zacznie wariować,to wstydzę się zmyć makijaż przy swoim chłopaku.
Letitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.