Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-14, 21:16   #61
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Oceniłam pewien krem do ciała - starczył mi na 2-2,5tygodnia, zaznaczyłam to w recenzji, był bardzo lekki i leisty. Recenzja została wykasowana. I teraz moje pytanie - mam nieoceniac kremu bo wg regulaminu czas jest zbyt krótki czy moja recenzja była dobra, bo to nie moja wina, że krem jest niewydajny?
Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Podpinam się pod pytanie Estelli. Też czasami tak mam, że używam jakiegoś kosmetyku, który wystarcza na 2-2,5 tygodnia. Jednak nie mam zamiaru kupować go ponownie (bo np. nie sprawdził się), więc mam go nie oceniać?
Pamiętam, że Bunia pisała, że w przypadku pielęgnacji włosów (szamponów i in.) liczy się albo 1 miesiąc, albo 1 zużyte opakowanie/butelka. Jak to jest z kremami do ciała/twarzy? I jak jest z kremami do depilacji? Często jedna tubka wystarcza na 3-4 razy....

Hosenka w zasadzie odpowiedziała już na pytanie. Właściwie w każdym przypadku wystarczy przynajmniej 1 całe opakowanie. Może recenzja Estelli padła ofiarą w ferworze walki - czasem jest tak, że recenzentka pisze, że używa jakiś kosmetyk od paru dni, a zaraz pod tym "ilość zużytych opakowań - 1". Czasem może mnie to zmylić i moja wredna i złośliwie sceptyczna natura weźmie górę i rozciągnie sie na inne - bardziej prawdopodobne czasy zużycia. Estello, przepraszam, jeśli to był taki właśnie przypadek, czegoś w natłoku zgłoszeń nie doczytałam i Twoja recenzja na tym ucierpiała.
Na wszelki wypadek w takich razach lepiej pisać "1 całe", żeby ślepawy moderator widział od razu.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 21:27   #62
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Recenzje do usunięcia

Nie szkodzi, ale wolałam dopytać jak znajde wolną chwilkę to napisze ja jeszcze raz.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 09:31   #63
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
Ja z pytaniem - najwyżej wyjdzie na to, że się czepiam.
Przeczytałam tę recenzję: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=187495
i aż zły napłynęły do oczu i zęby zgrzytnęły.
Nie wiem, co gorsze: tytuł recenzji, ort. w opisie, paszki czy wzięłam shower
W sumie czego spodziewała się recenzentka, wiadomo że na podrażnioną po goleniu skórę nie stosuje się takich kosmetyków... Co o tym sądzicie? Ja bym pojechała kosą za sam tytuł...
Nie widzę tam nic sprzecznego z regulaminem, a tylko takie recenzje są usuwane. To, czy recenzja nam się podoba, czy nie nie ma znaczenia i nie może być powodem jej usunięcia. Makaronizmy i zdrobnienia, a nawet błędy ort. (jeśli tylko recenzja nie jest przez to nieczytelna) nie są łąmią Kodeksu Recenzenta. Kosmetyk był używany wystarczającą ilość czasu, jest też podsumowanie jego działania i opis możliwych działań niepożądanych

Cytat:
Napisane przez mango bzik Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16719 &recenzja=187494 Dziwna ta recenzja
Dla mnie jest w porządku
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 11:33   #64
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Usunięte
Wiekszość z powodu zbyt krótkiego czasu używania (niektórych recenzji naprawdę szkoda). Żel pod prysznic Palmolive dlatego, że łamał KR (dla potomnych: "pachnie niesamowicie jak perfumy, a zapach utrzymuje sie na skórze. jest pare takich kosmetykow ktore pachną tak niesamowicie,że az zal iż nie ma perfum o takim zapachu" i to by było na tyle recenzji żelu pod prysznic).
Może jednak nie warto kasować wszystkich recenzji z powodu zbyt krótkiego używania, tylko skrobnąć PW i do poprawki, bo jednak szkoda, że tyle recenzji znika. W sumie to często bez większej różnicy czy ktoś używał kremu przez trzy tygodnie cz przez miesiąc. Ktoś wystawia ocenę i dalej sobie beztrosko kremu używa, kupuje następne opakowania i dalej ma o nim dobre zdanie, ale jego recenzji już nie ma, bo trochę się pospieszył z oceną.
Ja wiem, że moderatorzy mają sporo pracy, ale PW mogłyby pisać dziewczyny, które wyłapują taką "złą" recenzję.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 12:20   #65
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Może jednak nie warto kasować wszystkich recenzji z powodu zbyt krótkiego używania.
Prawo musi niestety obowiązywać wszystkich w jednakowym stopniu.
Nikt z moderatorów nie ma czasu na to, żeby pisać kilkadziesiąt PW dziennie, bo nie odszedł by od komputera przez całą dobę (ponad 90 zgłoszeń dziennie - z czego połowa tylko jednego Aksalotla - wcale nie jest tu rzadkością).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez BabciaWeatherwax
Czas edycji: 2007-11-19 o 14:44
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 14:04   #66
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Prawo musi niestety obowiązywać wszystkich w jednakowym stopniu.
Nikt z moderatorów nie ma czasu na to, żeby pisać kilkadziesiąt PW dziennie, bo nie odszedł by od komputera przez całą dobę (ponad 90 zgłoszeń dziennie - z czego połowa tylko jednego Aksalotla - wcale nie jest tu rzadkością).
Rozumiem i właśnie dlatego zasugerowałam, że dobrze byłoby gdyby to dziewczyny zgłaszające recenzje do usunięcia najpierw skrobnęły PW do danej osoby. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach tylko właśnie wtedy, gdy recenzja jest fajna i przydatna, ale czas używania za krótki np. ktoś używał szminki przez 6 dni a nie przepisowy tydzień(jeśli dobrze pamiętam tyle trzeba ) albo balsamu do ciała przez 3 tygodnie zamiast miesiąc.
Bo często zanim ktoś wyłapie taką recenzję wymagany okres już minął, recenzentka zdania prawdopodobnie nie zmieniła i wystarczy tylko zmienić czas używania.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 21:41   #67
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Recenzje do usunięcia

Z tymi 3 tygodniami to trochę śliska sprawa, bo osobiście znam wiele osób, które mówiąc "3 tygodnie" mają na myśli miesiąc. Nie wiem, czy tak fanatycznie należy trzymać się Regulaminu w pewnych przypadkach, gdy recenzja jest OK.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-22, 13:04   #68
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Z tymi 3 tygodniami to trochę śliska sprawa, bo osobiście znam wiele osób, które mówiąc "3 tygodnie" mają na myśli miesiąc. Nie wiem, czy tak fanatycznie należy trzymać się Regulaminu w pewnych przypadkach, gdy recenzja jest OK.
A ja nie znam takich osób Jeśli chodzi o mnie, to powyżej wskazałam chyba dwie takie 3-tyg. recenzje, ponieważ zauważyłam je wśród innych, a regulamin mówi jasno o min. 30 dniach. Poza tym, jeśli już ktoś używa dajmy na to prawie miesiąc danego kosmetyku, to chyba wygodniej i krócej napisać miesiąc, nie ryzykując, że recenzja zostanie usunięta, niż zaniżać czas stosowania i pisać o 3 tygodniach... Ale to tylko moje zdanie, decyzja i tak należy do moderatorek KWC


aksalotl ale z Ciebie nieustraszona tropicielka
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 15:32   #69
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Recenzje do usunięcia

Przepraszam, ze sie wtrace.
Czy nie uwazacie, dziewczyny, ze moze trzeba by bylo informowac wizazanki o usuwaniu ich recenzji? Spojrzcie tylko na niektore te podane ostatnio : dziewczyny sie naprawde napracowaly i nameczyly, zeby to wszystko opisac, i nie sadzilay, ze ich recenzja zostanie wywalona po 2 tygodniach uzywania (jak dla mnie, jest to wystraczajace, zeby sprawdzic dzialanie toniku na przyklad, no ale nie kloce sie z regulaminem....). Potem nagle znikaja cyferki z ilosci wystawionych komentarzy i trzeba dochodzic gdzie i co kto usunal.... To troche nieposzanowanie cudzej pracy, a przeciez jezeli Wizaz tak dobrze sie kreci, to dlatego ze kazdy przychodzi tu z wlasnej dobrej woli i bezplatnie napedza komentarzami ten serwis...
Mozna by taka standardowa wiadomosc wymyslic, a potem tylko "kopiuj" i "wklej", zeby chociaz ktos mial czas zareagowac.....
Nie sadzicie....?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 19:21   #70
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze sie wtrace.
Czy nie uwazacie, dziewczyny, ze moze trzeba by bylo informowac wizazanki o usuwaniu ich recenzji? Spojrzcie tylko na niektore te podane ostatnio : dziewczyny sie naprawde napracowaly i nameczyly, zeby to wszystko opisac, i nie sadzilay, ze ich recenzja zostanie wywalona po 2 tygodniach uzywania (jak dla mnie, jest to wystraczajace, zeby sprawdzic dzialanie toniku na przyklad, no ale nie kloce sie z regulaminem....). Potem nagle znikaja cyferki z ilosci wystawionych komentarzy i trzeba dochodzic gdzie i co kto usunal.... To troche nieposzanowanie cudzej pracy, a przeciez jezeli Wizaz tak dobrze sie kreci, to dlatego ze kazdy przychodzi tu z wlasnej dobrej woli i bezplatnie napedza komentarzami ten serwis...
Mozna by taka standardowa wiadomosc wymyslic, a potem tylko "kopiuj" i "wklej", zeby chociaz ktos mial czas zareagowac.....
Nie sadzicie....?
Częściowo muszę się z tym zgodzić. Oczywiście każdy powinien zapoznać się z Regulaminem ale może dodać wyjątki z Regulaminu pod daną kategorią produktów, albo przy zapisywaniu recenzji aby gdzieś to było widoczne (np. Zanim zapiszesz swoją recenzję, zapoznaj się z wymaganym minimalnym czasem używania kosmetyku). Poza tym dodanie do panelu administracyjnego dla adminów strony, opcji: "wyślij automatycznie powiadomienie" jest chyba możliwe? Może warto zacząć być jeszcze bardziej otwartym na ludzi, a niego mniej skupionym na Regulaminie (oczywiście w pewnych przypadkach)? Chociaż z drugiej strony rozumiem, że Wizaż woli mniej recenzji, a bardziej przemyślanych. Chodzi mi tylko o takie graniczne przypadki, jak "3 tygodnie" - może warto byłoby je traktować łagodniej i informować o przyczynach usunięcia recenzji. Inne oczywiście bezdyskusyjnie do odrzutu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 12:25   #71
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze sie wtrace.
Czy nie uwazacie, dziewczyny, ze moze trzeba by bylo informowac wizazanki o usuwaniu ich recenzji? Spojrzcie tylko na niektore te podane ostatnio : dziewczyny sie naprawde napracowaly i nameczyly, zeby to wszystko opisac, i nie sadzilay, ze ich recenzja zostanie wywalona po 2 tygodniach uzywania (jak dla mnie, jest to wystraczajace, zeby sprawdzic dzialanie toniku na przyklad, no ale nie kloce sie z regulaminem....). Potem nagle znikaja cyferki z ilosci wystawionych komentarzy i trzeba dochodzic gdzie i co kto usunal.... To troche nieposzanowanie cudzej pracy, a przeciez jezeli Wizaz tak dobrze sie kreci, to dlatego ze kazdy przychodzi tu z wlasnej dobrej woli i bezplatnie napedza komentarzami ten serwis...
Mozna by taka standardowa wiadomosc wymyslic, a potem tylko "kopiuj" i "wklej", zeby chociaz ktos mial czas zareagowac.....
Nie sadzicie....?
Nie wyobrażam sobie tego . Chciałabym, żeby ktoś szanował pracę moją i innych modów KWC - to nie jest zwykłe, wredne "wywalanie" recenzji, do których bez powodu ktośtam się przyczepił - pilnujemy, żeby katalog KWC trzymał pewien, wyraźnie określony przez jego twórczynię, poziom. Żeby recenzje były wiarygodne i rzetelne, żeby nie była to - jak już wspominała niejedna zgłaszająca recenzje do usuniecia Wizażanka - druga Kafeteria. Zwróć też uwagę, że ciągu ostatnich pięciu dni pojawiło się dobrze ponad 200 zgłoszeń recenzji do usunięcia (i to jest norma). Przypominam, że okuliści za górną granicę ślęczenia przed monitorem komputera, w miarę bezpieczną dla wzroku, uznali 4 godziny dziennie (a niektórzy oprócz moderowania KWC jeszcze przy nim pracują na chleb i choćby dlatego zdrowy wzrok bedzie im potrzebny do emerytury). To co napisałaś, spowoduje tylko, że każdą recenzję trzeba będzie sprawdzić nie raz, a dwa razy (czy już aby jest poprawiona, a może jeszcze nie...) i czas poświęcony na moderowanie wydłuży się dwukrotnie (a już teraz dostaję maile z pytaniami, dlaczegóż to grzebień za 5 zł jest jeszcze nie wykasowany do wczoraj (!) - ano dlatego, że sprawdzam bardzo dokładnie każde zgłoszenie po kolei i im więcej ich jest, tym dłużej to będzie trwało).
Ale przede wszystkim i poza tym, co napisałam wyżej - Kodeks Recenzenta wystarczająco wyraźnie określa granice czasowe, żeby moderator nie musiał tego robić jeszcze raz (ja traktuję wszystkie Wizażanki, jak bardzo inteligentne kobiety, a nie jak cielęta, którym trzeba jeszcze trzy razy przetłumaczyć to, co mają wypisane przd oczami, żeby zrozumiały - zresztą wszyscy je tu tak tarktujemy - niezgodne z regulaminem zgłoszenia nowych kosmetyków do KWC również sa odrzucane bez powiadamiania zgłaszających o przyczynach odrzucenia). Kiedy przekraczasz prędkość i fotoradar robi Ci zdjęcie nie wymagasz przecież, żeby Cie przedtem o tym poinformował.
Ale dobrze - testowo zaproponowałam a-n-k-a, żeby uzupełniła czasy używania kosmetyków w swoich recenzjach. Zobaczymy jaki będzie odzew.

Poza tym nie rozumiem, co właściwie oznacza "napedza komentarzami ten serwis"? Chyba chodzi Ci o rzetelne i godne zaufania komentarze? Ilość nie zawsze idzie w parze z jakością (żeby nie powiedzieć - prawie nigdy).

A jeśli chodzi o twój komentarz do działalności moderatorów KWC, zawarty w recenzji pilingu Farmony - wystarczy napisać w sposób nie pozostawiajacy wątpliwości, że zostało zużyte 1 całe opakowanie. W poprzedniej recenzji na pewno nie było to tak opisane, skoro wzbudziła wątpliwości u co najmniej 2 osób , ponieważ... i tu zajrzyj do pierwszego posta tego wątku, na sam jego koniec, przy gwiazdce: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...94&postcount=1

========================= ========================= ==

Aha! Ja również nie znam nikogo, kto mówiłby "3 tygodnie" mając na myśli miesiąc ("4 tygodnie" owszem, ale na pewno nie trzy).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2007-11-19 o 22:30
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-24, 10:42   #72
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Ale może warto takie rzeczy (alternatywne wykorzystanie) zostawić? Tym bardziej w tym przypadku, kiedy sam producent twierdzi, że odżywka "może być stosowana zamiast bezbarwnego lakieru" i takie wykorzystanie jest w tej recenzji tysz opisywane?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2007-10-25 o 11:25
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 11:37   #73
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Recenzje do usunięcia

Hm... Ja bym poprosiła recenzentkę, żeby dopisała coś odnośnie do właściwości pielęgnacyjnych.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 11:32   #74
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o komentowanie recenzji innych przy szamponie i odżywce "prostujacej" Nivea...to sama nie wiem i ciągle się nad nimi zastanawiam...tam jest sporo wartościowych informacji, które na forum mogą zaginąć. Jeszcze nad tym pomyślę.
Noor, z całym szacunkiem, ale jeśli pozwolisz na takie komentarze jednej recenzentce, to kolejne będą robić to samo. Poza tym co innego napisać w recenzji ogólną uwagę typu "dziwi mnie, że niektóre recenzentki wskazują na to, że ta odżywka przetłuszcza włosy, bo ja niczego takiego nie zauważyłam" a co innego cytować wypowiedzi innych i pisać uwagi nickami. Albo-albo - albo forum, albo rzetelna recenzja.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 12:35   #75
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Noor, z całym szacunkiem, ale jeśli pozwolisz na takie komentarze jednej recenzentce, to kolejne będą robić to samo. Poza tym co innego napisać w recenzji ogólną uwagę typu "dziwi mnie, że niektóre recenzentki wskazują na to, że ta odżywka przetłuszcza włosy, bo ja niczego takiego nie zauważyłam" a co innego cytować wypowiedzi innych i pisać uwagi nickami. Albo-albo - albo forum, albo rzetelna recenzja.
Żeby już teraz było śmieszniej, recenzje do których sie odnosi zostały usuniete (za krótkie używanie) .
Szkoda mi trochę tych informacji o o pielęgnacji. To może inaczej: co chcecie? Żeby je usunąć całkowicie (info o komentarze), czy napisać jej PW, żeby tylko zlikwidowała komentarze?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:56   #76
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Żeby już teraz było śmieszniej, recenzje do których sie odnosi zostały usuniete (za krótkie używanie) .
Szkoda mi trochę tych informacji o o pielęgnacji. To może inaczej: co chcecie? Żeby je usunąć całkowicie (info o komentarze), czy napisać jej PW, żeby tylko zlikwidowała komentarze?
Wystarczy usunięcie komentarzy - spowoduje to, że zostanie fajna (i łatwiejsza do przeczytania) recenzja . Lepiej unikać takiego komentowania nickami, bo inne recenzentki mogą na nie odpowiadać i zrobi się cyrk (mogą się też czuć urażone i wahać się przed napisaniem kolejnej recenzji). Poza tym recenzje z założenia są jednak w dużej mierze subiektywne, więc komentowanie opinii innych jest trochę bezsensowne - ich zdanie i tak się nie zmieni a czytający takie recenzje mogą się pogubić.

==========

aksalotl czy Ty nie masz sumienia i litości? Tak przed weekendem tyle zgłoszeń...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:26   #77
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Obie recenzje wg regulaminu out: jedna dwutygodniowa, jedna - od paru dni.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21184
No i co z tego, że dwutygodniowa ? Wg mnie dwa tygodnie to wystarczająca ilość czasu, aby ocenić tonik do twarzy, którym przemywam cerę kilka razy dziennie. To nie krem, gdzie rzeczywiście , trzeba go ocenić po dłuższym czasie używania. A w ogole to niby jak jesteście w stanie sprawdzić, czy rzeczywiście ktoś używał danego produktu przez miesiąc a nie przez jeden dzień ?
Moja recenzja była treściwa, pełnowartościowa, zawierała wszelkie potrzebne informacje a przez czyjąś nadgorliwość została wywalona. Szkoda, że nie wywalacie bzdur jakiś nastolatek co walą orty, albo piszą jedno zdanie.
PS. Następnym razem będę za każdym razem wpisywać: ilość zużytych opakowań- jedno, czas używania- od miesiąca i tyle
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 22:34   #78
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Martaa2 Pokaż wiadomość
PS. Następnym razem będę za każdym razem wpisywać: ilość zużytych opakowań- jedno, czas używania- od miesiąca i tyle
A dlaczego nie poczekasz aż ten miesiąc naprawdę minie albo aż opakowanie się skończy? To takie trudne? Nie zależy Ci na tym, żeby recenzje na KWC były miarodajne? Ty nigdy nie korzystasz z recenzji innych? Czasem te 2 tygodnie stosowania danego kosmetyku robi różnicę, nie zawsze, ale robi.

A poza tym regulamin musi zawierać normy abstrakcyjno-generalne. Nie można w nim przecież napisać "recenzję można wystawić po miesiącu stosowania, chyba, że w takim a takim przypadku taka a taka recenzentka uważa, że powinno byc inaczej".
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 10:57   #79
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Dot.: Recenzje do usunięcia

A ja mam prośbę do moderatorów- jak widać Pani Aksalotl się wyraźnie nudzi i zgłasza hurtem po 150 recenzji do usunięcia, aby jednak przed ich usunięciem dokładnie wczytali się w owe linki. Większość tekstów nadaje się do pozostawienia, albowiem głównym kryterium zgłaszania recenzji przez panią Aksalotl jest owa magiczna granica " miesiąca" używania. O ile zgodzę się, że faktycznie krem do twarzy trzeba poużywać jakiś czas, aby wystawić recenzję ( chociaż jeżeli po dwóch użyciach krem uczuli i dostaniemy krost, to chyba nie trzeba dalej męczyć opakowania i można napisać, że zostałyśmy uczulone) o tyle w przypadku podkładu, tuszu do rzęs, balsamu do ciała etc nie trzeba używać miesiąca, aby go ocenić. Ważne też jest, aby recenzje były treściwe, wyczerpujące i dobre merytorycznie, no ale jeżeli pani Aksalotl zgłasza poprawną recenzję balsamu do ciała, a kryterium zgloszenia jest to, że recenzentka używała go 3,5 tygodnia a nie 4 ( czyli miesiąc) - to chyba coś jest nie tak. Nie popadajmy w paranoję magicznego miesiąca- bo skończy się to tak, że recenzentki będą wpisywać w recenzję " na odwal się" czas używania- miesiąc, aby nadgorliwa Aksalotl nie podała ich do usunięcia:P
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-26, 11:21   #80
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Martaa2 Pokaż wiadomość
A ja mam prośbę do moderatorów- jak widać Pani Aksalotl się wyraźnie nudzi i zgłasza hurtem po 150 recenzji do usunięcia, aby jednak przed ich usunięciem dokładnie wczytali się w owe linki. Większość tekstów nadaje się do pozostawienia, albowiem głównym kryterium zgłaszania recenzji przez panią Aksalotl jest owa magiczna granica " miesiąca" używania. O ile zgodzę się, że faktycznie krem do twarzy trzeba poużywać jakiś czas, aby wystawić recenzję ( chociaż jeżeli po dwóch użyciach krem uczuli i dostaniemy krost, to chyba nie trzeba dalej męczyć opakowania i można napisać, że zostałyśmy uczulone) o tyle w przypadku podkładu, tuszu do rzęs, balsamu do ciała etc nie trzeba używać miesiąca, aby go ocenić. Ważne też jest, aby recenzje były treściwe, wyczerpujące i dobre merytorycznie, no ale jeżeli pani Aksalotl zgłasza poprawną recenzję balsamu do ciała, a kryterium zgloszenia jest to, że recenzentka używała go 3,5 tygodnia a nie 4 ( czyli miesiąc) - to chyba coś jest nie tak. Nie popadajmy w paranoję magicznego miesiąca- bo skończy się to tak, że recenzentki będą wpisywać w recenzję " na odwal się" czas używania- miesiąc, aby nadgorliwa Aksalotl nie podała ich do usunięcia:P
Z całą pewnością czytam wszystkie zgłoszone do usunięcia recenzje dużo dokładniej, niż Ty Kodeks Recenzentów, więc:
  • po pierwsze - przeczytaj dokładnie Kodeks Recenzentów: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kodeks.php, wtedy dowiesz się po jakim czasie uważamy recenzje kosmetyków do makijażu za rzetelne (wcale nie jest to miesiąc, dowiesz się również dlaczego cezura tego magicznego miesiąca została wyznaczona dla kosmetyków pielęgnaczyjnych - bo wcale nie z powodu czyjegoś widzimisię, lub dlatego, że to ulubiony okres czasu autorów Kodeksu, a ze względów czysto merytorycznych), poza tym zasady są jasne, ich treść dostępna dla wszystkich i nie zamierzam ich naginać w sposób uznaniowy - muszą obowiązywać wszystkich w jednakowym stopniu
  • po drugie - nigdy nie zrozumiem, dlaczego wystawienie recenzji np. tuszowi do rzęs, czy podkładowi po 7 dniach używania jest dla niektórych takim ogromnym problemem, a po 4 dniach nie jest problemem żadnym (chociaż akurat w przypadku tuszu każda rozsądna uzytkowniczka wie, że ważnym kryterium jest szybkość jego wysychania w opakowaniu, więc im dłużej się go używa przed wystawieniem recenzji tym jest bardziej wiarygodna)

Cytat:
Napisane przez Martaa2 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie wywalacie bzdur jakiś nastolatek co walą orty, albo piszą jedno zdanie.
Oczywiście, że wywalamy, jesli błędy sprawiają, że recenzja jest nieczytelna lub jesli jest zbyt lakoniczna. Usuwamy też recenzje, które zawierają o wiele więcej, niz jedno zdania, ale wszystkie z nich to "bełkot". To żadne nowum.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2007-10-26 o 17:25
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 11:52   #81
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Dot.: Recenzje do usunięcia

No to rzeczywiście lepiej wpisywać na odczepnego- czas uzywania od miesiąca:P
BTW dla mnie o wiele mniej miarodajne są np recenzje perfum, gdzie użykowniczki piszą wprost- " psiknęłam sobie na papierek w perfumerii" " test w Sephorze"- gdzie wiadomo, że z zapachem trzeba pochodzić trochę, aby ocenić. Absurdalne też jest ocenianie- flakonów - wiadomo, że w przypadku perfum ważny jest zapach a nie butelka. Idąc tym tropem można by wprowadzić ocenianie opakowania od balsamów, kremów czy pudrów.
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 11:59   #82
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Martaa2 Pokaż wiadomość
BTW dla mnie o wiele mniej miarodajne są np recenzje perfum, gdzie użykowniczki piszą wprost- " psiknęłam sobie na papierek w perfumerii" " test w Sephorze"- gdzie wiadomo, że z zapachem trzeba pochodzić trochę, aby ocenić. Absurdalne też jest ocenianie- flakonów - wiadomo, że w przypadku perfum ważny jest zapach a nie butelka. Idąc tym tropem można by wprowadzić ocenianie opakowania od balsamów, kremów czy pudrów.
Tak się składa, że KR dokładnie precyzuje zasady oceniania kosmetyków pielęgnacyjnych i "kolorówki", natomiast nie wprowadza zasad oceniania perfum, więc nie mam podstaw do usuwania ich recenzji, które nie są ofertą sprzedaży lub nie obrażają innych użytkowniczek portalu. Tego trzymała się już Maga - pierwszy admin KWC - i ja zamierzam robic to samo.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 15:03   #83
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Martaa2 Pokaż wiadomość
No to rzeczywiście lepiej wpisywać na odczepnego- czas uzywania od miesiąca:P
BTW dla mnie o wiele mniej miarodajne są np recenzje perfum, gdzie użykowniczki piszą wprost- " psiknęłam sobie na papierek w perfumerii" " test w Sephorze"- gdzie wiadomo, że z zapachem trzeba pochodzić trochę, aby ocenić. Absurdalne też jest ocenianie- flakonów - wiadomo, że w przypadku perfum ważny jest zapach a nie butelka. Idąc tym tropem można by wprowadzić ocenianie opakowania od balsamów, kremów czy pudrów.
Marto, na temat oceny flakonów jest nawet osobny wątek. To rzeczywiście dziwna sprawa...

A co do opakowań pudrów i kremów - zważ proszę, że recenzentki (ja też) w przypadku szczególnie udanego lub szczególnie nieudanego pojemniczka - biorą go pod uwagę.

W ogóle kwestia oceniania zapachów jako takich jest dość... śliska i nie dziwię się Noor, że podchodzi do niej jak pies do jeża.
Jednak pozwolę sobie zadać pytanie (wybacz Noor) o to, czy ta recenzja zawiera jakiekolwiek informacje...
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=188964
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 17:11   #84
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Martaa2 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie wywalacie bzdur jakiś nastolatek co walą orty, albo piszą jedno zdanie.
PS. Następnym razem będę za każdym razem wpisywać: ilość zużytych opakowań- jedno, czas używania- od miesiąca i tyle
Chciałam podrzucić recenzje do sprzątnięcia, ale teraz się boję

Jeśli wyłapiesz takie bezwartościowe i nieregulaminowe recenzje nastolatek i zgłosisz - Redakcja na pewno zajmie się nimi w odpowiedni sposób.
Jeśli chodzi o poszanowanie czasu, to chciałabym, żeby Recenzentki szanowały mój czas i by znalezienie rzetelnej opinii nie wiązało się przekopywaniem spamu; przypuszczam, że zgadzasz się ze mną w tej kwestii. Jeżeli regulamin wydaje Ci się zbyt rygorystyczny, zawsze możesz wnieść o jego ulepszenie... Oszustwem nie przysłużysz się Wizażowi, jego czytelnikom, a sama stracisz wiarygodność.

Korzystając z okazji, chciałabym prosić, abyś pamiętała o składach INCI w zgłoszeniach. Bardzo mi ich tam brakuje
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 17:24   #85
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Recenzje do usunięcia

Martaa2, myslisz, ze komu zrobisz na zlosc wpisujac nieprawdziwy okres uzytkowania? Moderatorkom KWC? Osobom zglaszajacym niepoprawne recenzje? NIE! Zrobisz na zlosc wszystkim kobietom, ktore z KWC korzystaja.
Sama czesto posilkuje sie recenzjami przy podejmowaniu decyzji o zakupie kosmetykow i stanowczo sobie nie zycze, by ktos oszukiwal w KWC! Przez takie osoby KWC straci swa wiarygodnosc i uzytecznosc!!


Jesli ktos ma ochote koniecznie wystawic recenzje przed wymaganym okresem uzytkowania zawsze moze sobie pisac takie bezuzyteczne bzdury w Damskiej Torebce.
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 18:55   #86
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Dot.: Recenzje do usunięcia

Korzystając z okazji, chciałabym prosić, abyś pamiętała o składach INCI w zgłoszeniach. Bardzo mi ich tam brakuje [/QUOTE]

Nie ja jedna nie podaję składu w zgłoszeniach, napisz do 80% wizazanek aby go dopisywały. Większość korzysta z opcji " kopiuj" " wklej" po prostu.
Jeżeli jesteś taka żądna składu- pofatyguj się do sklepu i sobie sprawdź na opakowaniu:P Sama tak robię:P
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 18:58   #87
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Dot.: Recenzje do usunięcia

[QUOTE=misiapisia;5622228]Martaa2, myslisz, ze komu zrobisz na zlosc wpisujac nieprawdziwy okres uzytkowania? Moderatorkom KWC? Osobom zglaszajacym niepoprawne recenzje? NIE! Zrobisz na zlosc wszystkim kobietom, ktore z KWC korzystaja.
Sama czesto posilkuje sie recenzjami przy podejmowaniu decyzji o zakupie kosmetykow i stanowczo sobie nie zycze, by ktos oszukiwal w KWC! Przez takie osoby KWC straci swa wiarygodnosc i uzytecznosc!!

" Stanowczo sobie nie życzę" DDD- chyba Ci się tony pomyliły, załóż własny KWC wtedy będziesz mogła sobie życzyć albo nie. Ja np nie życzę sobie oceniania flakonów w perfumach i co ?
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 19:03   #88
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Martaa2
" Stanowczo sobie nie życzę" DDD- chyba Ci się tony pomyliły, załóż własny KWC wtedy będziesz mogła sobie życzyć albo nie. Ja np nie życzę sobie oceniania flakonów w perfumach i co ?
Mam prawo sobie zyczyc przestrzegania regulaminu i trzymania sie zasad.
Jesli tobie sie ten regulamin nie podoba, to raczej TY sobie zaloz wlasne KWC i sama sobie ustal regulamin
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 19:33   #89
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Dot.: Recenzje do usunięcia

No to ja przestrzegam regulaminu i wpisuję odpowiednie okresy użytkowania kosmetyków. Jesteś w stanie sprawdzić, czy używałam go przez miesiąc czy przez tydzień ? Nie. Więc o co chodzi ?
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 19:40   #90
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Martaa2 Pokaż wiadomość
No to ja przestrzegam regulaminu i wpisuję odpowiednie okresy użytkowania kosmetyków. Jesteś w stanie sprawdzić, czy używałam go przez miesiąc czy przez tydzień ? Nie. Więc o co chodzi ?
O kłamstwo?
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-28 22:07:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.