problem z paznokciami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-07, 19:24   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

problem z paznokciami


Od dłuższego czasu moje pazokcie wydają się być z pozoru w dobrej formie, bo ani się nie łamią ani nie rozdwajają, ale... Ale, no właśnie nie wiem, co im się dzieje... Niektóre z paznokci jakby się tak nadrywają ciutkę, tak jakby się jednak rozdwajały, ale na bardzo niewielkich fragmentach... Robi się taka łuska-niby (załóżmy 2x3mm mniej więcej), którą albo spiłowuję albo odrywam na chama (wiem, nie powinnam) i w sumie nic dalej się nie dzieje. No i teraz pytanie, czego brakuje moim pazurkomi jaką kurację im zafundować? Czy jednak dla pazurków rozdwajających sie czy może dla kruchych czy dla suchych? Poradźcie coś, o ile cokolwiek zrozumiałyście
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 20:04   #2
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: problem z paznokciami

MagJa - mysle, ze doskonala odzywka na pazurki z takimi klopotami jak Twoje bedzie: FUNDATION - RIDGE-FILLING NAIL STRENGTHENER - NAIL TEK'a. Jest to baza podkladowa dla paznokci z nierownosciami, rozdwajajacymi sie itp. Kiedys na watku o NAIL TEK'u CzarnaNoc przetlumaczyla z angielskiego ulotke z tej odzywki, oto to tlumaczenie:
"
Podklad wypelnia brzydkie nierownosci i uszkodzenia paznokcia jednoczesnie leczac i wzmacniajac naturalny paznokiec. Ta unikalna baza podkladowa jest specjalna mieszkanka wzmacniaczy, odzywek , mikrowlokien i naturalnych wypelniaczy.
Podklad wygladza nierowna powierzchnie paznokcia pomagajac 'zapuscic' zdrowe, piekne paznokcie."
Jak sama widzisz - czytasz mysle, ze jest dobrym pomyslem, kuracja na Twoje pazurki?
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 20:06   #3
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: problem z paznokciami

PS Acha, jakbys byla zainteresowana, wiecej o tych odzywkach przeczytasz w tym watku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56588
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 21:23   #4
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: problem z paznokciami

Kochana Femme, wiem, że ta odżywka czyni cuda, czytałam już o niej nie raz, ale niestety dopóki cud się nie stanie i nie wygram w totka (no może przesadzam, ale dopóki nie znajdę pracy na pewno) to nie będzie mnie na nią stać :/ Także szukam czagoś tańszego i nie wiem ku jakiej kuracji się skłonić.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 21:36   #5
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: problem z paznokciami

Cytat:
Napisane przez MagJa
Kochana Femme, wiem, że ta odżywka czyni cuda, czytałam już o niej nie raz, ale niestety dopóki cud się nie stanie i nie wygram w totka (no może przesadzam, ale dopóki nie znajdę pracy na pewno) to nie będzie mnie na nią stać :/ Także szukam czagoś tańszego i nie wiem ku jakiej kuracji się skłonić.
MagJa - ha, no to moze poczytaj w watku, o tych roznych "sposobach babuni"? Nie bede Ci polecac innej odzywki, bo (jednak) nie spotkalam sie z jakas lepsza od NAIL TEK'a, a te (pozostale dobre), ktore znam nie sa dostepne na polskim rynku. Hmm, no to moze jeszcz eposzukaj czegos co Cie zainspiruje w watku "Naprawde skuteczna odzywka". A paznokcie sie "nadrywaja", ta luska sie robi - jak napisalas - od wolnego brzegu paznokcia?
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 21:53   #6
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: problem z paznokciami

MagJa - to tez jest swego rodzaju lamliwosc pazurka. Moze mialas stycznosc ze srodkami chemicznymi ( przy sprzataniu itp ), czasami czeste malowanie i zmywanie paznokci powoduje kruchosc. Jesli nie sprawdzony Nail Tek to moze stary dobry skrzyp?
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 22:04   #7
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: problem z paznokciami

Cytat:
Napisane przez April007
MagJa - to tez jest swego rodzaju lamliwosc pazurka. Moze mialas stycznosc ze srodkami chemicznymi ( przy sprzataniu itp ), czasami czeste malowanie i zmywanie paznokci powoduje kruchosc. Jesli nie sprawdzony Nail Tek to moze stary dobry skrzyp?
Ano sprzątam, zmywam itp. więc może faktycznie to to (choć sprzątam w rękawiczkach, ale zmywać tak nie umiem). Nie zmywam i nie maluję za często, więc chyba nie o to biega. Raczej ta chemia. No chyba, że stukanie w klawiaturę mi szkodzi Czyli co, mam kupić jednak coś na rozdwajanie?
A co do skrzypu - nie lubię jego smaku i zapachu, a poza tym na mnie nie działa, niestety. Może wrócę do Silici, bo ona była niezła.

Femme - tak, to na tym wolnym brzegu się robi.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-07, 22:11   #8
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: problem z paznokciami

Stukanie w klawiature nie powinno Mysle ze to sprzatanko jednak... Mowilam o tabletkach ze skrzypem Silica, skrzypovita, Humavit. To nie sa drogie preparaty a skuteczne
Mnie to od zawsze mowili ze powinnam byc hrabianka bo mi pazurki pekaja od byle czego i wysypke mam po dotknieciu plynu do paneli Pronto Moze masz podobnie
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 06:50   #9
tiara
Zadomowienie
 
Avatar tiara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław / Kielce
Wiadomości: 1 220
GG do tiara
Dot.: problem z paznokciami

A ja polecam ONYMYRH oliwke do wcierania w skorki - pazurki szybko rosna, nie rozdwajaja sie i nie zawijaja. A oliwka kosztuje 16-20 zl zalezy gdzie.
__________________
In Barcelove

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.