ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 18:17   #1
dajcukierka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 11

ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T


Hej
ostatnio rozgladam sie i intensywnie szukam odpowiedniego podkladu mineralnego.
kupilam podklad bare minerals, ktory okazal sie dla mnie kompletna masakra. mam skore mieszana, przetluszczajaca sie w strefie T, czesto walcze z wypryskami. po uzyciu bare minerals pierwszy efekt byl efektem WOW, ale juz po 30 min zaczelam sie masakrycznie swiecic w strefie T i w tych miejscach bardzo uwidocznily sie pory, podklad w brzydki sposob schodzil z twarzy, tworzylo sie tzw. "ciasto "
bardzo brzydko wygladal rowniez pod oczami.

czy ktoras miala podobne doswiadczenia i moze polecic cos innego?

mysle nad zakupem Clarins Skin Illusion Loose Powder Foundation, Clinique Almost Powder Makeup lub MAC
Mineralize Foundation.

Edytowane przez dajcukierka
Czas edycji: 2015-01-06 o 18:28
dajcukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:12   #2
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

ja stosowalam Anabelle Minerals jakiś tam długotrwaly podkład- była tra ge dia! dotknęło się palcem czy czymkowiek i na buzi zostawała smuga. Mam podobną cerę. Błyszczałam się jak latarnia. To samo miałam po Bare Minerals o matko... też czekam na jakieś podpowiedzi bo powoli zaczynam wierzyć, że minerały nie dadzą sobie ze mną jednak rady.
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:05   #3
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

ja pod podkład mineralny na twarz nakładam mieszankę kwasu hialuronowego i kilka (3 max) kropel olejku (aktualnie z orzechów włoskich), jak już przychodzi czas nałożenia podkładu to odciskam nadmiar chusteczką. podkład na tym wygląda dobrze, nie waży się i cera nawet po 7 godzinach wygląda ok, cera nie jest tłusta, ma tylko delikatny, zdrowy blask, który z powodzeniem można przypudrować.
próbowałam tego sposobu z kilkoma podkładami i każdy na tej mieszance zachowywał się tak samo

sposób podłapałam tu: https://www.youtube.com/watch?v=UdzDuRcfR8E ale ja stosuję jak mówiłam odwrotne proporcje - więcej kwasu hialuronowego, mniej olejku
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:22   #4
dajcukierka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 11
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

ciekawe musze sprobowac.
gdzie mozna kupic taki zel i mniej wiecej ile kosztuje?
dajcukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:25   #5
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-hialuronowy-1/239 ja używam tego, jest też na biochemii urody i innych sklepach z półproduktami, poszukaj, ale wydaje mi się, choć pewna nie jestem, że na zsk będzie najtaniej
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:46   #6
jestemann
Rozeznanie
 
Avatar jestemann
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 602
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

Cytat:
Napisane przez dajcukierka Pokaż wiadomość
Hej
ostatnio rozgladam sie i intensywnie szukam odpowiedniego podkladu mineralnego.
kupilam podklad bare minerals, ktory okazal sie dla mnie kompletna masakra. mam skore mieszana, przetluszczajaca sie w strefie T, czesto walcze z wypryskami. po uzyciu bare minerals pierwszy efekt byl efektem WOW, ale juz po 30 min zaczelam sie masakrycznie swiecic w strefie T i w tych miejscach bardzo uwidocznily sie pory, podklad w brzydki sposob schodzil z twarzy, tworzylo sie tzw. "ciasto "
bardzo brzydko wygladal rowniez pod oczami.

czy ktoras miala podobne doswiadczenia i moze polecic cos innego?

mysle nad zakupem Clarins Skin Illusion Loose Powder Foundation, Clinique Almost Powder Makeup lub MAC
Mineralize Foundation.
To niestety nie są prawdziwe minerały Ja mam taką cerę i u mnie AM sprawdza się rewelacyjnie - siedzi spokojnie 10h Co prawda poza nosem, ale mam całoroczny katar i co chwilę muszę sięgać po chusteczkę
__________________
INSTAGRAM: http://instagram.com/anitaosmolska

Nowa torebka MICHAEL KORS ISADORE BLACK szuka domu
jestemann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 13:26   #7
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

U mnie najlepiej sprawdza się podkład Amilie
ale co skóra to inaczej może reagować więc nikt ci nie powie jaki podkład będzie najlepszy dla ciebie.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 07:14   #8
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

Najgorsze jest to, ze trzeba testowac a wiadomo z czym to sie wiaze...
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 17:27   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

No niestety trzeba testowac.

Ja z tych ktore przetestowalam to chwale niemieckie Chrimaluxe, ale nawet te latem w upaly odstawiam, bo potrafi sie ciasto zrobic, moze nie takie mocne jak przy innych markach, ale jednak. Od kiedy zaczelam przygode z podkladami( chodzi mi tez o te zwykle), a jest to dobre 20 lat to niestety na okres letni rezygnuje z podkladow. Uzywam tylko pudru, ktory nie miesza sie tak z sebum i potem i nie tworzy zwarzonego ciasta. Koncza sie upaly i ja wracam do podkladow. Od paru lat sa to mineraly, nie uzywam juz konwencjonalnych kosmetykow. W zimie, gdy cera sie wysusza i z mieszanej staje sie normalna a czasami lekko sucha to Chrimaluxe nie zawsze dobrze wyglada wtedy na mnie. Czasami mam wrazenie ze moze dodatkowo podsuszac, dlatego na ten czas mam jeszcze inna marke, ktora wlasnie w cieplejsze miesiace kiedy moja cera jest typowo mieszana, nie za bardzo wyglada, ale w zimie na wysuszonej cerze jest super, wygladam jak po photoshopie.
Moja cera nie jest mloda cera, dobijam 40-tki. Moze ci to pomoze w decyzji.
Nie pozbywaj sie probek mineralow, ktore uwazasz za nieodpowiednie. wyporbuj je w inna pore roku. Moze bedzie u ciebie jak u mnie. na zime jedna marka, a na wiosne i jesien inna, latem bez, albo na zime jedna marka, a na reszte roku inna, nawet na lato. Nie ma wyjscia kazda skora jest inna, trzeba probowac. Czesto tez to co kladziemy pod spod tez sie liczy. Sama widze ze te same mineraly w ta sama pore roku moga sie w trakcie dnia inaczej zachowywac na roznych kremach
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 14:53   #10
gosiawow
Raczkowanie
 
Avatar gosiawow
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

Używam minerałów od niespełna pół roku, ale przez ten czas zdążyłam przetestować kilka z nich: lilylolo, anabelle minerals, amile, evreday minerals, meow a ostatnio rhea.
Zależało mi na tym, aby podkład zawierał jak najmniej zapychaczy, jeszcze nie do końca potrafię analizować składy ale obserwuję swoją cerę.
Nie muszę mówić o tym, że w porównaniu do podkładów drogeryjnych np clarins, loreal, artdeco itp minerały o wiele mniej zapychają mi skórę.
Moim ulubieńcem był podkład meow, niestety cenowo wychodzi dosyć drogo, w ubiegłym tygodniu na jednym z blogów przeczytałam recenzję podkładu rhea. Zakupiłam go ale z nutą zwątpienia, bo nie wydawało mi się, że coś przebije meow. Używam go od kilku dni i chyba podkład Rhea wygrywa z meow, przynajmniej w moim przypadku. Nie świeci się na skórze i nie ciastoli, może nieco trudniej się nakłada ale ogólnie efekt wydaje się lepszy. Muszę jeszcze zanalizować ten skład, mam nadzieję, że przy codziennym stosowaniu nie będzie wspomagał tworzeniu się porów. Niestety ma też minus, wydaje mi się, że przy np odbieraniu telefonu i podobnych czynnościach sporo go zostaje na słuchawce. Ale coś za coś
gosiawow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 01:14   #11
sloneczna_kraina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

Kiedyś kupiłam podkład mineralny zachęcona pozytywnymi komentarzami. Nie pamiętam firmy, ale był to z tej górnej półki, miał konsystencję pudru. Miałam wrażenie że on nic nie daje, nie widziałam żadnego pozytywnego efektu wizualnego. Niestety wróciłam do zwykłego podkładu. Nie jestem przekonana.
sloneczna_kraina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 10:05   #12
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: ktory podklad mineralny? przetl. sie strefa T

Cytat:
Napisane przez sloneczna_kraina Pokaż wiadomość
Kiedyś kupiłam podkład mineralny zachęcona pozytywnymi komentarzami. Nie pamiętam firmy, ale był to z tej górnej półki, miał konsystencję pudru. Miałam wrażenie że on nic nie daje, nie widziałam żadnego pozytywnego efektu wizualnego. Niestety wróciłam do zwykłego podkładu. Nie jestem przekonana.
a kupowałaś go internetowo czy np stacjonarnie w sephorze? (tam jest chyba tylko bare minerals).
wszystkie minerałki są docelowo w pudrze/proszku.
może jeszcze trzeba potestować, żeby znaleźć ten idealny
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-14 11:05:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.