Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-14, 09:22   #1
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229

zawód GRAFIK


Mam do was drogie wizażanki pytanie...czy przyszły grafik musi umieć świetnie rysować?.. Rozwijam się w fotografii i pomyślałam żeby te branże połączyć...
Usłyszałam kiedyś że wiek w tym zawodzie odgrywa dużą rolę- od 25 do 35 lat- w tym wieku najczęściej poszukiwani są graficy.. Jakie jest Wasze zdanie...może są na forum kobietki pracujące w tym zawodzie..., więc proszę o odpowiedzi..Pozdrawiam
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:23   #2
vicky80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 55
Dot.: zawód GRAFIK

Witam pracowałam w tym zawodzie tylko jako freelancer kilka lat i teraz mam od 5lat własną firmę, czyli w "branży" prawie 10lat
Pierwszy raz w życiu słyszę by w zawodzie grafika miał znaczenie wiek Dla mnie liczy się tylko i wyłącznie portfolio, nawet CV ma nikłe znaczenie i oglądam ewentualnie po obejrzeniu portfolia

Co do tego czy musi świetnie rysować, grafik to tak szerokie pojęcie że po prostu zależy co chcesz robić DOKŁADNIE
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, niemożliwe zajmują tylko więcej czasu

Edytowane przez vicky80
Czas edycji: 2010-06-14 o 23:25
vicky80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 09:14   #3
NayaKanga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: zawód GRAFIK

Ja jestem Grafikiem po ASP we Wrocławiu (mam dyplom z wyróżnieniem) I powiem tak...generalnie to ja sobie nie wyobrażam, żeby grafik nie potrafił rysować na poziomie.
Teraz jest cała masa grafików po "studiach" a tych "studiów" się zrobiło jak grzybów po deszczu. Jednak 90% to popłuczyny po prawdziwym grafiku.
Praca na którą się decydują i którą nawet prawdopodobnie częściej dostają, niż grafik z dyplomem, to nie jest jednak praca artystyczna, a praca komercyjna (i oni są lepiej nierzadko przygotowani do takiej pracy niż grafik z prawdziwego zdarzenia po ASP). Tam w "komercji" typu Agencja Reklamowa, się generalnie wbija w to, czy grafik umie rysować, co nie znaczy, że nie będzie to atutem. Ja parę razy usłyszałam, że zatrudniają najczęściej tych bez dyplomów, bo im się po prostu mniej płaci.
Ja pracuję w innym zawodzie na stałe, a w swoim wyuczonym ciągle jako freelancer (tak po prostu mogę mieć umowę o pracę i stabilizację bez stresu i ciągle pracować jednocześnie zdealnie i robić coś ciekawszego niż tylko kierat w Agencji Reklamowej)
NayaKanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 10:12   #4
izaaaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

czy jeszcze przydałyby się studia ?
izaaaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 21:08   #5
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Można
Ale liczą się umiejętności przede wszystkim...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 15:07   #6
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Podepnę się pod wątek. Chciałabym zrobić kurs z grafiki ale przez internet, czy ktoś może polecić coś godnego uwagi?
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 15:40   #7
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Cytat:
Napisane przez soleil1985 Pokaż wiadomość
Podepnę się pod wątek. Chciałabym zrobić kurs z grafiki ale przez internet, czy ktoś może polecić coś godnego uwagi?
Polecam sprawdzenie ofert pracy - czego oczekują od dobrego grafika komputerowego (Photoshop, Illustrator, Corel Draw - co dokładnie powinnaś umieć?) i pod to patrzeć, czego uczą na kursach.

Dobry grafik to grafik z umiejętnościami i olbrzymią kreatywnością, dużym poczuciem estetyki...
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-10, 22:41   #8
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Polecam sprawdzenie ofert pracy - czego oczekują od dobrego grafika komputerowego (Photoshop, Illustrator, Corel Draw - co dokładnie powinnaś umieć?) i pod to patrzeć, czego uczą na kursach.

Dobry grafik to grafik z umiejętnościami i olbrzymią kreatywnością, dużym poczuciem estetyki...

Dodałabym HTML i CSS
Sama wiążę swoją przyszłość z grafiką komputerową i biorę się ostro do roboty na własną rękę
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 10:41   #9
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
Dodałabym HTML i CSS
Sama wiążę swoją przyszłość z grafiką komputerową i biorę się ostro do roboty na własną rękę
HTML i CSS to już zaczątek front-endu, więc jako-takie "programowanie". Sama grafika komputerowa to przede wszystkim tworzenie grafiki (wektorowej) na potrzeby reklamy, billboardów i tak dalej...

Sam HTML i CSS niewiele da, jak już robić strony - to z JavaScriptem, jQuery, znajomość Bootstrapa, Drupala (i różnych innych CMSów...). I tutaj już celujesz w tworzenie stron internetowych (plusem jest znajomość oczywiście Photoshopa)
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 20:16   #10
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Dziękuję za odpowiedzi jest w sieci trochę ofert takich kursów, jak na razie biorę pod uwagę dwa, boję się tylko, że wydam kasę a nic z nich nie wyniosę.
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 21:48   #11
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Cytat:
Napisane przez soleil1985 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi jest w sieci trochę ofert takich kursów, jak na razie biorę pod uwagę dwa, boję się tylko, że wydam kasę a nic z nich nie wyniosę.
Sciagnij sobie Adobe Ilustratora (jest 30dniowa wersja próbna za darmo), włącz sobie jakieś tutoriale na youtubie (dla początkujących - mogę Ci wysłać pw z godnymi uwagi jak chcesz) i próbuj i zobacz, czy Ci się podoba jak tak to wtedy wybierz jakiś kurs

Edytowane przez SofiaPrunikos
Czas edycji: 2015-09-11 o 21:50
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 23:00   #12
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Sciagnij sobie Adobe Ilustratora (jest 30dniowa wersja próbna za darmo), włącz sobie jakieś tutoriale na youtubie (dla początkujących - mogę Ci wysłać pw z godnymi uwagi jak chcesz) i próbuj i zobacz, czy Ci się podoba jak tak to wtedy wybierz jakiś kurs
Będę bardzo wdzięczna za jakieś konkretne linki, więc jeżeli to nie jest problem to poproszę , ściągnę Ilustratora i zobaczę czy to rzeczywiście dla mnie.
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 19:38   #13
INTP
Przyczajenie
 
Avatar INTP
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Kurs niewiele cię nauczy. W czym chcesz się specjalizować? Pozatym musisz mieć portfolio
INTP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 21:35   #14
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Ja bym raczej uderzała w rozwijanie artystycznych zdolności, ogólnie plastycznie, programy to tylko narzędzie
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 11:48   #15
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Jak już tutaj ktoś kiedyś pisał- liczą się umiejętności, a nie wykształcenie.
Można znaleźć dobrze płatną pracę, nie posiadając wykształcenia wyższego- znam kilka takich osób.

Sama ukończyłam roczny kierunek w szkole policealnej jako grafik komputerowy, akurat wiele mi to dało, bo wykładowcy byli przede wszystkim kompetentni i wiele można się było od nich nauczyć. Najwięcej pracowaliśmy na Corel Draw, PS i Lightroomie. Jednak i tak najwięcej się uczysz, jak samemu zgłębiasz wiedzę, np. w domu i sama dochodzisz do tego czy owego. Dużo jest też tutoriali z różnych programów graficznych, można siedzieć i dłubać.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 09:49   #16
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Mój kolega nigdy nie kończył żadnych kursów. Zajmuje się tworzeniem grafiki odkąd pamiętam. Typowy samouk - a zarabia naprawdę fajne pieniądze.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 13:56   #17
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jak już tutaj ktoś kiedyś pisał- liczą się umiejętności, a nie wykształcenie.
Można znaleźć dobrze płatną pracę, nie posiadając wykształcenia wyższego- znam kilka takich osób.

Sama ukończyłam roczny kierunek w szkole policealnej jako grafik komputerowy, akurat wiele mi to dało, bo wykładowcy byli przede wszystkim kompetentni i wiele można się było od nich nauczyć. Najwięcej pracowaliśmy na Corel Draw, PS i Lightroomie. Jednak i tak najwięcej się uczysz, jak samemu zgłębiasz wiedzę, np. w domu i sama dochodzisz do tego czy owego. Dużo jest też tutoriali z różnych programów graficznych, można siedzieć i dłubać.
a jaka to była szkoła policealna? Zastanawiałam się czy kurs / szkoła policealna w kierunku grafiki komp. się opłaca?
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 15:47   #18
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
a jaka to była szkoła policealna? Zastanawiałam się czy kurs / szkoła policealna w kierunku grafiki komp. się opłaca?
Chodziłam do TEBu, z tym, że jak już pisałam miałam szczęście, bo miałam kompetentnych wykładowców, od których wiele się nauczyłam i mieli takową wiedzę. Znajomi zaś chodzili na technika informatyka do innego miasta i z ich wykładowcami różnie to wyglądało...
Także z doświadczenia wiem, że wiele zależy od wykładowców w danej szkole, a nie od samej szkoły
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 20:55   #19
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Sciagnij sobie Adobe Ilustratora (jest 30dniowa wersja próbna za darmo), włącz sobie jakieś tutoriale na youtubie (dla początkujących - mogę Ci wysłać pw z godnymi uwagi jak chcesz) i próbuj i zobacz, czy Ci się podoba jak tak to wtedy wybierz jakiś kurs
Czy ja takze moge prosic o linki?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 17:05   #20
Kredka03
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 24
Dot.: Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?

też szukałam jakiś kursów, studiów podyplomowych w tym temacie i znalazłam jeden - 4 tys za semestr. masakra ;/ znacie coś tańszego? Będe wdzieczna za podesłanie linków do wiarygodnych, certyfikowanych szkół oferujących kursy graficzne.
Kredka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 13:39   #21
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Praca grafika - umiejętności

Cześć.
Jestem ciekawa czy te z was, które zajmują się zawodowo grafiką mogłyby się wypowiedzieć, co umiały, gdy zaczynały?

Już tłumaczę mój dylemat: grafiką interesuję się od kilku lat, szczególnie jeśli chodzi o loga, nagłówki, obróbkę zdjęć, layout.
Zaczynałam bardzo prostymi programami jak Photoscape, Gimp, DesignPro, ciut Corel czy Inkscape, zaczęłam uczyć się HTML.

Teraz w planach mam zamiar uczyć się Adobe Illustrator, trochę trial Photoshopa do wypróbowania.

W jakim kierunku powinnam pójść jeszcze, by szkolić umiejętności w tej dziedzinie grafiki?
Rozumiem, że solidna podstawa to Corel, Illustrator i Photoshop + HTML. Ale co jeszcze przyda się w takiej pracy?
Wiem, że coraz częściej wymaga się 3d, na czym można się uczyć i czy warto?

Chciałabym, żebyście podzieliły się swoimi przeżyciami z początków pracy, doradziły na czym warto się uczyć i w jakim kierunku iść
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 23:43   #22
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Praca grafika - umiejętności

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Cześć.
Jestem ciekawa czy te z was, które zajmują się zawodowo grafiką mogłyby się wypowiedzieć, co umiały, gdy zaczynały?

Już tłumaczę mój dylemat: grafiką interesuję się od kilku lat, szczególnie jeśli chodzi o loga, nagłówki, obróbkę zdjęć, layout.
Zaczynałam bardzo prostymi programami jak Photoscape, Gimp, DesignPro, ciut Corel czy Inkscape, zaczęłam uczyć się HTML.

Teraz w planach mam zamiar uczyć się Adobe Illustrator, trochę trial Photoshopa do wypróbowania.

W jakim kierunku powinnam pójść jeszcze, by szkolić umiejętności w tej dziedzinie grafiki?
Rozumiem, że solidna podstawa to Corel, Illustrator i Photoshop + HTML. Ale co jeszcze przyda się w takiej pracy?
Wiem, że coraz częściej wymaga się 3d, na czym można się uczyć i czy warto?

Chciałabym, żebyście podzieliły się swoimi przeżyciami z początków pracy, doradziły na czym warto się uczyć i w jakim kierunku iść
Tak trochę z boku. Mnie się wydaje, że graficy, podobnie jak wiele innych zawodów, mają swoje specjalizacje. Jak ktoś umie robić 3D, to raczej nie będzie pracować w 2D. Jak ktoś projektuje strony, to nie będzie przygotowywał reklam, itd. Łatwiej Ci będzie, gdy określisz, co w tej grafice chcesz robić .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 10:20   #23
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Praca grafika - umiejętności

Stary temat, ale teraz sobie przypomniałam. Krótko siedzę w tej branży, ale mam kilka rad

1. Jeśli kręci Cię HTML to polecam iść w stronę webdesignu - płacą nieźle . Poducz się również podstaw CSS, poczytaj artykuły o UX i UI. Teraz są już oferty pracy na UX designera, UI designera, Motion designera - wbrew pozorom szeroka branża. Często widzę takie oferty pracy, ale ja kodowania nie umiem. Odezwij się na priv, jeśli chcesz jakieś linki. Znam też dobry i tani kurs online.

2. W niektórych ofertach często pojawia się umiejętność 3d, ale szczerze Ci powiem, że ja tego nie opanowałam. Bardzo dużo opcji, zupełnie inny interfejs, dobre oświetlenie projektów jest bardzo trudne. Wydaje mi się, że praca w 3D to głównie: gry komputerowe, wizualizacje opakowań/produktów, animacje, wizualizacje budynków/mieszkań. Dobra znajomość 3d to już zupełnie inna praca niż typowy grafik 2D. Oczywiście znajomość nie zaszkodzi.

3. Podstawowe programy do grafiki - Photoshop, Illustrator i Indesign - program do tworzenia publikacji (gazety, książki, wielostronicowe foldery).
Podstawy Corela mogą Ci się przydać, ale to głównie zależy od osobistej preferencji programu lub pracodawcy. Ja korzystam tylko wtedy gdy muszę Swego czasu Corela dodawali do ploterów, drukarek, dlatego jest u nas modny. Nowsze wersje są ok, ale ja pracuję jeszcze na 11
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 10:27   #24
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Praca grafika - umiejętności

Jestem blisko osoby z branży 3d i zgadzam się w tym temacie z wypowiedziami powyżej.
Jest to działka trochę specyficzna, np. przed świętami jest stosunkowo mało zleceń - dużo mniej niż tych z 2D.
Mogę polecić kurs (ale w Warszawie)/korki przez Skype z Blendera - ofc na priv zeby nie spamować
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 22:02   #25
JustittaPL
Przyczajenie
 
Avatar JustittaPL
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Łatwy program do tworzenia grafiki

Z darmowych to GIMP, jednak do druku najlepiej Corel.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
JustittaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 12:33   #26
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Łatwy program do tworzenia grafiki

Canva
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 19:14   #27
Abrie
Raczkowanie
 
Avatar Abrie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: Łatwy program do tworzenia grafiki

Adobe Illustrator jest świetny do robienia wszelkich roll up'ów, plakatów, itd.
Abrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-24 20:14:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.