Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-10-29, 09:40   #1261
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez iivii Poka¿ wiadomo¶æ
Czy mo¿esz wstawiæ jakie¶ zdjêcie w³osów po tym 4.1 Indola? szukam czego¶ ch³odnego na tym poziomie. Chocia¿ sama ju¿ nie wiem jaki mam poziom, 4 czy 5...
postaram sie zrobiæ zdjêcie dzisiaj albo jutro, tyle ¿e pracujê do 21 wiêc mo¿e byæ z tym ciê¿ko ale obiecujê, ¿e wcze¶niej czy pó¼niej siê ono tu pojawi

Dzisiaj zauwa¿y³am, ¿e mam ju¿ trochê odrosty i s± one w ciep³ej tonacji, co mnie bardzo dziwi, bo swoje naturalne w³osy mam mysie i ch³odne nie wiem czy to nie przypadkiem wina wcierek z Jantaru... albo mo¿e ja ju¿ ¶wirujê
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-29, 17:37   #1262
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomo¶ci: 489
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cze¶æm, ma która¶ do¶wiadczenia z INOA 6.1. ?
Relyah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-29, 22:55   #1263
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Relyah Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æm, ma która¶ do¶wiadczenia z INOA 6.1. ?
Ja niestety nie , ale mo¿e dziewczyny co¶ o niej wiedz±
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-31, 16:23   #1264
Maria2008
Zadomowienie
 
Avatar Maria2008
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 351
GG do Maria2008
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja robi³am ostatnio z Inoa u fryzjera jako¶ mnie namówi³a. Robi³am 5 ale nie pamiêtam ju¿ dok³adnie. Szybciej mi siê sp³ukuje z goldwella i szybciej rudzieje natomiast po tej z inoa jakby d³u¿ej siê trzyma³ tzn nie zrudzia³ mi tak bardzo a mam ju¿ dwa miesi±ce nie farbowane.
Maria2008 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-31, 17:23   #1265
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny czy której¶ z Was uda³o sie uzyskaæ podobny braz do ktoregokolwiek na zdjeciach. Wiem ze to s± inne odcienie br±zów ale jesli ktoras ma cos podobnego to prosze o numer farby jakim moge uzyskac. Ja mam brazowe wlosy ale niestety refleksami rudo ¿ó³to zielonymi... hehe Chce wreszcie uzyskac ladny kolor brazu. Jesli wiecie to prosze o pomoc!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg farbowane.jpg (20,4 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg wloski_ralphlauren-300x207.jpg (12,1 KB, 38 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 41e2fb93000b18744e2ff6ea.jpg (34,7 KB, 19 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 381f51af002a7fc44e6ea467.jpg (60,4 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg aeee7ec40020043e4e2ff6c3.jpg (32,1 KB, 14 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 469_14.jpg (45,6 KB, 10 za³adowañ)
laaraa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-31, 17:27   #1266
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Za duzo mi sie za³adowalo zdjec. Chodzi mi o 2 pierwsze zdjêcia
laaraa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-31, 18:17   #1267
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Tak jak obieca³am, wrzucam zdjêcia z Indola 4.1 oksydant 6% k³adziona na sprane Mro¼ne Kakao Castinga.
Zdjêcia robione dzisiaj rano, bez lampy. Pierwsze w ¶wietle dziennym, dwa nastêpne w ¶wietle sztucznym. W³osy farbowa³am dok³adnie 8 pa¼dziernika, jak widaæ mam ju¿ lekki odrost w ciep³ym odcieniu.

Na pierwszym zdjêciu troszkê widaæ, ¿e w³osy by³y z ty³u niedok³adnie dosuszone, mea culpa
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00934.jpg (24,4 KB, 75 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC00942.jpg (24,0 KB, 78 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC00947.jpg (15,0 KB, 76 za³adowañ)

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2011-10-31 o 18:19
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 19:03   #1268
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

laaraa - te fotki co wrzuci³a¶ i Twoje pytanie nadaje siê do w±tku o br±zowow³osym farbowaniu, a nie do tego gdzie chcemy uzyskaæ zimne odcienie br±zu
Wiêc mo¿e z ³aski swojej przestaniesz za¶miecaæ w±tek.
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-31, 20:12   #1269
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez laaraa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny czy której¶ z Was uda³o sie uzyskaæ podobny braz do ktoregokolwiek na zdjeciach. Wiem ze to s± inne odcienie br±zów ale jesli ktoras ma cos podobnego to prosze o numer farby jakim moge uzyskac. Ja mam brazowe wlosy ale niestety refleksami rudo ¿ó³to zielonymi... hehe Chce wreszcie uzyskac ladny kolor brazu. Jesli wiecie to prosze o pomoc!
Na fotkach to kolor pomiêdzy 6 i 7 poziomem.
Na Rudo-¿ó³to-zielone musisz zastosowaæ kolory neutralizuj±ce czyli:
rudy eutralizuje niebieski (popiel) farba np 6,1 7,1
zó³ty,z³oty/fioletowy (opal, czasem per³a) co¶ z ,2 po przecinku
zielony/czerwony nie wiem jaki to kolor w farbach, ja mam czerwony korektor.
Lub w³a¶nie podstawowa farba natura na 7.0 zmieszana z 6.0 i korektory, popiel,per³a(opal),czerwi eñ
Na oko siê nie da podpowiedzieæ mususz wkleiæ fotki, bo tak to m¿na sobie gdybaæ.

A znalaz³am takie oto info:
W³osy siwe : je¶li ilo¶æ siwych w³osów jest wiêksza ni¿ 50% zaleca siê przygotowanie mieszanki w proporcji : 1 + 1. Mo¿na równie¿ przed rozpoczêciem koloryzacji przygotowaæ w³os otwieraj±c jego ³uskê. Do otwarcia ³uski nale¿y przygotowaæ mieszankê 1 + 1 sk³adaj±c± siê z szamponu o naturalnym pH i emulsji utleniaj±cej 20vol 6%. Tak przygotowan± mieszankê nanie¶æ na w³osy i po kilku minutach dok³adnie sp³ukaæ wod±. Po osuszeniu w³osów rêcznikiem mo¿na przyst±piæ do zabiegu koloryzacji.

I jeszcze to o % oxy:
Utleniacz w kremie 3% przeznaczony jest do farbowania "ton w ton", do mniej trwa³ej koloryzacji (1:2 tutaj chodzi o farbê......), do dodania tonu w refleksach i pasemkach, do podniesienia tonu i delikatnej dekoloryzacji.

Utleniacz w kremie 6%przeznaczony jest do przyciemniania, pokrycia siwych w³osów, rozja¶niania o 1-2 tony, do dodania tonu w refleksach i pasemkach w procesie cieniowania.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Poka¿ wiadomo¶æ
Tak jak obieca³am, wrzucam zdjêcia z Indola 4.1 oksydant 6% k³adziona na sprane Mro¼ne Kakao Castinga.
Zdjêcia robione dzisiaj rano, bez lampy. Pierwsze w ¶wietle dziennym, dwa nastêpne w ¶wietle sztucznym. W³osy farbowa³am dok³adnie 8 pa¼dziernika, jak widaæ mam ju¿ lekki odrost w ciep³ym odcieniu.

Na pierwszym zdjêciu troszkê widaæ, ¿e w³osy by³y z ty³u niedok³adnie dosuszone, mea culpa
Ale supera¶nie zimne i to po 3 tygodniach od farbowania??? Tylko ten poziom 4 b, ciemny;( Ale widzê, ¿e to prawie taki jak Twoje naturki
Dziêki za relacjê

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 22:14
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-31, 20:17   #1270
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta82 bardzo Ci dziêkujê!!! W ¶rodê pójdê do sklepu poszukaæ farby na poziomie 6 lub 7. Aparat powinnam odebrac z naprawy w nast tyg i wtedy wkleje fotki przed i po.

Jeszcze raz wielkie dziêki!
laaraa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-31, 22:54   #1271
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez laaraa Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta82 bardzo Ci dziêkujê!!! W ¶rodê pójdê do sklepu poszukaæ farby na poziomie 6 lub 7. Aparat powinnam odebrac z naprawy w nast tyg i wtedy wkleje fotki przed i po.

Jeszcze raz wielkie dziêki!
Nieeeeee! Ja Ci nie napisa³±m, kup konkretn± farbê, tylko nakierowa³am Ciê jakie kolory neutralizuj± Twoje ró¿ne refleksy i Poziom
No chyba, ¿e babka w sklepie siê zna to Ci dobierze, ale w to niestety w±tpiê
Dawaj tu foty i ca³± historiê co i ja farbowa³a¶, jaki odrst, itp, itd.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 23:54   #1272
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

te¿ jestem zaskoczona, ¿e ch³odny odcieñ trzyma siê ju¿ tak d³ugo.
w³osy rzeczywi¶cie s± ciemne, ale pasuje mi taki kolor i jestem z niego bardziej zadowolona ni¿ ze wcze¶niejszych na poziomie 6/5....

Zobaczymy jak dalej farba bêdzie siê spisywaæ, ale po tylu komplementach jakie dosta³am na temat moich w³osów od kiedy s± po Indoli, to chyba szybko z niej nie zrezygnujê

No i polecam z ca³ego serca keratyne hydrolizowan± (dostêpna na mazid³ach), dodawaæ do od¿ywki kilkanascie kropel, efekt rewelacyjny za nisk± cenê. Moje w³osy kochaj± keratynkê ommm nom nom nom
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-01, 18:10   #1273
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomo¶ci: 489
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dobra, wysilê siê w koñcu, bo ju¿ za d³ugo my¶lê o tych k³aczkach..

Wersja skrócona dla leniwców: Jak uzyskaæ z koloru nr 4 kolor nr 5?


Wersja pe³na (wywód):
Miesi±c temu by³am u fryzjerki - (fotorelacja na dole).

Przysz³am z czerwono-miedzian± pó³toraroczn± henn± na g³owie. (nr 1)
Chcia³am w³osy (i twarz ) laski ze zdj. nr 2.
No to dekolor - wysz³a mi intensywna pomarañcz na g³owie.
No ale nic, fryzjerka da³a mi paletê przed nos i razem wybra³y¶my kolor chyba 7,3... (INOA, albo LUO color, nie pamiêtam).
Na w³osach wyszed³ mi ciep³y jasny br±z...(nr 3 (zdjêcie przek³amane, za ciemno wysz³o, wyobra¼cie sobie to + taki opalizuj±cy b³ysk jak na nr 6 ostatnim, taki ¿ó³ty) w sumie nie taki z³y by³. Po 1 myciu wylaz³y rudziaki.
I po 3 tygodniach jestem bardziej ruda ni¿ by³am.. tylko ta rudo¶æ jest brzydka, sprana (nr 4). A moje w³osy mega zniszczone - 10 cm do ciêcia.. ale jeszcze siê nie poddajê i w³a¶nie siedzê z olejem na g³owie

Teraz chce co¶ podobnego (nr 5) i ju¿ wiem przynajmniej, ¿e ma to byæ zimny ciemny blond + z³ote refleksy. Farbowaæ zamierzam sama, bo wyda³am ju¿ ca³± kasê na to ¶ci±gniêcie henny + pseudo kolor...

My¶lê nad farb± Majirel 7.0 repigmentacja + 7.1. na kolor. (poczyta³am, to siê znam trochê ju¿, a co! )


Nie wiem jak refleksy zrobiæ i czy w ogóle siê do nich zabieraæ... Doradzicie co¶ na te moje ma³e k³opotki?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg henna1.jpg (25,5 KB, 11 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg ene.jpg (45,8 KB, 19 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg farba1.jpg (28,0 KB, 19 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 480600-1-1-0.jpg (1,4 KB, 282 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg farba2.jpg (30,4 KB, 28 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg szybkie-fryzury_5021_5.jpg (29,1 KB, 47 za³adowañ)

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-11-01 o 18:17
Relyah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-01, 18:40   #1274
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Relyah - No tow hennie diabe³ siedzi;( Niestety ponoæ hennê ciê¿ko wytêpiæ, ona po prostu nie wspó³gra z farbami chemicznymi nic jej nie pokryje ;(
Radzi³abym Ci pój¶æ do jakiego¶ zielarskiego lub apteki i zapytaæ, czym mog³aby¶ to zmyæ z w³osów, mo¿e co¶ wymy¶l±.
Swoj± drog± ja mam takie w³osy jak chcesz mieæ na foto nr 5 to poziom 7.
Musisz zneutralizowaæ mo¿e nawet natur± 7 mieszan± z kolorem niebieskim np. mixtonem,mixem, korektorem. Farba 7.1 jest popielata (niebieska) ale nie na tyle, ¿eby zneutralizowaæ tak± rudo¶æ. Jak ju¿ zneutralizujesz rudy to wtedy sobie zrobisz z³oty refleks farb± 7,3.
P.s. Opal to fiole, a nie z³oty
je¶li s± bardzej rudr/rude mo¿esz wzi±æ Goldwella 7A lub je¶li sk³aniaj± siê ku bordo to 7SB, ale nie jestem pewna czy Ci to pokryje t± hennê i bêdzie na tyle mocno-niebieska, ¿eby wybiæ Ci t± rudo¶æ.
Wiêcej grzchów nie pamiêtam....
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-01, 19:37   #1275
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomo¶ci: 489
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Relyah - No tow hennie diabe³ siedzi;( Niestety ponoæ hennê ciê¿ko wytêpiæ, ona po prostu nie wspó³gra z farbami chemicznymi nic jej nie pokryje ;(
Radzi³abym Ci pój¶æ do jakiego¶ zielarskiego lub apteki i zapytaæ, czym mog³aby¶ to zmyæ z w³osów, mo¿e co¶ wymy¶l±.
Swoj± drog± ja mam takie w³osy jak chcesz mieæ na foto nr 5 to poziom 7.
Musisz zneutralizowaæ mo¿e nawet natur± 7 mieszan± z kolorem niebieskim np. mixtonem,mixem, korektorem. Farba 7.1 jest popielata (niebieska) ale nie na tyle, ¿eby zneutralizowaæ tak± rudo¶æ. Jak ju¿ zneutralizujesz rudy to wtedy sobie zrobisz z³oty refleks farb± 7,3.
P.s. Opal to fiole, a nie z³oty
je¶li s± bardzej rudr/rude mo¿esz wzi±æ Goldwella 7A lub je¶li sk³aniaj± siê ku bordo to 7SB, ale nie jestem pewna czy Ci to pokryje t± hennê i bêdzie na tyle mocno-niebieska, ¿eby wybiæ Ci t± rudo¶æ.
Wiêcej grzchów nie pamiêtam....
Dziêkujê za odp.. nic na razie z tego nie rozumiem, ale mo¿e jako¶ przetrawiê. W zielarskim nic nie wymy¶l± na hennê. Wydawa³o mi siê, ¿e jest ju¿ sprana (przynajmniej w wiêkszo¶ci), bo dekolor wyszed³ do jasnej pomarañczy, a w³osy ju¿ nie s± tak sztywne jak przy hennie
/wyczyta³am na zagranicznych stronach, ¿e mo¿na usun±æ olejem mineralnym + alkoholem, ale nie wiem czy jest sens siê w to bawiæ.

Co znaczy zneutralizowaæ natur±? to to samo co repigmentacja? I nie wiem jak siê miesza te kolory niebieskie/zielone.. korektory? co to jest Nie chce sobie nic pogorszyæ t± moj± niewiedz±, bo na moim misz-masz bêdzie o to ³atwo.


Chodzi o to, ¿e dajê 7.0 + niebieski mixton?: http://www.prosalon.eu/pliki/slownik/duze/110083671.jpg
(jestem odwa¿na, ale bez przesady )


Dlaczego Goldwell ?
(widzia³am paletê, ca³kiem siwy ten 7A.. )

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-11-01 o 20:07
Relyah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-01, 20:08   #1276
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez visionAM Poka¿ wiadomo¶æ
Tak jak obieca³am, wrzucam zdjêcia z Indola 4.1 oksydant 6% k³adziona na sprane Mro¼ne Kakao Castinga.
Zdjêcia robione dzisiaj rano, bez lampy. Pierwsze w ¶wietle dziennym, dwa nastêpne w ¶wietle sztucznym. W³osy farbowa³am dok³adnie 8 pa¼dziernika, jak widaæ mam ju¿ lekki odrost w ciep³ym odcieniu.

Na pierwszym zdjêciu troszkê widaæ, ¿e w³osy by³y z ty³u niedok³adnie dosuszone, mea culpa
£adny kolorek wyszed³ . Te¿ mia³am podobny jaki¶ czas temu. Wyp³uka³ siê jednak do takiego jak na zdjêciach. Fotki robione pod ¿arówk± ale bez lampy. Wysz³y trochê ja¶niejsze ni¿ w rzeczywisto¶ci. Sama nie wiem jaki to poziom... Jak my¶licie?
Pisa³y¶cie ¿eby robiæ na oxy 3% ale jak to siê ma do siwków? Ja ostatnio robi³am majirel 3 zmieszane z 5.71 na oxy 6%.
I w³a¶ciwie nie wiem co dalej z nimi robiæ. My¶la³am, ¿eby zostaæ na obecnym poziomie tylko och³odziæ. Mo¿ecie doradziæ czym je potraktowaæ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (64,9 KB, 29 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (56,8 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (65,7 KB, 35 za³adowañ)
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-01, 20:21   #1277
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomo¶ci: 489
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

iivii zazdraszczam! Podejrzewam, ¿e z tak± "rudo¶ci±" ka¿dy och³adzacz da sobie radê 7.1. i po ptokach... ach.. chcia³abym mieæ takie problemy

edit: Zyt82 dziêki jeszcze raz za ocenê.. zawsze to nowe spojrzenie na sytuacjê. Mo¿e faktycznie henna jeszcze "siedzi". Poczekam a¿ ta farba mi siê trochê wyp³ucze, a pó¼niej jak najmniej inwazyjnie spróbujê ¶ci±gaæ hennê. I tak s± chyba za ciemne na farbowanie do poziomu 7. Na t± chwilê pozostaje mi spinanie w³osów i przek³amywanie koloru lakierem do w³osów pzdr

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-11-01 o 20:56
Relyah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 01:46   #1278
joen
Przyczajenie
 
Avatar joen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam Pofarbowa³am siê 6bs z goldwella i jestem bardzo zadowolona, widze du¿± ró¿nicê w odcieniu porównuj±c 6bs z 6bp. Zastanawiam siê tylko czy mo¿e po prostu nie utrwali³ mi siê te¿ bardziej kolor bo to by³o moje 3 farbowanie na ciemno.
joen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 09:51   #1279
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Relyah Poka¿ wiadomo¶æ
iivii zazdraszczam! Podejrzewam, ¿e z tak± "rudo¶ci±" ka¿dy och³adzacz da sobie radê 7.1. i po ptokach... ach.. chcia³abym mieæ takie problemy
Dziêki Relyah My¶lisz, ¿e to poziom 7 bêdzie? Live s± troche ciemniejsze. Ja my¶la³am, ¿e co¶ bli¿ej 5...
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 10:41   #1280
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

7.1 to przecie¿ jest popielaty blond, a Ty masz w³osy ciemniejsze ni¿ poziom 7, wiêc raczej Ci to niewiele pomo¿e, chyba ¿e chcesz teraz mieæ ja¶niejszy odcieñ

Moim zdaniem Twoje w³osy s± obecnie na poziomie 6, chocia¿ widaæ, ¿e odrost jest do¶æ jasny. Ja bym spróbowa³a jakie¶ 6.1 a jak nie chwyci to wtedy dopiero farbami z 5
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 11:13   #1281
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez visionAM Poka¿ wiadomo¶æ
7.1 to przecie¿ jest popielaty blond, a Ty masz w³osy ciemniejsze ni¿ poziom 7, wiêc raczej Ci to niewiele pomo¿e, chyba ¿e chcesz teraz mieæ ja¶niejszy odcieñ

Moim zdaniem Twoje w³osy s± obecnie na poziomie 6, chocia¿ widaæ, ¿e odrost jest do¶æ jasny. Ja bym spróbowa³a jakie¶ 6.1 a jak nie chwyci to wtedy dopiero farbami z 5
No w³a¶nie nie chcê ja¶niejszego. Najlepiej na tym samym poziomie. Ostatnio z takim kolorkiem jak na zdjêciach posz³am do fryzjera i poprosi³am o ten sam poziom tylko w ch³odnym odcieniu i wysz³am z ciemnym 4 na g³owie. Ju¿ nie ufam ¿adnemu fryzjerowi .

A jak z tym oxy? Robiæ na 3% czy 6%? Bo w³a¶nie ju¿ oststnio zauwa¿y³am, ¿e ten 6% wybija mi rudy. Bojê siê tylko czy 3% poradzi sobie z kilkoma siwkami...
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 11:20   #1282
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja tylko raz robi³am na 3% i wg mnie to jednak za ma³o, bo farba trzyma siê krótko i s³abo chwyta. Kiedy¶ te¿ rozrabia³am "na oko" 6% i wysz³o pewnie oko³o 4,5% i by³am nawet zadowolona. Ale ogólnie osobi¶cie jestem zwolenniczk± 6%
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 11:24   #1283
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ale rozrabia³a¶ go z wod± czy z oxy 3%?
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 11:41   #1284
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

z wod± destylowan±
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 20:22   #1285
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Relyah Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za odp.. nic na razie z tego nie rozumiem, ale mo¿e jako¶ przetrawiê. W zielarskim nic nie wymy¶l± na hennê. Wydawa³o mi siê, ¿e jest ju¿ sprana (przynajmniej w wiêkszo¶ci), bo dekolor wyszed³ do jasnej pomarañczy, a w³osy ju¿ nie s± tak sztywne jak przy hennie
/wyczyta³am na zagranicznych stronach, ¿e mo¿na usun±æ olejem mineralnym + alkoholem, ale nie wiem czy jest sens siê w to bawiæ.

Co znaczy zneutralizowaæ natur±? to to samo co repigmentacja? I nie wiem jak siê miesza te kolory niebieskie/zielone.. korektory? co to jest Nie chce sobie nic pogorszyæ t± moj± niewiedz±, bo na moim misz-masz bêdzie o to ³atwo.


Chodzi o to, ¿e dajê 7.0 + niebieski mixton?:
(jestem odwa¿na, ale bez przesady )


Dlaczego Goldwell ?
(widzia³am paletê, ca³kiem siwy ten 7A.. )
napisa³am:
"Musisz zneutralizowaæ mo¿e nawet natur± 7 mieszan± z kolorem niebieskim np. mixtonem,mixem, korektorem. "
Natura to farba o naturalnym kolorze, to farby z N lub zerem po przecinku np 7.0, 7N. Natura to mieszanka 3 podstawowych kolorów w równych ilo¶ciach (¿ó³ty, niebieski, czerwony)
Napisa³an, ¿e mo¿na do niej dodaæ mixton niebeski, (tak w³a¶nie to z linka który da³a¶), przez to intensyfikowaæ zawarto¶æ niebieskiego w farbie naturalnej (mixu wyciska siê 2cm glisty na 30g farby), Bo 7.1 i 7A te¿ go ma ale mniej.


---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez joen Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Pofarbowa³am siê 6bs z goldwella i jestem bardzo zadowolona, widze du¿± ró¿nicê w odcieniu porównuj±c 6bs z 6bp. Zastanawiam siê tylko czy mo¿e po prostu nie utrwali³ mi siê te¿ bardziej kolor bo to by³o moje 3 farbowanie na ciemno.
Dziêki dobrze wiedzieæ A jaki % oxy u¿y³a¶? Ciekawe jak siê bêdzie zmywa³.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Napisane przez iivii Poka¿ wiadomo¶æ
£adny kolorek wyszed³ . Te¿ mia³am podobny jaki¶ czas temu. Wyp³uka³ siê jednak do takiego jak na zdjêciach. Fotki robione pod ¿arówk± ale bez lampy. Wysz³y trochê ja¶niejsze ni¿ w rzeczywisto¶ci. Sama nie wiem jaki to poziom... Jak my¶licie?
Pisa³y¶cie ¿eby robiæ na oxy 3% ale jak to siê ma do siwków? Ja ostatnio robi³am majirel 3 zmieszane z 5.71 na oxy 6%.
I w³a¶ciwie nie wiem co dalej z nimi robiæ. My¶la³am, ¿eby zostaæ na obecnym poziomie tylko och³odziæ. Mo¿ecie doradziæ czym je potraktowaæ?
Z Twoich farb wynika³oby, ¿e masz poziom 4, ale jak zrobi³a¶ na 3% to siê mog³o sp³ukaæ bardziej, na fotce wygl±da na 6 a 7 ???
Siwki robi siê na 6% i w zale¿no¶ci od % siwych dodaje siê naturê, ¿eby "uzupe³ni³a" pusty/siwy w³os. MAsz napisane w po¶cie 634 i u blond bunny nawet lepiej.
A jak och³adzaæ, to masz rudy, czy z³oty refleks? Jak rudy, to niebieskim/popielem -.1, jak z³oty, to fioletem/opalem/per³±(uwzga czasem per³a to niebieski -.2) Najlepiej jak±¶ farb± po przecinku .12 -jak bardziej rude lub.21 jak bardziej z³ote

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 22:16
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 21:01   #1286
Maria2008
Zadomowienie
 
Avatar Maria2008
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 351
GG do Maria2008
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez joen Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Pofarbowa³am siê 6bs z goldwella i jestem bardzo zadowolona, widze du¿± ró¿nicê w odcieniu porównuj±c 6bs z 6bp. Zastanawiam siê tylko czy mo¿e po prostu nie utrwali³ mi siê te¿ bardziej kolor bo to by³o moje 3 farbowanie na ciemno.
Mo¿esz daæ fotkê? chcia³abym zobaczyæ jak ciemne Ci wysz³y. Ja siê zastanawiam nad 6 a 5 i dlatego jestem ciekawa.
Maria2008 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 21:14   #1287
joen
Przyczajenie
 
Avatar joen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ

Dziêki dobrze wiedzieæ A jaki % oxy u¿y³a¶? Ciekawe jak siê bêdzie zmywa³.
Farbowa³am na 3%, ju¿ siê zmywa ale mi akurat bardziej podobaj± siê takie lekko sprane, nie spiera siê na rudo, ci±gle s± ch³odne, dla mnie kolor bomba, jeszcze ciep³ych refleksów nie widaæ, przynajmniej nie tak jak po 6 bp zobaczymy za tydzieñ

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Maria2008 Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿esz daæ fotkê? chcia³abym zobaczyæ jak ciemne Ci wysz³y. Ja siê zastanawiam nad 6 a 5 i dlatego jestem ciekawa.
Wysz³y do¶æ ciemno, dla mnie za ciemno, ale trzeba braæ poprawkê bo po kilku myciach s± ju¿ znacznie ja¶niejsze, ciemno br±zowe czyli takie jakie mi osobi¶cie siê podobaj±. Trzyma³am farbê d³ugo na g³owie, wiêc po samym farbowaniu w³osy mia³am prawie, ¿e czarne. Postaram siê zrobiæ jakie¶ zdjêcie ale nie obiecujê poniewa¿ ostatnio nie dysponuje w ogóle czasem dla siebie Pozdrawiam

Edytowane przez joen
Czas edycji: 2011-11-02 o 21:07
joen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 21:35   #1288
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Z Twoich farb wynika³oby, ¿e masz poziom 4, ale jak zrobi³a¶ na 3% to siê mog³o sp³ukaæ bardziej, na fotce wygl±da na 6 a 7 ???
Siwki robi siê na 6% i w zale¿no¶ci od % siwych dodaje siê naturê, ¿eby "uzupe³ni³a" pusty/siwy w³os. MAsz napisane w po¶cie 634 i u blond bunny nawet lepiej.
A jak och³adzaæ, to masz rudy, czy z³oty refleks? Jak rudy, to niebieskim/popielem -.1, jak z³oty, to fioletem/opalem/per³±(uwzga czasem per³a to niebieski -.2) Najlepiej jak±¶ farb± po przecinku .12 -jak bardziej rude lub.21 jak bardziej z³ote
No w³a¶nie mia³am poziom 4 robiony na 6% ale ju¿ tak siê spra³, ¿e chyba jest 5. Tamte fotki jak ju¿ pisa³am wysz³y do¶æ jasne.
Zrobi³am jeszcze jedne, te chyba najwierniej oddaj± kolor. Jedno bez lampy, drugie z lamp± (tu wysz³y jakie¶ takie czerwone ).

Z³apie mi na tym Goldwell 5A?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (54,3 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (96,0 KB, 39 za³adowañ)

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2011-11-03 o 21:34
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-03, 19:51   #1289
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 959
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam
dziewczyny potrzebuje pomocy
mam na w³oskach sredni brazowy blond ( 1 foto)
moje naturalne sa na podobnym poziomie tylko ze w odcieniu popieli -per³y
co na³ozyc na w³oski aby zlikwidowac ciep³y odcieñ i przejsc w zimna tonacje? chce zapuszczac naturalki i skonczyc z farbowaniem ale ten ciep³y z³otawy odcien ehhh bardzo sie rózni zw³aszcza w s³oncu
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05897.jpg (84,0 KB, 43 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (173,7 KB, 28 za³adowañ)
__________________
W my¶lach wszystko ma pocz±tek!

Edytowane przez ifrit
Czas edycji: 2011-11-03 o 19:54
ifrit jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-03, 20:12   #1290
sailor1988
Przyczajenie
 
Avatar sailor1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

rudy odcieñ likwiduje siê popielem (niebieski) czyli farbami z 1 po kropeczce
sailor1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.