Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-09, 10:07   #61
Magnolia0796
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziewczyny!
W tamtym miesiącu wypadł mi cykl, dostałam okres 3 lipca i zgodnie z poleceniem lekarza wzięłam wtedy pierwszą anty. Zawsze miesiączka trwała u mnie 3/4 dni. Dzisiaj jest 7 dzień, a ja nadal mam skąpe krwawienie. Mam się czym przejmować? Iść do ginekologa już czy jeszcze czekać?
Magnolia0796 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 11:21   #62
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Magnolia0796 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
W tamtym miesiącu wypadł mi cykl, dostałam okres 3 lipca i zgodnie z poleceniem lekarza wzięłam wtedy pierwszą anty. Zawsze miesiączka trwała u mnie 3/4 dni. Dzisiaj jest 7 dzień, a ja nadal mam skąpe krwawienie. Mam się czym przejmować? Iść do ginekologa już czy jeszcze czekać?
To normalne. Zdarza się na początku brania tabletek, że okres się wydłuża.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 13:24   #63
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nadwaga nie zmniejsza skuteczności anty. Jedynie może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy, ale to raczej u otyłych osób, szczególnie gdy palą one papierosy - a nie u osób z nadwagą.

nie ma takiej zależności

Na pewno podstawowe parametry+krzepliwość, a najlepiej to iść do porządnego ginekologa, który przed przepisaniem tabletek z własnej woli skieruje Cię na badania i przeprowadzi wywiad.
Dziekuje za odpowiedzi A czy mozna ewentualnie przepisac tabletki na podstawie podstawowych parametrow a krzepliwosc zbadac nieco pozniej? Wiem, ze tylko ginekolog zleci mi te badania, a ginekolog, do ktorego musze pojsc (bo ona bedzie pozniej zakladac gynefix), ma bardzo napiety grafik. Chcialabym pojsc na kontrole z podstawowymi badaniami krwi, otrzymac tabletki, ustawic sobie termin na badanie krzepliwosci i nastepna kontrole (co potrwa miesiac-dwa) juz pod katem tej krzepliwosci. Ale chcialabym byc juz teraz zabezpieczona.
Papierosy rzucilam niedawno. Nadwaga dosyc spora na granicy otylosci.
Tak jak pisalam, tabletki maja byc tylko etapem przejsciowym, bo bezposrednio po zastrzykach hormonalnych nie mozna zalozyc gynefix.

Edytowane przez ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Czas edycji: 2017-07-09 o 13:26
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 14:54   #64
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi A czy mozna ewentualnie przepisac tabletki na podstawie podstawowych parametrow a krzepliwosc zbadac nieco pozniej? Wiem, ze tylko ginekolog zleci mi te badania, a ginekolog, do ktorego musze pojsc (bo ona bedzie pozniej zakladac gynefix), ma bardzo napiety grafik. Chcialabym pojsc na kontrole z podstawowymi badaniami krwi, otrzymac tabletki, ustawic sobie termin na badanie krzepliwosci i nastepna kontrole (co potrwa miesiac-dwa) juz pod katem tej krzepliwosci. Ale chcialabym byc juz teraz zabezpieczona.
Papierosy rzucilam niedawno. Nadwaga dosyc spora na granicy otylosci.
Tak jak pisalam, tabletki maja byc tylko etapem przejsciowym, bo bezposrednio po zastrzykach hormonalnych nie mozna zalozyc gynefix.
Jeśli w Twojej rodzinie nie było problemów z krzepliwoscia itp., to spokojnie możesz tak zrobić. A wszystko sprawdzić w trakcie.

Co do wagi - ja rok temu też byłam na tej granicy, brałam tabletki i było okay, jeśli chodzi o zabezpieczenie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 14:56   #65
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jeśli w Twojej rodzinie nie było problemów z krzepliwoscia itp., to spokojnie możesz tak zrobić. A wszystko sprawdzić w trakcie.

Co do wagi - ja rok temu też byłam na tej granicy, brałam tabletki i było okay, jeśli chodzi o zabezpieczenie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dzieki
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 22:49   #66
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Pomocy! Biorę tabletki anty, jestem na trzecim tygodniu. Wczoraj normalnie wzięłam tabletki tak jak miałam o właściwej porze. Ale że względu na to ze jestem na wakacjach w Maroku i dopadła mnie jelitowa przypadłość lyknelam około 2 godziny przed anty dwie tabletki węgla aktywnego. Dziś znów wzięłam tabletkę o właściwej porze i dopiero wtedy przyszło mi do głowy czy tamto nie weszło w reakcję. Czy ktoś wie czy jest szansa ze to jakoś zareagowalo ze sobą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 13:33   #67
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Pomocy! Biorę tabletki anty, jestem na trzecim tygodniu. Wczoraj normalnie wzięłam tabletki tak jak miałam o właściwej porze. Ale że względu na to ze jestem na wakacjach w Maroku i dopadła mnie jelitowa przypadłość lyknelam około 2 godziny przed anty dwie tabletki węgla aktywnego. Dziś znów wzięłam tabletkę o właściwej porze i dopiero wtedy przyszło mi do głowy czy tamto nie weszło w reakcję. Czy ktoś wie czy jest szansa ze to jakoś zareagowalo ze sobą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Węgiel mógł osłabić działanie tabletki, ale nikt Ci nie powie w jakim stopniu Ogólnie węgiel aktywny zaburza wchłanianie substancji z tabletek, ale ciężko mi powiedzieć, czy 2 tabletki 2 godziny przed anty osłabiły w stopniu, który mógłby skutkować ciążą. Zwłaszcza że jesteś w 3. tygodniu brania tabletek, a to też działa na Twój plus.
Ja bym nie panikowała za specjalnie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-14, 22:03   #68
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dzieki za odpowiedz Zdecydowałam się połączyć opakowania, co i tak jest mi na rękę zważywszy na wyjazd wakacyjny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 21:35   #69
SzAnElKa
Zadomowienie
 
Avatar SzAnElKa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 340
SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Witam serdecznie

Mam do Was pytanie (z którym byłam u ginekologa jednak nie mógł mnie przyjąć bo spieszył się do szpitala). Może z tym pójdę a może jest to oczywiste ale nie dla mnie ... Mianowicie:

Miewam (nie wiadomo z jakiego dokładnie powodu: czy tarczycy, czy niskiej wagi czy regularnie robiącej się torbieli na prawym jajniku) bardzo nieregularne miesiączki. Zrobiłam pakiet badań hormonalnych - wyniki idealne. Cykle trwają od 2 do czasami 4 miesięcy. Postanowiłam z lekarzem, że będę brać tabletki antykoncepcyjne (powodem jest antykoncepcja plus torbiele i nieregularne cykle). Wiadomo, że aby zacząć pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych trzeba mieć miesiączkę. Zrobiono mi USG dopochwowe, nie miałam torbieli, od ostatniej miesiączki minęło wtedy ponad miesiąc więc Ginekolog powiedziała mi żebym wzięła Duphaston (5 dni po 2x dziennie). W dzień badania oznajmiła mi (robiąc USG dopochwowe) że nie miałam owulacji. Minęło 5 dni. Odstawiłam Duphaston i na 3 dzień tak jak powinno być - dostałam okres. Był bardzo skąpy. W 2 dzień cyklu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (powiedziano mi że mam wziąc w 2 a nie 1 dzień cyklu ... ). Tak zrobiłam. Biorę tabletki antykoncepcyjne i jestem na 11 tabletce. Z tym, że na 7,8 dostałam objawów jakbym miała owulację (poznaję kiedy mam owulację po cerze, zapachu i uczuciu z brzuchu). Ale czy to możliwe, żebym dostała owulację na tabletkach antykoncepcyjnych w momencie kiedy brałam je prawidłowo ... no i tak szybko po ostatnim okresie. Czy może jest to możliwe, że po prostu tak organizm reaguje mi na antykoncepcję i to normalne że się ma takie uczucie jakbym miała zaraz dostać miesiączkę? Nie wiem czy mogę być spokojna o działanie antykoncepcji czy mam się bać

Mam nadzieję, że nie napisałam za skomplikowanie. Dziękuję z góry za odp.
__________________
WYMIANA -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=843846
SzAnElKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 09:45   #70
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

NIe jestem specjalista, ale to sie wydaje normalne, znazy te uczucie jak na okres czy owulke. Na poczatku brania tabletek tez sie ze mnia dzialy rozne rzeczy, hormony szaleja
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 10:22   #71
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Też myślę, że to normalne. To jednak hormony i nie są zupełnie obojętne, a organizm musi się przyzwyczaić. Nie obawiałabym się, że miałaś owulację w trakcie poprawnego przyjmowania tabletek.


PS. Dla mnie przykladowo typowe jest coś takiego, że przy łączeniu 2 opakowań bez przerwy w ostatnim tygodniu drugiego opakowania (czyli w 6. tygodniu brania bez przerwy) mam wrażenie w podbrzuszu, jakbym miała dostać okres w ten dzień, co mija po ok. 2 dniach. Okresu oczywiście brak i dostaję je dopiero w przerwie między opakowaniami
Ale przy pierwszej takiej sytuacji oczywiście wkladka w majtki i oczekiwałam na nieplanowany okres
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-04, 20:08   #72
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Może być tak, że Twoje hormony wariują i organizm musi się przystosować. Z drugiej strony przy pierwszym miesiącu stosowania tabletek teoretycznie można mieć owulację, dlatego wtedy się zaleca stosowanie dodatkowej ochrony przed ciążą.
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 20:32   #73
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
Może być tak, że Twoje hormony wariują i organizm musi się przystosować. Z drugiej strony przy pierwszym miesiącu stosowania tabletek teoretycznie można mieć owulację, dlatego wtedy się zaleca stosowanie dodatkowej ochrony przed ciążą.
??
Przyznam, że pierwsze słyszę taką opinię... Możesz wyjaśnić?
Chyba że zakładasz przyjęcie pierwszej tabletki w dowolnym dniu cyklu, to wtedy jak najbardziej się zgodzę.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 08:20   #74
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
??
Przyznam, że pierwsze słyszę taką opinię... Możesz wyjaśnić?
Chyba że zakładasz przyjęcie pierwszej tabletki w dowolnym dniu cyklu, to wtedy jak najbardziej się zgodzę.
To było zdanie mojego lekarza , że może wystąpić owulacja, szczególnie gdy zapomni się o przyjęciu tabletek lub ma się nadwagę. Zaznaczam, że to też może zależeć od sytuacji hormonalnej w naszym organizmie. I-w związku z tym-kazał przez miesiąc stosować prezerwatywy, no i obserwować organizm
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 09:10   #75
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
To było zdanie mojego lekarza , że może wystąpić owulacja, szczególnie gdy zapomni się o przyjęciu tabletek lub ma się nadwagę. Zaznaczam, że to też może zależeć od sytuacji hormonalnej w naszym organizmie. I-w związku z tym-kazał przez miesiąc stosować prezerwatywy, no i obserwować organizm
Myślę, że Twój lekarz ma nieswieżą wiedzę. Jak się zapomina tabletek, to w każdym cyklu może dojść teoretycznie do owulacji. A nadwaga? Żeby tak się stało to trzeba być otyłym do granic możliwości.



Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 09:50   #76
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Myślę, że Twój lekarz ma nieswieżą wiedzę. Jak się zapomina tabletek, to w każdym cyklu może dojść teoretycznie do owulacji. A nadwaga? Żeby tak się stało to trzeba być otyłym do granic możliwości.
Dokładnie tak, dlatego lepiej nie wprowadzać w błąd rozpoczynających swoją przygodę z tabletkami...
Od pierwszego opakowania nie ma owulacji, jeśli pierwsza tabletka została przyjęta w pierwszy dzień miesiączki. I tyle.
(Choć sama pamiętam tę niepewność u siebie przy pierwszym opakowaniu, ale uznałam, że komu mam ufać, jeśli nie lekarzowi i ulotce, skoro jedno i drugie mówi to samo)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 08:31   #77
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Teraz ja mam drobną wątpliwość.


Zmieniam Kontracept (III generacja) na Sidratellę 20 (IV generacja), mają takie same dawki hormonów i ginekolog zaleciła normalne przejście z jednych na drugie - tj. wziąć pierwszą tabletkę Sidratelli po 7-dniowej przerwie po ostatnim opakowaniu Kontraceptu. (mówię o tym, bo przy zmianie z II na III generację kazała wziąć wcześniej - 1. dnia krwawienia z odstawienia)


Tylko że chciałabym sobie przestawić o 2 dni krwawienie. Czy mogę od razu przy zmianie tabletek skrócić przerwę o 2 dni?
Wydaje mi się, że tak, skoro mialam je brać w normalnym cyklu...


Czy lepiej zmienić przy następnym opakowaniu?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 11:51   #78
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Teraz ja mam drobną wątpliwość.


Zmieniam Kontracept (III generacja) na Sidratellę 20 (IV generacja), mają takie same dawki hormonów i ginekolog zaleciła normalne przejście z jednych na drugie - tj. wziąć pierwszą tabletkę Sidratelli po 7-dniowej przerwie po ostatnim opakowaniu Kontraceptu. (mówię o tym, bo przy zmianie z II na III generację kazała wziąć wcześniej - 1. dnia krwawienia z odstawienia)


Tylko że chciałabym sobie przestawić o 2 dni krwawienie. Czy mogę od razu przy zmianie tabletek skrócić przerwę o 2 dni?
Wydaje mi się, że tak, skoro mialam je brać w normalnym cyklu...


Czy lepiej zmienić przy następnym opakowaniu?
Możesz skrócić .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 12:14   #79
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Możesz skrócić .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję
Tak też mi się zdawało, ale wolalam zapytać, żeby mieć pewność, że czegoś nie przeoczyłam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-09, 23:47   #80
SzAnElKa
Zadomowienie
 
Avatar SzAnElKa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 340
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dzięki dziewczyny za odp!

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Jeszcze jedno pytanie.
Czy wiadomo coś na temat tego żeby zupa szczawiowa osłabiała działanie antykoncepcji?
Bo zjadłam i zaraz połknęłam tabletkę. W sumie nigdzie tego nie słyszałam ale dla pewności zapytam bo jestem dopiero na pierwszym w życiu opakowaniu tabletek i tak mi przyszło do głowy ...
__________________
WYMIANA -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=843846

Edytowane przez SzAnElKa
Czas edycji: 2017-08-09 o 23:50
SzAnElKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 07:43   #81
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez SzAnElKa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odp!

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Jeszcze jedno pytanie.
Czy wiadomo coś na temat tego żeby zupa szczawiowa osłabiała działanie antykoncepcji?
Bo zjadłam i zaraz połknęłam tabletkę. W sumie nigdzie tego nie słyszałam ale dla pewności zapytam bo jestem dopiero na pierwszym w życiu opakowaniu tabletek i tak mi przyszło do głowy ...
Nie. Jedz do woli.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 15:17   #82
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
Może być tak, że Twoje hormony wariują i organizm musi się przystosować. Z drugiej strony przy pierwszym miesiącu stosowania tabletek teoretycznie można mieć owulację, dlatego wtedy się zaleca stosowanie dodatkowej ochrony przed ciążą.
Nie można, nawet jeśli to vines, tabletka z minimalną dawką hormonów to nie ma owulacji jeśli przyjmujesz tabletkę 1-2 dnia krwawienia, jeśli przyjmiesz 3-5 to musisz się zabezpieczać, masz to dokładnie napisane w ulotce o ile dobrze pamiętam
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 17:26   #83
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Dziewczyny, nie mogłam znaleźć odpowiedniego wątku więc zapytam tutaj

Kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne i właściwie pierwsze 2 tabletki mi zahamowały okres przez co pierwsze krwawienie z odstawienia to było coś strasznego i pod względem bolesności i obfitości.
Teraz jestem w trakcie pierwszego opakowania bo wróciłam do tabletek i znów od pierwszej tabletki właściwie okres mi zatrzymało. Zostało mi 10 czynnych tabletek a ja już mam nabrzmiały brzuch i dziś bolał tak jak na okres, aż się boję co będzie jak będzie przerwa pomiędzy blistrami.

Czy Wam też tabletki blokują krwawienie? To normalne?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 18:02   #84
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Czy Wam też tabletki blokują krwawienie? To normalne?
Tak. Tzn ja tak miałam. Jeszcze zaczęłam plamić w 2/3 opakowania. Bolał mnie brzuch bardzo. Potem już było ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 08:01   #85
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Nie, u mnie owszem krwawienie się zmniejszyło ale tak już zostało, nie to że kolejne było silniejsze, cały czas mam skąpe, co mnie oczywiście cieszy
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 21:46   #86
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Cytat:
Czy Wam też tabletki blokują krwawienie? To normalne?
Nie tylko tabletki mogą blokować krwawienie. Ja ostatnio zakładałam wkładkę hormonalną levosert i ginekolog mi mówił, że po dłuższym czasie od jej założenia krwawienia mogą nie wystąpić. Jestem ciekawa jak to będzie u mnie bo jak na razie za wcześnie na to aby ocenić czy przynajmniej są słabsze.

Edytowane przez Trinitty90
Czas edycji: 2017-08-16 o 21:47
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 00:02   #87
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: SKOMPLIKOWANE pytanie - antykoncepcja :) POMOCY

Mam na myśli, że po wzięciu pierwszych 1-2 tabletek już okresu nie miałam i cały czas mam brzuch napompowany jak przed miesiączką bo endometrium mi się nie złuściło (złuszczyło?), przez co najprawdopodobniej będę miała powódź w czasie najbliższego krwawienia z odstawienia
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 16:35   #88
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Ok teraz doczytałam dokładniej Jeśli dopiero zaczęłaś stosować antykoncepcją to do 3 miesięcy może się tak zdarzyć, że przyblokują krwawienie, pojawi się ono w połowie opakowania, czy też dopiero pod sam koniec. To jest ten czas kiedy organizm przyzwyczaja się do nowej dla niego dawki hormonu i cykl się reguluje po zmiany organizmie. To akurat wiem bo przed założeniem levosertu brałam tabletki dość długo i zasypywałam ginekologa pytaniami na takie tematy Poczekaj do tego 3 opakowania i zobaczysz jak to będzie wyglądało. Gdyby w dalszym ciągu coś się działo najlepiej wybrać się do ginekologa.
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 17:28   #89
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Trinitty90 Pokaż wiadomość
Ok teraz doczytałam dokładniej Jeśli dopiero zaczęłaś stosować antykoncepcją to do 3 miesięcy może się tak zdarzyć, że przyblokują krwawienie, pojawi się ono w połowie opakowania, czy też dopiero pod sam koniec. To jest ten czas kiedy organizm przyzwyczaja się do nowej dla niego dawki hormonu i cykl się reguluje po zmiany organizmie. To akurat wiem bo przed założeniem levosertu brałam tabletki dość długo i zasypywałam ginekologa pytaniami na takie tematy Poczekaj do tego 3 opakowania i zobaczysz jak to będzie wyglądało. Gdyby w dalszym ciągu coś się działo najlepiej wybrać się do ginekologa.
Nie, dalej nie doczytałaś.
Hormony blokują mi krwawienie, dosłownie je zatrzymują. Więc jeśli dostanę krwawienia w przerwie między opakowaniami to dobrze ale z pierwszą tabletką kolejnego opakowania znów mi przyblokują krwawienie co jest ok bo to będzie już czas na zatrzymanie krwawienia. Tylko przy pierwszym opakowaniu miesiączka została od razu zahamowana przez co cały miesiąc chodzę napompowana i to mnie strasznie wkurza.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 14:53   #90
kasiabasiazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 134
Najlepsza metoda antykoncepcji to...?

Cześć

Ze względu na to, że jestem sama na etapie poszukiwań najlepszej metody antykoncepcyjnej, postanowiłam zapytać się Was o to, jakie Wy polecacie?
Zauważyłam, że jest teraz spory wybór: zastrzyki, spirale, tabletki, krążki, wkładki itd.
Każdy z nich ma wady i zalety (niestety ).

Jeśli chodzi o mnie, tabletki zupełnie mnie nie przekonują, ponieważ jestem zapominalska, dodatkowo mam problemy z żołądkiem, więc w ogóle odpada. Prezerwatywy przy regularnych stosunkach także nie są wygodne, a i nie najtańsze. Reszty nie próbowałam.

Czy jest idealna metoda?
kasiabasiazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.