Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 22:56   #1
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241

Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie


Witam.
Niedlugo lece z dziecmi za posrednictwem lini ryanair i stad moje pytanie. Udalo mi sie doczytac w regulaminie, ze za przewoz wozka dla malego dziecka do 2 lat sie nie placi. Mnie natomiast interesuje cos wiecej. Czy fakt posiadania wozka podczas lotu musze wczesniej zglosic przewoznikowi? Podczas rezerwowania biletow nie rzucila mi sie jakos specjalnie w oczy opcja, w ktorej mozna wozek zaznaczyc, wiec zalozylam, ze taka informacja nie jest potrzebna. Teraz za to mam mnostwo watpliwosci, bo nie chce pozniej zostac na lotnisku postawiona pod sciana i byc zmuszona wozek zostawic, lub placic za nadbagaz.

Wiem ze takie informacje udzielaja na infolinii, ale ostatnio dzwonilam aby sie spytac o lot, ktory czekal na potwierdzenie i przez calkiem dlugi czas wysluchiwalam informacji i melodyjek z tasmy, a polaczenie jest platne za minute. Troche mnie kosztowalo
Licze na to, ze ktoras z was byla w podobnej sytuacji i bedzie wiedziala co robic? Jesli nie to zadzwonie sobie na info, jednak mam nadzieje, ze uda mi sie skorzystac z czyjegos doswiadczenia

Z gory dziekuje.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

oj juz sobie znalazlam odpowiedz
ale moze komus innemu sie przyda
Cytat:
Niemowlętom nie przysługuje limit bagażu rejestrowanego ani podręcznego. Można jednak przewieźć nieodpłatnie jeden całkowicie składany wózek spacerowy na dziecko i nie trzeba tego wcześniej zgłaszać.
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..










Edytowane przez kropka241
Czas edycji: 2011-08-31 o 22:49
kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:47   #2
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Potwierdzam-za wózek dla malucha się nie płaci Jeśli natomiast masz wózek z opcją travel system i lecisz z fotelikiem, to musisz za ten fotelik zapłacić (10f w jedną stronę, trzeba to wykupić jako dodatkowy sprzęt niemowlęcy-oczywiście jak lecisz bez fotelika to nic nie płacisz).
Jeśli lecisz z głównym bagażem to przy tej odprawie zapytają Cię, czy chcesz oddać od razu wózek. Jest też opcja, że wózek oddajesz dopiero przy samolocie.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:58   #3
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Mnie bardziej interesuje kwestiwa wysiadania z samolotu.
Czy mozna jakos wczesniej zglosic zeby wozek zostal zostawiony przy samolocie?
Ostatnio jak lecialam, to zanim wysiadlam z samolotu ,wozek juz pojechal z bagazami i przyznam szczerze, ze bylo mi ch.... ciezko z podrecznym i dzieckiem na reku zasuwac do terminalu i stac w mega dlugiej kolejce do sprawdzania paszportow...
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:20   #4
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
Mnie bardziej interesuje kwestiwa wysiadania z samolotu.
Czy mozna jakos wczesniej zglosic zeby wozek zostal zostawiony przy samolocie?
Ostatnio jak lecialam, to zanim wysiadlam z samolotu ,wozek juz pojechal z bagazami i przyznam szczerze, ze bylo mi ch.... ciezko z podrecznym i dzieckiem na reku zasuwac do terminalu i stac w mega dlugiej kolejce do sprawdzania paszportow...
mysle,ze nie

Mnie sie nigdy tak nie zdarzylo, chyba ze oddalam wózek jako bagaz rejestrowany
To pewnie zalezy od obslugi
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:28   #5
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Kasienkakg - my dosc regularnie latamy na trasie Dublin-Krakow i praktycznie za kazdym razem na lotnisku w Krakowie wozki nie byly zostawiane na plycie lotniska tylko jechaly z reszta bagazu. Nie mam pojecia od czego to zalezy, czy od konkretnego portu lotniczego, bo raczej nie od przewoznika. Realny wplyw na to ma sie niestety tylko przy wsiadaniu
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:30   #6
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

To musi zależeć od obsługi niestety.... Ja zawsze latam z mężem, więc nie ma problemu żeby bez wózka zabrać się i z dzieckiem, i z podręcznym. Lecieliśmy już kilka razy i tylko raz (w Edynburgu) odesłali nam wózek razem z bagażem głównym. Co najśmieszniejsze-wysiedliśmy jako pierwsi żeby szybko odebrać nasz wózek, a pan z obsługi odesłał nas do autobusu i powiedział, że wózek odbierzemy już w hali
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:57   #7
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Potwierdzam - wszystko zależy od lotniska i obsługi. Raz mi się tylko zdarzyło, że wózek musiałam odbierać dopiero po odebraniu bagażu.
Zawsze, poza tym jednym razem, wózki były zaraz przy wysiadaniu z samolotu.

Wózka nie trzeba nigdzie zgłaszać, jedynie przy odprawie bagażowej obsługa naklei długaśną naklejkę na wózek.

Warto pamiętać, aby oglądać wózek zaraz po jego otrzymaniu, bo nieraz są uszkodzone. Wtedy należy zgłaszać do Ryanaira, oczywiście nie na lotnisku tylko telefonicznie bądź mailowo. Słyszałam też, że życzą sobie paragon za wózek
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 12:49   #8
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
Mnie bardziej interesuje kwestiwa wysiadania z samolotu.
Czy mozna jakos wczesniej zglosic zeby wozek zostal zostawiony przy samolocie?
Ostatnio jak lecialam, to zanim wysiadlam z samolotu ,wozek juz pojechal z bagazami i przyznam szczerze, ze bylo mi ch.... ciezko z podrecznym i dzieckiem na reku zasuwac do terminalu i stac w mega dlugiej kolejce do sprawdzania paszportow...
tak, wozek ostanio na trasie stansted - katowice czekal pod samolotem, tzn wszytskie lezaly, zeby zostac zaladowane na wozki dla walizek, kto sobie wzial to sobie wzial od razu
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 11:39   #9
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Podają:
Cytat:
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się.
A ja mam problem z zapakowaniem fotelika. Czy wystarczy, że wymiary opakowania nie przekroczą podanych powyżej?

No i co z jedzeniem? Mogę wziąć oryginalnie zamknięte słoiczek i soczek do bagażu podręcznego?

Jak zabezpieczałyście wózki?
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 12:49   #10
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Podają:
A ja mam problem z zapakowaniem fotelika. Czy wystarczy, że wymiary opakowania nie przekroczą podanych powyżej?

No i co z jedzeniem? Mogę wziąć oryginalnie zamknięte słoiczek i soczek do bagażu podręcznego?

Jak zabezpieczałyście wózki?
Może owiń fotelik w folię bąbelkową i zaklej dokładnie taśmą...?

Możesz wziąć własne jedzenie i picie w kubeczku, najwyżej poproszą Cię o spróbowanie zawartości.

Ja kupiłam torbę na wózek.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 14:00   #11
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Może owiń fotelik w folię bąbelkową i zaklej dokładnie taśmą...?

Możesz wziąć własne jedzenie i picie w kubeczku, najwyżej poproszą Cię o spróbowanie zawartości.

Ja kupiłam torbę na wózek.
Bardzo dziekuję za odpowiedź.
Chciałabym zabrać fotelik w oryginalnym kartonie, bo na lotnisko jedziemy autem i musiałabym go zawijac na miejscu.
Trochę szkoda mi kasy na taką torbę i szukam innego rozwiązania
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 15:44   #12
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuję za odpowiedź.
Chciałabym zabrać fotelik w oryginalnym kartonie, bo na lotnisko jedziemy autem i musiałabym go zawijac na miejscu.
Trochę szkoda mi kasy na taką torbę i szukam innego rozwiązania
Ja też walczyłam ze sobą czy kupić taką torbę, ale po 1. dużo latamy, a nasz wózek to był trochę większy wydatek, dlatego jest dla nas bardzo cenny

Myślę, że możesz spróbować owinąć w folię przed wejściem na pokład, ale nie wiem ile czasu Wam to zajmie...
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 20:05   #13
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Ja też walczyłam ze sobą czy kupić taką torbę, ale po 1. dużo latamy, a nasz wózek to był trochę większy wydatek, dlatego jest dla nas bardzo cenny

Myślę, że możesz spróbować owinąć w folię przed wejściem na pokład, ale nie wiem ile czasu Wam to zajmie...
Rozumiem, przemyślę to Dzięki za informacje
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 07:13   #14
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

ja kilka razy z wozkiem latalam i troche mi go poobijali, raz uszkodzili linke hamulcowa. moze folia to faktycznie nieglupi pomysl
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 15:33   #15
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Ryanair i wozek dla malego dziecka. Pytanie

To zdam relację z podróży - może komuś się przyda
Wózek oddaliśmy przy samolocie, nie był w żadnej torbie - odebraliśmy go w stanie idealnym, zaraz po wyjściu z samolotu. Fotelik zapakowaliśmy w materiał bawełniany tylko - nic się z nim nie stało. Na pokład weszliśmy z litrem wody w termosie i herbatka w butelce - w Polsce kazali nam tego spróbować, a z powrotem nawet tego nie wymagali. Do tego mieliśmy słoiczki i przekąski w formie wafelków ryżowych oraz mm w pudełeczku.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.