Motywacja do nauki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-04, 19:30   #1
Bayoo
Raczkowanie
 
Avatar Bayoo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 243

Motywacja do nauki


.. Albo i jej brak ?
Jak zmotywować się do nauki ? Po prostu ostatnio nie mam ochoty, marnuje czas, dobrze o tym wiem, ale nie potrafię się przemóc. Nudzi mnie to, męczy, podchodze wręcz jak pies do jeża i żadne pertraktacje, nakłanianie, marchewka ni kij na mnie nie działają
Nie potrafię się przemóc, zmotywować chociaż tyle, by uczyć się godzinę, w weekend dwie, dziennie.
Nawet jak sobie uświadomię, wytłumaczę, że bez tego nie dostanę się na wymarzone studia to nic mi to nie daje, nie wierzę, żebym dała radę napisać ewentualną maturę na tyle na ile chcę, nie widzę więc sensu by się uczyć, starać i koło się zamyka.
Ma ktoś jakiś pomysł na motywację ? Jakąś "dobrą myśl" ?
Niech nawet będzie to jakaś lektura, byle żeby pomogło podchodzić do tego optymistyczniej i ogólnie się przemóc. Jakiś kop w tyłek ._.
__________________
Rodowód NIE JEST gwarancją
Bayoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 19:57   #2
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Motywacja do nauki

Podstawowa sprawa: wyłączyć wizaż, wyłączyć komputer, oddalić się w ciche miejsce sam na sam z książkami.

Ustalić sobie, że dziś uczę się np 2h, a później przewiduję dla siebie jakąś nagrodę (przykładowo, wizaż )
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 20:13   #3
Tovaa
Raczkowanie
 
Avatar Tovaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 84
Dot.: Motywacja do nauki

ja się motywuje tym, że muszę mieć średnią powyżej 5,0 na koniec. chce dostać stypendium i uzbierać na nowy komputerek
Tovaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 21:03   #4
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Motywacja do nauki

Znajdź motywację długofalową - jasny cel, który będzie Ci przyświecał w chwilach zniechęcenia. Nie - napiszę sprawdzian na 5, kupię sobie spodnie. Musisz czuć, że robisz to dla siebie, inwestujesz w przyszłosć.

Co nie zmienia faktu, ze są ludzie, którzy po prostu nie lubią się uczyć, ot tyle .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 21:09   #5
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Motywacja do nauki

najlepiej zaplanować sobie co będziesz w danym czasie robiła. W tedy trudniej będzie Ci się wykręcić od obowiązków
Jeśli Ci się uda, możesz się jakoś nagrodzić. Kostką czekolady, pyszną herbatką albo długą kąpielą
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 13:54   #6
blackxcloud
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: Motywacja do nauki

Dla mnie najlepszą 'motywacją' jest realna chęć do nauki. Przekonałam się
że samo czytanie o lekturach, opracowania, jakieś ciekawostki, nie musi
być nudne.
Poza tym przez kilka dni się nakręcałam. I pomogło
A z czego konkretnie chcesz się uczyć?
blackxcloud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 18:53   #7
pinacooolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Motywacja do nauki

hm... skądś to znam. Kiedyś byłam okropna jeśli chodzi o podejście do nauki. Teraz, odkąd jestem w liceum podeszlam do tego z innej strony.
Po pierwsze, musisz polubić naukę! Dzięki niej ułatwisz sobie życie, chociaż nie wszystko czego uczą w szkole się przyda, to rozwiniesz sobie pamięć, a to chyba wady nie ma?!
Co więcej, zabieram się za naukę z chęcią, bo jakoś tak czuje się dowartościowana jak już się nauczę, mam ogromną satysfakcję, co jest zachętą do dalszej nauki. Jeśli tego nie zrobię, czuję się źle i mam wyrzuty. Sama się motywuję.
Ucz się systematycznie to nie odczujesz nawału materiału przed testami.

A przede wszystkim nie traktuj nauki jak wroga, koniecznie zmień swoje nastawienie, tak abyś nie żałowała tego, że nie uczyłaś się tyle ile powinnaś.
__________________
pinacooolada
pinacooolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-05, 20:14   #8
Bayoo
Raczkowanie
 
Avatar Bayoo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 243
Dot.: Motywacja do nauki

Cytat:
A z czego konkretnie chcesz się uczyć?
Biologii. Zły profil wybrałam, teraz musze douczać się samodzielnie = czytać i zakuwać podręcznik. Już mam do nadrobienia całą pierwszą klasę liceum i część drugiej, więc można powiedzieć, że to naglące. A matura już w 2011...

Dzięki, postaram się planować, może rzeczywiście jakaś rozpiska dnia pomoże, bo zazwyczaj mój dzień jest dość chaotyczny ._.
__________________
Rodowód NIE JEST gwarancją
Bayoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 20:19   #9
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Motywacja do nauki

Tyko nie nakładaj na siebie za dużo, bo będziesz później sfrustrowana, ze coś Ci nie wyszło. Trzymam kciuki, znam mnóstwo osób, które zmieniły profil - nawet w klasie maturalnej - i wszystkim się udało. Tobie też się uda .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 20:31   #10
Ania002
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 772
Dot.: Motywacja do nauki

Nadrobisz, spokojnie! Ja znam osoby, które zdawały rozszerzenie z przedmiotu, który był u nich na podstawie i którego nie miały nawet w trzeciej klasie. Musiały się same uczyć. I pozdawały maturę bardzo dobrze
Ania002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 16:30   #11
shenandoah
Rozeznanie
 
Avatar shenandoah
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: wonderland ^^
Wiadomości: 697
Dot.: Motywacja do nauki

Ja sobie mówię, że lepiej siąść teraz trochę i uczyć się tak żeby zdać mature, niż potem zakuwać do poprawki
Chociaż czasem sobie myślę Oj żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce...
Bayoo dasz radę! Ja mam profil geo-ang, a zdaję historię i wos, oba rozszerzone, ciężko jest ale grunt to dobrze rozplanować naukę, no i mieć do tego trochę chęci.
__________________
_nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej!_


shenandoah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 08:23   #12
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Motywacja do nauki

Ja proponuję Magne B6 albo coś w tym stylu.
Zwłaszcza o tej porze roku i przy tej pogodzie;wszyscy mamy trochę pod górkę,sprawność intelektualna też spada i stany .... hmm... depresyjne się pojawiają.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 13:35   #13
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Motywacja do nauki

Obejrzeć Buntownika z wyboru

A tak naprawdę, po prostu musisz to lubić i CHCIEĆ się nauczyć. W innym przypadku szkoda się męczyć. Biologia jest fascynująca, ale jak jej nie czujesz to życie jest za krótkie, żeby robić coś dla zasady. Profil wybrałam srednio odpowiedni w lo. Studia wybrałam średnio odpowiednie na początku. Bo tak naprawdę kończąć liceum 70% osób nie wie czego chce, idą za jakąś chwilową decyzją podjętą w mało obiektywnych i przemyślanych okolicznościach. Ale jak już w końcu robię to co chcę, to z chęcia do nauki kłopotów nie mam. Są rzeczy ciekawsze, mniej ciekawe, ale wewnętrznie po prostu się CHCE. Bo widać jakiś cel, a nie tylko zasadę

No chyba, że to tylko zwykły leń Cię dopadł, to już inna sprawa :P Lenia sie wygania jednym zdecydowanym wstaniem z krzesła od kompa :P
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 16:33   #14
blackxcloud
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: Motywacja do nauki

Gratuluję wczesnego zgarnięcia się do nauki
Niewiele osób w 2 klasie zaczyna uczyć się pod kątem matury. Dlatego to już jest spory krok w Twoim wykonaniu
Trzymam kciuki.
blackxcloud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 19:13   #15
Bayoo
Raczkowanie
 
Avatar Bayoo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 243
Dot.: Motywacja do nauki

Ostatecznie zdaję podstawę tej nieszczęsnej biologii a nie rozszerzenie
I takie pytanie, bo oczywiście mój geniusz boli i to bardzo, czy do powtórzenia materiału nadaje się Vademecum z biologii wydawnictwa Greg ? + testy z Parku Edukacji ?
Czy muszę jednak odkupić/odkserować te dwa podręczniki (klasa I + II) z Operonu ? )
__________________
Rodowód NIE JEST gwarancją
Bayoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 21:44   #16
manima
Zadomowienie
 
Avatar manima
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 230
Dot.: Motywacja do nauki

Cytat:
Napisane przez Bayoo Pokaż wiadomość
Ostatecznie zdaję podstawę tej nieszczęsnej biologii a nie rozszerzenie
I takie pytanie, bo oczywiście mój geniusz boli i to bardzo, czy do powtórzenia materiału nadaje się Vademecum z biologii wydawnictwa Greg ? + testy z Parku Edukacji ?
Czy muszę jednak odkupić/odkserować te dwa podręczniki (klasa I + II) z Operonu ? )
zapytaj sie nauczyciela- on Ci najlepiej doradzi ktora ksiazka/wydawnictwa beda najlepsze pod kątem przygotowania sie do matury. uwierz mi matura to jest pikus w porownaniu ze studiami. jak bedziesz sie uczyc to zdasz!
manima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.