raaany.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-14, 11:13   #1
pati_pz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 288

raaany..


Tak czytam, czytam o tych kwasach i nie mogę się połapać... One mają za zadanie usunąć przebarwienia, prawda? Stosuje je się na całą twarz? Czy, aby zacząć je stosować trzeba mieć kompletnie wolną twarz od krostek/wyprysków/pryszczy? Trzeba stosować jakieś kremy nawilżające? Kiedy widać efekty? Jak długo trzeba je stosować? Jaki jest koszt takiej kuracji? Niebezpieczne są te kwasy? Jakich kwasów i czy w ogóle mogłabym używać kwasów mając lat 15 i skórę mieszaną (tłusta na czole, trochę na nosie i trochę na brodzie... jedynie policzki są normalne..) i większość wyprysków na czole oraz przeokropne przebarwienia na żuchwie (od antybiotyku wypalającego) i na czole-ale to od wyciskania...
Z góry wielkie dzięki Kompletnie nie wiem o co chodzi..
pati_pz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 11:43   #2
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: raaany..

Zapewniam CIę pati, że wszystko o co pytasz już tu było, jeśli chcesz oszczędzić osobom które znają się na tym wysiłku powtarzania ciągle tego samego, poczytaj najpierw kilka wątków. Zapewniam że jeśli poświęcisz trochę czasu na studiowanie biochemii, znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Sama też zaczynałam kompletnie zielona, ale wystarczy poczytać uważnie wątki, a wiele spraw się rozjaśnia. Wiele dziewczyn wręcz czyta to forum z notatnikiem w ręku - polecam

przede wszystkim warto zapoznać się z wątkami przyklejonymi przez moderatorów, np. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 11:47   #3
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: raaany..

Wystarczy dobrze poszukać. Lektura na początek:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 12:21   #4
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: raaany..

Uff... Przyznam szczerze, że przestraszyłaś mnie Pati. Jak zobaczyłam nazwę posta, to czym prędzej tu weszłam bo sądziłam, że coś Ci się stało i potrzebujesz nagle pomocy.
Koleżanki dobrze Ci radzą. Przeczytaj najpierw biochemię, a potem ewentualnie jak nie uzyskasz wiadomości na jakieś pytanie, to je zadaj.
Wątków takich jak Twój jest tu pełno.
Życzę przyjemnej lektury.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:25   #5
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: raaany..

Ja czytałam Biochemię kilka miesięcy zanim się włączyłam do dyskusji. Wystarczy zadać sobie odrobinę trudu, poczytać interesujące Cię wątki albo uruchomić wyszukiwarkę. Znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie dręczące Cię pytania. Swoją drogą podziwiam cierpliwość osób tłumaczących to samo w nieskończoność.
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.