tabletki a okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-07, 15:39   #1
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717

tabletki a okres


hej! przechodze bardzo bolesne miesiaczki. w pierwszych dwóch dniach mam biegunke mdłości bóle głowy no i brzucha. jedyne co mi pomaga to ketonal ale to ulga na jakies 3h. zastanawiam sie czy nie pojsc do lekrza po tabletki anty bo slyszalam ze pomagają. ale chcialabym sie dowiedziec czy naprawde pomagają bo nie wiem czy warto sie zatrouwac nimi. dodam ze mam 18 lat pozdrawiam
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 16:19   #2
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: tabletki a okres

iinnkkaa jeśli masz takie miesiączki to powinnaś się wybrać do lekarza. Ja też byłam niedawno z takim problemem, najpierw zostałam skierowana na badania, jedno z nich wykazało, że mam do tego torbiel, no i moja lekarz przepisała mi właśnie tabletki. Z tego co widzę to lekarze najczęściej je przepisują na takie kłopoty. Moja lekarz przepisała mi je sama, nie prosiłam jej o nie, bo sama bym się chyba na nie nie zdecydowała. Czy warto się truć-sama właściwie nie wiem. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego to najlepiej jak porozmawiasz o tym z lekarzem. Czy one też naprawdę pomagają, to trudno powiedzieć, bo każda kobieta jest inna i inaczej reaguje. Moja lekarz przepisała mi np. dodatkowo Ketonal Duo jeśli tabletki anty by nie pomogły. No ale jak czy one Ci pomogą to musisz się sama o tym przekonać. Pozdrawiam
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 16:37   #3
julka610
Raczkowanie
 
Avatar julka610
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 320
Dot.: tabletki a okres

hej, mialam identyczny problem na poczatku nie chcialam brac tabletek ale w koncu sie na nie zdecydowalam i jestem BARDZO zadowolona, w pierwszym miesiacu mialam hustawki nastroju bo organizm musial sie przyzwyczaic i znosilam to a raczej wszyscy w okolo bardzo ciezko co min zmienialam zdanie na kazdy temat to bylo troche uciazliwe bo nigdy czegos takeigo jak napiecie przedmiesiaczkowe nie mialam, ale teraz rewelacja, wiem dokladnie kiedy bede miec okres nawet o jakiej porze dnia, nie mam zadnych bolow, miesiaczka jest mniej obfita, czasami nawet nie pamietam ze ja mam, kiedys miesiaczka byla dla mnie uciazliwa najchetniej to bym siedziala w tym czasie w domu i nic nie robila a teraz nie stanowi zadnego problemu.
julka610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 16:46   #4
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
iinnkkaa jeśli masz takie miesiączki to powinnaś się wybrać do lekarza. Ja też byłam niedawno z takim problemem, najpierw zostałam skierowana na badania, jedno z nich wykazało, że mam do tego torbiel, no i moja lekarz przepisała mi właśnie tabletki. Z tego co widzę to lekarze najczęściej je przepisują na takie kłopoty. Moja lekarz przepisała mi je sama, nie prosiłam jej o nie, bo sama bym się chyba na nie nie zdecydowała. Czy warto się truć-sama właściwie nie wiem. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego to najlepiej jak porozmawiasz o tym z lekarzem. Czy one też naprawdę pomagają, to trudno powiedzieć, bo każda kobieta jest inna i inaczej reaguje. Moja lekarz przepisała mi np. dodatkowo Ketonal Duo jeśli tabletki anty by nie pomogły. No ale jak czy one Ci pomogą to musisz się sama o tym przekonać. Pozdrawiam
a Tobie pomogły? bo jesli nie maja pomóc to nie chceich brac. a jakies badania trzeba wczensiej zrobic zeby brac tabletki?

Cytat:
Napisane przez julka610 Pokaż wiadomość
hej, mialam identyczny problem na poczatku nie chcialam brac tabletek ale w koncu sie na nie zdecydowalam i jestem BARDZO zadowolona, w pierwszym miesiacu mialam hustawki nastroju bo organizm musial sie przyzwyczaic i znosilam to a raczej wszyscy w okolo bardzo ciezko co min zmienialam zdanie na kazdy temat to bylo troche uciazliwe bo nigdy czegos takeigo jak napiecie przedmiesiaczkowe nie mialam, ale teraz rewelacja, wiem dokladnie kiedy bede miec okres nawet o jakiej porze dnia, nie mam zadnych bolow, miesiaczka jest mniej obfita, czasami nawet nie pamietam ze ja mam, kiedys miesiaczka byla dla mnie uciazliwa najchetniej to bym siedziala w tym czasie w domu i nic nie robila a teraz nie stanowi zadnego problemu.
jeśli maja pomóc tak jak Tobie to jestem gotowa je brac ale obawiam sie tycia itp. mialas cos takiego po tabletkach?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 16:59   #5
julka610
Raczkowanie
 
Avatar julka610
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 320
Dot.: tabletki a okres

no wlasnie wszyscy mnie straszyli ze przytyje ale nie przytylam ani grama a biore tabletki novynette, biore je od jakiegos roku. Wydaje mi sie ze dobrze dobrane tabletki nie powoduja tycia, w dodatku poprawila mi sie cera (mam nadzieje ze nie zapesze) ale nie mam praktycznie w ogole tradziku.
julka610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 17:10   #6
crestfallen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: tabletki a okres

witam, ja rowniez miałam taki problem i zadne leki przeciwbólowe nie pomagały, wiec lekarz mi przepisal tabletki any (microgynon 21) mialam je brac przez 7 dni zaczynajac w 19 dniu cyklu. Jakiez ogromne bylo moje zdziwienie podczas pierwszej miesiaczki po zazyciu tych siedmiu tabletek, bolało jeszcze bardzieuj, takze praktycznie przelezalam caly okres umierajac w lozku :/ jakby tego bylo malo to miesiaczka byla tak niesamowicie obfita, ze doslowenie mowiac krew mnie zalala i to nie jeden raz ... :| oczywiscie rzucilam w diably te cholerne tabletki i teraz jestem na ketonalu, wprawdzie nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac przez pierwsze dwa dni okresu ale juz lepsze to niz lezec tydzien w lozku i zwijac sie z bolu :/ na mnie niestety tabletki nie podzialaly, ale to sprawa indywidualna i kazdy musi przetestowac na sobie... zawsze jest ryzyko ze akurat mie zadzialaja jak powinny, ale coz moze warto sprobowac jesli tylko by mialy pomoc
crestfallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 19:29   #7
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez crestfallen Pokaż wiadomość
witam, ja rowniez miałam taki problem i zadne leki przeciwbólowe nie pomagały, wiec lekarz mi przepisal tabletki any (microgynon 21) mialam je brac przez 7 dni zaczynajac w 19 dniu cyklu. Jakiez ogromne bylo moje zdziwienie podczas pierwszej miesiaczki po zazyciu tych siedmiu tabletek, bolało jeszcze bardzieuj, takze praktycznie przelezalam caly okres umierajac w lozku :/ jakby tego bylo malo to miesiaczka byla tak niesamowicie obfita, ze doslowenie mowiac krew mnie zalala i to nie jeden raz ... :| oczywiscie rzucilam w diably te cholerne tabletki i teraz jestem na ketonalu, wprawdzie nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac przez pierwsze dwa dni okresu ale juz lepsze to niz lezec tydzien w lozku i zwijac sie z bolu :/ na mnie niestety tabletki nie podzialaly, ale to sprawa indywidualna i kazdy musi przetestowac na sobie... zawsze jest ryzyko ze akurat mie zadzialaja jak powinny, ale coz moze warto sprobowac jesli tylko by mialy pomoc
jestes pewna ze takie zalecenia dostalas? po co brac tabsy przez 7 dni? to tylko namieszalo w twoim organizmie!!!!! musisz brac przez jakis czas by zauwazyc roznice i by mogly one cos pomoc...
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-07, 19:49   #8
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: tabletki a okres

widze ze rożnie z tymi tabletkami i obawiam sie odwrotnej reakcji
a jakie badania powinnam miec wykonane przed doborem tabletek?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 21:40   #9
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
widze ze rożnie z tymi tabletkami i obawiam sie odwrotnej reakcji
a jakie badania powinnam miec wykonane przed doborem tabletek?
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1924 - w tym poście akurat pisałam
no plus oczywiście standardowe badanie i usg
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 10:30   #10
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: tabletki a okres

ja też miałam straszne problemy: bóle, wymioty, biegunki, omdlenia, do wyboru do koloru. Poszłam do lekarza i opowiedziałam o problemie. Dawno temu to było więc nie pamiętam dokładnie ale byłam na jakiś badaniach (na pewno na morfologii itp.) i lekarz zaproponował tabsy. Młoda byłam i nieprzekonana ale mama mnie przekonała do próby. Biorę tabsy w sumie już kilka lat. Problemy minęły jak ręką odjął. Co więcej, miałam przerwy w braniu tabletek i w tych przerwach miałam "naturalne" okresy, które także były niemal bezbolesne... takze ja polecam atbletki anty na takie numery z okresem. Jeśli tylko są dobrze dobrane powinno być wszystko ok.
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 15:34   #11
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
a Tobie pomogły? bo jesli nie maja pomóc to nie chceich brac. a jakies badania trzeba wczensiej zrobic zeby brac tabletki?
iinnkkaa ja jeszcze nie zaczęłam brać. Właśnie oczekuję na okres i startuję z pierwszym opakowaniem! Mnie-tak ja tu crestfallen- lekarz przepisała Microgynon. Okaże się jak będę go znosić.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 16:08   #12
Moonnii
Przyczajenie
 
Avatar Moonnii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: tabletki a okres

Mam pytanie do lekarza ginekologa. Od prawie 2 lat biorę tabletki antykonceocyjne Novynette. Kiedy ostatnio poszłam do lekarza, a raczej do jego sekretarki aby wypisała mi znowu receptę na te tabletki, powiedziała, że mam się koniecznie zapisać na wizytę kontrolną do ginekologa i dopiero wtedy mi wypisze. A poza tym pytała, czy robiłam przerwy (odstępy) między opakowaniami w przyjmowaniu tabletek. Czy robienie takich miesięcznych albo 3-miesięcznych przerw w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest konieczne, jeśli nic złego się nie dzieje? Czy mogę nadal brać te same tabletki czy trzeba może zmienić na inne? Proszę o odpowiedź.
Moonnii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 17:12   #13
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: tabletki a okres

a ja mam pytanie troszke inne niz dziewczyny... mam zamiar odlozyc tabletki i zastanawiam sie czy nastepny okres (ten po miesiacu od odlozenia) powinien przyjsc normalnie w takim czasie jaki byl przed braniem czy moze przyjsc np. w polowie cyklu bo sie organizm musi przygotowac?? (bralam microgynon przez 1,5 roku...)
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 17:25   #14
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1924 - w tym poście akurat pisałam
no plus oczywiście standardowe badanie i usg

czyli nie dostane odrazu tabletek?tlyko najpierw wszystkie badania
jestem jeszcze dziewicą i bylam raz u ginekologia mialam wykonywane zwykle badanie tzn pani doktor badala mnie tylko palcami wiec nie mam pojecia jak to jest
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 17:59   #15
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: tabletki a okres

ja nie mialam zadnych badan przed przepisaniem tabletek... lekarz stwierdzil ze jest ich tylko kilka na rynku wiec jak sie jedne nie sprawdza to sie zapisze drugie i juz!
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 18:44   #16
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
czyli nie dostane odrazu tabletek?tlyko najpierw wszystkie badania
jestem jeszcze dziewicą i bylam raz u ginekologia mialam wykonywane zwykle badanie tzn pani doktor badala mnie tylko palcami wiec nie mam pojecia jak to jest
jeżeli lekarz będzie chciał Ci wypisać leki bez badań to sie nie zgadzaj
bo większość idzie na łatwiznę i tak robie, a sama wiesz, że nie można tak sobie metodą prób i błędów w hormony ingerować...

Cytat:
Napisane przez memka87 Pokaż wiadomość
ja nie mialam zadnych badan przed przepisaniem tabletek... lekarz stwierdzil ze jest ich tylko kilka na rynku wiec jak sie jedne nie sprawdza to sie zapisze drugie i juz!
to jest konował, a nie lekarz...
rodzajów nie jest kilka tylko kilkanaście jak nie więcej...
a takie testowanie różnych tabletek nie jest obojętne dla organizmu dlatego BADANIA, BADANIA i jeszcze raz BADANIA...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 20:13   #17
mycha45
Raczkowanie
 
Avatar mycha45
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 24
Dot.: tabletki a okres

ja mialam bardzo bolesne miesiaczki lecz kiedy poszlam do lekarza wlasnie tez mi zapisal tabletki ketonal i mi pomagaja. biore jedna jak zaczynam czuc ze mnie juz brzuch boli bo kiedys bralam je dopiero jak juz mnie calkowicie boli teraz nie czekam bo wiem ze pozniej nie wyrobie z bolu.
__________________
Niech wiatr zawsze wieje Ci w plecy, a słońce świeci w twarz,
i niech dobry los da Ci zatańczyć wśród gwiazd ...
mycha45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 21:22   #18
julka610
Raczkowanie
 
Avatar julka610
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 320
Dot.: tabletki a okres

pierwszy miesiac nie zawsze jest mily ale to dlatego ze organizm sie przyzwyczaja. Ja tez nie mialam robionych zadnych badan lekarka powiedziala ze to nie jest konieczne bo moje tabletki nie zawieraja duzej ilosci hormonow przynajmniej ja ja tak zrozumialam.
julka610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 22:04   #19
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: tabletki a okres

widze że wiekszości dziewczyn lekarze wypisuja tabletki jak leci
musze sie powaznie nad tym zastanowic bo nie chce miec dobieranych jak sie komu podoba...
a czy gdybym chciała tabletki anty to one bylyby inne niz te anty na bole podczas okresu?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 22:11   #20
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
widze że wiekszości dziewczyn lekarze wypisuja tabletki jak leci
musze sie powaznie nad tym zastanowic bo nie chce miec dobieranych jak sie komu podoba...
a czy gdybym chciała tabletki anty to one bylyby inne niz te anty na bole podczas okresu?
dlatego musisz znaleźć dobrego lekarza, który nie będzie robił z Ciebie królika doświadczalnego

nie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 22:19   #21
julka610
Raczkowanie
 
Avatar julka610
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 320
Dot.: tabletki a okres

jesli powiesz ze lekarzowi ze koniecznie chcesz miec badania to Ci je zleci kazdy lekarz obowiazkowo, ja sie dlugo zastanawialam czy brac tabletki i na dzien dzisiejszy widze same plusy a jestt ich duzo
julka610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 22:43   #22
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
widze że wiekszości dziewczyn lekarze wypisuja tabletki jak leci
odwracając sytuację - większość dziewczyn nie ma siły/ochoty/odwagi/czegokolwiek
potrzebnego by zapytać o COKOLWIEK u lekarza. Szczególnie u ginekologa, bo to ogólnie dość krępująca wizyta, do najmilszych nie należy, a dziewczyny się stresują i jeszcze sobie tę wizytę przez to gorszą robią... Fakt, masa lekarzy to konowały. Ale nie róbmy z siebie sierot i pytajmy, pytajmy, pytajmy... o wszystko co nam przyjdzie do głowy, a jak już nie mamy pytań to zapytajmy czy jest jeszcze coś czego możemy się spodziewać... to naprawdę nie boli, a może ułatwić życie.
Ja byłam akurat przypadkiem, że żadne ketonale (w odpowiednich i zdrowych ilościach) mi nie pomagały, bo nawet jeśli ból malał miałam ciągłe problemy z wypróżnianiem i skurcze powodujące wymioty. Także w moim przypadku jedynie tabletki się sprawdziły, przepisane przez lekarza, nie konowała.

Jeszcze mi się coś przypomniało Jak dla mnie co najmniej dziwną sytuacją jest, ze tabsy wypisuje co niektórym nie ginekolog tylko np. pielęgniarka albo sekretarka lekarza! Wiem, ze są różne zwyczaje u różnych lekarzy, ale nie wyszłabym z gabinetu gdyby mnie lekarz nie przebadał przed wypisaniem kolejnej recepty.
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 22:46   #23
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki a okres

Cytat:
Napisane przez iris_ek Pokaż wiadomość
odwracając sytuację - większość dziewczyn nie ma siły/ochoty/odwagi/czegokolwiek
potrzebnego by zapytać o COKOLWIEK u lekarza. Szczególnie u ginekologa, bo to ogólnie dość krępująca wizyta, do najmilszych nie należy, a dziewczyny się stresują i jeszcze sobie tę wizytę przez to gorszą robią... Fakt, masa lekarzy to konowały. Ale nie róbmy z siebie sierot i pytajmy, pytajmy, pytajmy... o wszystko co nam przyjdzie do głowy, a jak już nie mamy pytań to zapytajmy czy jest jeszcze coś czego możemy się spodziewać... to naprawdę nie boli, a może ułatwić życie.
Ja byłam akurat przypadkiem, że żadne ketonale (w odpowiednich i zdrowych ilościach) mi nie pomagały, bo nawet jeśli ból malał miałam ciągłe problemy z wypróżnianiem i skurcze powodujące wymioty. Także w moim przypadku jedynie tabletki się sprawdziły, przepisane przez lekarza, nie konowała.

Jeszcze mi się coś przypomniało Jak dla mnie co najmniej dziwną sytuacją jest, ze tabsy wypisuje co niektórym nie ginekolog tylko np. pielęgniarka albo sekretarka lekarza! Wiem, ze są różne zwyczaje u różnych lekarzy, ale nie wyszłabym z gabinetu gdyby mnie lekarz nie przebadał przed wypisaniem kolejnej recepty.
popieram w 100%
nawet nie chodzi tylko o te bolesne okresy...
tylko o zdrowie, późniejszą ciążę... źle dobrane tabsy mogą albo wywołać od razu skutki uboczne albo bezobjawowo...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.