Motor?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-12, 09:48   #1
ChatonRoux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 363

Motor??


mam moze troche glupie pytanie ale stwierdzilam, ze jak go nie zadam to bedzie mnie meczyc jeszcze latami...

chodzi o to, ze moja znajoma jeździla na motorze jeszcze w bodajze 4 miesiącu ciąży.. dla mnie to bylo conajmniej nieodpowiedzialne i zwrocilam jej na to uwage, na co uslyszalam prawie wykrzyczany monolog ze ona kocha motocykle przeciez tak samo jak ja i ja pewnie tez nie zrezygnuje z jazdy jak zajde w ciąże..



planujemy wlasnie dziecko i nie wyobrażam sobie, zebym mogla wsiadac na motor nawet z malutkim brzuszkiem.. chyba, ze jestem jakaś przewrażliwiona...

i stąd moje pytanie: można czy nie można? jak tak to do, którego miesiąca? bo juz naprawde zaczynam sie zastanawiać czy to ze mną nie jest coś nie tak..
ChatonRoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 11:27   #2
Nathaliaczek
Raczkowanie
 
Avatar Nathaliaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 494
Dot.: Motor??

A po co ryzykować?? Moim zdaniem - lepiej nie jeździć. Choć nie wiem, czy są jakieś medyczne przeciwwskazania. Ale skoro w ciąży należy na siebie uważać, a jazda motorem nie należy do najbezpieczniejszych sposobów poruszania się, to chyba lepiej dać na wstrzymanie.
__________________

Nathaliaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 11:55   #3
ChatonRoux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 363
Dot.: Motor??

no wlasnie.. do tego przeciez kazda dziura to mniejszy lub wiekszy wstrząs...
ChatonRoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 12:37   #4
Nathaliaczek
Raczkowanie
 
Avatar Nathaliaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 494
Dot.: Motor??

Tak samo zresztą, jak na rowerze. Lepiej pieszo, autobusem/tramwajem lub autem. Przynajmniej masz pewność, że tym nie zaszkodzisz dzidziusiowi
__________________

Nathaliaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 19:55   #5
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Motor??

Ja nie zdecydowałabym się na to choćby przez obawę, że jeszcze jakiś inny nie odpowiedzialny motocyklista spowodowałby wypadek-nie chcę tu być jakaś katastroficzna, ale tyle się słyszy co się dzieje na drogach, a potem cierpią przez głupotę innych kobiety w ciąży i nienarodzone jeszcze maleństwa.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 20:11   #6
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Motor??

raczej obawialabym sie wypadku, bo sama jazda chyba nie powinna zaszkodzic?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 09:06   #7
ChatonRoux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 363
Dot.: Motor??

gdyby u nas w polsce drogi byly choc w polowie takie jak w innych bardziej cywilizowanych krajach to pewnie jedynym zagrozeniem bylby faktycznie wypadek.. ale z doswiadczenia wiem jak czasem moze bolec kregoslup po jeździe po "typowej polskiej drodze" gdzie jest wiecej dziur i studzienek niz samego asfaltu... autem tak tego nie czuc bo są cztery koła i resory są większe.. na motorze w dziure z reguly wpada sie przednim kolem i juz nie ma czasu by wyprowadzic motor wiec - wpada sie tez tylnim..

dlatego wlasnie nie rozumiem jak mozna w ciazy narazac sie na cos takiego.. rozumiem milosc do jazdy no ale w tym przypadku jest albo milosc do motocykli albo zbanie o zdrowie dziecka i wlasny kręgoslup, ktory i tak w ciazy nie ma prostego zadania...
ChatonRoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-13, 09:16   #8
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Motor??

No tak, ale czy ktoras z Was jezdzi na motocyklu? Jak dla mnie to tak samo jak z samochodem, koleiny są, wypadek tez moze byc, a jednak kobiety w ciazy nim jeżdza...
Np. jazda na rowerze także nie jest zakazana w ciazy, trzeba tylko uważac na upadki (wbrew pozorom na rowerze o wiele łatwiej jest upasc niz na motocyklu)
Osobiście kocham motocykle i mysle, że jak się nie szaleje na drodze to widze przeszkód. Oczywiście skonsultowałabym to z lekarzem, bo jednak dziecko wazniejsze

edit: Chaton Roux nie przesadzajmy już z tymi wielkimi dziurami. U mnie w Poznaniu np. nie ma jakis wielkich dziur, a nawet powiedziałabym, że drogi sa naprawde dobre. Na razie tylko wiekszosc remontuja i sa same objazdy...
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 11:13   #9
ChatonRoux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 363
Dot.: Motor??

"No tak, ale czy ktoras z Was jezdzi na motocyklu? Jak dla mnie to tak samo jak z samochodem, koleiny są, wypadek tez moze byc, a jednak kobiety w ciazy nim jeżdza...
Np. jazda na rowerze także nie jest zakazana w ciazy, trzeba tylko uważac na upadki (wbrew pozorom na rowerze o wiele łatwiej jest upasc niz na motocyklu)"

odrobiny czytania ze zrozumieniem zycze... tak, jeżdżę na motocyklu (chyba wlasnie o to chodzi?).
jeśli porównujesz wypadek na motorze do wypadku samochodowego to chyba twoja milosc do motorów kończy sie na patrzeniu na zdjęcia? albo masz małą wyobraźnie.. przy nawet najmniejszej stłuczce na motorze wystarczy, ze nie utrzymasz sprzętu i w najlepszym wypadku przywalisz całym ciałem o ziemie o ile bedziesz miala to szczęście, ze motor Cie nie przygniecie... porównania motoru do roweru nie skomentuje bo jednak staram sie nie schodzić poniżej jakiegoś poziomu.

co do dziur... u Ciebie w poznaniu nie ma? to sie ciesz. ale ja nie mieszkam w poznaniu i u mnie są i to nie raz takie, ze koło w samochodze można urwać.
ChatonRoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 12:18   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Motor??

Medycznie chyba nie ma przecwiskazan przy zdrowej ciazy jednak nalezy brac pod uwage np. wypadek .
ale tu decyzje kazdy podejmuje indywidualnie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 21:25   #11
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: Motor??

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-16, 15:15   #12
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Motor??

Jesli ciaza jest zdrowa i rozwija sie prawidlowo to niby przeciwwskazan do jazdy nie ma, tak do 4 miesiaca ciazy, bo pozniej to jzu wieksze ryzyko przedwczesnego porodu. Tak jak jazda na koniu. Niemniej ja balabym sie wstrzasow wywolancyh jazda motocyklem, czy na koniu jak i mozliwoscia zaziebienia plecow, nerek, drog moczowych, co przy ciazy nie jest wskazane. Na te 9 miesiecy moglabym zrezygnowac z motoru, mimo, ze tez je bardzo lubie a po slubie byc moze bede sie starac o prawno na nie.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.