Białe plamki na zębach po zmianie szczoteczki na elektryczną!!! Dlaczego??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-11, 11:07   #1
biedrona1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 125

Białe plamki na zębach po zmianie szczoteczki na elektryczną!!! Dlaczego???


Witam wszystkich chcących mi pomóc i tych tylko czytających również...
Miesiąc temu zakupiłam sobie szczoteczkę elektryczną. Po około 3 tyg używania jej (używam tak samo jak używałam tej zwykłej - 2x dziennie średnio na 3-4 minuty) zauważyłam na moich ząbkach powiększające się śnieżno białe plamki. Dziwnie to wygląda... Od czego to może być? Czy powinnam się przejmować?? W pierwszej chwili przyszło mi do głowy, że może moje zęby zmieniają swój kolorek na taki bialusieńki Fajnie by było jednak to chyba nie TO Dodam tylko, że używam szczoteczkę zgodnie z instrukacją nie naciskając nią zbytnio na zęby... Więc w czym problem??? Z gory dziekuje za kazda jakas madra mysl
Pozdrawiam
biedrona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 13:05   #2
GuRu
Raczkowanie
 
Avatar GuRu
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 91
GG do GuRu
Dot.: Białe plamki na zębach po zmianie szczoteczki na elektryczną!!! Dlaczego???

Hmm... może powinnaś zapytać dentysty przy najbliższej wizycie

Pozdrawiam
GuRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 18:53   #3
redpanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: przyjemna
Wiadomości: 245
Białe plamki na zębach po zmianie szczoteczki na elektryczną!!! Dlaczego???

Hmm tez uzywam szczoteczki elektrycznej od roku i zadnych plamek nie mam...nie wiem dlaczego u Ciebie sie pojawily, moze rzeczywiscie zaczynaja sie wybielac

mysle ze znalazlam odpowiedz na Twoj problem:

Fluor pomimo znacznej toksyczności nie stanowi zagrożenia dla organizmów żywych, ponieważ dzięki dużej aktywności chemicznej praktycznie nie występuje w stanie wolnym. Niebezpieczne są natomiast związki fluoru a zwłaszcza fluorowodór i fluorki.

Związki fluoru dostają się do organizmu drogą oddechową i przez przewód pokarmowy. Fluor odkłada się w kościach, zębach a także włosach i paznokciach. Wydalany jest z moczem, kałem i potem. Zarówno nadmiar jak i niedobór fluoru powoduje zmiany zwyrodnieniowe kości i zębów. Niedostateczna jego ilość powoduje próchnicę zębów. Schorzeniem spowodowanym nadmiarem przyswojonego fluoru jest fluoroza, objawiająca się głównie zaburzeniami metabolizmu wapnia w kościach. Charakterystycznym objawem są białe plamki na zębach. Nadmierna akumulacja F w organizmie prowadzi do uszkodzenia nerek, stwardnienie tętnic, zmniejszenie aktywności enzymów i zaburzenia psychiczne (Kabata-Pendias i Pendias, 1979).

Duże dawki fluoru hamują oddychanie tkankowe, przemianę węglowodorów i lipidów. W zatruciach ostrych z fluorków wprowadzonych do żołądka wydziela się fluorowodór, który działa silnie żrąco na błony śluzowe, powoduje bóle brzucha, wymioty i biegunkę. Mogą również wystąpić ślinotok i mdłości. Następnie rozwija osłabienie, płytki oddech, kurcze dłoni i stóp, drgawki. Zgon czasami poprzedzony jest żółtaczką i zatrzymywaniem moczu. Dawką śmiertelną dla dorosłego człowieka jest około 3-5mg fluorku sodu. Zatrucie śmiertelne fluorem jest bardzo trudne do wykrycia. Brak jest wyraźnych jego symptomów, nie dochodzi do zmian w obrazie krwi.
__________________
Pozdrowionka

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-23 o 22:19
redpanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 19:24   #4
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: Białe plamki na zębach po zmianie szczoteczki na elektryczną!!! Dlaczego???

fluor??? a co on tutaj bidny winnył???

białe plamy - fluoroza - powstają w swiezo wyżnietych zebach.. tam gdzie pacjent jako dziecko dostawał duże ilości fluoru...

tutaj bardziej poszłabym w kierunku demineralizacji..
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 17:01   #5
uciekająca_marchewka
Zadomowienie
 
Avatar uciekająca_marchewka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: internet :)
Wiadomości: 1 084
GG do uciekająca_marchewka Send a message via Skype™ to uciekająca_marchewka
Dot.: Białe plamki na zębach po zmianie szczoteczki na elektryczną!!! Dlaczego???

a ja myślę, że te plamki są dlatego, bo wybielają Ci się ząbki kiedyś kupilam pastę wybielającą i robiły mi sie takie plamki aż nie wybieliły się całe...

pozdrawiam
__________________
są w życiu ważniejsze sprawy od wagi


uciekająca_marchewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 07:00   #6
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Białe plamki na zębach po zmianie szczoteczki na elektryczną!!! Dlaczego???

Przepraszam,ze odnawiam stary watek,ale nie wiem co mam robic...Też mam takie białe plamki na zębach...Szczegolnie po nocy,rano po umyciu znikają...w dzien sa prawie niewidoczne...
mylam niedawno zeby pasta,kotra miala 0,76% fluoru...od wczoraj juz nia nie myje,tylko myje zeby pasta colgate total 12,ktora ma 0,32% fluoru...chyba...
ale nie wiem co mam robić...przeciez zeby musze myc...!piszcie jakies nazwy past,ktore moglyby mi pomoc...

a ja z kolei słyszałam jeszcze,ze te białe plamki na zębach powstają z niedoboru wapnia...ja spozywam bardzo duzo wapnia,ale mysle,ze mam niedobory witaminy D,wiec ten wpan nie moze sie wchlaniac...
wiec co jest prawda?Bo mozna juz od tego zwariowac?
-nadmiar fluoru?
-poczatki kredowej prochnicy?
-niedokladne mycie,naprawde staram sie myc zeby bardzo dokladnie...
-brak wapnia?
-cos jeszcze innego?
hym?

Ja slyszalam,ze te plamy na zebach powstaja w wyniku mineralizacji szkliwa...czyli po prostu czego w naszych zebach nie ma...jakichs mineralow..dlatego znalazlam pare past,ktore podobna "naprawiaja" te drobne uszkodzenia...dostaraczaj a mineralow...
-Colodent Super Minerały
-Colodent Fluor+Wapń
-Colgate Total 12
-Pro-Mineral Action Mild Fresh (Pasta Przeciwpróchnicza)

Maksymalna ochrona przed próchnicą.

Działanie: Pasta chroni przed próchnicą, a także odwraca wczesne stadia tej choroby. Zawarty w niej system fluoru Pro-Mineral Complex ułatwia bardzo dobrą przyswajalność przez szkliwo zęba jonów wapnia i fosforanowych. W ten sposób Blend-a-med Pro-Mineral Action Mild Fresh umożliwia powtórną mineralizację, wzmacniając szkliwo zęba minerałami. Pasta zapewnia uczucie miętowej świeżości w ustach.

Stosowanie: Szczotkuj zęby z użyciem pasty 2 razy dziennie, przynajmniej przez 2 min.

Skład: Pasta zawiera 0,321% fluorku sodu o działaniu przeciwpróchniczym.

-Pro-Mineral Action Extra Fresh Gel (Żel Przeciwpróchniczy) blend-a-med

Maksymalna ochrona przed próchnicą.

Działanie: mocny miętowy żel, który umożliwia doskonałą ochronę przed próchnicą. Dzieje się tak, ponieważ zawiera on system fluoru Pro-Mineral Complex. Pro-Mineral Complex ma zdolność mineralnej regeneracji szkliwa i zapobiega powstawaniu mikrouszkodzeń, a w przypadku zmian, które już się pojawiły - pomaga zatrzymać ich rozwój. Blend-a-med Pro-Mineral Action Extra Fresh Gel ma mocny miętowy smak i zapewnia przyjemną świeżość w ustach.

Stosowanie: Szczotkuj zęby z użyciem pasty 2 razy dziennie, przynajmniej przez 2 min.

Skład: Pasta zawiera 0,321% fluorku sodu o działaniu przeciwpróchniczym.

-Pro-Mineral Action Fresh Mint (Pasta Przeciwpróchnicza) blend-amed

-Soda Bicarbonate -blend-a-med

System wybielający Blend-a-med dla zdrowych i bielszych zębów.

Działanie: Pasta zawiera sodę oczyszczoną, która pomaga utrzymać naturalną biel zębów. Blend-a-med Soda Bicarbonate umożliwia dokładne oczyszczenie szkliwa zębów z osadów i płytki bakteryjnej, stanowiącej doskonałe środowisko do rozwoju próchnicy. Blend-a-med Soda Bicarbonate nie niszczy szkliwa zębów i może być używana codziennie. Zawarty w paście system fluoru Pro-Mineral Complex chroni zęby przed próchnicą.

Stosowanie: Szczotkuj zęby z użyciem pasty 2 razy dziennie, przynajmniej przez 2 min.

Skład: Pasta do zębów zawiera 0,321% fluorku sodu o działaniu przeciwpróchniczym, pirofosforany (zapobiegające osadzaniu się kamienia nazębnego) i wodorowęglan sodu (pomaga w usunięciu przebarwień/plam powierzchniowych).


proszę was pomóżcie!Muszę pozbyc sie tych bialych plam...
__________________
\

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-08-01 o 19:44 Powód: post pod postem
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.