skolioza- jaka sukienka?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-06, 10:30   #1
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553

skolioza- jaka sukienka??


Witam. Dziewczynki, błagam pomózcie mi. Moze któraś z Was miała kiedyś ten sam problem. Otóz mam skolioze, jest ona widoczna
(ok. 40stopni). We wrzesniu za rok biorę ślub i nie mam pojecia jaką sukienkę uszyc by jak najbardziej zatuszować te niedoskonałosci. Odkryte plecy odpadają, także gorset też. Błagam Was. Pomózcie mi bo zaczynam sie załamywać. Nigdy nie chciałam welonu ale teraz stwierdzam ze bez niego sie nie obedzie bo choć troche przykryje niedoskonałosci, ale to nie wystarczy, niestety... czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 11:53   #2
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Na Twoim miejscu pomyślałabym o ładnym np koronkowym bolerku. Akurat będzie wrzesień, może być chłodniej i taki dodatek jak najbardziej będzie pasować. Trzeba także zastanowić się nad fryzurą. Widzę, że masz długie włosy, spokojnie mogłabyś je jeszcze pohodować i na ślubie ładnie górę spiąć pozostawiając resztę rozpuszczoną np. tak: (fota nr 5). Welon jakby nie patrzeć też mógłby dużo zadziałać.
Potrafię Ciebie zrozumieć i domyślam sie jak bardzo zależy Ci na tym, aby czuć się na własnym ślubie swobodnie i komfortowo.

Zobacz tutaj przykładowe bolerka:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=suknia


Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bolerko.jpg (30,2 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bolerko (1).jpg (64,0 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bolerko (2).jpg (35,8 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bolerko (3).jpg (21,0 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bolerko (4).jpg (58,1 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (71,0 KB, 63 załadowań)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 11:58   #3
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

może suknia ze stójką
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 16:49   #4
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

A ja nie zdecydowałabym się na suknię z gładkiego atłasu, by nie opinał i nie podkreślał krzywej budowy. Wybrałabym raczej mięty materiał albo taki pokryty koronką. Plecy zasłoniłabym wybierając suknię z zabudowanymi plecami - niekoniecznie musi to być bolerko. Możesz przymierzyć suknię z golfem, albo z dekoltem w łódkę (może być łódka i z tyłu i z przodu, lub tylko z tyłu a z przodu V). Oczywiście dół sukni może już być z dowolnego materiału.

Mogłabyś się też zastanowić nad suknią odcinaną tuż pod biustem. Wtedy materiał ładnie opływałby twoją sylwetkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg undar.jpg (100,4 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ural.jpg (41,2 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg urbis.jpg (94,3 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mar.jpg (45,8 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mauro.jpg (55,5 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (34,4 KB, 69 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 18:39   #5
justynek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 75
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Witam,ja też mam skolioze ok 30stopni,moze troszke wiecej nawet ale mimo że jestem szczupła nie rzuca sie to bardzo w oczy...sukienke mam z koronki jednocześciową a do tego bolerko również z koronki...glowa do góry i nie przejmuj sie tym za bardzo...
justynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 19:30   #6
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Cytat:
Napisane przez justynek Pokaż wiadomość
Witam,ja też mam skolioze ok 30stopni,moze troszke wiecej nawet ale mimo że jestem szczupła nie rzuca sie to bardzo w oczy...sukienke mam z koronki jednocześciową a do tego bolerko również z koronki...glowa do góry i nie przejmuj sie tym za bardzo...
Ja tez jestem szczupła i własnie wydaje mi sie, ze przez to jeszcze bardziej to się rzuca w oczy :/ Nie wiem, mam nadzieje ze jak zaczne przymierzac to sie okaże że nie jest aż tak źle a jest możliwość żebys zamieściła zdjecie sukni?? Najlepiej Ty w nią ubrana I moze tyłem??
Dziękuję dziewczynki za pomoc i czekam na dalsze propozycje
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 15:50   #7
justynek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 75
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Podesle fotki juz po slubie to ocenisz...to juz w sobote..mam nadzieje ze wszystko sie uda...ja bede miala welon taki do pasa wiec i on ukryje co nieco...jedyny ,,problem '' z sukienka mam taki ze z jednej strony konczy sie ok 3cm na d ziemia a z drugiej strony 1cm..(skoro ramiona mam nierowne to i bioderka)ale to szczegół nikt na to uwagi nie zwróci, http://www.modaslubna-agora.pl/index_pl.html model 26 36 w drugiej galerii
justynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-25, 16:21   #8
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Asiulek ja wprawdzie nie mam skoliozy ale wybrałam suknię z "zabudowanym" dekoldem i plecami. Suknia jest jednoczęściowa z gładkiego materiału a no to nałożona jest koronka która zakrywa dekold i plecy. wzdłuż pleców biegnie zamek a na nim małe guziczki Nie martw się jest wiele sukien w których będziesz czuła się komfortowo. Oglądając wczoraj kasetę z wesela mojej siostry , cieszę się że moja suknia opiera się na ramionach i nie przekręci się ani nie zsunie. ( moja rodzina strasznie szaleje w czasie zabawy weselnej )
W salonie w którym szyję suknię nie znalazłam takiej jak chciałam ( chodiz mi o zabudowaną górę) przymierzyłam tradycyjny model z odsłoniętymi ramionami i dekoldem i trochę go zmeniłam dodając koronkę w tych miejscach oraz tasiemkę pod biustem Jestem po pierwsze przymiarcę i dobrze to wyglada. Zresztą mi zawsze podobała się koronka na gołym ciele
Myślę że bolerko to nie jest najlepsze rozwiązanie bo jak tylko zaczniesz tańczyć to go będziesz chciała zdjąć... jeśli nie czujesz się dobrze ze swoją skoliozą to lepiej abyś nie musiała o niej myśleć w czasie wesela.
bolerko tak - np. z długim rękawem do kościoła ( bo może być chłodno) ale suknię proponuję wybrać wygodną nie tylko "fizycznie " ale i "psychicznie" - myślę że wiesz o co mi chodzi....
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 21:59   #9
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

hej, ja tez mam ten problem ale niestety wiekszy-60stopni
Za 1,5 roku bede brac slub i postanowilam,ze bezapelacyjnie plecy bede miec zakryte, moze byc dekolt w łódke. Na pewno nie bede miec sukni z gorsetem ani koronkowymi opietymi plecami.
Poza tym bede miec rozpuszczone wlosy, dlugie loki,ktore zakryja moj problem (przynajmniej ja tak uwazam) i dlugi, ciagnacy sie za mna haftowany welon (przynajmniej na zdjeciach kosciola i na filmie na pewno nie bedzie nic widac). Mam skolioze lewo i prwostronna,wiec moj problem jest widoczny tylko na plecach. Mam nadzieje,ze choc troche pomoglam, pozdrawiam

zapomnialam dopisac - moja kolezanka, juz mezatka, miala bolerko i nie poleca, pozniewaz podczas tańców weselnych gdy zrobilo jej sie goraco, to sciagnela bolerko i niestety na filmie z oczepin widac krzywe plecy

Edytowane przez kasienkakg
Czas edycji: 2007-12-28 o 22:03 Powód: zapomniaalm dopisac
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 00:53   #10
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Ehh... mi jeszcze daleko do takich wydarzeń jak ślub itd, ale jak pomyśle o tym, to od razu robi mi sie smutno i w ogóle, bo nie wyobrażam sobie jak ja bede wyglądała w sukience z tymi plecami. ;( ;(

A co do sukienki to też raczej nie polecam bolerka, bardziej długie wlosy plus welon
__________________





aniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 20:52   #11
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Dziękuję dziewczynki za odpowiedzi i pomoc. W styczniu idę na targi ślubne i zaczynam juz tak na serio poszukiwanie sukien bo teraz wszedzie koncówki kolekcji i nie ma wyboru. Jak zaczne przymierzać to się okaże czy bedzie tak źle jak myślę, czy moze "nie taki diabeł straszny..." Na pewno dam znac jaką sukienkę wybrałam. Buziaki
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 14:34   #12
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

zgodnie z obietnicą wklejam zdjęcie mojej " zakrywającej" sukni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg taniec.jpg (57,7 KB, 239 załadowań)
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 20:21   #13
201803271302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

hej dziewczyny, ja mam studniówkę w tym roku szkolnym.
i już zaczynam myśleć jaką sukienkę kupić, ( ewent.uszyć )
tyle że ja będę miała tu nie lada problem.. gdyż nie wchodzą w grę normalne, obcisłe odkryte lub bez pleców sukienki... ze względu na moją dość dużą skoliozę nie mogę się tak pokazać... i sama nie wiem co robić , bardzo chce pójść ale nie wiem jaką sukienkę wymyślić aby była dla mnie idealna i żebym czuła się w niej dobrze.. myślę nad bolerkiem które bądź co bądź zakryje część pleców którą ja chce ukryć..
albo nad szerszą sukienką... ech sama nie wiem.
201803271302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 21:14   #14
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

dotti, zajrzyj na modę https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=28
tam dziewczyny Ci na pewno pomogą. Tutaj rozmawiamy o modzie typowo ślubnej.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 23:08   #15
Izu93
Przyczajenie
 
Avatar Izu93
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Ja też mam podobny problem tyle że ja mam wesele u brata ciotecznego a potem bal gimnazjalny i też sama nie wiem jaką sukienke wybrac. Eh..
__________________
Izu$
Izu93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:02   #16
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: skolioza- jaka sukienka??

Hej. Dawno mnie tu nie było. Juz jestem pół roku po ślubie. Obiecuję, ze niebawem wkleje fotki by pokazać jaką sukienkę wybrałam Pozdrawiam
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.