Dom.. Czy może go sprzedac? ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-15, 14:18   #1
lovely_xd
Raczkowanie
 
Avatar lovely_xd
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk (:
Wiadomości: 265

Dom.. Czy może go sprzedac? ;/


Hej

Mój ojciec był od mojej mamy o 20 lat starszy.. Z poprzedniego małżeństwa ma dwóch synów (ok. 50 lat). Jeden z synów mieszka razem z swoją żoną i dorosłymi już dziecmi na piętrze, a ja z mamą i rodzeństwem (ojciec już nie żyje) na parterze. Akt domu jest na mojego ojca i jego poprzednią żonę. Komu należy się ten dom? Ten niby mój brat ubzdurał sobie, że skoro jest najstarszy to jemu się wszystko należy i sobie go sprzeda... ;/
lovely_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 14:37   #2
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Dom.. Czy może go sprzedac? ;/

Z taka sprawą zwróciłabym się po poradę do prawnika.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 16:23   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dom.. Czy może go sprzedac? ;/

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
Hej

Mój ojciec był od mojej mamy o 20 lat starszy.. Z poprzedniego małżeństwa ma dwóch synów (ok. 50 lat). Jeden z synów mieszka razem z swoją żoną i dorosłymi już dziecmi na piętrze, a ja z mamą i rodzeństwem (ojciec już nie żyje) na parterze. Akt domu jest na mojego ojca i jego poprzednią żonę. Komu należy się ten dom? Ten niby mój brat ubzdurał sobie, że skoro jest najstarszy to jemu się wszystko należy i sobie go sprzeda... ;/
Żeby dom sprzedać należy uregulować kwestię jego własności, czyli przeprowadzić postępowanie spadkowe w sądzie. Inaczej nikt domu nie kupi, więc ten brat może go sobie sprzedawać do woli.

Acha, w odpowiedzi na pytanie: dom jest współwłasnością Twojej Mamy, Ciebie, Twojego rodzeństwa i Twojego niby brata, jak go nazywasz. Na sprzedaż musicie wyrazić zgodę wszyscy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-02-15 o 16:35
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 17:15   #4
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Dom.. Czy może go sprzedac? ;/

spokojnie to nie dziedziczenie władzy królewskiej każdemu z was się coś należy. brat nie może sobie sprzedać domu bo jest on też twoją własnością oraz twojej mamy. najlepiej to uregulować na drodze prawnej. może być tak, że np brat was spłaci i wtedy dom będzie jego ale nic nie odbędzie się bez waszej zgody więc na bruku nie wylądujecie
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 21:20   #5
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Dom.. Czy może go sprzedac? ;/

Bez testamentu dziedziczy pierwsza grupa spadkobiercow w rownych czesciach. Czyli Twoja mama, Ty oraz pozostale dzieci ojca.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 21:49   #6
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Dom.. Czy może go sprzedac? ;/

Po przeprowadzeniu postępowania spadkowego proponowałabym znieść wspólwłasność
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 11:47   #7
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Dom.. Czy może go sprzedac? ;/

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
Hej

Mój ojciec był od mojej mamy o 20 lat starszy.. Z poprzedniego małżeństwa ma dwóch synów (ok. 50 lat). Jeden z synów mieszka razem z swoją żoną i dorosłymi już dziecmi na piętrze, a ja z mamą i rodzeństwem (ojciec już nie żyje) na parterze. Akt domu jest na mojego ojca i jego poprzednią żonę. Komu należy się ten dom? Ten niby mój brat ubzdurał sobie, że skoro jest najstarszy to jemu się wszystko należy i sobie go sprzeda... ;/
Czy pierwsza żona żyje? Jeśli nie, to jest tak jak pisały dziewczyny powyżej - dom należy w 1/2 do twojej mamy, pozostałe pół domu należy w równych częściach do wszystkich dzieci twojego ojca (jeśli było 2 dzieci to każdy ma po 1/4 itd...). Dobrze było by przeprowadzić sobie do końca sprawy spadkowe, przepisać dom i uregulować wpisy w księgach wieczystych.

Możecie spać spokojnie, domu z tak nie uregulowaną sytuacją nikt nie kupi.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 13:43   #8
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Dom.. Czy może go sprzedac? ;/

Co stanowi codeks cywilny:

Art. 931. § 1. W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku.
§ 2. Jeżeli dziecko spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom w częściach równych. Przepis ten stosuje się odpowiednio do dalszych zstępnych.
Art. 932. § 1. W braku zstępnych spadkodawcy powołani są do spadku z ustawy jego małżonek, rodzice i rodzeństwo.
§ 2. Udział spadkowy małżonka, który dziedziczy w zbiegu bądź z rodzicami, bądź z rodzeństwem, bądź z rodzicami i rodzeństwem spadkodawcy, wynosi połowę spadku.

czyli dla wszystkich po 25%. Spij spokojnie....
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.