Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-29, 15:43   #1
Kreos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 4

Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"


Witam,

Mam pytanie odnośnie studiowania dziennie i zaocznie. Otóż planuje iść na studia zaoczne, ponieważ dzienne mnie już męczą i ciekawi mnie czy jak ukończe studia i dostanę papierek to bd tam adnotacja odnośnie ze studiowałem dziennie lub zaocznie?
Przez to pracodawca przez to bd na mnie gorzej patrzył?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Kreos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 16:56   #2
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Jeżeli przez "papierek" rozumiesz dyplom ukończenia studiów, to owszem. Informacja o trybie studiów (stacjonarne lub niestacjonarne) jest aktualnie pierwszą informacją, jaka w nim widnieje.
A czy pracodawca będzie "gorzej patrzył", to już zależy tylko i wyłącznie od pracodawcy i branży.
__________________
Z każdym dniem zmieniam się,
Zmieniam się i wiem,
Że istotna jest to zmiana...
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 17:50   #3
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Gorzej będzie na Ciebie patrzył za to "bd", a nie za studia zaoczne...
Ja ze swoich studiów zaocznych zrobiłam atut i na rozmowach mówiłam że jednocześnie pracowałam w zawodzie i studiowałam. Było to odbierane pozytywnie.

Teraz liczy się przede wszystkim doświadczenie, nie studia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 19:20   #4
Kreos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 4
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

No tak, teraz ucieka się do skrótów zamiast "będzie" pisze się "bd" :P

Też mi sie wydawało, że doswiadzcenie jest ważne, a gdy sie studiuje i pracuje w zawodzie to b.dobry atut.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Kreos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 20:13   #5
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Nie generalizujcie proszę, wszystko zależy od kierunku. Są też takie branże, gdzie studia zaoczne nie są traktowane zbyt poważnie - np. medyczne i wiele inżynierskich. Czyli po prostu takie, w których przypadku wiadomo, że w takim trybie mogły dać absolwentowi jedynie ten "papier".
Ale każdy chyba wie mniej więcej co studiuje i co chce dalej robić w życiu oraz jakie są realia tego zawodu
__________________
Z każdym dniem zmieniam się,
Zmieniam się i wiem,
Że istotna jest to zmiana...
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 04:33   #6
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
Nie generalizujcie proszę, wszystko zależy od kierunku. Są też takie branże, gdzie studia zaoczne nie są traktowane zbyt poważnie - np. medyczne i wiele inżynierskich. Czyli po prostu takie, w których przypadku wiadomo, że w takim trybie mogły dać absolwentowi jedynie ten "papier".
Ale każdy chyba wie mniej więcej co studiuje i co chce dalej robić w życiu oraz jakie są realia tego zawodu
Zgadzam się z Tobą, że istnieją takie kierunki, gdzie studia zaoczne uznawane są za pójście na łatwiznę. To już autor sam musi ocenić czy jego kierunek się do nich zalicza. Ale jeśli pisze o zdobyciu "papierka" a nie wiedzy, to naiwnie założyłam, że nie chodzi o medycynę

Autorze, nie wiem w jakich kręgach się skraca słowo "być" w tak okropny sposób ale nie wyobrażam sobie tak pisać w komunikacji wewnatrzfirmowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 16:56   #7
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

To mnie zaskoczyłyście. Na moim dyplomie sprzed 8 lat nie ma tej informacji, widocznie w ostatnich latach wprowadzono nową wersję.
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-30, 17:09   #8
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że każda uczelnia ma inny dyplom. Na moim na przykład informacja o trybie studiów nie jest pierwszą i rzucająca się informacja tak jak u koleżanki wyżej. Jest jedną z wielu, drobnym drukiem i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 18:08   #9
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Macie rację! Przyjrzałam się dokładniej i na dyplomach z jednej uczelni mam tę informację jako pierwszą, na dyplomie z drugiej tylko w suplemencie. W przypadku tej drugiej często jednak pytano mnie na rozmowach o tryb, stąd pewnie moje przekonanie o zawarciu tej informacji również w dyplomie.
__________________
Z każdym dniem zmieniam się,
Zmieniam się i wiem,
Że istotna jest to zmiana...
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 18:10   #10
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
Macie rację! Przyjrzałam się dokładniej i na dyplomach z jednej uczelni mam tę informację jako pierwszą, na dyplomie z drugiej tylko w suplemencie. W przypadku tej drugiej często jednak pytano mnie na rozmowach o tryb, stąd pewnie moje przekonanie o zawarciu tej informacji również w dyplomie.
Chodzi raczej o to, kiedy je wydano. Dyplomy mojej uczelni wcześniej nie miały tej informacji, internet twierdzi, że teraz mają.
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 19:48   #11
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

W takim razie wychodziłoby na to, że zmiana musiała wejść od 2009 roku. Ale też chyba nie w każdym rodzaju studiów, bo np. https://static.mbaportal.pl/content/...plom_cemba.jpg nadal nie mają takiej adnotacji.
__________________
Z każdym dniem zmieniam się,
Zmieniam się i wiem,
Że istotna jest to zmiana...
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-30, 19:58   #12
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
W takim razie wychodziłoby na to, że zmiana musiała wejść od 2009 roku. Ale też chyba nie w każdym rodzaju studiów, bo np. https://static.mbaportal.pl/content/...plom_cemba.jpg nadal nie mają takiej adnotacji.
No ale czego nie rozumiesz? Wiesz co to MBA? I czym się różni od studiów magisterskich?
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 15:55   #13
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
No ale czego nie rozumiesz?

Najmniej rozumiem to, jak niektórzy pięknie się unoszą w internetach. A stres to przecie cichy zabójca
A na drugim miejscu może być fakt, że studia MBA mogą przebiegać w trybie stacjonarnym lub nie, a ich dyplom wydawany i sygnowany jest przez polskie uczelnie. Więc logicznym wydawałoby się, że mogłyby dotyczyć go analogiczne standardy, jak w przypadku innych studiów, skoro nie ma międzynarodowego zunifikowanego wzoru. A widocznie nie dotyczą, co ośmieliłam się zauważyć. WYBACZ, to z mojej strony karygodne!
Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
Wiesz co to MBA? I czym się różni od studiów magisterskich?
Wprawdzie już kilka lat minęło, odkąd miałam przyjemność się osobiście przekonać, jednak demencja chyba jeszcze nie zatarła do reszty mych wspomnień. Ale dziękuję za troskę

Milutkiego dzionka
__________________
Z każdym dniem zmieniam się,
Zmieniam się i wiem,
Że istotna jest to zmiana...
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 17:10   #14
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość

Najmniej rozumiem to, jak niektórzy pięknie się unoszą w internetach. A stres to przecie cichy zabójca
A na drugim miejscu może być fakt, że studia MBA mogą przebiegać w trybie stacjonarnym lub nie, a ich dyplom wydawany i sygnowany jest przez polskie uczelnie. Więc logicznym wydawałoby się, że mogłyby dotyczyć go analogiczne standardy, jak w przypadku innych studiów, skoro nie ma międzynarodowego zunifikowanego wzoru. A widocznie nie dotyczą, co ośmieliłam się zauważyć. WYBACZ, to z mojej strony karygodne!

Wprawdzie już kilka lat minęło, odkąd miałam przyjemność się osobiście przekonać, jednak demencja chyba jeszcze nie zatarła do reszty mych wspomnień. Ale dziękuję za troskę

Milutkiego dzionka
Nie unoszę się, tylko naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy na pytanie o A odpowiadają "wiem, że B to to i to"... Chociaż na pierwszy rzut oka A i B to coś zupełnie innego.

Pytanie było, jeśli dobrze zrozumiałam o studia czyli licencjat i magisterkę.

MBA to w Polsce raczej odpowiednik studiów podyplomowych. I w Polsce nie wiem, czy w ogóle ktokolwiek oferuje je dziennie. SGH nie oferuje.

Tym bardziej, że to zdjęcie, które wkleiłaś to z programu we współpracy z uniwersytetem zagranicznym, czyli polskie wymogi pewnie nie dotyczą.

I tym bardziej, że ministerstwo chyba nie akredytuje programów MBA - mogę się mylić, nie chce mi się teraz szukać, ale sądzę że tak jest. Więc jest to raczej kurs niż studia. A dyplomów z przeróżnych kursów mam kilkadziesiąt - mogę ci pokazać: do wyboru do koloru, nie muszą mieć żadnej konkretnej formy.

Natomiast dyplom ukończenia studiów wyższych to dokument i musi spełniać wymagania państwowe.

Edytowane przez 201706191326
Czas edycji: 2017-05-31 o 17:11
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 20:23   #15
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Studia dzienne a zaoczne i tzw "papierek"

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
Nie unoszę się, tylko naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy na pytanie o A odpowiadają "wiem, że B to to i to"... Chociaż na pierwszy rzut oka A i B to coś zupełnie innego.
Pytanie było, jeśli dobrze zrozumiałam o studia czyli licencjat i magisterkę.
Mnie się natomiast wydawało, że w wyniku przebiegu dyskusji doszliśmy do dywagacji na temat formy dyplomu i ewentualnych przyczyn rozbieżności. Toteż, kiedy już osiągnięte zostało porozumienie w tej kwestii, podałam jeden z przykładów dyplomów, które się w tę formę nie wpisują, choć są dyplomem, a nie świadectwem ukończenia kursu (których to dotyczą inne wymogi tego samego rozporządzenia). Tym bardziej, że nikt nie podał konkretnej informacji dotyczącej terminu omawianej zmiany i rozporządzenia, które bez wszelkiej wątpliwości dyskusję by ucięło Ot ciekawostka, która Cię strasznie zapieniła
Zwróć też uwagę, że na pytanie A odpowiedziałam dosyć wyczerpująco zgodnie z posiadanymi informacjami. Wątek B poruszyłam w wyniku dalszej dyskusji, jak to bywa na forach internetowych, cóż za faux pas z mojej strony Tak już mam, że nie traktuję rozmowy jak równania matematycznego.
Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
MBA to w Polsce raczej odpowiednik studiów podyplomowych. I w Polsce nie wiem, czy w ogóle ktokolwiek oferuje je dziennie. SGH nie oferuje.
Oferują. I osobiście nie spotkałam się z tym, żeby MBA było uznawane za odpowiednik czegokolwiek. Na przywołanym SGH MBA też nie należą do grupy studiów podyplomowych, a sam harmonogram też raczej odbiega od typowych studiów podyplomowych.

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
A dyplomów z przeróżnych kursów mam kilkadziesiąt - mogę ci pokazać: do wyboru do koloru, nie muszą mieć żadnej konkretnej formy.
To może się powymieniamy, jak karteczkami w podstawówce? Na pewno nie masz takich fajnych, jak ja!

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
Natomiast dyplom ukończenia studiów wyższych to dokument i musi spełniać wymagania państwowe.
Podobnie jak dyplom/świadectwo ukończenia chociażby studiów podyplomowych...
__________________
Z każdym dniem zmieniam się,
Zmieniam się i wiem,
Że istotna jest to zmiana...
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-31 21:23:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.