Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-22, 09:11   #2731
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Stosowałam długo tretinoinę, obecnie nie robi już ze mną nic, więc na izotretinoinę też nie liczę
Zawsze możesz zwiększyć ich penetrację, jest sporo sposobów. Ja zostaję przy Zoracu 0.05%, większy kaliber i tretinoinę zostawiam na późniejszy okres, kiedy będę walczyć z oznakami starzenia

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
ja nie widze roznice w dzialaniu tretinoiny i izotretinoiny. Z reszta to retinoidy I generacji, maja podobne dzialanie, naleza do tej samej grupy i cos w tym jest (atrederm, acnemycin plus, locacid, isotrex, isotrexin. retin A). Zalezy jakie podloze i stezenie %. Uzywalam Acnemycin Plus, Isotrex, Izotziaja, Isotrexin i atrederm. Dlatego postanowilam zmienic pielegnacje i probuje retinoidow III generacji, o ktorych dosc duzo ostatnio czytalam (adapalen np. Epiduo oraz tazaroten czyli Zorac)

ja duze nadzieje pokladam w retinoidy w tym sezonie jesienno - zimowym, nie zapeszajac opanowalam sytuacje prosta pielegnacja, ale wciaz szukam zlotego srodka na zaskorniki na brodzie, mam ich milion

Stosuję Zorac i efekty są świetne - Epiduo, koszmar. Moja cera była zawsze zaogniona, piekła i bolała, podejrzewam, że to nadtlenek benzoilu, bo Zorac nie robi mi żadnej krzywdy i jestem w stanie używać go codziennie, zero podrażnień i delikatnie łuszcząca się skóra.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 22:08   #2732
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czy możecie mi polecić jakiś krem do twarzy, najlepiej jak najbardziej naturalny sylveco brzozowy właśnie mi się kończy i ogółem jest super nie licząc drobnego faktu, ze nie jestem w stanie nałożyć na niego korektora i nie narobić sobie plam zastanawiam się nad babuszka agafia do 35 lat krem lub serum (skłaniam się ku serum) jakie tam cudowności stosujecie i możecie polecić?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 23:03   #2733
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A szukasz pod podklad? Bo ja uzywam zelu (ma postac zelu ale naklada sie jak krem ) sulphur busko zdroj zel borowikowy. Ma prosty, krotki sklad i dobrze nawilza. Ale nie wolno przesadzic z iloscia. Niestety uzywam go na noc. Pod podklad nie probowalam. Mieszalam go tez z kwasem hialuronowym i aplikacja stala sie o wiele przyjemniejsza.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 04:39   #2734
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
A szukasz pod podklad? Bo ja uzywam zelu (ma postac zelu ale naklada sie jak krem ) sulphur busko zdroj zel borowikowy. Ma prosty, krotki sklad i dobrze nawilza. Ale nie wolno przesadzic z iloscia. Niestety uzywam go na noc. Pod podklad nie probowalam. Mieszalam go tez z kwasem hialuronowym i aplikacja stala sie o wiele przyjemniejsza.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie używam podkładu a sulphur miałam, wysuszyl mu buzie na wiór i sie rolowal straszliwie juz przy małej ilości :/ używam go teraz jako żel antycellulitowy

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2013-09-23 o 07:54
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 08:47   #2735
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ale borowikowy? O to nowosc. U mnie na szczescie wszystko ok. To innego o prostym skladzie nie znam/ nie uzywalam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 08:56   #2736
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ale borowikowy? O to nowosc. U mnie na szczescie wszystko ok. To innego o prostym skladzie nie znam/ nie uzywalam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
znaczy... borowikowy to nie wiem, borowinowy u mnie tak swirowal
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:30   #2737
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tak, borowinowy. Ciągle mylę borowikowy z borowinowym. Borowikowego nie ma
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 15:39   #2738
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Jakie doświadczenie macie dziewczyny z kwasem migdałowym? Bo się przymierzam do zrobienia sobie peelingu tym kwasem ale trochę obawiam sie wysypu.
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:42   #2739
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Jakie doświadczenie macie dziewczyny z kwasem migdałowym? Bo się przymierzam do zrobienia sobie peelingu tym kwasem ale trochę obawiam sie wysypu.
Nie dla mnie, spowodował okropne stany zapalne i gule,.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:24   #2740
toothfairy
Przyczajenie
 
Avatar toothfairy
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Czy możecie mi polecić jakiś krem do twarzy, najlepiej jak najbardziej naturalny sylveco brzozowy właśnie mi się kończy i ogółem jest super nie licząc drobnego faktu, ze nie jestem w stanie nałożyć na niego korektora i nie narobić sobie plam zastanawiam się nad babuszka agafia do 35 lat krem lub serum (skłaniam się ku serum) jakie tam cudowności stosujecie i możecie polecić?
Ja używałam kremu babuszki agafii do 35 lat, ale dla mnie za słaby, bardzo lekki, delikatnie nawilża, ale dla mnie zdecydowanie za mało, ale pod makijaż nadaje się świetnie - wygładza, nie zostawia żadnej powłoczki i wchłania się do matu, wszystko trzyma się na nim cudownie.
Jak coś mocniej nawilżającego to Dr. Hauschka, lekki krem z płatków róży, bardzo fajny, ale cena niestety wysoka.
Czytałam też dużo dobrego o żelu z aloesem i płatkami złota z Lass Naturals, mam go na liście do wypróbowania.
toothfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:28   #2741
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Czy możecie mi polecić jakiś krem do twarzy, najlepiej jak najbardziej naturalny sylveco brzozowy właśnie mi się kończy i ogółem jest super nie licząc drobnego faktu, ze nie jestem w stanie nałożyć na niego korektora i nie narobić sobie plam zastanawiam się nad babuszka agafia do 35 lat krem lub serum (skłaniam się ku serum) jakie tam cudowności stosujecie i możecie polecić?
Cetaphil jest o tyle dobry, że tworzy taką pseudo tłustą warstwę, na którą da się nałożyć makijaż. Nie jest to najlepszy krem nawilżający jakiego próbowam, ale te najlepsze mogę używać tylko na noc. Na schodzącą skórę tylko cetaphil.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 19:20   #2742
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Nie dla mnie, spowodował okropne stany zapalne i gule,.
Przez te gule właśnie boję się zacząć stosować ten kwas , bo już spotakałam się z wieloma opiniami innych osób ,że po nim miały gule i okropny wysyp.

Ostatnio trafiłam na ZSK przepis na bezalkoholowy tonik z kwasem salicylowym(http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...olowy-z-BHA/49) . Szkoda ,że nie mam tego kwasu w domu ale może zamówię.
Akurat on chyba najlepiej się u mnie spisuje chociaż cudów też nie robi
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 21:55   #2743
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Tak, borowinowy. Ciągle mylę borowikowy z borowinowym. Borowikowego nie ma
borowikowy
Cytat:
Napisane przez toothfairy Pokaż wiadomość
Ja używałam kremu babuszki agafii do 35 lat, ale dla mnie za słaby, bardzo lekki, delikatnie nawilża, ale dla mnie zdecydowanie za mało, ale pod makijaż nadaje się świetnie - wygładza, nie zostawia żadnej powłoczki i wchłania się do matu, wszystko trzyma się na nim cudownie.
Jak coś mocniej nawilżającego to Dr. Hauschka, lekki krem z płatków róży, bardzo fajny, ale cena niestety wysoka.
Czytałam też dużo dobrego o żelu z aloesem i płatkami złota z Lass Naturals, mam go na liście do wypróbowania.
a ja sie zastanawiam nad serum do 35 lat... mialas moze?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 07:46   #2744
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Cetaphil jest o tyle dobry, że tworzy taką pseudo tłustą warstwę, na którą da się nałożyć makijaż. Nie jest to najlepszy krem nawilżający jakiego próbowam, ale te najlepsze mogę używać tylko na noc. Na schodzącą skórę tylko cetaphil.
Ja też lubię Cetaphil Ktoś polecał dr Hauschka - ja też jak najbardziej polecam, niestety trochę drogie. To samo Saluterra - krem z antarktycyną - świetny, ale jednak drogi, z drugiej strony bardzo wydajny i na długo starcza. A jak ktoś chce taniej, to świetna jest naturalna marka Rossmanna - Alterra. Krem nawilżający kosztuje ok. 8-10 zł, dokładnie nie pamiętam, ale jest super - jeden z aloesem, drugi dla cery wrażliwej. Ja jestem zachwycona - tutaj link: http://www.rossnet.pl/Artykul/Alterr...ssmanna,196137
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 08:17   #2745
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Przez te gule właśnie boję się zacząć stosować ten kwas , bo już spotakałam się z wieloma opiniami innych osób ,że po nim miały gule i okropny wysyp.

Ostatnio trafiłam na ZSK przepis na bezalkoholowy tonik z kwasem salicylowym(http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...olowy-z-BHA/49) . Szkoda ,że nie mam tego kwasu w domu ale może zamówię.
Akurat on chyba najlepiej się u mnie spisuje chociaż cudów też nie robi
Kwasy BHA są polecane dla cer tłustych, dlatego, że jest kwasem rozpuszczalnym w tłuszczach = czyli wnika wgłąb porów. Kwasy AHA nie przejdą przez warstwę sebum, myślę, że to jest pewnie powód powstawania tych gul.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 09:19   #2746
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ja wczoraj poraz pierwszy uzylam Retin-A 0,05% no i troche mnie zaskoczylo zezadnego pieczenia, szczypania, zaczerwieniania nie mialam - obudzilam sie rano pare suchych skorek ale to mozliwe zeod derma roller bo uzywalam w sobote. No i teraz nie wiem czy moja skora juz jest do tego przyzwyczajona - uzywalam izotrexin jakies 10 lat temu i moze juz na mnie nie dziala albo po prostu nie zareaguje reakcja alergiczna a dzialac ciagle bedzie

Najwazniejsze ze wysyp po kwasach mam juz za soba

PS ... kwas salicylowy jest bardzo bardzo pomocny przy tradziku, oczywiscie go nie zahamuje, ale jak tylko robi sie jakis pryszcz to jak sie nie da wycisnac to przykladam wacik z tym kwasem na kilkanascie sekund i ladnie sie zasusza i zalecza (podobno wnika wglab skory i dziala od wewnatrz zabijajac bakterie) a jak da sie wycisnac to wyciskam i tez przykladam i czekam 20 czy 30 sekund i nie mam stanu zapalnego) - mialam kiedys 40% kwas salicylowy, niestety sie przeterminowal i musialam wyrzucic, dzialal wspaniale tyle ze bardzo mi skore wypalal i pozniej chodzilam ze strupami ktore zadziwiajaco szybko sie leczyly i nie zostawialy blizn takich jak tradzik!!! teraz mam zwykly spirytus salicylowy i tez sobie dobrze radzi, chociaz mam zamiar kupic kwas salicylowy pomimo wszystko i stosowac go wlasnie tak miejscowo
__________________

Edytowane przez Fuxia83
Czas edycji: 2013-09-24 o 09:52
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 12:39   #2747
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
ja wczoraj poraz pierwszy uzylam Retin-A 0,05% no i troche mnie zaskoczylo zezadnego pieczenia, szczypania, zaczerwieniania nie mialam - obudzilam sie rano pare suchych skorek ale to mozliwe zeod derma roller bo uzywalam w sobote. No i teraz nie wiem czy moja skora juz jest do tego przyzwyczajona - uzywalam izotrexin jakies 10 lat temu i moze juz na mnie nie dziala albo po prostu nie zareaguje reakcja alergiczna a dzialac ciagle bedzie

Najwazniejsze ze wysyp po kwasach mam juz za soba

PS ... kwas salicylowy jest bardzo bardzo pomocny przy tradziku, oczywiscie go nie zahamuje, ale jak tylko robi sie jakis pryszcz to jak sie nie da wycisnac to przykladam wacik z tym kwasem na kilkanascie sekund i ladnie sie zasusza i zalecza (podobno wnika wglab skory i dziala od wewnatrz zabijajac bakterie) a jak da sie wycisnac to wyciskam i tez przykladam i czekam 20 czy 30 sekund i nie mam stanu zapalnego) - mialam kiedys 40% kwas salicylowy, niestety sie przeterminowal i musialam wyrzucic, dzialal wspaniale tyle ze bardzo mi skore wypalal i pozniej chodzilam ze strupami ktore zadziwiajaco szybko sie leczyly i nie zostawialy blizn takich jak tradzik!!! teraz mam zwykly spirytus salicylowy i tez sobie dobrze radzi, chociaz mam zamiar kupic kwas salicylowy pomimo wszystko i stosowac go wlasnie tak miejscowo
Czy retin A miałas zapisany jako, ze masz duze problemy z tradzikiem np. cystowym, czy na grudkowo- krostkowy?

Mi zachamował kwas azelainowy
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 14:21   #2748
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

TRADZIK grudkowo-krostkowy
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:01   #2749
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
TRADZIK grudkowo-krostkowy
ok dziekuje) Myslałam że pochodne wit. A zapisuje się tylko przy ciezszych przypadkach
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 16:40   #2750
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

moja znajoma jest w wieku 38 lat i uzywa go przeciwzmarszczkowo - nie ma w ogole tradziku, wiec podejrzewam ze mozna uzywac na kazda postac tradziku, jak sie leczy go od kilkunastu lat to chwytasz sie kazdego srodka, nie idziesz jednym tropem bo nigdy sie nie wyleczysz.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:43   #2751
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
moja znajoma jest w wieku 38 lat i uzywa go przeciwzmarszczkowo - nie ma w ogole tradziku, wiec podejrzewam ze mozna uzywac na kazda postac tradziku, jak sie leczy go od kilkunastu lat to chwytasz sie kazdego srodka, nie idziesz jednym tropem bo nigdy sie nie wyleczysz.
slyszalam, ze tradziku nie da sie wyleczyc, a jedynie zaleczyc... mam nadzieje ze to nieprawda
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 21:50   #2752
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ja mam 30 lat ... i mam tradzik, w tym momencie wygralam kolejna bitwe i znowu moja cera zaczyna wygladac normalnie, przez 6 lat nie mialam tradziku prawie wcale - jakies zaskorniki czasem malutki pryszcz przed okresem, pogorszylo sie jak zaczelam ostro stresowac sie praca no i jak polubilam kawe latte - przestalam stresowac sie praca, przestalam pic mleko, do tego odpowiednie kosmetyki i leki i juz jest ok.
tyle ze ja wiem ze ten tradzik znowu kiedys mi wroci i obawiam sie tego ... slyszalam ze nawet po 50-tce mozna miec tradzik i nie jest to w zadnym wypadku choroba nastolatkow, wrecz przeciwnie, jesli z organizmem jest cos nie tak i nie znajdzie sie przyczyny to zadne antybiotyki czy chwilowe leki nie pomoga - jak sie jest doroslym i ma sie tradzik to znaczy ze jest cos nie tak i trzeba szukac przyczyn, bedac nastolatkiem zawsze mozna zwalic wine na hormony.

Nie ma sie co zalamywac, jest na prawde sporo lekow obecnie na rynku i coraz wiecej informacji na temat tego co powoduje tradzik ze mozna spac spokojnie - a wlasciwie powinno sie duzo spac, malo stresowac i jak najwiecej relaksowac bo stres sprzyja tradzikowi

ja jak mysle o sobie 10 lat temu i jak sie przejmowalam tymi krostami i bliznami to sie zastanawiam czy przejmujac sie tym i zamartwiajac sie sama nie pogarszalam swojego stanu gdybym teraz mogla cofnac czas to zamiast patrzec w lustro i zamartwiac sie swoja cera, wzielabym psa na spacer i wyszla na kilka godzin z domu ... albo wsiadla na rower i pojechala gdzies daleko, jak najdalej zeby tylko nie zamykac sie w 4 scianach i nie myslec o "tym". I to wam radze dziewczyny ... nie dajcie sie stresowi
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:43   #2753
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
ja wczoraj poraz pierwszy uzylam Retin-A 0,05% no i troche mnie zaskoczylo zezadnego pieczenia, szczypania, zaczerwieniania nie mialam - obudzilam sie rano pare suchych skorek ale to mozliwe zeod derma roller bo uzywalam w sobote. No i teraz nie wiem czy moja skora juz jest do tego przyzwyczajona - uzywalam izotrexin jakies 10 lat temu i moze juz na mnie nie dziala albo po prostu nie zareaguje reakcja alergiczna a dzialac ciagle bedzie
Napisz proszę, gdzie kupiłaś derma roller, chętnie skorzystam z dobrej rady z góry dzięki!
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 12:07   #2754
vvishyou
Raczkowanie
 
Avatar vvishyou
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 286
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć Dziewczyny .
Czy wiecie konkretnie jakie hormony trzeba zrobić przy trądziku?
Od kilku miesięcy pojawiają mi się bardzo często ropne pryszcze ( broda, między brwiami) i postanowiłam zbadać hormony, ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji.
Pozdrawiam
vvishyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 12:53   #2755
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez vvishyou Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny .
Czy wiecie konkretnie jakie hormony trzeba zrobić przy trądziku?
Od kilku miesięcy pojawiają mi się bardzo często ropne pryszcze ( broda, między brwiami) i postanowiłam zbadać hormony, ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji.
Pozdrawiam
Androgeny, insulina, kortyzol, estrogeny, progesteron, prolaktyna i hormony tarczycy
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:17   #2756
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Androgeny, insulina, kortyzol, estrogeny, progesteron, prolaktyna i hormony tarczycy
kortyzol? odgrywa jakąś rolę przy trądziku?
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:22   #2757
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Androgeny, insulina, kortyzol, estrogeny, progesteron, prolaktyna i hormony tarczycy
a orientujesz się jaki to jest łączny koszt ? tak mniej więcej
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:30   #2758
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
kortyzol? odgrywa jakąś rolę przy trądziku?
Jasne, że tak, podwyższony poziom prowadzi do zespołu Cushinga, któremu towarzyszą zmiany trądzikowe.

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
a orientujesz się jaki to jest łączny koszt ? tak mniej więcej
Nie pamiętam dokładnie
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:53   #2759
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
a orientujesz się jaki to jest łączny koszt ? tak mniej więcej
Zadzwon do swojej przychodni gdzie masz miec przeprowadzone badania i zapytaj, bo ceny mogą się róznic znacznie w różnych czesciach Polski

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Poszłam wreszcie do specjalisty Ogólnie to cieszę się, bo dowiedziałam się, że wcale nie mam takich duzych zmian (dzięki acne dermowi). Dowiedziałam się że mam uczulenie na nadtlenek benzoilu... Dostałam receptę na duac i mam zastosowac dietę gotowaną (bez bialego pieczywa, czekolady, mleka, sera ... i dalej nie spamietałam ), do tego myc twarz mydlem jeleniem lub protex....
Hmm... mydła nie kupiłam bo nie jestem do niego przekonana (raz uzyłam jelenia i nigdy wiecej!), a duac mnie zastanawia... bo wyczytałam w ulotce że ma nadtlenek benzoilu z czyms tam... Zobaczymy jak się sprawdzi
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:05   #2760
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Zadzwon do swojej przychodni gdzie masz miec przeprowadzone badania i zapytaj, bo ceny mogą się róznic znacznie w różnych czesciach Polski

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Poszłam wreszcie do specjalisty Ogólnie to cieszę się, bo dowiedziałam się, że wcale nie mam takich duzych zmian (dzięki acne dermowi). Dowiedziałam się że mam uczulenie na nadtlenek benzoilu... Dostałam receptę na duac i mam zastosowac dietę gotowaną (bez bialego pieczywa, czekolady, mleka, sera ... i dalej nie spamietałam ), do tego myc twarz mydlem jeleniem lub protex....
Hmm... mydła nie kupiłam bo nie jestem do niego przekonana (raz uzyłam jelenia i nigdy wiecej!), a duac mnie zastanawia... bo wyczytałam w ulotce że ma nadtlenek benzoilu z czyms tam... Zobaczymy jak się sprawdzi
Skoro masz uczulenie na nadtlenek benzoilu . To dlaczego masz zamiar stosować Duac .Przecież to nie logiczne.
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.