Dieta owocowo-warzywna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-30, 13:43   #1
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377

Dieta owocowo-warzywna


Witam,
Postanowilam przejsc na diete owocowo-warzywna, ale niestety nie moge znalezc pelnych informacji na ten temat, bo ilekroc jest cos w internecie, to rozni sie pod wzgledem tresci od reszty. Glownie chodzi mi o to co nalezy spozywac:raz pisza, ze zalecane jest spozywanie kapusty kiszonej, grejpfrutow, ogorkow kiszonych, cytryn i ogolnie wszystkich warzyw procz ziemniakow, a z owocow tez wszystko procz winogron, bananow, gruszek, innym razem np. jablka sa odradzane... - takie male roznice, a potrafia wprowadzic w blad. Inna sprawa ( a raczej moj problem) to spozywanie kawy - na tej diecie nie jest wskazana ( a raczej kilka razy sie z tym spotkalam, a czasem nawet nie bylo i o tym informacji), ja natomiast mam bardzo niskie cisnienie i po prostu bez kubka kawy nie wytrzymam do godz. 17 - co w takiej sytuacji? Czy posilki powinno sie spozywac regularnie, czy za kazdym razem gdy glod da znac o sobie? Podzielcie sie wszystkim, co wiecie na ten temat, bo same wiecie - jak juz dietowac, robic porzadnie, dlatego lepiej wczesniej sie upewnic
Pozdr.
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 13:53   #2
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Piszesz w ostatnim zdaniu "skoro dietować to porządnie" więc powiedz dlaczego wybrałaś akurat tą dietę bo jak dla mnie jedno nie ma nic wspólnego z drugim Jak można mądrze się odchudzać jedząc same warzywa i owoce??
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 14:10   #3
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

becia_leszno - przede wszystkim nie zamierzam cale zycie odzywiac sie wylacznie warzywami i owocami, co oczywiste doprowadziloby do wyniszczenia organizmu. Dieta, o ktorej pisze, zainteresowala mnie dobra opinia wsrod lekarzy (sama dieta zostala tez opracowana przez dr Ewe Dabrowska) oraz znakomitymi wynikami pacjentow, ktorzy sie tej diecie podjeli, co w konsekwencji odwdzieczylo sie znaczna utrata wagi, poprawa cery, samopoczucia oraz ogolnymi wynikami badan.
Pozdr
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 14:39   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

anta ale jak zmienisz sposób zywienia z tego warzywnego i owocnego to przecierz efekt jojo zawita u ciebie
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 15:43   #5
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Cytat:
Napisane przez anniaa
anta ale jak zmienisz sposób zywienia z tego warzywnego i owocnego to przecierz efekt jojo zawita u ciebie
no właśnie o to mi chodziło całe zycie nie bedziesz jadła owoców, ale jak zacznieśc jeść normalnie to ... a zresztą nie będe sie powtarzać zamkniete koło całe życie nie chcesz jeść owoców więc zaczniesz jeść normalnie a jak zaczniesz jeść to odzyskasz to co stracisz i znowu zaczniesz sie odchudzać na innej diecie cud
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 17:33   #6
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Ja tą dietkę stosuje na wakacje. Myślę ze wiele zależy od organizmu, ale przez całe 2 miesiące odżywiam sie w ten sposób, chudne przy tym bardzo duzo ok.10kg.W ciągu zimy nadrabiam ok.3kg.(bez takiej diety w lato tez tych kilka kilo mi przybywa w zime). I jeśli dobrze sie tą dietkę przeprowadzi to efekt jest super, człowiek czuje sie wspaniale i organizm sie oczyszcza. Ja stosuje z ksiazki. TAm mam gotowe przepisy.Anta3, mozesz jesć wszystkie owoce i warzywa jakie Ci sie podobaja bez ograniczen ze powiedzmy winogron nie mozesz. Ale musisz pamiętac zeby te owoce czy warzywa były urozmaicone.Jak jednego dnia zjesz winogrona to drugiego juz inny owoc. Pamiętaj zeby duzo pic. Na sam poczatek przeprowadz ja 2 tygodnie i sprawdz samopoczucie i czy wszystko jest ok. z Tobą, wiadomo ze nie kazdy moze.
Mnie ta diete poleciła lekarka.
Powrót do normalnych posiłków jest nieco inny. Musisz wtedy powoli włączac do dwojego pożywienia skadniki których przez tyle czasu nie miałaś. Wymaga to konsekwencji bo moze byc jojo.Powoli w sensie jeden posiłek dziennie na tydzien zamienic na normalny a pozostałe jesc według diety.
Kawe jesli musisz mozesz pic, ale ogranicz ją do minimum.
A posiłki zawse mile widziane regularne.
Jezeli nie masz przeciwskazan do takiej iety jest ona naprawde fajna.
Pozdrawiami zycze powodzenia
__________________
"You are the fire that burns the passion within my soul."
-FREEDOM-

-100 dni na diecie i ćwiczeniach-
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=205927
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 07:28   #7
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Moja mater schudla kiedys pieknie na tej diecie, ale niestety efekt jojo dal o sobie znac Nie od razu po zakonczeniu diety (dieta moze twrac max 6 tygodni, dluzej nie wolno jej stosowac!!), bo z poczatku bardzo sie pilnowala, ale stopniowo, malymi kroczkami odzyskala dawna wage

Ja bym polecala South Beach, daje porownywalne efekty, a jest o niebo zdrowsza Poza tym na owocowo-warzywnej masz chyba za malo bialka...
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 09:13   #8
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Drogie Wizazanki ale ta dieta polega na oczyszczeniu organizmu z toksyn i trwa 6 tyg. Nie jest tak ze caly czas tak sie odzywiamy. Proponuje zapoznac sie dokladnie z literatura i szukac róznych wątkow nt postu owocowo - warzywnego, Dieta dr Ewy Dabrowskiej. Napisała ona kilka ksiązek nt temat i głownie chodzi o to aby oczyscic organzim a po 6 tyg zmienic swoje nawyki zywieniowe. Wiadomo jesli ktos schudnie sporo a po poscie ponownie zacznie jesc jak wczesniej to przytyje.
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 09:28   #9
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Własnie krokus_krokus wytłumaczyła o co chodzi. Z początku sa same warzywa i owoce z czasem sie dodaje wiele innych składników. Jednak najlepiej miec tą ksiązkę, bo zawiera ona wiele przepisów na kazdy dzień.
Tak jojo moze byc jak człowiek nie zmieni swojego żywienia na zdrowsze.
Chociaz ze mna róznie bywa....sama juz nie wiem...ja nie miałam po tej diecie jojo chociaz nie zbyt zdrowo sie potem odzywiałam, a po diecie 1000kcal miałam...???
__________________
"You are the fire that burns the passion within my soul."
-FREEDOM-

-100 dni na diecie i ćwiczeniach-
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=205927
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 10:59   #10
Lady-Fit
Raczkowanie
 
Avatar Lady-Fit
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 47
GG do Lady-Fit
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Ja tez chce ja przepowadzic, ale prosze powiedzcvie mi ile sie mniej wiecej chudnie na tydzien na tej diecie dodajac jeszcze z godzinke cwiczen dziennie?
Lady-Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 13:30   #11
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Kincia, dzieki za wskazowki - rzeczywiscie lepiej, abym sie zaopatrzyla w ksiazke dr Dabrowskiej, ale diete praktycznie juz zaczelam i jak narazie moja wiedza ogranicza sie do wiadomosci z internetu - akurat dzisiaj znalazlam cos na ten temat:


"W czasie kuracji oczyszczającej zaleca się spożywać warzywa ubogie w substancje odżywcze, takie jak:

• korzeniowe (marchew, burak, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan)

• kapustne (kapusta biała, włoska, kalafior)

• cebulowe (cebula, czosnek, por)

• dyniowate (ogórki, zwłaszcza kiszone, kabaczek, dynia)

• psiankowate (pomidory, papryka)

• liściaste (sałata, seler naciowy, zioła przyprawowe)

• owoce (jabłka, grapefruity, cytryny).

Nie należy spożywać wtedy zbóż, orzechów, ziemniaków, strączkowych, chleba, mięsa, mleka, oleju ani słodkich owoców - są zbyt odżywcze i hamują spalanie wewnętrzne. Dodanie ich do diety przestawia odżywianie na tor spalania zewnętrznego, co może spowodować szereg niedoborów pokarmowych wynikających z niewystarczającego dowozu składników pokarmowych w proponowanej diecie warzywno-owocowej.

Nie należy pić mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani palić papierosów. Warzywa zaleca się spożywać w postaci soków, surówek, warzyw duszonych i zup gotowanych na wodzie bez tłuszczu. Ilość pokarmu jest dowolna. Kolejność jego spożywania - nie. Najpierw (20 minut przed posiłkiem) pijemy świeży sok (roślinne enzymy trawienne w nim zawarte ułatwiają trawienie), potem owoce, surówki i warzywa gotowane lub duszone. Po kilku dniach uczucie głodu znika, co sprzyja ograniczeniu ilości pokarmów. Szczególnie zaleca się spożywać pokarmy zawierające bakterie kwasu mlekowego np. kiszone ogórki, kapustę, sok z kiszonych buraków oraz czosnek i chrzan (zabójczy w stosunku do bakterii gnilnych), co sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym.

Rośliny zielone (pietruszka, sałata, koper, pokrzywa, kapusta) są źródłem m.in. dobrze przyswajalnego wapnia, co zapobiega odwapnieniu organizmu, a także zawierają cenny magnez i żelazo. Zaleca się również picie wysokozmineralizowanej wody (np. Muszynianka).Wolno używać soli z mikroelementami"

Czy forma i kolejnosc, w jakiej spozywane sa posilki sa rzeczywiscie takie istotne?
Pozdr.
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 13:20   #12
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

“Dieta warzywno – owocowa” - Post Daniela.

Informacje ogólne


Dieta warzywno – owocowa: jest przekładem czasowej (2-6 tygodniowej) kuracji oczyszczającej organizm z wszelkich toksyn i złogów (tłuszczu, cholesterolu, zwyrodniałych tkanek itp.). Organizm uwolniony od zbędnych balastów, spontanicznie przywraca równowagę (homeostazę) doprowadzając do zdrowia. Szczególnym wskazaniem do kuracji warzywno-owocowej jest: nadwaga, nadciśnienietętnicze, cukrzyca na lekach doustnych, wysoki cholesterol, miażdżyca tętnic mózgowych czy kończyn dolnych, zakrzepica, kamica nerkowa, skaza moczanowa, alergie skórne, astma, nawracające infekcje, reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe zapalenie wątroby, choroby zwyrodnieniowe stawów, łuszczyca, paradontoza, nieżyt jelit, wrzód żołądka, stłuszczenie wątroby, zaparcia, zespół jelita nadwrażliwego, zgaga itp. Osobom, które chcą samodzielnie w warunkach domowych stosować ww. dietę, polecamy zapoznać się z książką dr Ewy Dąbrowskiej „Ciało i ducha ratować żywieniem". Osoby przyjmujące leki powinny konsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym w sprawie redukcji, czy odstawienia dotychczasowych leków. Osobom, które chcą zastosować dietę warzywno-owocową po raz pierwszy, zalecamy wykorzystanie doświadczeń naszego ośrodka i fachowego nadzoru lekarza.Uwaga! Przeciwwskazaniem do stosowania diety warzywno-owocowej są: cukrzyca na insulinie (I typ), czynna gruźlica, nadczynność tarczycy, niedoczynność nadnerczy, ostra porfiria, depresja, zaawansowana niewydolność serca, nerek, wątroby, choroby wyniszczające (nowotwory), ciąża, okres karmienia piersią, dzieci przed okresem dojrzewania, osoby z przeszczepionymi narządami przyjmujące cyklosporynę.

Ogólne zasady przygotowania posiłków do diety warzywno - owocowej
• Kupować warzywa i owoce sezonowe - możliwie ekologiczne.
• Warzywa dobrze umyć, przygotować krótko przed spożyciem.
• Do surówek nie dodajemy cukru ani oleju, majonezu czy śmietany.
• Surówki, zupy i gotowane warzywa przyprawiamy świeżą pietruszka, koperkiem lub szczypiorkiem i ziołami (używamy mało soli!). Możemy dodawać chrzan i czosnek.
• Duszenie lub gotowanie warzyw - krótko (nie rozgotowywać).
• Surówka może składać się z jednego lub kilku składników - z uwzględnieniem części roślin nadziemnych i podziemnych.
• Warzywa surowe należy dobrze żuć (zapobiega to wzdęciom).
• Kolejność spożywania potraw: barszcz, soki, woda → surowe owoce lub warzywa →duszone, gotowane owoce lub warzywa.
• Sok z marchwi: obciąć końcówki, umyć i wyszorować marchew (nie obierać!), wyciskać w sokowirówce, pić ok. 1 szklankę/dzień.
• Pijemy ok. 2 l płynów dziennie: herbaty ziołowe i owocowe, wodę mineralną, soki rozcieńczone wodą (ok. 1:4). Unikamy czarnej herbaty i kawy naturalnej. Osoby z nadwagą czy cukrzycą powinny ograniczyć ilość spożywanej marchwi (soku!) i buraków.
• Pijemy pomiędzy posiłkami (nie pijemy podczas i bezpośrednio po posiłku).
• Osoby z chorobą wrzodową żołądka, które nie tolerują surowych warzyw, zaczynają kurację od ok. 3 dni wyłącznie sokowych (3 szklanki dziennie surowego soku z marchwi, dopijać wywarem z jarzyn, nie jeść pokarmów stałych, po średnio 3 – 4 dniach wystąpi biegunka, która jest oznaką złuszczania się chorej śluzówki jelit, wówczas przejść na marchwiankę jak dla niemowląt 1 ½ dnia, następnie warzywa gotowane 1 ½ dnia, po czym można już jeść surówki)
• Osoby z alergią powinny wykluczyć cytrusy, pomidory i paprykę.
• Po ukończeniu kuracji - nie wracać do dawnych nawyków żywienia, lecz wprowadzić na stałe „żywienie pełnowartościowe" unikając pokarmów przetworzonych takich jak: cukier, biała mąka, margaryny, konserwy itp. Okresowo należy powracać do diety warzywno - owocowej (np. jeden dzień w tygodniu)
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:21   #13
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Przykłady podstawowych potraw :

•Przykłady surówek: w jadłospisie podane są przykładowe zestawy surówek, których realizacja jest oczywiście zależna od pory roku i od dostępności w miarę możliwości do wartościowych warzyw. W warunkach domowych należy stworzyć swój indywidualny jadłospis przestrzegając podstawowych zasad stosowania diety warzywno – owocowej. Doprawiamy świeżymi i suszonymi ziołami oraz oszczędnie solą kamienną lub ziołową. Jako składniki wymienione rodzynki, pomarańcze, mandarynki, truskawki, jagody, czarna porzeczka są używane w śladowych ilościach w celach dekoracyjnych i smakowych.
•W przypadku niedocukrzenia (poty, niepokój, słabość, szybkie tętno) wskazane jest wypicie wody z 1-2 łyżeczkami miodu!
•Ilość spożywanych jarzyn zasadniczo jest dowolna, zważywszy, że już na początku kuracji pojawia się uczucie sytości. Teraz już sam organizm informuje o rzeczywistych potrzebach. W razie dużego głodu, bólu głowy lub złego samopoczucia - korzystne jest wykonanie lewatywy z ciepłej wody, co poprawia samopoczucie i znosi uczucie głodu. Jedzenie dużej ilości owoców może spowodować uczucie głodu i zakłócać proces oczyszczania.
•Barszcz czerwony: kg buraków czerwonych, wykroić ciemne miejsca (nie obierać w całości), pokroić w plasterki, zalać przegotowaną zimną wodą, dodać 1 główkę czosnku (oddzielić i oczyścić ząbki), dodać 2 kromki czarnego chleba i szczyptę cukru, (zalewamy to w naczyniu emaliowanym, kamiennym lub stalowym), stawiamy naczynie w miejscu ciepłym (ok. 20°C), po czterech dniach zamieszać, odcedzić i zagrzać (nie doprowadzać do zagotowania), następnie doprawić do smaku (sól, pieprz, kminek mielony, majeranek).
•Gotowane warzywa: (marchew, brukiew, buraki, seler, dynia, pietruszka, kapusta kiszona, kapusta słodka, kabaczek i in.): umyć, ewent. obrać, ugotować najlepiej na parze lub w małej ilości wody na półtwardo, po ugotowaniu przekroić, posypać zieloną pietruszką lub koperkiem.
•Zupa jarzynowa: podstawowe składniki: seler korzeń, por, marchew, pietruszka, cebula, przyprawy ziołowe. Można ugotować zupę cebulową, ogórkową, pomidorową, kapuśniak itp.
•Leczo z warzyw: ogórki kiszone, papryka czerwona, papryka zielona, cebula, dynia lub cukinia, pomidory. Składniki rozdrobnić i dusić w małej ilości wody do miękkości. Następnie doprawić do smaku - solą, papryką zmieloną, pieprzem, dodać liść laurowy.
•Bigos z warzyw: cebula, koncentrat pomidorowy, kapusta biała, kapusta kiszona, jabłka winne, czosnek. Warzywa myjemy, rozdrabniamy i dusimy w małej ilości wody. Kapustę kiszoną gotujemy osobno i po ugotowaniu łączymy ją z pozostałymi warzywami. Całość doprawiamy solą, pieprzem, majerankiem, kminkiem i pastą pomidorową.
•Mus jabłkowy: Pokroić w ćwiartki jabłka i rozgotowywać w małej ilości wody a następnie przecierać przez sito. Doprawiamy goździkiem, mielonym cynamonem. Można dodawać niewielkie ilości innych owoców.
•Jabłka pieczone: myjemy i wkładamy do nagrzanego piekarnika (ok. 160°C). Pieczemy do miękkości.


krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:22   #14
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Dzień pierwszy:

Śniadanie:

- marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: kapusta pekińska, 1/4 pomarańczy, cytryna
- Surówka: seler korzeń, marchew, jabłko, ocet jabłkowy
- Gotowane warzywa: marchew, koperek zielony
- : /2 grapefruita

Obiad:

- Zupa: cebulowa
- Surówka: sałata zielona, pomidor, cebula
- Surówka: dynia, jabłko, czarna porzeczka, cytryna
- Gotowane warzywa : kalafior w ziołach
- Owoce: jabłko

Kolacja:

- Sok lub inny napój: jabłkowy
- Surówka: biała rzodkiew, jabłko, rodzynki
- Surówka: brokuł, ogórek kiszony, czosnek
- Gotowane warzywa: bigos ze świeżej kapusty
- Dodatek surowych jarzyn: pomidor

Dzień drugi:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: biała kapusta, marchew, jabłko, ocet jabłkowy
- Surówka: brukiew, jabłko, rodzynki, zielona pietruszka
- Gotowane warzywa: biała r


Dzień drugi:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: biała kapusta, marchew, jabłko, ocet jabłkowy
- Surówka: brukiew, jabłko, rodzynki, zielona pietruszka
- Gotowane warzywa: biała rzodkiew, zielona pietruszka
- Owoce: jabłko

Obiad:
- Zupa: jarzynowa
- Surówka: cukinia, jabłko, rodzynki
- Surówka: tarty kalafior, ogórek kiszony, czosnek
- Gotowane warzywa: buraki czerwone faszerowane
- Owoce: arbuz

Kolacja:

- Sok lub inny napój: sok pomidorowy
- Surówka: czarna rzepa, jabłko, marchew, zielona pietruszka
- Surówka: kapusta czerwona, 1/4 pomarańczy, cytryna
- Gotowane warzywa: jabłko pieczone faszerowane maliną
- Dodatek surowych jarzyn: ogórek kiszony


Dzień trzeci:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: kabaczek, jabłko, rodzynki
- Surówka: pomidor, sałata zielona, seler stołowy, szczypiorek
- Gotowane warzywa: brokuł gotowany w ziołach
- Owoce: 1/2 grapefruita

Obiad:

- Zupa: bogracz (jarzynowa zakwaszana ogórkiem kiszonym)
- Surówka: pietruszka korzeń, jabłko, marchew, cytryna
- Surówka : papryka, rzodkiewka, cebula, kiszony ogórek
- Gotowane warzywa : kapusta faszerowana warzywami z przecierem pomidorowym -
Owoce: jabłko

Kolacja:

- Sok lub inny napój: sok jabłkowy
- Surówka: por, truskawka, jabłko
- Surówka: czerwone buraki, kiszona kapusta
- Gotowane warzywa: leczo jarskie
- Dodatek surowych jarzyn: papryka

Dzień czwarty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: kiszona kapusta, marchew, jabłko, szczypiorek
- Surówka: brokuł tarty, jabłko, jagody, cytryna
- Gotowane warzywa: cebula, zielona pietruszka
- Owoce: jabłko

Obiad:

- Zupa: pomidorowa
- Surówka: seler korzeń, cebula czerwona, rzodkiewka, szczypiorek
- Surówka:biała rzodkiew, jabłko, koperek zielony
- Gotowane warzywa: szaszłyk warzywny
- Owoce: truskawki

Kolacja:

- Sok lub inny napój: sok warzywny zakwaszany cytryną
- Surówka: kabaczek, jabłko, truskawki
- Surówka: biała kapusta, marchew, cebula, jabłko
- Gotowane warzywa: mus owocowy z mieszanych owoców
- Dodatek surowych jarzyn: ogórek kiszony

Dzień piąty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: kapusta pekińska, 1/4 pomarańczy, cytryna
- Surówka: kabaczek, marchewka, jabłko, ocet jabłkowy
- Gotowane warzywa: marchew, koperek zielony
- Owoce: 1/2 grapefruita

Obiad:

- Zupa: cebulowa
- Surówka : sałata zielona, pomidor, cebula
- Surówka : dynia, jabłko, czarna porzeczka, cytryna
- Gotowane warzywa : kalafior gotowany w ziołach
- Owoce: arbuz

Kolacja :
i ;
- Sok lub inny napój: sok jabłkowy
- Surówka: czarna rzepa, jabłko, rodzynki,
- Surówka: kapusta czerwona, jabłko, truskawka, cytryna
- Gotowane warzywa: puree z korzenia pietruszki z jabłkiem, koperek
- Dodatek surowych jarzyn: kalarepa

Dzień szósty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: cukinia, czarna porzeczka, jabłko
- Surówka: ogórek świeży, papryka czerwona
- Gotowane warzywa: seler korzeń z koperkiem
- Owoce: jabłko

Obiad:

- Zupa: ogórkowa
- Surówka: buraki czerwone, cebula, ogórek kiszony
- Surówka: biała rzodkiew, jabłko, jagody
- Gotowane warzywa: gołąbki jarski
- Owoce: melon

Kolacja :
i ;
- Sok lub inny napój: sok pomidorowy
- Surówka: brukiew, cytryna, 1/4 mandarynki
- Surówka: brokuł tarty, rzodkiew, czosnek, kiszony ogórek
- Gotowane warzywa: jabłko pieczone faszerowane maliną lub truskawką
- Dodatek surowych jarzyn: pomidor


Dzień siódmy:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: dynia, jabłko, rodzynki, sok z cytryny
- Surówka: marchew, jabłko, szczypiorek, koperek
- Gotowane warzywa: kiszona kapusta, zielona pietruszka
- Owoce: 1/2 grapefruita

Obiad:

- Zupa: kalafiorowa
- Surówka: papryka zielona, rzodkiewka, cebula
- Surówka: czerwona kapusta, jabłko, czarna porzeczka, cytryna
- Gotowane warzywa : kabaczek faszerowany warzywami
- Owoce: jabłko

Kolacja :
i ;
- Sok lub inny napój: sok z kapusty kiszonej
- Surówka: czarna rzepa, truskawka, jabłko
- Surówka: seler stołowy, jabłko, sok z cytryny
- Gotowane warzywa: cukinia duszona z jabłkiem, cytryna
- Dodatek surowych jarzyn: ogórek kiszony

Dzień ósmy:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: kabaczek, jabłko, rodzynki
- Surówka: kiszone ogórki, cebula
- Gotowane warzywa: pietruszka korzeń
- Owoce: jabłko

Obiad:

- Zupa: z pora
- Surówka: sałata zielona, pomidor, szczypiorek
- Surówka: kapusta pekińska, jabłko, jagody
- Gotowane warzywa: brokuł
- Owoce: truskawki

Kolacja :

- Sok lub inny napój: sok warzywny zakwaszany kwasem mlekowym (Avit)
- Surówka: czerwone buraki, jabłko, rodzynki
- Surówka: kapusta biała, marchewka, szczypiorek
- Gotowane warzywa: mus jabłkowy
- Dodatek surowych jarzyn: ogórek kiszony

Dzień dziewiąty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: brukiew, jabłko, cytryna
- Surówka: tarty brokuł, kiszony ogórek, czosnek
- Gotowane warzywa: dynia z wiśniami
- Owoce: 1/2 grapefruita

Obiad:

- Zupa: marchwiowa
- Surówka: papryka, rzodkiewka, kiszony ogórek
- Surówka: czerwona kapusta, arbuz, sok z cytryny
- Gotowane warzywa: gołąbki warzywne
- Owoce: melon

Kolacja:

- Sok lub inny napój: sok jabłkowy
- Surówka: biała rzodkiew, jabłko, truskawka
- Surówka: kabaczek, jabłko, jagody
- Gotowane warzywa: puree z dyni
- Dodatek surowych jarzyn: kalarepa

Dzień dziesiąty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: świeża kapusta, jabłko, cebula
- Surówka: marchew, jabłko, koperek
- Gotowane warzywa: por
- Owoce: jabłko

Obiad:

- Zupa: koperkowa
- Surówka: pomidor, czerwona cebula, ogórek kiszony
- Surówka : dynia, rodzynki, cytryna
- Gotowane warzywa : kabaczek faszerowany warzywami
- Owoce: arbuz

Kolacja :

- Sok lub inny napój: sok wielowarzywny
- Surówka: czarna rzepa, jabłko, pietruszka zielona
- Surówka: seler korzeń, jabłko, czarne jagody
- Gotowane warzywa: jabłko pieczone
- Dodatek surowych jarzyn: rzodkiewki

Dzień jedenasty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: kapusta pekińska, 1/4 mandarynki
- Surówka: marchew, jabłko, szczypiorek
- Gotowane warzywa: seler korzeń, koperek zielony
- Owoce: 1/2 grapefruita

Obiad:

- Zupa: cebulowa
- Surówka: sałatka z owoców (jabłko, grapefruit, kiwi)
- Surówka: ogórki małosolne, koperek
- Gotowane warzywa : kalafior gotowany w ziołach
- Owoce: jabłko

Kolacja:
i ;
- Sok lub inny napój: sok pomidorowy
- Surówka: czerwone buraki, cebula, ogórek kiszony
- Surówka: brukiew, marchew, czarna porzeczka
- Gotowane warzywa: bigos warzywny z kiszonej kapusty
- Dodatek surowych jarzyn: ogórek kiszony

Dzień dwunasty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: cukinia, jabłko, malina
- Surówka: biała kapusta, marchew, cytryna
- Gotowane warzywa: biała rzodkiew, zielona pietruszka
- Owoce: jabłko

Obiad:

- Zupa: z brukselki
- Surówka: sałata zielona, papryka, cebula
- Surówka: czerwona kapusta, 1/4 pomarańczy
- Gotowane warzywa: szaszłyk warzywny
- Owoce: mieszanka owocowa

Kolacja:

- Sok lub inny napój: sok grapefruitowy
- Surówka: kiszona kapusta, czerwone buraki
- Surówka: seler, jabłko, truskawki
- Owoce: kilka truskawek
- Dodatek surowych jarzyn: papryka

Dzień trzynasty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: kapusta pekińska, jabłko, marchew
- Surówka: kalafior tarty, ogórek kiszony, czosnek
- Gotowane warzywa: brukiew, koperek
- Owoce: 1/2 grapefruita

Obiad:

- Zupa: kapuśniak ze słodkiej kapusty
- Surówka: dynia, jabłko, rodzynki
- Surówka: pomidory, rzodkiewka, szczypiorek
- Gotowane warzywa: puree z marchwi
- Owoce: truskawki

Kolacja :

- Sok lub inny napój: sok z kiszonej kapusty
- Surówka: brukiew, marchew, melon
- Surówka: czarna rzepa, jabłko, cytryna
- Gotowane warzywa: kabaczek duszony
- Dodatek surowych jarzyn: pomidor

Dzień czternasty:

Śniadanie:

- Sok z marchwi
- Zakwas buraczany
- Surówka: biała kapusta, jabłko, cebula, nać pietruszki
- Surówka: seler korzeń, marchewka, sok z cytryny
- Gotowane warzywa: marchew, koperek
- Owoce: jabłko

Obiad:

- Zupa: selerowa
- Surówka : papryka, cebula, rzodkiewka, szczypiorek
- Surówka : kabaczek, jabłko, koperek
- Gotowane warzywa : brokuł
- Owoce: arbuz

Kolacja :

- Sok lub inny napój: sok pomidorowy
- Surówka: biała rzodkiew, jabłko, maliny
- Surówka: czerwone buraki, jabłko
- Gotowane warzywa: bigos ze słodkiej kapusty
- Dodatek surowych jarzyn: ogórek kiszony


krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:24   #15
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Powyzej w 3 postach materiały jakie mialam (miłej lektury).
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 15:04   #16
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Wow, krokus_krokus - wlasnie jestem swiezo po przeczytaniu Twoich postow - bardzo duzo waznych informacji, o wielu rzeczach nie mialam pojecia. Bardzo Ci dziekuje
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 15:18   #17
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

e ja tam wole stosować diete 1000 kcal owiele sie bezczenijesza niz takie diety dzieki którym jestes na chwile chuda
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:13   #18
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Cytat:
Napisane przez anniaa
e ja tam wole stosować diete 1000 kcal owiele sie bezczenijesza niz takie diety dzieki którym jestes na chwile chuda
po to są rózne diety aby każdemu przypasowały. Jedni wola 13- stke inni SB a jeszcze inni licza kcal. Dla każdego do wyboru.
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 09:30   #19
malwka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 75
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Ja właśnie wczoraj zaopatrzyłam się w książkę dr Dąbrowskiej i własnie dziś zaczynam. A przekonały mnie do tego opinie osób, które zaczęły stosować tę dietę jakieś 7 lat temu (są to osoby dorosłe). Efekt jo-jo to nie wina żadnej diety, tylko braku konsekwencji odchudzającego się. Po każdej diecie, jeśli chce się utrzymać długotrwały efekt, powinno się na stałe zmienić nawyki żywieniowe. Powodzenia dziewczyny
malwka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-27, 17:24   #20
Krówka-Toffi
Raczkowanie
 
Avatar Krówka-Toffi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Hmmm ja sadze, ze na tej diecie mozna schudnac bardzo szybko i zdrowo. Myslalam nad dieta South Beatch, ale prawde mwoiac malo o niej wiem. ochane napiszcie mi czy na diecie warzywno-owowcowej mozna jesc warzywa z mrozonek, np bukiet warzywny czy cos w tym stylu. Jak dla mnie na tej diecei w miesiac zzucilabym z 10 kg. Pytanie co dlaj, bo na efekt jojo ochoty nie mam
Krówka-Toffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 20:00   #21
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

od poniedzialłku zaczynam diete warzywna a czy moge dowolnie łączyc ze soba te warzywa to nie ma znaczenia?? moze to głupie pytanie ale pierwszy raz stosuje diete tz bede stosowac
a i czy jeszcze moge dołączyć do tej diety mięso gotowane??
__________________
moje ciuszki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172523
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 20:38   #22
nika15126
Przyczajenie
 
Avatar nika15126
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
GG do nika15126
Dot.: Dieta owocowo-warzywna

a ja mam pytanie mam chyba zbyt slaba wole na dietyi po tygodniu powracam do normalnosci co zrobic aby teraz zrzucic pare kilogramow i nie stracic ochoty na diete?
__________________
KASIEK


zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=166847
nika15126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 14:05   #23
Leszek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Dieta owocowo-warzywna

Witam wszystkich. Byłem ostatnio w nowo otwartym Pensjonacie w Brzezinkach " Margarteka Świętokrzyska" na diecie Ewy Dąbrowskiej. W ciągu 2 tygodni schudłem 7 kg . . . i zauważylem poprawę jeśli chodzi o zdrowie. Mam niższe ciśnienie to przede wszystkim, ale także unormował się mój cukier i nadwaga polecam wszystkim naprawde warto zabdac o swoje zdrowie!
Leszek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.