po klasie lingwistycznej 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-09, 09:22   #1
fix10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10

po klasie jezykowej


moge startowac na jakies studia techniczne ?

Edytowane przez fix10
Czas edycji: 2013-07-10 o 11:07
fix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 09:49   #2
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

Cytat:
Napisane przez fix10 Pokaż wiadomość
moge startowac na jakies studia techniczne albo przyrodnicze? Nie zabije mnie matma ktora zamierzam zdac na podstawie? Mysle o roz. z geo i ang (moze tez pol), ale chcialabym wybrac jakis praktyczny kierunek np. architekture, geologie Z gory dziekuje za rady co do matur i kierunkow
Na architekturę to egzamin z rysunku by Cię czekał . A jeśli chodzi o kierunki przyrodnicze to sama idąc na biologię zdawałam podstawową matematykę i nie obawiam się jej na zajęciach.

Edytowane przez Azulaya
Czas edycji: 2013-07-09 o 09:50
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 10:20   #3
fix10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

Daje rade z rysunkiem, z reszta podobno mozna sie tego nauczyc a to mnie bardzo pocieszylas tylko jeszcze jedno pytanko: czy rzeczywiscie jest tak ze zaczynasz od powtorek na studiach i wszystko da sie nadrobic/nauczyc jesli sie przylozysz?
fix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 10:33   #4
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

Cytat:
Napisane przez fix10 Pokaż wiadomość
Daje rade z rysunkiem, z reszta podobno mozna sie tego nauczyc a to mnie bardzo pocieszylas tylko jeszcze jedno pytanko: czy rzeczywiscie jest tak ze zaczynasz od powtorek na studiach i wszystko da sie nadrobic/nauczyc jesli sie przylozysz?
Dopiero idę na 1 rok ale z planu to wydaje mi się , że to raczej bd kontynuacja niż powtórka . Chyba , że mówisz o matematyce a nie kierunkowych przedmiotach , no ale na to pytanie nie znam odpowiedzi .
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 10:38   #5
imakaszu
Raczkowanie
 
Avatar imakaszu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

matura z matmy to kwestia wyćwiczenia i umiejętności korzystania z tablic. zadania są co roku podobne, znam ludzi, którzy nie zdali, a jak się przyłożyli, to w sierpniu było 80%.

na studiach matma nie jest straszna, jeśli jesteś pracowita.
__________________
.
! autostopem po świecie - www.podrozezajedenusmiech.pl !


Wszystko o Tanich Lotach - jak ich szukać? http://www.podrozezajedenusmiech.pl/...zukiwania.html
.
imakaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 10:43   #6
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

Zależy też gdzie się wybierzesz. Ja mam tylko przez 1 semestr matematykę. Bardziej martwię się chemia , nudzi mnie a czekają mnie 4 przedmioty dotyczące chemii .
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 10:44   #7
kikilu
Raczkowanie
 
Avatar kikilu
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 334
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

Jeśli się przyłożysz dasz radę, ja byłam na profilu humanistycznym w liceum i zdawałam rozszerzoną biologię i chemię. Jeśli matma, to radzę korki. Inną kwestią są dość wysokie progi na architekturę urbanistyczną, sama matma na postawie nie wystarczy. No i rysunek, uwierz mi, że to że ładnie rysujesz w domu niewiele Ci da, zapisz się już od przyszłego roku na rysunek (2 lata może wystarczą), potrzeba jest też wiedza na egzaminy na architekturze, na niektórych uczelniach są obok egzaminów z rysunku egzaminy z aksonometrii.
kikilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-09, 12:16   #8
fix10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

dzieki kobietki czyli wszystko kwestia tego jak sie przyloze od wrzesnia? a moglybyscie polecic ( tak z wlasnego doswiadczenia) jakies "praktyczne" kierunki z matura roz. ang i geo? Wole troszki pozakuwac, niz po jakims czasie i tak zmienic kierunek bo brak perspektyw wlasciwie to daje rade ze wszystkiego, kulą u nogi jedynie chemia tak wiec rozumiem Cię Azulaya )

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kikilu Pokaż wiadomość
Jeśli się przyłożysz dasz radę, ja byłam na profilu humanistycznym w liceum i zdawałam rozszerzoną biologię i chemię. Jeśli matma, to radzę korki. Inną kwestią są dość wysokie progi na architekturę urbanistyczną, sama matma na postawie nie wystarczy. No i rysunek, uwierz mi, że to że ładnie rysujesz w domu niewiele Ci da, zapisz się już od przyszłego roku na rysunek (2 lata może wystarczą), potrzeba jest też wiedza na egzaminy na architekturze, na niektórych uczelniach są obok egzaminów z rysunku egzaminy z aksonometrii.
podziwiam) a kiedy zaczelas nauke do programu z rozszerzenia? 2 lata? hmm.. w sumie wrzesien=klasa maturalna
fix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 12:17   #9
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

Cytat:
Napisane przez fix10 Pokaż wiadomość
dzieki kobietki czyli wszystko kwestia tego jak sie przyloze od wrzesnia? a moglybyscie polecic ( tak z wlasnego doswiadczenia) jakies "praktyczne" kierunki z matura roz. ang i geo? Wole troszki pozakuwac, niz po jakims czasie i tak zmienic kierunek bo brak perspektyw wlasciwie to daje rade ze wszystkiego, kulą u nogi jedynie chemia tak wiec rozumiem Cię Azulaya )
Dla mnie chemia nie jest jakoś za specjalnie trudna czy coś.Rozumiem ją w większości tematów. Ale ona jest po prostu taka nuuuuuuudna.

Matura z języka obcego to raczej jest brana na większości kierunków. Takie uniwersalne punkciki .

Co do przygotowania to ja chodziłam 2 lata do liceum profilowanego : socjalny. ( tylko w tym były miejsca ) a później rok do zaocznego i całe moje przygotowanie to było przeczytanie podręczników i zrobienie testów maturalnych z poprzednich lat .

Edytowane przez Azulaya
Czas edycji: 2013-07-09 o 12:21
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 13:41   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 20:05   #11
fix10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: po klasie lingwistycznej 95

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Takich stronek szukalam To sprowadzilas mnie na ziemie z ta geologia. Chemia praktyczna nie jest zla ( mineralki, skalki i to co sie przewija w geo), ale mam ochote popelnic samobojstwo siedzac nad tymi wzorkami, reakcjami. Chyba skasuje ten pomysl haha. Mialam fizyke tylko 2 lata. W sumie orlem nie jestem, ale zawsze ją lubilam i mysle ze nie ma tragedii

Pytam juz teraz o takie rzeczy zeby miec mozliwosc zmiany planow i nadrobienia. Jak sie obudze za pol roku, to bedzie za pozno na nadganianie..
fix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.