jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-17, 19:40   #1
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545

jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...


zeby bylo krotko zwiezle i na temat...to powiem tylko, ze ja reakcja serwisu aukcyjnego jestem co najmniej rozczarowana...a Wy same ocencie...
dodam, ze spytalam wlasciciela zdjecia zapachu Armaniego czy to on na swistaku sprzedaje (jego pierwszego 'zidentyfikowalam')...ocz ywiscie, ze to nie on i zapewnial mnie, ze sa to podroby...

moj list do administratora...

witam, przegladajac aukcje perfum trafilam na oferte uzytkownika mysza181881. oferowane przez niego towary sa najprawdopodobniej podrobkami selektywnych perfum. ponadto uzytkownik tez narusza obowiazujace w Polsce prawo: 1. swiadomie wprowadza potencjalnego nabywce w blad nie przedstawiajac realnych zdjec sprzedawanych przedmiotow 2. zdjecia umieszczone przez tego uzytkownika sa 'kradzione' z serwisu allegro. sprawdzilam i odnalazlam tylko kilka aukcji:
1. coco chanel
swistak http://www.swistak.pl/a5647339,CHANE...Z-GRATIS-.html
allegro http://www.allegro.pl/item800975181_...de_parfum.html
2. onde g. armani
swistak http://www.swistak.pl/a5662741,GIORG...Z-GRATIS-.html
allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?...2+wys%C5%82any.
3. dupont blanc
swistak http://www.swistak.pl/a5647457,DUPON...Z-GRATIS-.html
allegro http://www.allegro.pl/item808939849_...cy_zapach.html
mam nadzieje, ze moje zgloszenie nie pozostanie bez echa...
pozdrawiam

a to odpowiedz jaka dostalam...

Witam serdecznie.

Dziękujemy za wiadomość.

Jeśli posiada Pani dowody iż ten użytkownik sprzedaje podrobione towary to proszę zgłosić sprawę na policję. Nie otrzymaliśmy zgłoszenie od właścicieli zdjęć że zostały wykorzystane bez ich zgody, ani od właścicieli marek iż sprzedawane towary to podróbki.


Pozdrawiam i życzę miłego dnia,
Imie i Nazwisko
administrator serwisu
www.swistak.pl - przyjazne, darmowe aukcje internetowe
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania czy uwagi, możesz śmiało do nas pisać.
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 08:11   #2
falubaz
Rozeznanie
 
Avatar falubaz
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 695
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

To jest kpina!
To potwierdza, że każdy serwis typu Allegro czy inny, ma w głębokim poważaniu, to czy ktoś sprzedaje oryginały czy podróby! Ważne aby kasa z tego była!
__________________
falubaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:09   #3
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

No niestety... kasa kasa kasa... Allegro jak i reszta portali aukcyjnych ma gdzieś, co tam się sprzedaje, ważne aby się sprzedawało a im kasa na konto wpływała

Już setki razy zgłaszałam różne oszustwa, przekręty... ale ich to zupełnie nie rusza, zawsze ta sama śpiewka - zgłosić na policję

I oto kolejny powód, dla którego właściwie z Allegro zrezygnowałam... nie współpracuję z oszustami
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:24   #4
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Ja też jakiś czas temu zgłaszałam do serwisu allegro sprzedającą podróbki Chanel.Syn kliknął bez wcześniejszej konsultacji ze mną od zerowej allegrowiczki.Pomimo tego,ze już kliknął poprosiłam ją jednak o podanie kodu i dokładne realne fotki na co uzyskałam odpowiedż ,ze nie wie czy są tam jakieś kody i fotek nie może zrobić bo perfumy są na magazynie i rozumie ,ze chcę zrezygnować z zakupu.
Napisałam wówczas do serwisu allegro,ze rezygnuję z zakupu podróbki i opisałam tę sytuację.Za jakiś czas dostałam odpowiedż,że z konta może korzystać tylko ta osoba na którą jest one założone i ostrzegają,że za coś takiego mogą mi zamknąć konto .A sprzedająca miała nadal wystawione aukcje z podróbami.

Edytowane przez Zielona30
Czas edycji: 2009-11-18 o 10:26
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:28   #5
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

A ja regularnie zgłaszam podróbkarzy za pomocą formularza allegrowego i muszę przyznać, że reakcja nie jest może natychmiastowa, ale po kilku godzinach konta takich delikwentów są usuwane... Nie wiem tylko,co się dzieje z zakupami juz poczynionymi przez naiwnych (bądź "cwanych") ludzi, czy to automatycznie jest anulowane, czy coś...
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:36   #6
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Bardzo żałuję, ale z zakupów na All właściwie nie potrafiłabym zrezygnować, choć skręca mnie ich postępowanie.
Cytat:
Napisane przez Zielona30 Pokaż wiadomość
Napisałam wówczas do serwisu allegro,ze rezygnuję z zakupu podróbki i opisałam tę sytuację.Za jakiś czas dostałam odpowiedż,że z konta może korzystać tylko ta osoba na którą jest one założone i ostrzegają,że za coś takiego mogą mi zamknąć konto .A sprzedająca miała nadal wystawione aukcje z podróbami.
No oczywiście - bo regulamin All jest ważniejszy niż prawo.. To jest chore..

Zastanawiam się, czy nie dałoby się jakoś posunąć All do odpowiedzialności za pośrednictwo w sprzedaży produktów nieoryginalnych, w sytuacji gdy zostaną o tym poinformowani. Przecież niejako pośredniczą i biorą za to kasę. To chyba jest niezgodne z prawem? Można gdzieś to zgłosić?
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:45   #7
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Bardzo żałuję, ale z zakupów na All właściwie nie potrafiłabym zrezygnować, choć skręca mnie ich postępowanie.

No oczywiście - bo regulamin All jest ważniejszy niż prawo.. To jest chore..

Zastanawiam się, czy nie dałoby się jakoś posunąć All do odpowiedzialności za pośrednictwo w sprzedaży produktów nieoryginalnych, w sytuacji gdy zostaną o tym poinformowani. Przecież niejako pośredniczą i biorą za to kasę. To chyba jest niezgodne z prawem? Można gdzieś to zgłosić?
Nie sądzę... Na pewno mają zapis w regulaminie, że udostępniają tylkoplatformę handlową i nie odpowiadają za rzeczy, które są wystawione, poczuczają tylko sprzedających, że im niewolno wystawiać rzeczy niezgodnych z przepisami pod groźbą... Zamknięcia konta.
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 10:45   #8
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
A ja regularnie zgłaszam podróbkarzy za pomocą formularza allegrowego i muszę przyznać, że reakcja nie jest może natychmiastowa, ale po kilku godzinach konta takich delikwentów są usuwane... Nie wiem tylko,co się dzieje z zakupami juz poczynionymi przez naiwnych (bądź "cwanych") ludzi, czy to automatycznie jest anulowane, czy coś...
Napisałam też prywatne wiadomości do dwóch osób,które kupiły te same perfumy u tej sprzedającej aby sprawdzili dokładnie co kupili.Dziewczyna miała składać reklamacje,bo właśnie dostała paczkę a chłopak powiedział,że też nie zapłaci.Jak się to zakończyło to już się nie dowiadywałam.
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:45   #9
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Bardzo żałuję, ale z zakupów na All właściwie nie potrafiłabym zrezygnować, choć skręca mnie ich postępowanie.

No oczywiście - bo regulamin All jest ważniejszy niż prawo.. To jest chore..

Zastanawiam się, czy nie dałoby się jakoś posunąć All do odpowiedzialności za pośrednictwo w sprzedaży produktów nieoryginalnych, w sytuacji gdy zostaną o tym poinformowani. Przecież niejako pośredniczą i biorą za to kasę. To chyba jest niezgodne z prawem? Można gdzieś to zgłosić?
teoretycznie moznabby sie pokusic o nazwanie tego 'paserstwem'...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:58   #10
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Bardzo żałuję, ale z zakupów na All właściwie nie potrafiłabym zrezygnować, choć skręca mnie ich postępowanie.

No oczywiście - bo regulamin All jest ważniejszy niż prawo.. To jest chore..

Zastanawiam się, czy nie dałoby się jakoś posunąć All do odpowiedzialności za pośrednictwo w sprzedaży produktów nieoryginalnych, w sytuacji gdy zostaną o tym poinformowani. Przecież niejako pośredniczą i biorą za to kasę. To chyba jest niezgodne z prawem? Można gdzieś to zgłosić?
Najlepiej do Uwagi Mówię serio
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 11:29   #11
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez Zielona30 Pokaż wiadomość
Ja też jakiś czas temu zgłaszałam do serwisu allegro sprzedającą podróbki Chanel.Syn kliknął bez wcześniejszej konsultacji ze mną od zerowej allegrowiczki.Pomimo tego,ze już kliknął poprosiłam ją jednak o podanie kodu i dokładne realne fotki na co uzyskałam odpowiedż ,ze nie wie czy są tam jakieś kody i fotek nie może zrobić bo perfumy są na magazynie i rozumie ,ze chcę zrezygnować z zakupu.
Napisałam wówczas do serwisu allegro,ze rezygnuję z zakupu podróbki i opisałam tę sytuację.Za jakiś czas dostałam odpowiedż,że z konta może korzystać tylko ta osoba na którą jest one założone i ostrzegają,że za coś takiego mogą mi zamknąć konto .A sprzedająca miała nadal wystawione aukcje z podróbami.
to jest bezczelnosc, ze wobec Ciebie tak szybko byli gotowi wyciagnac konsekwencje (za zwykly przypadek - dzieci wiele potrafia i maja rozne pomysly) a wobec sprzedajacej juz nie bardzo, choc ewidentnie zlamala regulamin wystawiajac na aukcje podrobki...

tam gdzie ja zglosilam, podalam im na tacy ewidentna 'kradziez' praw autorskich..i nic...

poza tym jesli oni czekaja na zgloszenie od Armaniego czy Chanel, zeby zareagowac na podrobki, no to przepraszam bardzo...ale moga sie nie doczekac...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 11:36   #12
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Najlepiej do Uwagi Mówię serio
Dobra myśl, oni na pewno wezmą temat pod "uwagę" .....to co dziewczyny,zgłaszamy??
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 11:42   #13
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Dobra myśl, oni na pewno wezmą temat pod "uwagę" .....to co dziewczyny,zgłaszamy??
jesli ich by to zainteresowalo to mogloby sie cos w koncu zmienic...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 11:48   #14
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
to jest bezczelnosc, ze wobec Ciebie tak szybko byli gotowi wyciagnac konsekwencje (za zwykly przypadek - dzieci wiele potrafia i maja rozne pomysly) a wobec sprzedajacej juz nie bardzo, choc ewidentnie zlamala regulamin wystawiajac na aukcje podrobki...

tam gdzie ja zglosilam, podalam im na tacy ewidentna 'kradziez' praw autorskich..i nic...

poza tym jesli oni czekaja na zgloszenie od Armaniego czy Chanel, zeby zareagowac na podrobki, no to przepraszam bardzo...ale moga sie nie doczekac...
Ale u mnie nie był przypadek,ze to bez pozwolenia czy coś takiego.Miał je kupić tylko najpierw pokazać mi swój wybór do weryfikacji.A że,przeczytał na wystawionej aukcji ,że to oryginał,zafoliowany i nic nie pisze o tym,ze to podróbka więc zadowolony z siebie dokonał zakupu.Ja zresztą jeszcze ze trzy,cztery lata do tyłu też może podobnie mogłabym się nabrać(dopóki nie poznałam wizażu).
W tym samym dniu zresztą kupiłam mu te same perfumy u kogoś innego,polecanego.
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 11:59   #15
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
jesli ich by to zainteresowalo to mogloby sie cos w koncu zmienic...
Nooo dziennikarze wzieli by na spytki szefów wymienionych portali,może tak szybko by się nie zmieniło,ale Ci ludzie durni którzy kupują Chanel za okazyjną cenę 89 zł może by się zastanowili....człowiek zawalany jest tymi podróbami na każdym kroku..i nie ma na to żadnego paragrafu....
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )


Edytowane przez skarbiatko
Czas edycji: 2009-11-18 o 12:30 Powód: błąd
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 12:04   #16
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Nooo dziennikarze wzieli by na spytki szefów wymienionych portali,może tak szybko by się nie zmieniło,ale Ci ludzie durni którzy kupują Chanel za okazyjną cenę 89 zł może by się zastanowili....człowiek zawalana jest tymi podróbami na każdym kroku..i nie ma na to żadnego paragrafu....
skarbiatko, paragrafy to pewnie sa...gorzej z ich przestrzeganiem...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 12:08   #17
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
skarbiatko, paragrafy to pewnie sa...gorzej z ich przestrzeganiem...
tzn że te paragrafy są do
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 12:19   #18
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

To ja może nie do końca w temacie ( nie perfumy), ale :

Mój brat kupił dwa lata temu na All pokrowce do samochodu. Nie wiedział, że to podróby , poza tym sporo zapłacił więc myślał, że orginalne. Wczoraj miły Pan policjant zawitał do domu w sprawie aukcji dotyczącej tychże pokrowców z wezwaniem brata na przesłuchanie w roli świadka. Akurat wychodziłam, ale wpadło mi w ucho, że firma produkująca te pokrowce złożyła powiadomienie o przestępstwie. Robili bilans i wyszło im, że sprzedaż przekracza produkcję, tyle od Pana się dowiedziałam.


Pewnie z perfumami jest tak samo, że zawiadomienie o przestępstwie (sprzedaży podrób ) musi zgłosić producent. Tak mi się wydaje.

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2009-11-18 o 12:22
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 12:26   #19
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Nooo dziennikarze wzieli by na spytki szefów wymienionych portali,może tak szybko by się nie zmieniło,ale Ci ludzie durni którzy kupują Chanel za okazyjną cenę 89 zł może by się zastanowili....człowiek zawalana jest tymi podróbami na każdym kroku..i nie ma na to żadnego paragrafu....
Może by się ludzie zastanowili. Jak widzę wysyp podrób w weekend, chociaż teraz i poza weekendem zalewane jest Allegro podróbami za 59,99zł i jak widzę ile osób kupiło, to zachodzę w głowę czy oni zdają sobie sprawę ze to podróby?
Raczej nie wszyscy zdają sobie sprawę ze kupują podróbki, wiem ze koleżanki mamy kupują na Allegro, wierząc że wszystko to oryginały, nie weryfikują, nie zastanawiają się czemu tak tanio.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 12:32   #20
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Bo ludziom którzy od czasu do czasu zaglądaja na all,wydaje się ,ze tam wszystko kupia tanio,i naprawdę wierzą że to okazja a nie podróba ,ja w moim otoczeniu przekonałam się kilkakrotnie,że tak jest.....nie ma świadomości ,ze to morze podrób jest....
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 13:28   #21
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Najlepiej do Uwagi Mówię serio
Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Nooo dziennikarze wzieli by na spytki szefów wymienionych portali,może tak szybko by się nie zmieniło,ale Ci ludzie durni którzy kupują Chanel za okazyjną cenę 89 zł może by się zastanowili....człowiek zawalany jest tymi podróbami na każdym kroku..i nie ma na to żadnego paragrafu....
Hej, to jest NAPRAWDĘ dobry pomysł Tylko trzeba by to dobrze zorganizować, jakoś przygotować, żeby się tym zainteresowali.
EDIT: Może jako grupa uczestniczek forum Perfumy?
Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
poza tym jesli oni czekaja na zgloszenie od Armaniego czy Chanel, zeby zareagowac na podrobki, no to przepraszam bardzo...ale moga sie nie doczekac...
Z doświadczenia wiem, że jeśli zgłoszenie podróbki wychodzi z konta powiązanego z programem Allegro "Współpraca w Ochronie Praw" to aukcję usuwają prawie od razu. Ale ten program to i tak można sobie o kant stołu potłuc, bo wyszukiwać aukcje i zgłaszać i tak trzeba ręcznie. I oczywiście do Allegro żadnych pretensji mieć nie można, no bo przecież oni współpracują i zwalczają nieuczciwych sprzedających.
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR

Edytowane przez kamena
Czas edycji: 2009-11-18 o 13:30
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:08   #22
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

Ebay mial problemy, bo sprzedawano tam podróbki. Ale producenci markowych towarów się skrzyknęli i serwis teraz uważa na to ci ludzie wystawiają. Jak Allegro nie dostanie po kieszeni albo nie wyląduje w sądzie jak ebay, to raczej nic sie nie zmieni.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 14:38   #23
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

mnie się pewne rzeczy nie mieszczą w głowie...
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 18:57   #24
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: jak serwis aukcyjny reaguje na podrobki...

wlasnie widzialam zapowiedz dzisiejszej Uwagi...ma byc cos o podrobkach...ale z materialu wynikalo, ze chodzi o oprogramowanie komputerowe...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.