regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-16, 01:11   #1
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249

regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?


Wyczytałam, że regulon stosuje się zamiennie z diane 35 jako antykoncepcje przy trądziku, bolesnych, obfitych miesiączkach i nieregularnych cyklach. Czy to znaczy, że on też ma działanie antyandrogenne? Lekarz polecił mi twierdząc, że pomogą mi na cerę i że będą dla mnie najlepsze (dotychczas miałam stediril 30 i bylo ok - troszkę schudłam,cera bez zmian - czyli zla, ale samopoczucie dobre, moze tylko troche humorki mialam ale to u mnie norma, pozniej byla przerwa a teraz tymczasowo dostalam rigevidon - puki sie nie zdecyduje czy chce regulon). Jak to z regulonem jest? Czy faktycznie każdej kobietce na cerę pomagają, czy może to zależy od człowieka?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 14:02   #2
jagoda_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Ja biorę regulon już prawie rok i właśnie zastanawiam się nad zmianą tych tabletek na inne. Regulon dla mnie ma dwie wady urosły mi piersi aż zaczynają mi przeszkadzac(z miseczki B na D)i jeszcze jedna rzecz nie mogę zrzucić ani jednego kilograma stosowałam już diety i waga wciąż wraca do swojej, obecnie jestem na tabletkach odchudzających i też ta waga za szybko mi nie spada(tabletki mam sprawdzone bo koleżanka przez 40 dni schudla na nich 10kg), na cerę nie mogę nażekać Pozdrawiam
jagoda_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 17:40   #3
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Trochę nie na temat - co to za tabletki odchudzające?
o000agus, każda tabletka anty pomaga na cerę, ale niektóre bardziej, z tym że Diane ogólnie dość szkodzi. Mojej przyjaciółce z fatalną cerą Diane pomogło, bierze już 1,5 roku, za 0,5 kończy kurację i przerzuca się na inne ze względu na szkodliwość (póki co na razie nic jej się nie dzieje). Oprócz pigułek trzeba stosować odpowiednie kosmetyki (z tym problem, bo jedne strasznie wysuszają wzmagając przetłuszczanie, inne nic nie robią itp.), polecam też comiesięczne wizyty u kosmetyczki na oczyszczaniu. Nie zeszło jej wszystko z twarzy, ale ma mało nowych zmian, a stare latwiej zagoić, gdy coś nowego na nich nie rośnie. Poszukaj w necie jak działa Regulon, a jak nie będziesz przekonana, to weź Diane.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 23:38   #4
Canabiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1
GG do Canabiss
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

stosuje tableki Regulon juz troche czasu i moge stwierdzic, ze moja cera wyglada lepiej. Mimo ze nie mialam z nia wielkich problemow to widze, ze jej stan sie poprawil. Polecam ich stosowanie
Canabiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 14:46   #5
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

pojecie ze "diane ogolnie dosc szkodzi" jest bledne. na kazdego tabletki dzialaja inaczej, to sprawa indywidualna.. mi jakos diane wielkiej krzywdy narazie nie robi
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 19:53   #6
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Nie bez powodu Diane jest coraz rzadziej przepisywana, zawiera niezłą mieszankę. Jak wspominałam, przyjaciółka była bardzo zadowolona, nie odczuwała skutków ubocznych, wręcz czuła się znacznie lepiej, bo działanie antyandrogenne zredukowało parę jej dolegliwości, z którymi nie radziły i nadal nie radzą sobie u niej inne pigułki anty, np. silny trądzik.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 22:29   #7
needle
Przyczajenie
 
Avatar needle
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Miłosna
Wiadomości: 27
GG do needle
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

u mnie sprawa przedstawia się następująco
biorę regulon 3 miesiące. podczas brania tabletek (21dni) cera prawie nieskazitelna. podczas 7-dniowej przerwy - cera znacznie się psuje.
moje obserwacje mogą nie być zbytnio miarodajne, nigdy nie miałam "prawdziwego" trądziku, a regulon biorę bo dobrze się po nim czuję...
needle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 11:36   #8
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

dokladnie...to ze Diane bardzo szkodzi jest blednym stwierdzeniem i w zupełności popieram to co napisala Anusiaa89 to naprawde sprawa indywidualna...ja bralam Cilest, Rigevidon i teraz Diane i na Diane czuję się najlepiej...tzn. wiadomo ze zawsze mogloby byc lepiej...ale poki nie wylecze krostek na plecach i na dekolcie to bede je stosowac...juz jest poprawa a biore je juz ok pol roku...pierwsze efekty byly juz wizodczne po 3 miesiacach...z buzia wiekszych zmian nie ma krostki jak sie pojawialy tak sie pojawiaja ale nie sa natyle ogromne zeby nie dalo sie ich zamaskowac korektorem czy fluidem...No i tez mi ciężko zrzucic cokolwiek...przy ich braniu poszlo mi 3kg w gore...to niby nie duzo ale przy moim wzroscie 164cm waze teraz 54 kg i troszke to juz widac tu i ówdzie:P troszke mi piersi urosly ale wolalabym zeby i tak byly wieksze no i pod koniec opakowania tak ok 8-9 tabletek mam w sluzie odrobinke krwi ale lekarz powiedzial ze to nic groznego...chcialabym zmienic je na inne takie zeby byly jak najlepiej dobrane ale poki co musze sie z tym wstrzymac...

a Diane wcale nie jest tak rzadko przepisywana...to jest taka sama mieszanka 2 hormonow jak w roznych innych tabletkach anty...kazda to niezla mieszanka... teraz po prostu lekarze maja popodpisywane kontrakty z firmami ktore wydaja np. Cilest. Yasmin itp. drozsze i podobno lepsze...

Polecam tez Rigevidon jest stosunkowo tani no i czulam sie po nim w miare dobrze poza bolem glowy:P

A ile kosztuje opakowanie/ listek Regulonu?
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 15:38   #9
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Nie zgodzę się z tym, że to taka sama mieszanka takich samych hormonów jak w przypadku innych tabletek.

Składy często stosowanych tabletek jednofazowych:

Diane - 0,035 mg etynyloestradiolu i 2 mg octanu cyproteronu (ok. 10zł).
Cilest - 0,035 mg etynyloestradiolu, 0,25 mg norgestimatu (ok. 30zł).

Yasmin - 0,03 mg etynyloestradiolu, 3 mg drospirenonu (ok. 30zł).
Regulon - 0,03 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg dezogestrelu (ok. 6zł).
Rigevidon - 0,03 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg levonorgestrelu (ok. 7zł).

Novynette - 0,02 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg dezogestrelu (ok. 30zł).
Harmonet - 0,02 mg etynyloestradiolu, 0,075 mg gestodenu (ok. 30zł).
Yasminelle - 0,02 mg etynyloestradiolu, 3mg drospirenonu (ok. 35zł).

Loveston - 0,05 mg etynyloestradiolu, 0,5 mg octanu noretisteronu (koszt opakowania tej bomby hormonalnej wynosi ok. 3zł).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2010-10-07 o 13:16
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 17:55   #10
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

przeczytaj uwaznie...taka sama mieszanka jak w roznych <- slowo klucz innych tabletkach...nie pisalam nic o tym ze w kazdej tabletce sa zawsze takie same hormony bo tabletki biore nie od miesiaca i nie pierwsze opakowanie i wiem co pisze na ulotce... chodzilo mi o to, ze wszystkie tabletki jakie by to nie byly to mieszanka hormonow...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 19:20   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Cytat:
Napisane przez chilligirl Pokaż wiadomość
to jest taka sama mieszanka 2 hormonow jak w roznych innych tabletkach anty...
Przepraszam, ale bardzo łatwo było zrozumieć Cię opacznie, dzięki za doprecyzowanie. Zgadzam się z Tobą, wszystkie tabletki anty są mieszanką hormonalną.

Spróbuj zanalizować składy i ceny podane niżej i wyciągnąć wnioski. Diane i Cilest mają bardzo dużo estrogenów, nowe tabletki o tak wysokiej zawartości już nie są projektowane, w niektórych krajach wręcz wycofano je z rynku! USA stosuje silne restrykcje.

Zgodzę się z Tobą kolejny raz - niestety, mimo tego małego technologicznego zacofania Cilest ma nadal taką samą, dość wysoką cenę. W dużej mierze jest to związane z umowami podpisanymi z lekarzami. U wielu, u jakich byłam ja lub koleżanki, wisiały plakaty reklamujące Cilest lub leżały notesiki, długopisy. Jest to jeden z najczęściej przepisywanych typów.

Nie spotkałam się w ciągu ostatnich 2 lat z tym, by lekarz sam z siebie przepisał którejś z moich koleżanek (a studiuję na mocno sfeminizowanym kierunku, na którym znajomość endokrynologii to podstawa) Diane tylko w celach zapobiegania ciąży. 100% znanych mi przypadków jest związanych z cerą lub gdy dziewczyna wybłagała, by przepisał coś tańszego.

Im więcej hormonów, tym lek powinien być tańszy, rzadziej przepisywany, zastąpiony produktem nowszej generacji (oczywiście zależy jakich hormonów, zazwyczaj najpierw patrzy się na estrogeny, bo w większości występują w tej samej postaci). Tabsy o najniższej zawartości, jak widać u dołu zestawienia, są najdroższe, powinny wywoływać najmniej efektów ubocznych. Nie ma sensu szpikować się nadmiarem hormonów, których w tabletce jest bardzo dużo w porównaniu z naturalną zawartością w organizmie, a działają na receptory umieszczone w prawie wszystkich narządach, ujawniając swoje działanie nawet z kilkuletnim opóźnieniem. 0,015 mg między Diane a np. Harmonetem to duża różnica dla organizmu. Jeśli nie masz problemów z trądzikiem lub nadmiarem androgenów, nie ma sensu ryzykować, lekarz powinien o tym dobrze wiedzieć, wypisując receptę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2010-10-07 o 13:14
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 19:39   #12
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

nic sie nie stalo no wlasnie...ja na Diane zmieniłam bo sama to zaproponowalam..Moj lekarz rodzinny powiedzial ze Diane jest lepiej ulozonym lekiem niz Rigevidon, dlatego tez zaproponowalam go swojemu ginekologowi (ja jemu a nie on mnie:/) ale wzielam pod uwage to ze mam problemy (teraz juz mniejsze) z dekoltem i plecami...natomiast Moja kolezanka o idealnej cerze dostala Diane na pierwszy ogień...i tak bierze juz ja troche..

jesli chodzi zas o fakt o ktorym wspomnialas ze pacjentki czasem blagaja o cos tanszego- przypomniala mi sie sytuacja kiedy bylam na 2 w zyciu wizycie u ginekologa po to zeby zmienic z Cilestu na cos innego...P. Ginekolog przepisal mi cos czego nazwy nie moglam sie doczytac i pytam sie jaka jest cena - a on ze taka jak Cilestu (dla mnie cilest jest drogi) a na moje pytanie czy nie daloby sie czegos tanszego rzucil wypisana recepta dalej na biurko ze zloscia i wypisal Rigevidon...Czyżby mial podpisany kontrakcik i przeze mnie dostal mniej pieniązkow? Zmienilam lekarza oczywiscie ale np. w przychodni wciaz widac coraz to nowe plakaty z reklama tabletek anty a nawet plastrow...

szkoda ze u nas antykoncepcja jest tak droga i ze nie ma tak jak podobno w Anglii, gdzie za nia sie nie placi..

tyle ze porownujac Polske do Anglii..ehh szkoda gadac..
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 20:38   #13
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Bardzo podoba mi się stwierdzenie, że lek jest "lepiej ułożony"!
Mojej przyjaciółce lekarz sam zaproponował zmianę z Diane po 2 latach stosowania. Jednak używała innych przez kilka miesięcy (chyba nawet Cilest) i cera wróciła do poprzedniego stanu, więc musiała z powrotem brać Diane, z czego lekarz nie był zbyt zadowolony, nie mogąc uwierzyć, że efekt nie był trwały (tylko ciekawe, czy dba o pacjentkę czy o własny portfel?). Na szczęście bardzo jej służy, bo ewidentnie ma problem z nadprodukcją androgenów. Teraz tylko pojawia się pytanie: czy będzie je musiała brać całe życie, żeby normalnie wyglądać?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 02:11   #14
brilloaga
Przyczajenie
 
Avatar brilloaga
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Ja brałam Diane35 dwa razy. Raz przez 10 miesiecy i pozniej po 4 miesiecznej przerwie przez ponad rok. Po tej przerwie lekarka przepisala mi 2 rzy inne tableki w obu przypadkach "umierałam". Wiec wróciłam do Daine35. Zawsze mialam problemy z tradzikiem a podczas brania Diane wszytsko zniknęło. Nie zauwazylam,zebys specjalnie przytyła.Piersi mi tylko "napuchły" ale to akurat mi sie podobało. Stracilam tez ochote na seks (choc nie spadło mi do 0, ale to ponoc normalne). Ogolnie te tabletki najmilej wspominam. Nie biore juz 4ty miesiaci cera mi sie tlusci,ale na sczescie nie wypryszcza mnie. Tylko torche na plecach.No i włoski musze myc codzinnie.
Tak wiec zgadzam sie w 100%,ze jest to indywidualna sprawa kazdej z Was jak zareaguje na dane pugułki.
Aha,zapomniałam dodac,ze przed braniem Diane stosowałam wszelkie dermatologiczne metody walki z trądzkiem i nic nie pomagało.I mialam problem z nadmiernym owłosieniem. Podczas brania wszytsko w normie. Teraz na razie tez,mam tylko nadzieje, ze tak sie utrzyma,bo chcialabym skonczyc przygode z pigulkiami. Jednak to ingerencja w ogranizm.
brilloaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:19   #15
Dominika080
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 34
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Mi regulon bardzo pomaga na cerę. Dodatkowo myję buzię szarym mydłem I unikam słodyczy. Wczesniej stosowalam rozne rzeczy i nic nie pomagało (m.in. piłam biostyminę, bralam ketokonazol, smarowałam się pastą z ichtiolem i inne takie).
Dominika080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 12:28   #16
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z tym, że to taka sama mieszanka takich samych hormonów jak w przypadku innych tabletek.

Składy często stosowanych tabletek jednofazowych:

Diane - 0,035 mg etynyloestradiolu i 2 mg octanu cyproteronu (ok. 10zł).
Cilest - 0,035 mg etynyloestradiolu, 0,25 mg norgestimatu (ok. 30zł).

Yasmin - 0,03 mg etynyloestradiolu, 3 mg drospirenonu (ok. 30zł).
Regulon - 0,03 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg dezogestrelu (ok. 6zł).
Rigevidon - 0,03 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg levonorgestrelu (ok. 7zł).

Novynette - 0,02 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg dezogestrelu (ok. 30zł).
Harmonet - 0,02 mg etynyloestradiolu, 0,075 mg gestodenu (ok. 30zł).
Yasminelle - 0,02 mg etynyloestradiolu, 3mg dienogestu (ok. 35zł).

Loveston - 0,05 mg etynyloestradiolu, 0,5 mg octanu noretisteronu (koszt opakowania tej bomby hormonalnej wynosi ok. 3zł).
Yasminelle nie zawierają żadnego dienogestu!!! tylko ten sam składnik co w yasmin -drospirenon
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 07:46   #17
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

wątek o Regulonie a wypowiedzi o Diane. w ulotce faktycznie jest napisane o dzalaniu na cerę, jak będzie u mnie nie wiem - jestem dopiero na 6 tabletce.

a ceny podane wyzej mają jakies przekłamania, bo ja za jedno opakowanie Regulonu zaplacilam 30 zł [choc czesto ponoc mozna znalezc za 25-30]
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 12:47   #18
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Moja ginekolog twierdzi że regulon nie jest antyandrogenny. Teraz zgłupiałam, bo wiele ginekologów przepisuje je właśnie dziewczynom, które mają problemy z cerą. Nie wiem więc czy twierdzi tak dlatego, że upodobała sobie firmę scherringa (bo jak narazie z uporem maniaka przepisuje mi tabletki tylko tej firmy) czy faktycznie ma rację w tej kwesti. Jakie zdanie na temat działania antyandrogennego mają Wasi lekarze?
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 17:49   #19
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z tym, że to taka sama mieszanka takich samych hormonów jak w przypadku innych tabletek.

Składy często stosowanych tabletek jednofazowych:

Diane - 0,035 mg etynyloestradiolu i 2 mg octanu cyproteronu (ok. 10zł).
Cilest - 0,035 mg etynyloestradiolu, 0,25 mg norgestimatu (ok. 30zł).

Yasmin - 0,03 mg etynyloestradiolu, 3 mg drospirenonu (ok. 30zł).
Regulon - 0,03 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg dezogestrelu (ok. 6zł).
Rigevidon - 0,03 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg levonorgestrelu (ok. 7zł).

Novynette - 0,02 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg dezogestrelu (ok. 30zł).
Harmonet - 0,02 mg etynyloestradiolu, 0,075 mg gestodenu (ok. 30zł).
Yasminelle - 0,02 mg etynyloestradiolu, 3mg drospirenonu (ok. 35zł).

Loveston - 0,05 mg etynyloestradiolu, 0,5 mg octanu noretisteronu (koszt opakowania tej bomby hormonalnej wynosi ok. 3zł).
Regulon nie kosztuje 6 zł. Ja płace 21.99.... w promocji, w najtanszej aptece w moim mieście
a bez promocji 24.99

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2011-04-06 o 17:51
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.