Co To Za Uczulenie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-12, 11:17   #1
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Exclamation

Co To Za Uczulenie???


Mam mieszaną cerę i jak wiadomo przetłuszcza mi się strefa T, natomiast reszta twarzy jest normalna. Kiedyś używałam do leczenia syfków i pryszczy preparatu kupionego w aptece - "Afrodyta i Adonis", który mnie niestety uczulił i przez to wokól ust zrobiły mi się czerwone plamy(wyglądało jakby mi wąsy i broda rosły), które były okropnie suche, skóra była w tym miejscu sciagnieta i nieprzejemnie wręcz sucha Na szczęscie po odstawieniu tego "specyfiku" który mnie uczulił wszystko wóciło do normy
Niestety nie na długo Od kilku miesięcy znowu mam na twarzy w tym samym miejscu takie samo uczulenie, nie uzywam juz tej "Afrodyty" ani innych kosmetyków zawierajacych duza ilosć alkoholou. Bałam się, ze własnie alkohol mnie uczula ale jednak to nie to
Nie wiem co mam zrobić z tym uczuleniem. Za 1. razem byłam u dermatologa, zrobiłam kilka badań na obecnosć jakiś grzybków itp. ale nic nie wykazały, samrowałam uczulenie róznymi masciami i nic nie pomogło! Teraz też smarowałam masciami i niestety klapa
Moje uczulenie jest dziwne, wstajac rano prawie go nie znac, po umyciu twarzy robi sie czerwone i takie juz jest do wieczora Odrobinę mi pomógł krem z Avonu Molti-Boost, ale po kilku dniach uczulenie znowu było czerwone...nawet makijażu nie mogę stosować, bo po jego zmyciu uczulenie jest okropnie czerwone. Poza tym nawet fluidy i korektory nie mogą go zamaskować, bo skóra w tym miejscu jest sucha i okropnie wygląda jak się na nią nałozy jeszcze tapete...
Co mam zrobić? nie opłaca mi się iśc do dermatologa, bo za 1. razem nic mi nie pomógł...moze któraś z Was miała podobne objawy?
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 08:00   #2
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Co To Za Uczulenie???

Nikt nie miał czegoś takiego?
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 19:37   #3
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Co To Za Uczulenie???

najlepiej zmienic dermatologa i poszukac naprawde dobrego,
zmiana która opisujesz moze miec rozne podloze, moze okazac sie ze to nie uczylenie a np liszaj, czy zakazenie gronkowcowe, stad nie spodziwał bym sie na twoim miejscu fachowej dorady przez internet!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 08:59   #4
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Co To Za Uczulenie???

hmmm..moja dermatolog też podejrzewała gronkowca, az sie przeraziłam zrobiłam jednak kilka badań i NIC nie wykazały! Kompletnie nic! Wyszło, że jestem zdrowa jak ryba, nie jestem uczulona ani też to "uczulenie" nie jest zadnym grzybkiem skórnym Juz mi ręce opadają, nie mam siły i ochoty chodzic do lekarzy, robic badań, bo pewnie nic nie wykażą tak jak za 1. razem Poza tym wydaje mi się, ze to uczulenie się samo "uodparnia" na maści i leki. Miałam kilka maści, pomagały chwilowo, a po pewnym czasie jakby przestawały działać i uczulenie dalej "gościło" na mojej twarzy....
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 08:59   #5
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Co To Za Uczulenie???

dubel...
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 12:09   #6
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Co To Za Uczulenie???

możliwości jst wiele:
1) alergia na pastę do zębów (sprawdź składy past których używasz, może coś sie w nich powtarza)
2) dermatoza okołoustna - tu niezbędny dobry lekarz
3) może to też być nawracające zapalenie mieszków włosowych bo na twarzy przybiera ono formę czerwonych plamek - wtedy może pomóc pasta (nie maść) cynkowa na noc, rezygnacja z natłuszczania (żeby nie zatykać) delikatny żel do mycia (scheller z algami, fitomed), i zero makijażu w tych miejscach
4) żyjątko jakieś - wtedy lekarz też konieczny
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 16:41   #7
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Co To Za Uczulenie???

Właśnie wróciłam od dermatologa. Pani dermatolog stwierdziła, ze mam problemy z trawieniem(to prawda)a zmiany na twarzy są z tym zwiazane. Mam bardzo słabą przemianę materii, nie wolno mi jesć czekolady, ostrych przypraw, keczupu, musztardy...mam nadzieję że diagnoza jest dobra i wreszcie się wyleczę
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.