Studiować na Oxford University. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-21, 17:53   #1
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Red face

Studiować na Oxford University.


Wiem, że są wątki o studiach za granicą, w Anglii - ale mi chodzi o tą jedną konkretną uczelnię - Oxford. Czy są tu osoby tam studiujące? Interesują mnie warunki przyjęcia, wszelkie dofinansowania i to, czy studia są płatne/ile to kosztuje. Za jakiekolwiek informacje bedę baaaardzo wdzięczna

EDIT: Zazdnaczam, że chodzi mi o MD.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6

Edytowane przez justyna_dt
Czas edycji: 2009-05-21 o 18:02
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 22:36   #2
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Studiować na Oxford University.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Wiem, że są wątki o studiach za granicą, w Anglii - ale mi chodzi o tą jedną konkretną uczelnię - Oxford. Czy są tu osoby tam studiujące? Interesują mnie warunki przyjęcia, wszelkie dofinansowania i to, czy studia są płatne/ile to kosztuje. Za jakiekolwiek informacje bedę baaaardzo wdzięczna

EDIT: Zazdnaczam, że chodzi mi o MD.
Za wiele ci nie pomogę, ale widzę że nikt się do odpowiedzi nie kwapi, to chociaż na jedno pytanie ci odpowiem.

Wszystkie studia w WB są płatne, nie pamiętam teraz ile, ale zdaje mi się że do ok 3000Ł rocznie. To zależy chyba od uczelni i od zarobków rodziców. Kiedyś się tym mocno interesowałam, ale już mi wszystko wypadło z głowy. Wpisz w google 'studia w WB' i znajdziesz na pewno wszystkie informacje.


Edit, mała pomyłka:

Cytat:
Do tej pory za studia w Zjednoczonym Królestwie płaciliśmy od siedmiu do dziewiętnastu tysięcy funtów. Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, obowiązują nas takie same zasady, jak wszystkich członków UE, między innymi niższe czesne. Obecnie wynosi ono do 1150 GBP rocznie.
http://www.studiuj.pl/zagranica.php?lp=559

http://naukazagranica.pl/oksford-FAQ.html
Tutaj coś o oksfordzie znalazłam, nie zagłębiałam się za bardzo w treść, ale może się przyda.

Edytowane przez Drozja
Czas edycji: 2009-05-21 o 22:44
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 23:43   #3
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Studiować na Oxford University.

O, dzięki Ci, dobra kobieto )))
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 07:15   #4
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Studiować na Oxford University.

Studia postgraduate nadal kosztują od 4500 f w zwyż za rok, a nie jak napisała poprzedniczka że 1150 f.

Żeby je spłacić możesz się st5arać dostać stypendium, dostają je niemal wszyscy a w tym roku mozna bylo chyba max dostac 1100 f. Oprocz tego mozesz dostac kredyt na studia. Wydaje mi się że skoro chcesz sie wybrac na Oxford to twój angielski powinien byc na tyle dobry że mozesz wszystko z ich strony internetowej sie dowiedziec. a jak nie to na stronie http://www.ucas.ac.uk/students/studentfinance/
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 12:10   #5
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Studiować na Oxford University.

All other Diplomas, Certificates,
MSt, BPhil, MPhil, MSc, MLitt,
and DPhil
£1,900 to £2,320

To akurat a'propos tego, co ja chcę studiować. Na ich stronie nie mogłam się z początku odnaleźć, poza tym zawsze lepiej jest mieć "sprawozdanie" od kogoś, kto ma doświadczenie w tej kwestii, a nie czytać suche instrukcje
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 12:24   #6
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Studiować na Oxford University.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
All other Diplomas, Certificates,
MSt, BPhil, MPhil, MSc, MLitt,
and DPhil
£1,900 to £2,320
ja bym się raczej oparła o ten przepis

Non-UK student fees

If you are planning to study in the United Kingdom and want to attend a publicly funded university or college, your fee status (whether you pay full-cost fees or a subsidised fee rate) will be determined by the UK institution you plan to attend.


ale wiadomo ile przypadków tyle rozwiązań, szczególnie w Anglii
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 12:41   #7
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Studiować na Oxford University.

If you are planning to study in the United Kingdom and want to attend a publicly funded university or college, your fee status (whether you pay full-cost fees or a subsidised fee rate) will be determined by the UK institution you plan to attend.

No powyższe chyba jest, skoro jest napisane na podstronie konkretnego college'u, a nawet kierunku... chyba, że się nie obudziłam jeszcze do końca.
Tfu, wróć, nie na stronie tylko w Graduate Finance Guide, który ściągnęłam z tej podstrony

Coś miałam jeszcze pytać... i zapomniałam. Jak się przebudzę do końca, to będę pytać

P.S. Nie no, dotarłam do jeszcze jednego spisu opłat oraz stypendiów, idę pod prysznic i przeczytam jeszcze raz, bo jeśli tyle to ma kosztować, ile teraz wyczytałam, to ja dziękuję...
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 12:59   #8
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Studiować na Oxford University.

wszystko sie zgadza ale

If you are planning to study in the United Kingdom and want to attend a publicly funded university or college, your fee status(whether you pay full-cost fees or a subsidised fee rate) will be determined by the UK institution you plan to attend.

czyli specjalnie dla ciebie zostanie ustalony. Może jednak to ja czegoś nie rozumiem i nie wiem
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 13:48   #9
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Studiować na Oxford University.

A, bo to zależy od tego, czy całość kosztów płacisz sama, czy masz jakąś dotację wydaje mi się, że ma to związek właśnie ze stypendiami, o które możesz się starać.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 23:33   #10
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Studiować na Oxford University.

No, wiec ja rozjasnie troszke.
Studjuje na Oxfordzie, MSc, czyli postgraduate, koszt moich studiow to:
1500 za same studia
3500 za college, troszke sie roznia ceny pomiedzy collegami i jest to obowiazkowe
1200 za semestr accomodation - mozna znalezc tanszy pokoj prywatnie, nie przez college, ale wtedy nie bedzie w centrum.
Czyli same oplaty to ok 10000 za rok, na matematyce, bo sa tez drozsze kierunki.
O stypendium trzeba starac sie bardzo wczesnie i nie wiem jakie sa kryteria, bo sie nie staralam. Na studia postgraduate nie ma kredytu studenckiego, jest CDL - Career Development Loan, jest to pozyczka oprocentowana udzielona przez bank na max 8000, z tym ze splaca sie ja dopiero kilka miesiecy po skonczeniu studiow i trzeba miec jakas historie kredytowa w Anglii. Jednym z warunkow przyjecia na studia jest udowodnienie, ze jest sie w stanie przezyc ten rok, wiec tak naprawde trzeba udowodnic, ze ma sie conajmniej 15000 (moze byc stypendium), jest to skomplkowane, ale WARTO. Oxford jest super, strasznie ciezko z nauka, ale piekne miejsce i fantastyczni ludzie.

P>S> Oplaty sa stale, nie indywidualne, mysle ze chodzi tutaj bedziej o sypendia wlasnie, gdyz nie zawsze pokrywaja one calosc kosztow.
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...

Edytowane przez 7sweety7
Czas edycji: 2009-05-25 o 00:34
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 00:59   #11
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Studiować na Oxford University.

Dzięki wielkie a czy mogłabyś mi powiedzieć, jak to jest z tymi stopniami? Bo przeczytałam już tyle sprzecznych informacji... czy po polskim licencjacie mogę tam robić magistra? I jeszcze taka rzecz, jak ja mam interpretować Master of Studies?
Na Slavonic Studies jest 3300 za same studia (czesne) i za college 1900-2300 (mniej więcej). Tzn. tak było przy ostatniej rekrutacji.
A, i jeszcze: co z wyżywieniem? Czy jest ono wliczone w cenę accommodation czy płaci się osobno i jeśli tak, to ile?

P.S. Wiem, nudzę, ale z ciekawości - jakie były kryteria przyjęcia u Ciebie, na MSc?
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6

Edytowane przez justyna_dt
Czas edycji: 2009-05-25 o 01:00
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 14:24   #12
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Studiować na Oxford University.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie a czy mogłabyś mi powiedzieć, jak to jest z tymi stopniami? Bo przeczytałam już tyle sprzecznych informacji... czy po polskim licencjacie mogę tam robić magistra? I jeszcze taka rzecz, jak ja mam interpretować Master of Studies?
Na Slavonic Studies jest 3300 za same studia (czesne) i za college 1900-2300 (mniej więcej). Tzn. tak było przy ostatniej rekrutacji.
A, i jeszcze: co z wyżywieniem? Czy jest ono wliczone w cenę accommodation czy płaci się osobno i jeśli tak, to ile?

P.S. Wiem, nudzę, ale z ciekawości - jakie były kryteria przyjęcia u Ciebie, na MSc?
mhm, z tym master of studies to nie bylam pewna, ale oto co znalazlam - http://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_Studies.
Czyli nieco wyzej niz MSc.

Jesli chodzi o to czy licencjat z PL wystarczy to mysle, ze trzeba sie bezposrednio zkontaktowac z admissions, najlepiej zadzwonic, tam sa bardzo mili ludzie i wszystko dokladnie wyjasnia. Mam kolege ktory mial tylko licencjat, a teraz robi MSc z antropologi. Aplikuje sie online i mysle, ze w aplikacji bedzie takie pole gdzie sie wpisuje swoj stopien i pojawi sie lista do wyboru i tam bardzo prawdopodobnie bedzie polski licencjat. Ja konczylam pierwsze studia tutaj, wiec nie wiem na 100% jak to wyglada.

Jedzenie nie jest wliczone w accomodation, mozna jesc w collegu w miare tanio. U mnie:
Sniadanie - ok 3£
Lunch - ok 3£
Obiad - ok 4£
Czyli 10 £ dziennie, 70£ tygodniowo, ale jestem przekonana,z e samemu sie zywic mozna o wiele taniej, w centrum jest Sainsbury, i mysle ze mozna i za polowe tego przezyc, u nas jest kuchnia, wiec wiele osob gotuje, ale czasem zwyczjanie nie ma czasu. Nie zapominaj jesdnak,ze jest wiele innych wydatkow, imprezy, wyjscia, oficjalne obiady, bale itp itd.
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 15:23   #13
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Studiować na Oxford University.

No w sumie unikam liczenia co do grosza, bo zdaję sobie sprawę z tego, że potem pojawia się dużo dodatkowych kosztów. Tak czy siak próbuję mniej więcej to policzyć. Jak można im wykazać, że się ma tę kasę? Przyznam, że nigdy czegoś takiego nie robiłam w Polsce, a podejrzewam, że w Anglii wygląda to zgoła inaczej...
Dziękuję pięknie za pomoc, czuję się spokojniejsza wiedząc, że nie wszystko musi być jedną wielką niewiadomą
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 16:53   #14
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Studiować na Oxford University.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
No w sumie unikam liczenia co do grosza, bo zdaję sobie sprawę z tego, że potem pojawia się dużo dodatkowych kosztów. Tak czy siak próbuję mniej więcej to policzyć. Jak można im wykazać, że się ma tę kasę? Przyznam, że nigdy czegoś takiego nie robiłam w Polsce, a podejrzewam, że w Anglii wygląda to zgoła inaczej...
Dziękuję pięknie za pomoc, czuję się spokojniejsza wiedząc, że nie wszystko musi być jedną wielką niewiadomą

Zeby wykazac ze ma sie kase trzeba miec wyciag z konta i ewentualnie list od organizacji ktora daje ci stypendium/pozyczke gdzie jest podana kwota.
Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz smialo.
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 17:56   #15
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Studiować na Oxford University.

Aa, czyli właściwie trzeba mieć całą kwotę na koncie (u mnie stypendia/pożyczki raczej odpadają)...
Domyślam się, że większość zajęć to tutoriale. Ile osób w takich uczestniczy (chodzi mi o jedne konkretne zajęcia)? Czy na każdym kierunku jest interview?
Z ciekawości jeszcze, w jakim college'u jesteś? i jakie tam są warunki? Jak z pokojami itp.?
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia a'propos tego właśnie. Na podstronach college'y jest często napisane (sprawdzając w kontekście mojego kierunku):
Student Numbers:

Graduate: Approx. 300
Undergraduate: Approx. 400

Number of Places for Research Programmes/Taught Programmes:

Approx. 75 - 85 places in total


Jak mam to rozumieć? W sensie, że akurat w tym college'u (to przykład z pierwszego w katalogu, czyli Balliol) na te 300 miejsc 85 z nich jest przeznaczonych dla tego kierunku, a reszta dla innych poszczególnych? (przyznam, że dopiero teraz na to wpadłam, ostatnio mnie przyćmiło po kilku godzinach wyszukiwania "cennych informacji")
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 19:16   #16
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Studiować na Oxford University.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Aa, czyli właściwie trzeba mieć całą kwotę na koncie (u mnie stypendia/pożyczki raczej odpadają)...
Domyślam się, że większość zajęć to tutoriale. Ile osób w takich uczestniczy (chodzi mi o jedne konkretne zajęcia)? Czy na każdym kierunku jest interview?
Z ciekawości jeszcze, w jakim college'u jesteś? i jakie tam są warunki? Jak z pokojami itp.?
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia a'propos tego właśnie. Na podstronach college'y jest często napisane (sprawdzając w kontekście mojego kierunku):
Student Numbers:

Graduate: Approx. 300
Undergraduate: Approx. 400

Number of Places for Research Programmes/Taught Programmes:

Approx. 75 - 85 places in total


Jak mam to rozumieć? W sensie, że akurat w tym college'u (to przykład z pierwszego w katalogu, czyli Balliol) na te 300 miejsc 85 z nich jest przeznaczonych dla tego kierunku, a reszta dla innych poszczególnych? (przyznam, że dopiero teraz na to wpadłam, ostatnio mnie przyćmiło po kilku godzinach wyszukiwania "cennych informacji")
Wole nie pisac w jakim jestem collegu (wiesz latwo by mnie bylo znalezc, a nie chce sie az tak ujawniac na forum)
Polecam St John's, St Anne's, St Hilda's i Oriel, ale wazne tez zeby bylo w miare blisko na twoj wydzial. Pokoje u nas akurat sa super i nowe, znajomi w innych collegach tez maja fajne pokoje, ale to bardzo roznie bywa, trzeba miec szczescie, bo czasem college ma pokoje w bardzo roznym standardzie i sa losowania.
U mnie sa 3-4 przedmioty na semestr, 2 godziny wykladow i jedna cwiczen z kazdego przedmiotu, czyli 9-12 godzin zajec. Na naszych tutorialach jest max 10 osob, na undergraduate tutoriale sa jeden do jednego

Wydaje mi sie, ze
Graduate: Approx. 300
Undergraduate: Approx. 400 to jest liczba obecnych studentow, a ta druga to liczba ktora moze byc przyjeta na nastepny rok. Nie sadzie zeby to bylo 85 miejsc na jeden kierunek, dlatego, ze na calym uniwersytecie nie bedzie 85 osob na jednym kierunku postgraduate (zobacz ile osob przyjmuja na twoj kurs), u mnie jest 18 na kierunku.
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 22:54   #17
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Studiować na Oxford University.

Super, dzięki, bardzo mi rozjaśniłaś jak znam życie, to jeszcze będę wypytywała o różne rzeczy, jeśli nie masz nic przeciwko powiedz mi jeszcze, czy jest np. sens jechać w wakacje do Oxford zobaczyć, jak to wygląda i czy jest wtedy szansa dorwać kogoś na uczelni i wypytać o rekrutację itp.?

BTW z tych college'y, które wymieniłaś, niestety - żaden nie jest dostępny dla mojego wyboru. Dostępne są:
Campion Hall
Exeter College
Hertford College
Kellogg College
Lady Margaret Hall
Linacre College
Magdalen College
New College
St Antony's College
St Catherine's College
St Cross College
St Edmund Hall
St Peter's College
Trinity College
University College
Wadham College
Wolfson College

Że tak zapytam, możesz coś polecić?
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6

Edytowane przez justyna_dt
Czas edycji: 2009-05-30 o 22:57
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 10:49   #18
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Studiować na Oxford University.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Super, dzięki, bardzo mi rozjaśniłaś jak znam życie, to jeszcze będę wypytywała o różne rzeczy, jeśli nie masz nic przeciwko powiedz mi jeszcze, czy jest np. sens jechać w wakacje do Oxford zobaczyć, jak to wygląda i czy jest wtedy szansa dorwać kogoś na uczelni i wypytać o rekrutację itp.?

BTW z tych college'y, które wymieniłaś, niestety - żaden nie jest dostępny dla mojego wyboru. Dostępne są:
Campion Hall
Exeter College
Hertford College
Kellogg College
Lady Margaret Hall
Linacre College
Magdalen College
New College
St Antony's College
St Catherine's College
St Cross College
St Edmund Hall
St Peter's College
Trinity College
University College
Wadham College
Wolfson College

Że tak zapytam, możesz coś polecić?
Hej,
nie wiem czy ma t sens zeby jechac w wakacje, bo wtedy malo kto zostaje w miescie, najbardziej warto jechac na Open Day, z tym, ze chyba rozne college maja je w roznym czasie, u nas jest jakos w tym miesiacu i wlasnie rekrutuja ludzi do oprowadzania i pogadanek.
Z tych collegy najfajniejszy jest Magdalen, to bym dala na pierwszy wybor, a na drugi:

St Peter's College - niezbyt bogaty, nie jest piekny i zabytkowy, ale bardzo luzni ludzie i accomodation w porzadku i jedzenie tez. Dobra lokalizacja. Bisko wszystkie sklepy.
Trinity College - Bardzo fajny, fajni ludzie duzo sie dzieje, dobra lokalizacja i jedzenie
University College
- okropne jedzenie, ladny, pokoje rozne, jest losowanie, ladne stare budynki, zabytkowy, dobra lokalizacja.
Hertford College - slynny most nad ulica, bardzo ladny, w centrum.
St Catherine's College - nie duzo wiem
St Cross College
- tylko dla postgraduates, sporo ludzi znam, ale nic specjalnego

Nie polecam:
Wadham College
Wolfson College - strasznie daleko, budynki "nonwoczesne", nie ma klimatu
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:23   #19
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Studiować na Oxford University.

7sweety7, wybacz moje głupie pytanie, ale nie mogę się powstrzymać - czy trzeba być jakimś wybitnym, zeby się dostać na Oxford? Tzn. jakaś megawysoka średnia czy licho wie co jeszcze?
I jeszcze jedno...Piszesz, że za semestr wychodzi ok. 10.000 funtów, to będzie aż ok. 45.000 zł, to masa pieniędzy...nie wiem, załapujesz jakąś dorywczą pracę?
/okej, wątek sprzed ponad pół roku, ale cóż...kto pyta nie błądzi ;p/
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 11:48   #20
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Studiować na Oxford University.

hej - podbijam
jest ktos kto studuje na OU?
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.