kawa zbożowa-czy to prawda? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-14, 14:50   #61
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Kawa zbożowa...a otręby? do Lejki!!!!!

Ryby jem, ale TYLKO ryby, bez mięsa kurczkowego...
I nie bedę jeść czegoś, co mogłam przytulać - moi dziadkowie mają gospodarstwo. Za przeproszeniem, jakbym zjadła mięso, chyba bym zwymiotowała, jak idę z tatą do mięsnego, to już nie wchodzę, bo mi słabo. I nie przesadzam. Tak mam i nic na to nie poradzę.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 14:50   #62
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Kawa zbożowa...a otręby? do Lejki!!!!!

Ryby jem, ale TYLKO ryby, bez mięsa kurczkowego...
I nie bedę jeść czegoś, co mogłam przytulać - moi dziadkowie mają gospodarstwo. Za przeproszeniem, jakbym zjadła mięso, chyba bym zwymiotowała, jak idę z tatą do mięsnego, to już nie wchodzę, bo mi słabo. I nie przesadzam. Tak mam i nic na to nie poradzę.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 15:00   #63
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Re: Kawa zbożowa...a otręby? byłam na kontrolnym USG/NIE!!!

Niunia bez nerwicy. Ty bronisz swych racji. Nie chcesz jeść mięsa. Nikt cię nie zmusza do tego. Chcesz dożyć setki. Proszę cię bardzo zdrowa żywność smacznego. Ale wkurza nie fakt, że wszędzie wkoło każdy wciska mi kit, że muszę jeść tylko susz,jogurciki i to nie wszystkie. Bo są przecież te 0% tylko i wyłącznie właściwe. Zjesz chleb z masłem prawdziwym. Uuu jak dożyjesz 30-stki to będzie cud. Miażdżyca i takie tam dyrdymały. W czasach kiedy byłam gruba. Okazywało się, że jestem bardziej sprawna, wytrzymała niż moje "wysportowane" zdrowo odżywione znajome. Mój dziadek gdyby nie zaczadział dozyłby spokojnie 90-tki lub nawet więcej. A alkoholu sobie nie odmawiał, kurzył papierochy, aż ciemno było. A żona MCartney'a zdrowy tryb życia, wegetarianizm i nawet 50-siatki z tego co pamiętam nie dożyła. Rak ją zabrał. Moim zdaniem świete boże nie pomoże. Kiedy ktoś ma problemy ze zdrowiem widome czy utajone. Zaznaczam jeszce raz nikomu nie bronię jego sposobu na zycie. Ale nie chće być zaszczuta przez swój wybór. Chcę mięcho, żądam prawdziwego masełka i tym podobnych przyjemności. A może nie chcę żyć długo bo to boli. I robię wszystko by sobie męczarnie skrócić. Nie dość, że ze wsząd atakują obrobione komputerowo panienki, wiadomosci o super przekrętach uchodzących bezkarnie. O wykorzystywaniu dzieci, braku pracy. To jeszce co jakiś czas jakiś szalony profesorek ogłasza, że rzecz X jes wręcz tosyczna. I jej spozycie grozi śmiercią. [img]icons/icon9.gif[/img] Jeśli chcemyżyć zdrowo. To żadnej elektroniki, udogodnień typu kuchnia, łazienka, chemia kosmetyczna. Busz, szałas i trawka na obiadek, bo zwierzatka też chcą żyć.Zamknąć wszystkie fabryki , miasta zrównać z ziemią (z obserwacji klinicznych wynika, że płuca mieszkańca dajmy na to stolicy-nie palącego zaznaczam-są tak samo zanieczyszczone jak płuca palacza z 10-cio letnim stażem. Stąd jeśli ktoś chcezdrowo zyć musi się wyprowadzić z duzych aglomeracji. Bo inaczej emerytury nie doczeka. A roslinki, czy one są zdrowe? Nawozy, zanieczyszcone powietrze, Czarnobyl. I nie wiadomo co jeszce. A mówiąc o roślinkach. Naukowcy odkryli, że wiele roślin rośnie lepiej przy określonej muzyce, odczuwa ból. Pokazane fachowo na wykresach. Reagowały jak układ nerwowy człowieka na przypalanie czy też przycinanie. Jak już mówiłam wszystko jest dla ludzi. Tylko z umiarem. I nie dobrze jest wyzywac innych od odszcepieńców. Kiedy ci próbują znaleźć własną receptę na życie. BO TO JEST ICH ŻYCIE. Podobne teksty są irytujące co do klasyfikowania ludzi pod względem muzyki, stroju,filozofii zyciowej. Bo to jest dyskryminacja.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 15:00   #64
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Re: Kawa zbożowa...a otręby? byłam na kontrolnym USG/NIE!!!

Niunia bez nerwicy. Ty bronisz swych racji. Nie chcesz jeść mięsa. Nikt cię nie zmusza do tego. Chcesz dożyć setki. Proszę cię bardzo zdrowa żywność smacznego. Ale wkurza nie fakt, że wszędzie wkoło każdy wciska mi kit, że muszę jeść tylko susz,jogurciki i to nie wszystkie. Bo są przecież te 0% tylko i wyłącznie właściwe. Zjesz chleb z masłem prawdziwym. Uuu jak dożyjesz 30-stki to będzie cud. Miażdżyca i takie tam dyrdymały. W czasach kiedy byłam gruba. Okazywało się, że jestem bardziej sprawna, wytrzymała niż moje "wysportowane" zdrowo odżywione znajome. Mój dziadek gdyby nie zaczadział dozyłby spokojnie 90-tki lub nawet więcej. A alkoholu sobie nie odmawiał, kurzył papierochy, aż ciemno było. A żona MCartney'a zdrowy tryb życia, wegetarianizm i nawet 50-siatki z tego co pamiętam nie dożyła. Rak ją zabrał. Moim zdaniem świete boże nie pomoże. Kiedy ktoś ma problemy ze zdrowiem widome czy utajone. Zaznaczam jeszce raz nikomu nie bronię jego sposobu na zycie. Ale nie chće być zaszczuta przez swój wybór. Chcę mięcho, żądam prawdziwego masełka i tym podobnych przyjemności. A może nie chcę żyć długo bo to boli. I robię wszystko by sobie męczarnie skrócić. Nie dość, że ze wsząd atakują obrobione komputerowo panienki, wiadomosci o super przekrętach uchodzących bezkarnie. O wykorzystywaniu dzieci, braku pracy. To jeszce co jakiś czas jakiś szalony profesorek ogłasza, że rzecz X jes wręcz tosyczna. I jej spozycie grozi śmiercią. [img]icons/icon9.gif[/img] Jeśli chcemyżyć zdrowo. To żadnej elektroniki, udogodnień typu kuchnia, łazienka, chemia kosmetyczna. Busz, szałas i trawka na obiadek, bo zwierzatka też chcą żyć.Zamknąć wszystkie fabryki , miasta zrównać z ziemią (z obserwacji klinicznych wynika, że płuca mieszkańca dajmy na to stolicy-nie palącego zaznaczam-są tak samo zanieczyszczone jak płuca palacza z 10-cio letnim stażem. Stąd jeśli ktoś chcezdrowo zyć musi się wyprowadzić z duzych aglomeracji. Bo inaczej emerytury nie doczeka. A roslinki, czy one są zdrowe? Nawozy, zanieczyszcone powietrze, Czarnobyl. I nie wiadomo co jeszce. A mówiąc o roślinkach. Naukowcy odkryli, że wiele roślin rośnie lepiej przy określonej muzyce, odczuwa ból. Pokazane fachowo na wykresach. Reagowały jak układ nerwowy człowieka na przypalanie czy też przycinanie. Jak już mówiłam wszystko jest dla ludzi. Tylko z umiarem. I nie dobrze jest wyzywac innych od odszcepieńców. Kiedy ci próbują znaleźć własną receptę na życie. BO TO JEST ICH ŻYCIE. Podobne teksty są irytujące co do klasyfikowania ludzi pod względem muzyki, stroju,filozofii zyciowej. Bo to jest dyskryminacja.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 15:08   #65
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Kawa zbożowa...a otręby? byłam na kontrolnym USG/NIE!!!

Eee... Ja kogoś wyzwałam od odszczepieńców??? Ale zgadzam się, mnie też wpieniają te nowości, co chwila jakieś odkrycie, że to, że tamto... Ja już po prostu w to nie wierzę. I NIE odżywiam się zdrowo, jem żółty ser, śmietanę... Masła akurat nie lubię, za to pochłaniam lody, czekoaldę i inne... Po prostu nie lubię mięsa, żal mi zwierząt, nie zabraniam innym go jeśc, na zdrowie, ale... Ja nie chcę i nie chcę, aby ktoś mi pisał, że mam żreć mięcho, bo jak nie to... No.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 15:08   #66
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Kawa zbożowa...a otręby? byłam na kontrolnym USG/NIE!!!

Eee... Ja kogoś wyzwałam od odszczepieńców??? Ale zgadzam się, mnie też wpieniają te nowości, co chwila jakieś odkrycie, że to, że tamto... Ja już po prostu w to nie wierzę. I NIE odżywiam się zdrowo, jem żółty ser, śmietanę... Masła akurat nie lubię, za to pochłaniam lody, czekoaldę i inne... Po prostu nie lubię mięsa, żal mi zwierząt, nie zabraniam innym go jeśc, na zdrowie, ale... Ja nie chcę i nie chcę, aby ktoś mi pisał, że mam żreć mięcho, bo jak nie to... No.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 15:16   #67
złośnica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 73
GG do złośnica
Re: Kawa zbożowa...a otręby? byłam na kontrolnym USG/NIE!!!

Ktoś tu popada w przesadne skrajności i bynajmniej nie mówię o sobie [img]icons/icon12.gif[/img] Każdy je to na co ma ochotę i nie widzę potrzeby zaglądania innym ludziom w talerz!!!

Przecież na tym forum nikt nikomu nic nie narzuca !!!
złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-14, 15:16   #68
złośnica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 73
GG do złośnica
Re: Kawa zbożowa...a otręby? byłam na kontrolnym USG/NIE!!!

Ktoś tu popada w przesadne skrajności i bynajmniej nie mówię o sobie [img]icons/icon12.gif[/img] Każdy je to na co ma ochotę i nie widzę potrzeby zaglądania innym ludziom w talerz!!!

Przecież na tym forum nikt nikomu nic nie narzuca !!!
złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 16:42   #69
MaryAnn20
Raczkowanie
 
Avatar MaryAnn20
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
kawa zbożowa-czy to prawda?

kawa zbożowa nie ma nic wspólnego z ziarnami prawdziwej kawy, bo jest produkowana z palonych ziaren żyta, pszenicy lub jęczmienia, a niekiedy także z mniszka lub cykorii. Te składniki PRZYSPIESZAJĄ PRZEMIANĘ MATERII i UŁATWIAJĄ TRAWIENIE.

Kawę zbożową możesz kupić w formie sypkiej do parzenia przez sitko, w saszetkach, granulowaną albo rozpuszczalną. Picie jej dietetycy polecają OSOBOM, KTÓRE SIĘ ODCHUDZAJĄ oraz mają problemy z żołądkiem. Tradycyjna kawa zwiększa ciśnienie krwi i podnosi poziom tłuszczów we krwi. Powoduje także wzmożone wydzielanie insuliny przez trzustkę, co obniża poziom cukru we krwi i zakwasza treść żołądka. Kawę tradycyjną na zbożową powinni więc zamienić ludzie nerwowi, z nadciśnieniem, nadkwasotą, owrzodzeniem przewodu pokarmowego, z niewydolną śledzioną, wątrobą, nerkami i jelitami.

Zbożowa nie zawiera kofeiny, która pobudza organizm, nie pobudza też wydzielania kwasów żołądkowych. Jej picie nikomu nie szkodzi. Poza tym, w wersji ekspresowej albo instant, jest bardzo prosta w przygotowaniu: wystarczy wsypać łyżeczkę lub dwie do szklanki, zalać przegotowaną, ale niekoniecznie wrzącą wodą i kawa gotowa. Można do niej dolać trochę mleka, lekko posłodzić i wychodzi z tego pyszny napój, którym możesz uraczyć całą rodzinę.


CHODZI MI O TO, ŻE SKORO JEST WYTWARZANIA Z ZIAREN ŻYTA, PSZENICY LUB JĘCZMIENIA, TO CZY PICIE TEJ KAWY JEST KORZYSTNE W DIECIE NISKOWĘGLOWODANOWEJ???

NIE JEM CHLEBA, PŁATKÓW, RYŻU, MAKARONÓW, I NIE WIEM CZY W TAKIM RAZIE MOGŁABYM PIĆ KAWĘ ZBOŻOWĄ???

CO O NIEJ MYSLICIE, I CZY KTOŚ Z WAS ZAUWAŻYŁ POZYTYWNE SKUTKI PICIA ZBOŻOWEJ
MaryAnn20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 21:52   #70
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że po piciu kawy zbożowej brzuch mnie boli w identyczny sposób jak po kaszy mannie i produktach mącznych. Więc chyba nie powinnaś jej pić.
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 23:58   #71
As!a
Raczkowanie
 
Avatar As!a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 355
GG do As!a
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Hmm, zaintrygowałaś mnie. Kupię sobie jutro kawę zbożową.
__________________
" I met a girl who sang the blues and I asked her for some happy news. But she just smiled and turned away."
As!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 11:10   #72
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Up!
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 09:49   #73
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Ona ma tylko 9,5 kalorii
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 13:06   #74
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

MaryAnn20 skąd wyczytałaś takie ciekawostki na temat kawy zbozowej? Muszę powiedzieć, że zainteresowało mnie to... Ta kawa ma same zalety Szkoda, że za kawą za bardzo nie przepadam... Czy kawa zbożowa w smaku bardzo przypomina taką zwykłą kawę?
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 13:25   #75
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

kawa zbożowa to nic innego jak "Inka" zza dziecka mniam. jak ja to lubialam pić chyba skusze sie i powspominam stare dzieje
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 15:28   #76
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Uwielbiam kawę zbożową, ale niestety z cukrem i smietanką, no w ostateczności z samym mlekiem może być, więc żadnych pozytywnych efektów niestety nie zauważyłam. a jaka pyszna jest zwykła fusiasta Kujawianka ugotowana na mleku, zupełnie inny smak niż inka. to taka mała kuliarna dygresja, mam nadzieję że wybaczycie
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 17:06   #77
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

up up!
sama jestem ciekawa jak to z tą kawa
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:06   #78
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Ostatnio znalazłam w domu i aż się napiłam
Nie zawiera tłuszczu, białka znikome ilości [trochę mniej niż gram na kubek], stosunkowo sporo weglowodanów. Na składzie przeczytałam jeszcze, że jest wyrabiana z ziaren żyta i czegoś jeszcze. W sumie też jestem zaskoczona, że nie ma w niej żadnych np. ulepszaczy..
Wypiłam i myślę, że gdy najdzie mnie ochota zrobie to ponownie
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:37   #79
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

ja jestem jeszcze ciekawa co do zwyklej kawy bo nie wiem ile moge sobie jej pic dziennie
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 20:49   #80
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Moja mama jest chyba uzależniona od kawy - pije koło 8 filiżanek dziennie Dlatego radziłabym uważać. Czarną herbatę można spokojnie pić dwa razy dziennie, kawę raz, ale ja bym była skłonna do dwóch
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:54   #81
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Ja pilam jedna dziennie, ale niestety nie wiem jak plywa ona na moj organizm

Ich, Suzana, pomozecie?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 07:51   #82
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Kawa (zbożowa)- (zależnie od rodzaju):
W 100g produktu:
Kaloryczność: 376 kcal
Białko: 5,2 g
Węglowodany: 88,6 g
Tłuszcz: 0 g
Błonnik: 6,4 g

O tego rodzaju kawie wiem tylko tyle, że jest o wiele mniej kaloryczna aniżeli kawa "normalne" i że nie ma w sobie kofeiny- więc dla osób chcących pić w celu naładowania energii przed ćwiczeniami odpada.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 15:17   #83
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

a ile moge pic zwyklej, fusiatej dziennie bez wiekszego wplywu na organizm?

dziekuje
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 16:07   #84
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

up up
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 18:08   #85
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Nati dziś przed snem poczytam o kawie i jutro Ci odpowiem, dobrze?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 19:17   #86
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

oki Kochana

od razu dziekuje
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 10:28   #87
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

wczytałam coś ciekawego

za rozumą dzienną dawkę kawy uznaje się maksymalnie 300mg. Odpowiada do mniej więcej 3 filiżankom mocnej kawy

ALE bardzo łatwo uzależnić się od kofeiny. Minimalna uzależniająca dawka wynosi TYLKO 20 mg. Z zaznaczeniem, że każdy może mieć inną wrażliość na kofeiną.

Kofeina:

-nie powoduje podwyższenia poziomu cholesterolu LDL
-działa wzmacniająco na mózg
-nie wpływa negatywnie na osoby z podwyższonym ciśnieniem
-rozszerza oskrzela, pomaga więc astmatykom i oskrzelowcom
-obniża ryzyko zachorowań na cukrzycę
-może mieć pozytywne działanie u osób narażonych na podwyższone ryzyko chorób wątroby

(źródło--> maksymalny skrót artykułu dr P. Forta z jdnego z ostatnich numerów KiF )
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 11:14   #88
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

mi , szczerz mówiąc, to kawa zbożowa nie smakuje jest bleee

a inne kawy uwielbiam

no, ale skoro ma takie cudowne właściwości, to zacznę ją pić, serio
nawet mam w domu
o efektach dam znać
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 12:52   #89
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

Hmm, kofeina "nie wpływa negatywnie na osoby z podwyższonym ciśnieniem"? To dlaczego nadciśnienieonwcom zawsze zalecają pić kawy i herbaty bezkofeinowe?? Przecież kofeina podnosi ciśnienie
I jak jeszcze piłam kawę, to mnie wszyscy wokól straszyli, że sobie "wątrobę rozwalę". A ten artykuł taki optymistyczny jakiś się wydaje, jeśli o to idzie
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 13:21   #90
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: kawa zbożowa-czy to prawda?

dziewczyny, chyba mi się smak zmienił
zaparzyłam sobie zbożówkę, dodałam odrobinkę mleka i...
wyobraźcie sobie, że smakowała jak czekolada

oby tylko sprawdziły się te teorie na temat wspomagania i przyspieszania metabolizmu
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.