Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-09, 18:18   #61
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Metoda Yuzpe

Cytat:
Napisane przez Bruja
Jak jasno widać, Diane35 nie jest preparatem z powyższej listy, nie zawiera więc zapewne odpowiednich składników.
A nawet gdyby te składniki były, to chyba z jakiegoś powodu bierze się 2x4 tabletki w odstępie 12 godzin a nie tylko 4....
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 18:38   #62
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
Dot.: Metoda Yuzpe

tylko ja czytalam tylko drugi link co podala verena i to wczoraj na szybcika, a ten co podalas to dopiero teraz przeczytalam.
druga dawke mialam wiazc o 12 tylko ze ja przed 12 wymiotowalam raz, a drugi o 2 w nocy, kolo 3 mialam tylko juz odruchy wymiotne.nie chcialam brac drugiej dawki bo mogloby sie to drugi raz powtorzyc zas rano, a zreszta jakbym wziela ta druga dawke to i tak by sie nie wchlonela i bym musia juz wziasc trzecia.
ciezko mi powiedziec na temat cykli ostatnie krwawienie mialam 22 grudnia i trwalo 6 dni, a nastepne mialam 1 stycznia i trwalo 3 dni.ciezko wyliczyc dni plodne, jak w miedzy czasie sie ma krwawienia 3 dniowe.dowiedzialam sie ze powinnam zrobic badanie hormonalne jednak podobniez jest platne.wiec nie wiem czym mozna wyregulowac sobie miesiaczki oprucz pigulek hormonalnych.
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 20:09   #63
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Metoda Yuzpe

nie nadają się, bo chodzi o to, żeby w składzie miały norgestrel (albo może cokolwiek progesteronowego), tymczasem diane zawierają składnik tylko estrogenowy i przeciwtestosteronowy.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 21:37   #64
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Zamienniki Postinoru?

Może ktoś dokładnie wyjasnić o co panu doktorowi chodziło z tą spiralą? NIe słyszałam o tym, więc nie wiem... Spirala założona do 7 dni od stosunku, po którym istnieje ryzyko ciąży zapobiega zagnieżdżeniu się zarodka czy ma działanie wczesnoporonne...? Nie bijcie, nie wiem...
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 21:40   #65
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zamienniki Postinoru?

ciążę w medycynie liczy się od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej. spirala ma to utrudnić.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 22:39   #66
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Metoda Yuzpe

Metodę "przerabialiśmy" już kiedyś.
Myślę, że 4 tabl. Diane też by w wystarczającym stopniu zahamowały
produkcję gonadotropin, a o to przecież chodzi, bo gonadotropiny stymulują owulację. Poza tym Diane składniki Diane też silnie dzialają na blonę śluzową macicy - (drugi mechanizma działania).
Tyle, że Diane jest przeważnie znacznie gorzej tolerowana - szczególnie w dawce 4 + 4 tabletki na dobę.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 09:45   #67
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
czy to pomoze?

znow mi pekla gumka-we wtorek,to bylo dzien po miesiaczce(juz raz wczesniej napisalam podobny post i zastosowalam metode yuzpe-wzielam 4 pigulki diane,miesiaczke dostalam).chcialam isc do gin wczoraj,ale dopiero zakladalam karte w przychodni.jak poszlam sie zarejestrowac (wtym samym dniu co zgloszenie karty)to-pan dr nie przyjmolwal wcale-zrobil sobie wolne,pani dr przyjmuje w tylko piatki, a trzecia skonczyla juz prace.chcialam sie zarejestrowac na dzisiaj ale zaden z 2 lekarzy nie przyjmuje. na wizyte u gina moge sie doczekac dopiero jutro. i to nie wiadomo czy zdolam sie zarejestrowac-moze byc duzo pacjentek i nie zdaze.
jednak zanim zalozylam karte ,we wtorek wieczorem (5 godzin od stosunku) wzielam jedna tabletke diane, w srode okolo 24 godziny- od stosunku -popoludniu wzielam 2 tabletke, a wieczorem-5 godz od tej drugiej tab-wzielam 3 .ostatnim razem jak wzielam 4 na raz to wymiotowalam, wiec wolalam tego uniknac biorac w roznym odstepie czasu

nie mam pieniadzy na wizyte prywatna jak i zarazem na postinor, a jesli bym miala postinor przepisana w piatek to moze byc juz za pozno-bo minie te 72 godz.
a wiec pytanie jak w temacie , czy to pomoze?
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 10:11   #68
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: czy to pomoze?

Kiedy stosowałaś tą metodę ostatnio? Minął chociaż miesiąć? Nie wolo jej stosować częściej niż raz w miesiącu. Zresztą ty nawet jej nie stosujesz, tylko bierzesz jakoś te tabletki jak i kiedy chcesz. Dziewczyno, przecież ty sobie krzywdę w końcu zrobisz. Idź lepiej do tego ginekologa i niech on zdecyduje.

Poza tym dzień po miesiączcę jest niepłodny, więc szansa na ciąże jest minimalna.

A na przyszłość - nie możesz brać tej Diany normalnie? Zapobiegło by to twoim problemom z pękającymi prezerwatywami.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 13:39   #69
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy to pomoze?

Słyszałam o tej metodzie,którą opisałaś ale z zastosowaniem np.Rigevidonu.Pierwsz dawka to 4 tabletki do 72 godzin po stosunku.Druga dawka (obowiązkowa) to 2 tabletki po 12 godzinach,od przyjęcia pierwszej dawki.Potocznie mówi się o antykoncepcji awaryjnej po stosunku.Zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę o 75%.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 13:41   #70
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: czy to pomoze?

Cytat:
Napisane przez margitta
A na przyszłość - nie możesz brać tej Diany normalnie? Zapobiegło by to twoim problemom z pękającymi prezerwatywami.
zgadzam się.
właściwie ta metoda o której piszesz to dla mnie szczyt głupoty, jeśli nie teraz to kiedyś odbije sie na twioim zdrowiu.

nie w każdym szaleństwie jestmetoda, a tabletki antykoncepcyjne to nie mentosy
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 13:47   #71
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
Dot.: czy to pomoze?

Idź lepiej do tego ginekologa i niech on zdecyduje.

no wlasnie wizyte moge miec w piatek.moze wina pekania gumek to masturbacja(w nich)?moj partner masturbuje sie w nich gdy jego penis maleje(mowiac potocznie)
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 13:49   #72
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: czy to pomoze?

Też wydaje mi się że dzień po miesiączce jest niepłodny...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 16:59   #73
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: czy to pomoze?

Pierwszy dzień po miesiączce nie jest dniem płodnym, ale pech to pech a cuda też czasami się zdarzają.

Ja radziłabym wizyte w szpitalu, odwiedź izbe przyjęć przedstaw sytuacje a tamci napewno ściągną dyżurujacego lekarza albo wyślą na oddział ginekologii.
U mnie taki problem został właśnie w ten sposób rozwiązany.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 21:22   #74
dorota82
Raczkowanie
 
Avatar dorota82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
postinor antykoncepcja po

mam pytnie 5 miesiecy temu podczas stosunku pekła prezerwatywa wziełam 2 tabletki ;postinor" i zaczeły sie od tamtej pory problemy z okresem mam bardziej plamienia niz normlne krwawienia trwa to juz 5 miesiecy i nic sie mi sie to nie reguluje i dotego sa neregularne boje sie czy te tabletki sa bezpieczne
dorota82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 21:50   #75
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: postinor antykoncepcja po

Powinnaś już dawno pójść do ginekologa. 5 miesięcy to już stanowczo za długo na efekty uboczne.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:00   #76
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: postinor antykoncepcja po

to jak najszybciej idź do lakarza z nim porozmawiać na ten temat
różnie tabletki na kobiety działają

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:07   #77
marsenia
Raczkowanie
 
Avatar marsenia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 46
GG do marsenia
Dot.: postinor antykoncepcja po

Po postinorze tylo ok 2. miesiecy mialam probelmy z okresem, 5 miesiecy to jest stanowczo za duzo.Chcesz czy nie chcesz, musisz pojsc do lekarza.
marsenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 19:30   #78
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: postinor antykoncepcja po

Się powtórze... Hm hm... idz do lekarza On coś na to "zaradzi"
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 20:40   #79
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: postinor antykoncepcja po

Ja też po Postinorze miałam rozregulowany cykl, ale później wszystko wróciło do normy.
U Ciebie to trwa zdecydowanie za długo. Jazda do lekarza
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-20, 01:13   #80
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: postinor antykoncepcja po

Ja po postinorze miałam tylko dwa dni spóźniona miesiączkę , a gdy juz przyszła było wszystko okey - wprawdzie było to parę ładnych lat temu - ale ta tabletke mógł przypisać tylko lekarz i mnie np uprzedził w razie czego szybko do ginekologa. Na mój gust 5 miesięcy to stanowczo za dużo! lepiej idź do tego ginekologa - lepiej zapobiegać niż później leczyć
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 08:45   #81
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: postinor antykoncepcja po

oja przyjaciółka tez musiała wziąc postinor i dopiero 6 okres był w tzw"normie" ale regularnie konsultowała się z ginem
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 08:51   #82
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: postinor antykoncepcja po

A wiec czytalam co nieco o zmianie miesiązkowania po postinorze ale piszą, że wszystkie skutki ubocznie trwają tak góra do 3 cyklu. Do lekarza! Marsz!
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 09:43   #83
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: postinor antykoncepcja po

U mnie akurat było odwrotnie (mam strasznie nieregularne cykle). Po postinorze dostałam okres jak nigdy idealnie wtedy kiedy powinnam, trwał dość krótko i był o wieeele mniej obfity niż zwykle.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 18:45   #84
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Question Pytanie m.in o Postinor .. Do Pana Dr i innych

Witam!
Pare dni temu zdecydowałam sie na wsspołzycie z moim chłopakiem. Wczoraj niestety mielismy bardzo przykry wypadek - pekła nam prezerwatywa. Nastapilo to przed wytryskiem ale i tak postanowilam udac sie do lekarza po rade.
Dzis byłam- bardzo niemiła pani powyzywała mnie od nieodpowiedzialnych i powiedziała ze to nie jest jej problem. Dopiero po mojej prosbie z wielkimi zazaleniami przepisała mi Postinor-Duo.
Odmowila takze badania lekarskiego i nastraszyla konsekwencjami po zazyciu leku.

Moje pytanie jest nastepujące.. Czy jesli wzielam te tabletki to napewno nie jestem w ciazy? bardzo sie o to boje..
Czy doktorka rzeczywiscie miała racje? Czy to iz za pierwszym razem zabezpieczylismy sie tylko prezerwatywa nasaczona srodkiem plemnikobojczym było nieodpowiedzialne?? Czy to rzeczywiscie mało??

Jak to jest z lekiem. Czy rzeczywiscie jest tak bardzo szkodliwy? Czy moge spodziewac sie jakichs powiklan zdrowotnych po nim?
Mam nieregularna miesiaczke (cykl wacha sie od 30 dni do 6miesiecy) czy to jeszcze bardziuej poglebi problem z nią?

Mam tyle pytan przepraszam ze sie tak rozpiosalam jak jeszcze sobie cosik przypomne to dopisze.

Bardzo prosze o odpowiedz, bylabym bardzo wdzięczna.
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 19:02   #85
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Pytanie m.in o Postinor .. Do Pana Dr i innych

:/ kobieta nie powinna tak Ci ubliżać, tym bardziej, że większośc używa prezerwatywy.Nie znam się za bardzo na tych tabletkach, więc radzę poszukać stron o nich ale nie sądzę, żeby były tak niezdrowe.Zażyj
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 19:11   #86
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: Pytanie m.in o Postinor .. Do Pana Dr i innych

zazylam pierwszą o 9:30. Nastepna biore o 21:30. Mam nadzieje ze jednak znow nic niemiłego mnie nie spotka
Az sie zrazilam do ginekologa-pierwsza wizyta-porazka pierwszy raz-porazka
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 19:51   #87
ineez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 76
Dot.: Pytanie m.in o Postinor .. Do Pana Dr i innych

to troche dziwne, ze przy tak nieregularnych cyklach byla to dopiero twoja pierwsza wizyta... nie rozmawialas o tym z lekarzem? moze powinnas udac sie do innego.na normalna wizyte i rozmowe

co do tabletek, sama ich nie uzywalam, ale mam znajoma ktora juz kilkakrotnie je stosowala i jeszcze zyje nie jest to jednak jakas bliska znajoma, wiec o efektach "ubocznych" z nia nie rozmawialam..

pozwolisz, ze wyraze swoje zdanie, ale moze powinnas pojsc do innego lekarza, z ktorym bedziesz mogla normalnie porozmawiac[powiedziec tez, ze sie zrazilas po tym jak cie ta lekarka potraktowala], i wtedy dowiesz sie wszystkiego, co chcesz wiedziec.

ja sama wspolzyje ze swoim chlopakiem od niedawna, jestem jednak panikara i uzywam plastrow antykoncepcyjnych [nie dosc ze panikara, to jeszcze sklerotyczka, wiec tabletki bylyby dosc ryzykowne;D]. co nie znaczy ze sie nie bede stresowac jak okres nie pojawi sie w terminie ;>

pozdrawiam cieplo
ineez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:18   #88
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: Pytanie m.in o Postinor .. Do Pana Dr i innych

Cytat:
Napisane przez ineez
to troche dziwne, ze przy tak nieregularnych cyklach byla to dopiero twoja pierwsza wizyta... nie rozmawialas o tym z lekarzem? moze powinnas udac sie do innego.na normalna wizyte i rozmowe

co do tabletek, sama ich nie uzywalam, ale mam znajoma ktora juz kilkakrotnie je stosowala i jeszcze zyje nie jest to jednak jakas bliska znajoma, wiec o efektach "ubocznych" z nia nie rozmawialam..

pozwolisz, ze wyraze swoje zdanie, ale moze powinnas pojsc do innego lekarza, z ktorym bedziesz mogla normalnie porozmawiac[powiedziec tez, ze sie zrazilas po tym jak cie ta lekarka potraktowala], i wtedy dowiesz sie wszystkiego, co chcesz wiedziec.

ja sama wspolzyje ze swoim chlopakiem od niedawna, jestem jednak panikara i uzywam plastrow antykoncepcyjnych [nie dosc ze panikara, to jeszcze sklerotyczka, wiec tabletki bylyby dosc ryzykowne;D]. co nie znaczy ze sie nie bede stresowac jak okres nie pojawi sie w terminie ;>

pozdrawiam cieplo

Dzieki za odpowiedz

tak, wiem ze powinnam juz wczesniej sie wybrac do ginekologa jednak powstrzymywała mnie taka mysl ze w mojej rodzinie pare osob mialo tak jak ja - po 18 roku zycia dopiero wszystko sie regulowalo.

chce wybrac sie do jakiegos normalnego ginekologa ale wiem ze normalny=platny (przynajmniej w moim miescie).

powiedz mi cos wiecej o plastrach? jaka jest ich skutecznosc i ile kosztuja?


jestem juz po 2 tabletce.
Cały dzien bolala mnie glowa czuje sie dziwnie nie wiem czy to jakies nieporzadene działanie postinoru czy poprostu wszystko dzieje sie z nerwów..
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:20   #89
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Pytanie m.in o Postinor .. Do Pana Dr i innych

Im szybciejzażyte, tym większ skuteczność. Oczywiście, ze nie są obojętne dla zdrowia i nie można ich stosować jako normalnej antykoncepcji, bo ''namieszają''trochę w cyklu i organixmie, ale tyle osób je stosowało, że nie ma powodów do obaw
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:30   #90
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Pytanie m.in o Postinor .. Do Pana Dr i innych

Ja brałam raz postinor. rzeczywiście może troche rozregulować organizm, bo to jednak potęzna dawka hormonów (jedna tabletka jest ospowiednikiem 4 tabletek anty o wyższej zawartości hormonów np. Microgynon21), ale ja osobiście ich nie odczułam. Było mi lekko niedzobrez, miesiączka wystąpiła w terminie. A o ciąże się nie bój. I bez postinoru pradopodobieństwo było minimalne, a po nim to już chyba zerowe. A co do niereguralnych cykli to radze się wybrać do gina (innego niż tym razem). Wszystko będzie dobrze
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.