kaszak na policzku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-19, 15:04   #1
natalia157
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 282

kaszak na policzku


Gdzie mogę usunąć kaszaka? A może mogłabym sama przebić igłą w domu?
natalia157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 10:36   #2
kaa10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: kaszak na policzku

nie mechanicznie, możliwe zakażenie. polecam okłady ze skrzypu

2 czubatych łyżek liści skrzypu zagotowanych w 2 szklankach zimnej wody. Należy je gotować ok. 3 min. Gdy wywar przestygnie, należy zmoczyć w nim kompres z waty, a na wierzchu ułożyć zioła. Tak przygotowany nałożyć na miejsce z kaszakiem i trzymać ok. godzinę (można przykleić plastrem lub owinąć bandażem, aby kompres nie spadł). Kurację należy powtarzać raz w tygodniu.
kaa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 12:33   #3
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: kaszak na policzku

Szukam pomocy, kilka tygodni temu zrobił mi się na policzku kaszak. Wygląda to tak jakby po prostu wydzielina nie mogła się wydostawć i gromadzi się pod skórą. Na chwilę obecną ma średnicy prawie cm.

Nie miałam okazji jeszcze pójść do dermatologa, kosmetyczka mówiła, że usuwa się to przez nacięcie i oczyszczenie w środku. Help - czy ktoś miał podobny problem? Została blizna?
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:02   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: kaszak na policzku

nie da się naciąć skóry i nie mieć blizny robotami nie jesteśmy
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 18:05   #5
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Dot.: kaszak na policzku

Miałam kiedyś kaszaka na policzku - miał niecały 1 cm. Dostałam skierowanie od dermatologa do chirurga. Zabiegł trwał chwile - wyjmuje się go taką igło-łyżeczką. Chirurg nakleił mi mini plasterki zamiast szwów. Nie został po tym zabiegu żaden ślad, kaszak się nie odnowił a zaraz po zabiegu także skóra wokół nie wyglądała źle - w zasadzie to nic nie było widać.
Więc głowa do góry, tylko nie czekaj aż to urośnie. Chirurg u którego byłam opowiadał, że niektórzy ludzie potrafią wyhodować kaszaki wielkości pięści - wtedy to na pewno pozostaje ślad.

Dermatolog proponowała mi także zamiast chirurgicznego usunięcia, maści wyciągające, ale wybrałam zabieg.
__________________

bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 11:50   #6
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: kaszak na policzku

No i stało się. Byłam dzisiaj u dermatologa - nakuł - usunął, dał maść. Jak będzie się odnawiać to zostanie chirurg. Ciekawa opcja z tymi plasterkami zamiast szwów.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 12:16   #7
natalia157
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 282
Dot.: kaszak na policzku

Cytat:
Napisane przez kaa10 Pokaż wiadomość
nie mechanicznie, możliwe zakażenie. polecam okłady ze skrzypu

2 czubatych łyżek liści skrzypu zagotowanych w 2 szklankach zimnej wody. Należy je gotować ok. 3 min. Gdy wywar przestygnie, należy zmoczyć w nim kompres z waty, a na wierzchu ułożyć zioła. Tak przygotowany nałożyć na miejsce z kaszakiem i trzymać ok. godzinę (można przykleić plastrem lub owinąć bandażem, aby kompres nie spadł). Kurację należy powtarzać raz w tygodniu.
już to robiłam tylko nie miałam takiego skrzypu zakupionego tylko zerwałam z pola i ususzyłam ale nic mi to nie dało ;/ ehhh... zostaje mi dermatolog albo przebicie igłą na hardkora :d

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
No i stało się. Byłam dzisiaj u dermatologa - nakuł - usunął, dał maść. Jak będzie się odnawiać to zostanie chirurg. Ciekawa opcja z tymi plasterkami zamiast szwów.
bolało? ;> i ile płaciłaś?
natalia157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 09:49   #8
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: kaszak na policzku

Nic nie bolało. Trwało kilka sekund. Dostałam maść fucidin do smarowania żeby nie odnowił się. Wg. lekarza jest 66% prawdopodobieństwo, że się odnowi i wówczas przekucie nic nie pomoże - potrzebna będzie interwencja chirurga by usunąć kaszaka z torebką.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 19:37   #9
Rubi26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: kaszak na policzku

Ja miałam 2 dni temu usuwanego kaszaka na policzku. Byłoby ok, ale torebka solidnie przyrosła do mięśni. Odrywanie jej, a potem odcinanie skalpelem trwało ponad godzinę. Znieczulenie już przestało działać, ale ja cały czas bałam się, że mi zostawią tę torebkę, więc ból był mało ważny. Przy odcinaniu tej torebki po kaszaku, lekarz niechcący przeciął naczynia krwionośne. Niby udało się wyciąć całą torebkę, ale siedzi we mnie nieopokój czy jakieś jej strzępki nie zostały.Tak bardzo krwawiłam,że lekarz w popłochu zaszywał ranę, więc mógł coś zostawić. Gdyby nie ta nieszczęsna torebka, to zabieg byłby szybki i bezbolesny, a tak cały czas myślę czy coś tam mi jeszcze nie zostało.
Rubi26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.