"sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-02, 12:34   #1
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha

"sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.


hi
Wrocilam wlasnie z osrodka,gdzie w zasadzie chodze jedynie po recepty.Prosilam o kolejna recepte na yasmin.. i lekarz mo mowi " jesli pani nie chce miec okresu,moze je pani caly czas brac bez przerw, poniewaz ta miesiaczka i tak jest sztuczna". W zwiazku z slowami tego Pana.. chcialam zapytac: czy facet robi mnie w balona? Dla mnie to "nowosc" ... na ulotce wyraznie pisze,ze trzeba robic 7-dniowe przerwy.. chyba ze cos sie zmienilo?
Albo ja jestem niedoinformowana....

EDIT : Pytam tutaj, poniewaz lekarz ten nadaje się jedynie do wypisywania recety .. nie jest w stanie stwierdzic ciazy u kobiety ktora jest w 3 miesiącu i pisze jej recepte na tabletki antykoncepcyjne.

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2006-05-02 o 13:49
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 15:55   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: "sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.

Oj niedobry z niego lekarz , gdyż owszem można sobie raz w roku pozwolic na to aby nie zrobić przerwy między opakowaniem tabletek ale nie wolno tego w jakiś sposób wykorzystywać.Ja chodze do ginekologa,który notabene ma tytuły i gdy go kiedys zapytała czy mogłabym częściej nie robić 7 dniowej przerwy odp mi że absolutnie ,bo to całkiem rozregulowauje organizm hormonalnie.Także najlepiej zmień tego lekarza , bo widocznie jest niedobry.
Kobieta ne jest"pieskiem"(tu przepraszam za wyrażenie) ,która może miesiączkowac raz czy 2 razy do roku.Coś nie tak z tym lekarzem

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 17:35   #3
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: "sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.

większość lekarzy uważa, że powinno się robić przerwę- zawsze to jakiś "odpoczynek" dla organizmu. jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego lekarza, jeśłi nie potrafi rozpoznać 3 miesięcznej ciąży -zmień go z pewnością.

jednak co do tego, że taka miesiączka jest "sztuczna" to ma on niestety rację krwawienie w przerwie między tabletkami ma charakter czynnościowy, spowodowane jest po prostu odstawieniem estogenów i nie jest to taka normalna, fizjologiczna miesiączka. na przykład dziewczyny skarżące się na bardzo bolesne miesiączki podczas brania tabletek zauważają, że te dolegliwości znikają- to jest trochę inny rodzaj krwawienia.

uważam, że przerwa w braniu tabletek jest zdrowa i potrzebna, pewnie zmniejsza to rozregulowanie hormonalne organizmu, ale nie oszukiwałabym się, że mu zapobiega- przecież samo branie tabletek to robi.

nie jest moim celem demonizowanie tabletek, sama uważam je za wynalazek stulecia, ani tym bardziej obrona lekarza
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 18:11   #4
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: "sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.

Cytat:
Napisane przez asia26
Oj niedobry z niego lekarz , gdyż owszem można sobie raz w roku pozwolic na to aby nie zrobić przerwy między opakowaniem tabletek ale nie wolno tego w jakiś sposób wykorzystywać.Ja chodze do ginekologa,który notabene ma tytuły i gdy go kiedys zapytała czy mogłabym częściej nie robić 7 dniowej przerwy odp mi że absolutnie ,bo to całkiem rozregulowauje organizm hormonalnie.
to jest calkowicie nieprawda!!!
sa dziewczyny ktore musza jak najrzadziej robic przerwy bo maja ostra anemie i okres moglby je zabic.dlatego biora zawsze 3 opakowania pod rzad i jakos zyja.

mozna brac najwiecej trzy opakowania pod rzad ale jasne tylko w wyjatkowych warunkach jesli na prawde nie mozesz miec okresu.i wcale nie musi to byc raz w roku,mozna czesciej tylko nie caly czas.jesli mozesz spokojnie przezyc "okres" to go miej.

to prawda,jest to sztuczny "okres",ale o tym napisala juz bisskit
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 21:22   #5
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: "sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.

Ale nie mówimy o przerwie od tabletek anty, tylko o 7 dniowej przerwie pomiędzy opakowaniami, która robi sie rzadko, ale jak didi d wspomniała wyżej- czasami robi się ją częściej
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 13:33   #6
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: "sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.

Cytat:
Napisane przez asia26
Oj niedobry z niego lekarz , gdyż owszem można sobie raz w roku pozwolic na to aby nie zrobić przerwy między opakowaniem tabletek ale nie wolno tego w jakiś sposób wykorzystywać.Ja chodze do ginekologa,który notabene ma tytuły i gdy go kiedys zapytała czy mogłabym częściej nie robić 7 dniowej przerwy odp mi że absolutnie ,bo to całkiem rozregulowauje organizm hormonalnie.Także najlepiej zmień tego lekarza , bo widocznie jest niedobry.
Kobieta ne jest"pieskiem"(tu przepraszam za wyrażenie) ,która może miesiączkowac raz czy 2 razy do roku.Coś nie tak z tym lekarzem

pzdr
asia26
ja do tego pana chodze jedynie po recepty. Gdybym poszla po recepte do mojego lekarza to place dodatkowo za wypisanie recepty + oplaty za tabletki. wszylo by mnie ponad 100zl Dlatego korzystam z okazji.. przy okazji jest to jeden z tych, ktory przepisze Ci to, czego pragniesz hihi
Przyjaciolce nie zdiagnozowalac ciazy, byla w 3 miesiacu.. przepisal jej antykoncepty + postinor .. lekarz ten jest niczego wart..
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 13:37   #7
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: "sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.

Cytat:
Napisane przez didi_d
to jest calkowicie nieprawda!!!
sa dziewczyny ktore musza jak najrzadziej robic przerwy bo maja ostra anemie i okres moglby je zabic.dlatego biora zawsze 3 opakowania pod rzad i jakos zyja.

mozna brac najwiecej trzy opakowania pod rzad ale jasne tylko w wyjatkowych warunkach jesli na prawde nie mozesz miec okresu.i wcale nie musi to byc raz w roku,mozna czesciej tylko nie caly czas.jesli mozesz spokojnie przezyc "okres" to go miej.

to prawda,jest to sztuczny "okres",ale o tym napisala juz bisskit
Jestem niedoinformowana... nie wiedzialam ze taka miesiaczka jest "sztuczna" .. przy czym znowu nie potrafie sobie wytlumaczyc bolu piersi kilka dni przed i gromadzenia wody przez organizm... sa to przeciez typowe objawy przed-miesiaczkowe, ktore u mnie mimo brania anty wystepuja
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 08:14   #8
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: "sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.

Mi lekarz tez tak powiedział, że mogę bra tabletki cały czas...ale mu nie wierzę
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 19:45   #9
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: "sztuczna miesiaczka" - pytania do Pana Dr.

Co inny lekarz to opinia inna.nA PEWNO przerwa jest wskazana bo tak nas stworzono ,żeby co miesiac miec miesiączke i nie wyprowadzac układu hormonalnego z równowagi.Bo to na dłuższy czas niebezpieczne dla gospodarki hormonalnej.

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.