Plan ćwiczeń- ktoś pomoże? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 21:08   #1
Olciako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
Thumbs up

Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?


Od nowego roku wzięłam się za siebie i z obecną wiedzą jaką posiadam zapisałam się na siłownie i basen. Mój plan wygląda następująco:
-siłownia - ok. 1h- rozgrzewka 15min na orbitreku na najmniejszym obciążeniu. Później bieżnia na poziomie 5 czyli szybki marsz i tak 15min. Później robię ćwiczenia na ramiona z obciążeniem ok. 5kg i cisnę aż do bólu następnie krótka przerwa i robie tak 3 powtórzenia. Następne 20 min jestem na rowerku z minimalnym obciążeniem i tak kończe siłownie.
-basen- mam dostępną 1h dziennie. W tym czasie robię kilka basenów głównie żabką i pieskiem żeby rozruszać mięśnie po siłowni. Następnie 10 min sauna sucha i 10 min parowa.
Na razie diety nie wprowadziłam konkretnej ale chleb zastąpiłam sucharkami, masło serkami topionymi i oczywiście jem warzywa. I tu pytanie czy dieta białkowa- po części dukan- połączony z warzywami, kaszą itp pomoże mi? Powiem szczerze, że to mój pierwszy raz z dietą i nie za bardzo wiem czy dobrze robie. Dietetyk nie ustalił mi konkrenej diety, wypisał tylko zakazane posiłki ale to dziecko w podstawówce wie. Może ktoś coś doda, doradzi?
Olciako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 13:06   #2
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Zastapilas maslo serkami topionymi?, o.o
Poza tym, bez diety nie ma nic.
A na silce czemu tylko rece robisz?
Gdzie nogi np?
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 14:10   #3
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

serki topione mnie wbiły w podłogę tożto swiństwo nad świństwem!
lepssze już prawdziwe tłuste masełko w niewielkich ilościach, jesli musisz smarować...ja już od długiego czasu (jakies 15 lat) nie używam żadnych smarowideł- nie wyobrażam sobie teraz zjeść kanapki z masłem...bleee...
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 15:21   #4
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Cytat:
Napisane przez Olciako Pokaż wiadomość
Na razie diety nie wprowadziłam konkretnej ale chleb zastąpiłam sucharkami, masło serkami topionymi i oczywiście jem warzywa. I tu pytanie czy dieta białkowa- po części dukan- połączony z warzywami, kaszą itp pomoże mi? Powiem szczerze, że to mój pierwszy raz z dietą i nie za bardzo wiem czy dobrze robie. Dietetyk nie ustalił mi konkrenej diety, wypisał tylko zakazane posiłki ale to dziecko w podstawówce wie. Może ktoś coś doda, doradzi?
Zwykły chleb lepiej zastąpić pieczywem razowym a nie sucharkami, które są w zasadzie "pustymi kaloriami". Serki topione to jeszcze gorszy wybór od masła, bo w maśle są przynajmniej jakieś witaminy. Diety białkowe są niezdrowe (obciążają nerki itd.), lepiej ożywiać się racjonalnie. Poczytaj wątki podwieszone na tym forum w dziale "dietetyka".
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 15:46   #5
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Cytat:
Napisane przez Olciako Pokaż wiadomość
Od nowego roku wzięłam się za siebie i z obecną wiedzą jaką posiadam zapisałam się na siłownie i basen. Mój plan wygląda następująco:
-siłownia - ok. 1h- rozgrzewka 15min na orbitreku na najmniejszym obciążeniu. Później bieżnia na poziomie 5 czyli szybki marsz i tak 15min. Później robię ćwiczenia na ramiona z obciążeniem ok. 5kg i cisnę aż do bólu następnie krótka przerwa i robie tak 3 powtórzenia. Następne 20 min jestem na rowerku z minimalnym obciążeniem i tak kończe siłownie.
-basen- mam dostępną 1h dziennie. W tym czasie robię kilka basenów głównie żabką i pieskiem żeby rozruszać mięśnie po siłowni. Następnie 10 min sauna sucha i 10 min parowa.
Na razie diety nie wprowadziłam konkretnej ale chleb zastąpiłam sucharkami, masło serkami topionymi i oczywiście jem warzywa. I tu pytanie czy dieta białkowa- po części dukan- połączony z warzywami, kaszą itp pomoże mi? Powiem szczerze, że to mój pierwszy raz z dietą i nie za bardzo wiem czy dobrze robie. Dietetyk nie ustalił mi konkrenej diety, wypisał tylko zakazane posiłki ale to dziecko w podstawówce wie. Może ktoś coś doda, doradzi?
wszystko zalezy od tego jaki cel chcesz osiagnac. zgubic kilogramy czy po prostu wyrzezbic cialo.
zrezygnuj z tych serkow, jesli juz musisz cos miec to wez faktycznie to maslo. sprawdz co zawieraja te sucharki, bo czlowiek moze sie naprawde zdziwic jedz warzywa, owoce, kasza, ryz brazowy itd.
generalnie staraj sie obnizyc ilosc jedzonego tluszczu, tzn. jak kupujesz mleko bierz mleko odluszczone. zamiast zwyklego makaronu czy ryzu wybierz brazowy, zrezygnuj z czekolady, chipsow, podjadania wszystkich fast food.
jesli bedziesz sie tego trzymac plus silownia i basen, zobaczysz pierwsze rezultaty dosyc szybko.
Pisz na PW jak cos

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
serki topione mnie wbiły w podłogę tożto swiństwo nad świństwem!
lepssze już prawdziwe tłuste masełko w niewielkich ilościach, jesli musisz smarować...ja już od długiego czasu (jakies 15 lat) nie używam żadnych smarowideł- nie wyobrażam sobie teraz zjeść kanapki z masłem...bleee...
ja mam uraz do masla od dziecinstwa
teraz juz jest lepiej ale wybieram maslo tylko maslo solone
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 16:03   #6
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Cytat:
Napisane przez Olciako Pokaż wiadomość
Od nowego roku wzięłam się za siebie i z obecną wiedzą jaką posiadam zapisałam się na siłownie i basen. Mój plan wygląda następująco:
-siłownia - ok. 1h- rozgrzewka 15min na orbitreku na najmniejszym obciążeniu. Później bieżnia na poziomie 5 czyli szybki marsz i tak 15min. Później robię ćwiczenia na ramiona z obciążeniem ok. 5kg i cisnę aż do bólu następnie krótka przerwa i robie tak 3 powtórzenia. Następne 20 min jestem na rowerku z minimalnym obciążeniem i tak kończe siłownie.
-basen- mam dostępną 1h dziennie. W tym czasie robię kilka basenów głównie żabką i pieskiem żeby rozruszać mięśnie po siłowni. Następnie 10 min sauna sucha i 10 min parowa.
Na razie diety nie wprowadziłam konkretnej ale chleb zastąpiłam sucharkami, masło serkami topionymi i oczywiście jem warzywa. I tu pytanie czy dieta białkowa- po części dukan- połączony z warzywami, kaszą itp pomoże mi? Powiem szczerze, że to mój pierwszy raz z dietą i nie za bardzo wiem czy dobrze robie. Dietetyk nie ustalił mi konkrenej diety, wypisał tylko zakazane posiłki ale to dziecko w podstawówce wie. Może ktoś coś doda, doradzi?
To co robisz na siłowni nie jest poprawne. Wybierz albo orbitrek albo bieżnię jako formę rozgrzewki ok. 15 minut. Potem zrób normalny trening siłowy nie tylko ramiona - Twoje ciało to także nogi, plecy, klatka piersiowa, biceps i triceps. Jeżeli robisz basen po siłowni to już nie rób tego rowerka, co za dużo to niezdrowo. Możesz prędzej zrobić tak, że jednego dnia siłownia, a drugiego basen i wtedy na zmianę - tak też będzie okej.

Co do diety - chleb biały zamień na razowy. Serki topione do wywalenia. Tak samo jak wszystkie inne wysokoprzetworzone rzeczy - gotowe potrawy, fast-foody, słodycze, słone przekąski (np. chipsy).
Masło takie porządne jest okej. Jedz normalnie i staraj się urozmaicać posiłki. Pamiętaj o źródłach białka: mięso, ryby, jajka, porządny twaróg i warzywa strączkowe. Źródła węglowodanów: płatki owsiane, kasze, ryż (raczej brązowy), makaron pełnoziarnisty i warzywa. I co ważne źródła tłuszczy: oliwa, olej rzepakowy, orzechy, awokado, ryby.
Staraj się jeść regularnie w ciągu dnia.
Jeżeli nabiał to pamiętaj, żeby wybierać ten tłustszy - odtłuszczony nie ma żadnych wartości.

I nie tykaj dukana, bo rozwalisz sobie organizm i potem będziesz musiała się naprawdę długo z tego wygrzebywać. Skoro to Twoje pierwsze podejście to po prostu przede wszystkim jedz wartościowe rzeczy i nie chwytaj się żadnych dziwnych dietek

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
generalnie staraj sie obnizyc ilosc jedzonego tluszczu, tzn. jak kupujesz mleko bierz mleko odluszczone.
Doczytaj sobie najpierw trochę zanim zaczniesz doradzać. W odtłuszczonym nabiale nie ma już żadnych wartości. Nie należy ograniczać tłuszczów tylko dostarczać je do organizmu z dobrych źródeł.
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni

Edytowane przez tygryskowym_okiem
Czas edycji: 2013-01-11 o 16:14
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 17:14   #7
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
To co robisz na siłowni nie jest poprawne. Wybierz albo orbitrek albo bieżnię jako formę rozgrzewki ok. 15 minut. Potem zrób normalny trening siłowy nie tylko ramiona - Twoje ciało to także nogi, plecy, klatka piersiowa, biceps i triceps. Jeżeli robisz basen po siłowni to już nie rób tego rowerka, co za dużo to niezdrowo. Możesz prędzej zrobić tak, że jednego dnia siłownia, a drugiego basen i wtedy na zmianę - tak też będzie okej.

Co do diety - chleb biały zamień na razowy. Serki topione do wywalenia. Tak samo jak wszystkie inne wysokoprzetworzone rzeczy - gotowe potrawy, fast-foody, słodycze, słone przekąski (np. chipsy).
Masło takie porządne jest okej. Jedz normalnie i staraj się urozmaicać posiłki. Pamiętaj o źródłach białka: mięso, ryby, jajka, porządny twaróg i warzywa strączkowe. Źródła węglowodanów: płatki owsiane, kasze, ryż (raczej brązowy), makaron pełnoziarnisty i warzywa. I co ważne źródła tłuszczy: oliwa, olej rzepakowy, orzechy, awokado, ryby.
Staraj się jeść regularnie w ciągu dnia.
Jeżeli nabiał to pamiętaj, żeby wybierać ten tłustszy - odtłuszczony nie ma żadnych wartości.

I nie tykaj dukana, bo rozwalisz sobie organizm i potem będziesz musiała się naprawdę długo z tego wygrzebywać. Skoro to Twoje pierwsze podejście to po prostu przede wszystkim jedz wartościowe rzeczy i nie chwytaj się żadnych dziwnych dietek


Doczytaj sobie najpierw trochę zanim zaczniesz doradzać. W odtłuszczonym nabiale nie ma już żadnych wartości. Nie należy ograniczać tłuszczów tylko dostarczać je do organizmu z dobrych źródeł.
jezeli wybierasz diete na rzezbe to musisz ograniczyc ilosc spozywanych tluszczow. tluszcze sa wszedzie, kurczak, ryba itd. wiec jezeli ktos je wszystko plus masla, margaryny itd. to ilosc spozywanych tluszczy przewyzsza norme. owszem tluszcze sa potrzebne ale w pewnej ilosci.

przeciez jak dziewczyna zacznie pic mleko pelnotluszczowe, jesc serki, inne cuda, plus reszte produktow ktore same w sobie zawieraja juz tluszcze bo to normalne, to nie schudnie nic. tluszcze sa potrzebne ale w odpowiedniej ilosci. nie mowie ze ma calkowicie z nich zrezygnowac, bo to niemozliwe, ale powinna je ograniczyc i wybierac tylko te dobre tluszcze. Druga sprawa ze mleko tez dobre nie jest

i nie powiedzialam "zrezygnuj calkowicie z tluszczy" tylko "staraj sie ograniczyc" a to jest duza roznica, wiec prosilabym o nie naskakiwanie
__________________

Edytowane przez srubka
Czas edycji: 2013-01-11 o 17:31
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-11, 18:36   #8
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
jezeli wybierasz diete na rzezbe to musisz ograniczyc ilosc spozywanych tluszczow. tluszcze sa wszedzie, kurczak, ryba itd. wiec jezeli ktos je wszystko plus masla, margaryny itd. to ilosc spozywanych tluszczy przewyzsza norme. owszem tluszcze sa potrzebne ale w pewnej ilosci.

przeciez jak dziewczyna zacznie pic mleko pelnotluszczowe, jesc serki, inne cuda, plus reszte produktow ktore same w sobie zawieraja juz tluszcze bo to normalne, to nie schudnie nic. tluszcze sa potrzebne ale w odpowiedniej ilosci. nie mowie ze ma calkowicie z nich zrezygnowac, bo to niemozliwe, ale powinna je ograniczyc i wybierac tylko te dobre tluszcze. Druga sprawa ze mleko tez dobre nie jest

i nie powiedzialam "zrezygnuj calkowicie z tluszczy" tylko "staraj sie ograniczyc" a to jest duza roznica, wiec prosilabym o nie naskakiwanie
Polecam przeczytać jeszcze raz wypowiedź założycielki wątku. Ewidentnie wynika z niej, że mamy do czynienia z osobą początkującą, która ani nie ma pojęcia o diecie, ani o treningu. W związku z czym w tym przypadku nie ma mowy o rozważaniach na temat rzeźby, nierzeźby, itp. Bo w tym momencie to akurat najpierw należy nauczyć się odróżniać co jest zdrowe i wskazane od tego co nie jest i ustabilizować żywienie. Zatem Twoje rady są tutaj nie na miejscu.

W produktach, które poleciłam nie ma nic o tym, że ma jeść tylko serki. I wskazałam źródła zdrowych tłuszczy.

napisałaś:
Cytat:
generalnie staraj sie obnizyc ilosc jedzonego tluszczu, tzn. jak kupujesz mleko bierz mleko odluszczone
Mleko bierzemy z zawartością tłuszczu i koniec tematu.
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 18:51   #9
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
i nie powiedzialam "zrezygnuj calkowicie z tluszczy" tylko "staraj sie ograniczyc" a to jest duza roznica, wiec prosilabym o nie naskakiwanie
Jeśli ograniczać tłuszcze to przede wszystkim te pochodzące ze słodyczy i fast foodów.
Mleko odtłuszczone to produkt mlekopodobny, niesie ze sobą w zasadzie tylko puste kalorie (cukier mleczny). Lepiej wypić mniej ale prawdziwego mleka, w którym będą witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.

A tłuszcze są niezbędne w diecie i to we wcale nie małej ilości bo ok 30-35% zapotrzebowania kalorycznego lub przyjmując bardziej stałe wartości - ok 70g dziennie dla kobiety.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 22:27   #10
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

ja powiem tylko że serki topione mają bardzo dużo tłuszczu,wyklucz to ,smaruj cienko chudym twarożkiem
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 22:32   #11
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
ja powiem tylko że serki topione mają bardzo dużo tłuszczu,wyklucz to ,smaruj cienko chudym twarożkiem
to nie chodzi o ilość tłuszczu ale o jego jakość, serki topione to syf
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 20:58   #12
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

a mnie nie chodziło o jakość tylko o ilość jeśli ktoś chce schudnąć to powinien ograniczyć tłuszcze i tyle!!!
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:33   #13
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
a mnie nie chodziło o jakość tylko o ilość jeśli ktoś chce schudnąć to powinien ograniczyć tłuszcze i tyle!!!
Mylisz się, bez odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczów trudno jest chudnąć a czasem jest to wręcz niemożliwe.
Ograniczać tłuszcze powinien ten kto spożywa ich nadmiar.
Wiele osób, żeby chudnąć powinno wręcz zwiększyć spożycie zdrowych tłuszczów.

Zbyt duże ograniczenie spożycia tłuszczów jest bardzo niezdrowe, czego doświadczyło wiele osób m.in na diecie Dukana.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 12:46   #14
Jexy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

Najbardziej w podłogę wbiło mnie to jak przeczytałam o zmianie masła na serki topione. Jak wyżej piszą lepsze dobre masło niż te serki. Polecam też olej kokosowy. W temp. pokojowej ma konsystencje masła, idealnie nadaję się do smarowania wszelkiego pieczywa, ale też do smażenia. Jest przede wszystkim bardzo wartościowy, zawiera mnóstwo tłuszczy nasyconych. Jest mało kaloryczny, mozna go również zastosować jako kosmetyk do ciała i włosów.
Jexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 13:36   #15
Olciako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
Dot.: Plan ćwiczeń- ktoś pomoże?

dzięki za info ! Z tymi serkami nie wiedziałam, że tak źle Ręce również robię

Edytowane przez Olciako
Czas edycji: 2013-01-14 o 16:57
Olciako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.