Położnictwo studia - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 17:10   #1
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Question

Położnictwo studia - ZBIORCZY


witam.

czy któraś z was studiuje/studiowała położnictwo?
coś więcej na temat tego kierunku? łatwo/ciężko? jak z pracą i kasą po takich studiach?
z chęcią więcej się dowiem na ten temat.

z góry dziękuje
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:05   #2
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez ewincee Pokaż wiadomość
witam.

czy któraś z was studiuje/studiowała położnictwo?
coś więcej na temat tego kierunku? łatwo/ciężko? jak z pracą i kasą po takich studiach?
z chęcią więcej się dowiem na ten temat.

z góry dziękuje
Ja studiuje poloznictwo, obecnie jestem na 2 roku licencjackich studiów. Jest to specyficzny kieunek na uczelni bo same dziewczyny mam na roku. Jest bardzo dużo praktyk(z uczelni+takie wakacyjne). Samych wakacyjnych jest w tym roku 400godzin, na 1 było 360godzin. Jeśli ktos lubi pracować z ludzmi, lubi rozmawiać, dobrze nawiązuje kontakty jest to coś, w czym się odnajdzie. Nauki jest sporo. Anatomia-nie jest jakas trudna, ale zaliczyć trzeba

Jeśli masz więcej pytań napisz na prv.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:29   #3
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

I ja również się zgłaszam - co prawda dopiero pierwszy rok, ale położnictwo właśnie. Zajęć jest bardzo dużo, teraz mam przed sobą (w sumie to jestem w trakcie) najgorszy etap, który jak przetrwam - to już chyba z wszystkim sobie poradzę. Póki co mamy dużo ćwiczeń, seminaria ... w maju zaczynają się szkolne praktyki, no a później wakacyjne - tak jak koleżanka wyżej napisała. U nas na pierwszym roku również mamy 360g (w tym 200h na porodówce! <3)

Na razie za krótko studiuję, żeby móc się szerzej wypowiedzieć
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:45   #4
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

withi_as, a gdzie studiujesz?
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:59   #5
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Na WUMie ; - )
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:05   #6
Aliseja
Rozeznanie
 
Avatar Aliseja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 522
Dot.: Położnictwo studia

Hej! bardzo proszę od odpowiedz idę dopiero od września do liceum , pójdę chyba na profil humanistyczny bo niestety nie jestem dobra z przedmiotów ścisłych jednak bardzo bym chciała być położna czy będe musiala na maturze zdawać biologie czy chemie? czy to koniecznosc? czy istnieje uczelnia gdzie nie jest to konieczne?
__________________
Nie ma wyjścia, muszę żyć..
Aliseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:13   #7
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Na warszawskim teoretycznie nie musisz, ale to się mija z celem, bo całe studia są oparte na biologii, biologii, biologii ... Oczywiście możesz się na studiach uczyć jej od podstaw, jednak nikt Tobie takich podstaw tutaj nie zagwarantuje - wszyscy wychodzą z założenia, że jak już ktoś wybiera się na uniwersytet medyczny to zdaje sobie sprawę, że człowiek, jego anatomia itd jest tu na pierwszym miejscu

Besides - sama jestem po humanie, ale również po rozszerzonej maturze z biologii
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 22:14   #8
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

na mój uniwersytet wystarczy matura podstawowa z biologii, ale sama jest na rozszerzeniu z biologii i chemii, więc mam nadzieje, ze będzie mi łatwiej
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 22:15   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Aliseja Pokaż wiadomość
Hej! bardzo proszę od odpowiedz idę dopiero od września do liceum , pójdę chyba na profil humanistyczny bo niestety nie jestem dobra z przedmiotów ścisłych jednak bardzo bym chciała być położna czy będe musiala na maturze zdawać biologie czy chemie? czy to koniecznosc? czy istnieje uczelnia gdzie nie jest to konieczne?
i po co ci przez 3 lata nauka rozszerzonej historii i polskiego, skoro nie wiążesz z tym przyszłości? za to przyszłość wiążesz z biologią, więc dlaczego nie chcesz sobie ułatwić drogi? chyba że bardzo pragniesz mieć zaległości na studiach i zarywać noce.

wiem że w innym wątku pisałaś, iż masz problemy z przedmiotami ścisłymi, ale zastanów się - skoro już w gimnazjum je masz i boisz się iść na biol-chem do liceum, to myślisz że na studiach, gdzie materiał jest jeszcze bardziej obszerny, nie będziesz mieć kłopotów?

skoro interesujesz się położnictwem, to pewnie przeglądałaś plany studiów. odpowiadają ci takie przedmioty jak biofizyka i biochemia?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-01-15 o 22:32
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 01:23   #10
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
i po co ci przez 3 lata nauka rozszerzonej historii i polskiego, skoro nie wiążesz z tym przyszłości? za to przyszłość wiążesz z biologią, więc dlaczego nie chcesz sobie ułatwić drogi? chyba że bardzo pragniesz mieć zaległości na studiach i zarywać noce.

wiem że w innym wątku pisałaś, iż masz problemy z przedmiotami ścisłymi, ale zastanów się - skoro już w gimnazjum je masz i boisz się iść na biol-chem do liceum, to myślisz że na studiach, gdzie materiał jest jeszcze bardziej obszerny, nie będziesz mieć kłopotów?
Zastanawiam sie dokladnie nad tym samym za kazdym razem kiedy widze podobne pytanie.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 10:25   #11
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

Aliseja,w liceum na biol-chemie mogłabyś się przekonać na samej sobie ile mniej więcej będziesz miała nauki i jak trudno czasami się ze wszystkim wyrobić. miałabys tym samym szansę przekonać się czy takie studia są dla Ciebie, czy też nie
a jeśli humanistyczny profil to już rób coś potem w tym kierunku
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 16:48   #12
Aliseja
Rozeznanie
 
Avatar Aliseja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 522
Dot.: Położnictwo studia

Dziewczyny tak zbocze z tematu i powiem że jednak jestem zdecydowana na prywatne liceum , w którym nie ma profili , małe klasy 16 osobowe i hiszpański ;D bardzo fajniee.
__________________
Nie ma wyjścia, muszę żyć..
Aliseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 18:11   #13
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Na WUMie ; - )
Witam koleżankę z uczelni
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 20:17   #14
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Aliseja Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak zbocze z tematu i powiem że jednak jestem zdecydowana na prywatne liceum , w którym nie ma profili , małe klasy 16 osobowe i hiszpański ;D bardzo fajniee.
ooo no jeśli Cię na to stać to super rozwiązanie, ale czasami jest tak, że prywatne licea biorą kasę, ale nie wszystkie dobrze przygotowują do matury więc uważaj co wybierasz.


zboczyliśmy z tematu, nadal z chęcią poznam opinie innych studentek położnictwa na temat tego kierunku!
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 16:40   #15
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Położnictwo studia

Ja też w tym roku chcę iść na położnictwo, tylko martwię się czy w naszym kraju jest aż tak wielkie zapotrzebowanie na położne, kolokwialnie mówiąc czy będzie z tego kasa.
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 19:10   #16
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez candy111 Pokaż wiadomość
Witam koleżankę z uczelni


Cytat:
Napisane przez Afrolla_113 Pokaż wiadomość
Ja też w tym roku chcę iść na położnictwo, tylko martwię się czy w naszym kraju jest aż tak wielkie zapotrzebowanie na położne, kolokwialnie mówiąc czy będzie z tego kasa.
Zapotrzebowanie jest, bo dzieci się rodzą i rodzić będą - niestety zagraża nam 'moda' na cesarki, dlatego naszym zadaniem jest przemawiać do rozsądku kobiet, które są zielone w temacie, i posiadają wiedzę tylko i wyłącznie na temat ZALET cięcia, a nie zdają sobie sprawy z minusów, których jest dużo za dużoooo.

A jak za 5 lat nie zmieni się podejście do położnych (chociaż już dostrzegalny jest spooory progress w tym kierunku) to uciekam do kraju, w którym docenia się to co kobiety w tym zawodzie robią i jak CIĘŻKO pracują
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 13:16   #17
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość




Zapotrzebowanie jest, bo dzieci się rodzą i rodzić będą - niestety zagraża nam 'moda' na cesarki, dlatego naszym zadaniem jest przemawiać do rozsądku kobiet, które są zielone w temacie, i posiadają wiedzę tylko i wyłącznie na temat ZALET cięcia, a nie zdają sobie sprawy z minusów, których jest dużo za dużoooo.

A jak za 5 lat nie zmieni się podejście do położnych (chociaż już dostrzegalny jest spooory progress w tym kierunku) to uciekam do kraju, w którym docenia się to co kobiety w tym zawodzie robią i jak CIĘŻKO pracują

Dlatego właśnie pytam jak to u nas wygląda. Mam 18 lat i nikt prawdy nie powie, bo uważają nas za dzieci.
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 20:58   #18
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

withi_as, popieram... Polska jest strasznie w tyle jeśli chodzi o stosunek wobec pracy pielęgniarek/położnych. no cóż... smutne.
Afrolla_113, uważają czy nie... z tego co zauważyłam, mało jest osób na forach, które chciałyby porozmawiać o tym kierunku studiów.. wciąż szukam i szukam...
gdzie masz zamiar studiować?
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 11:38   #19
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Położnictwo studia

I jest też w tyle jeśli chodzi o stosunek pielęgniarek do pacjentów :P pewnie nawet bardziej...
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 09:40   #20
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Położnictwo studia

(z góry przepraszam za offtopa )

Położnictwo to piękny i potrzebny zawód Jestem mamą trójki dzieci więc wypowiadam się od strony pacjentki Uczcie się pilnie i zmieniajcie nawyki na porodówkach (rodzenie na leżąco, niepotrzebne nacięcia itp.). Dobra położna to nieoceniony skarb dla przyszłej mamy a zarobki pewnie nieadekwatne do roli (taki kraj ) może jak się ma dużo prywatnych pacjentek to nie tak źle wtedy(?).

Dopiszę jeszcze, że trzeba mieć dużo cierpliwości i empatii do marudnych, rozhisteryzowanych rodzących (oczywiście ja taka nie byłam )
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863



Edytowane przez zlota jagoda
Czas edycji: 2012-02-27 o 17:13
zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 13:58   #21
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Położnictwo studia

Niepotrzebne nacięcia? Wprawdzie nie jestem kobietą, ale wolałbym na waszym miejscu mieć sto razy niepotrzebne nacięcie, niż nie robienie go kiedy trzeba. Co innego z cięciem
Moja siostra myśli o położnictwie, ale jej raczej odradzam choć myślę, że lepsze to niż pielęgniarstwo czy ratownictwo...
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:12   #22
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez aptrp Pokaż wiadomość
Niepotrzebne nacięcia? Wprawdzie nie jestem kobietą, ale wolałbym na waszym miejscu mieć sto razy niepotrzebne nacięcie, niż nie robienie go kiedy trzeba. Co innego z cięciem
Moja siostra myśli o położnictwie, ale jej raczej odradzam choć myślę, że lepsze to niż pielęgniarstwo czy ratownictwo...
No tu już by trzabyło wejść w opważną dyskusję z doświadczonymi położnymi bo z tego co wiem jedne położne zalecają dla dobra itp. a inne uwazają, że pęknięcie się lepiej goi itd.... Faceci to się maja dobrze i tego problemu nie mają Ja jestem nacięta na wieki wieków, bo mi się nacięcie nie zagoiło wcale

Ale dlaczego odradzasz? (zaciekawił mnie temat
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 18:17   #23
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Położnictwo studia

Rozumiem, że mówimy o nacięciu krocza? A to w ogóle teoretycznie chyba nie położna powinna o tym decydować, tylko lekarz (choć wiadomo - w praktyce jest różnie pewnie - nie wiem, nie rodziłem:P).
No ja słyszałem tylko o skutkach olania nacięcia - popękana przepona moczowo-płciowa, nietrzymanie moczu, wypadanie pochwy, przy pęknięciach tych większego stopnia uszkodzenie zwieraczy odbytu, śluzówki odbytu - podobno koszmarne gojenie się i bardzo poważne konsekwencje. A takie nacięcie "kontrolowane" i po tamtych problemach choć wiadomo, że zawsze nacięcie to jakaś ingerencja...
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 18:41   #24
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

o stosunku pielęgniarek i położonych do pacjentek można by dużoooo powiedzieć...
nie rozumie dlaczego ludzie BEZ POWOŁANIA wybierają taki zawód, a potem zrzędzą, kwiczą i rozładowują swoje zdenerwowanie i stres na innych...
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:46   #25
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez ewincee Pokaż wiadomość
o stosunku pielęgniarek i położonych do pacjentek można by dużoooo powiedzieć...
nie rozumie dlaczego ludzie BEZ POWOŁANIA wybierają taki zawód, a potem zrzędzą, kwiczą i rozładowują swoje zdenerwowanie i stres na innych...
Dlatego też tak wiele osób rezygnuje już na początku - i słusznie, jeżeli ktoś nie nadaje się do tak odpowiedzialnej pracy pełnej zrozumienia i naprawdę empatii, nie powinien się pchać w te studia, które do lekkich na pewno nie należą. Niestety, i ja słyszałam dużo złych opinii na temat obecnych położnych, co mnie bardzo, bardzo boli, i naprawdę chciałabym to zmienić.

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
(rodzenie na leżąco, niepotrzebne nacięcia itp.). Dobra położna to nieoceniony skarb dla przyszłej mamy a zarobki pewnie nieadekwatne do roli (taki kraj ) może jak się ma dużo prywatnych pacjentek to nie tak źle wtedy(?).
Rodzenie na leżąco - największy koszmar, praktykowany wciąż w zbyt wielu placówkach w Polsce - tragedia. Niestety jest wiele innych olbrzymich błędów, popełnianych na salach porodowych jeden po drugim ... Ja co prawda dopiero się uczę, ale mamy zajęcia z naprawdę cudownymi położnymi i lekarzami, którzy solidnie ustawiają nas na współczesne 'tory', które mają tylko i wyłącznie służyć dobru pacjentek.

Co do zarobków - prywatnie wygląda to super, podobnie jest w innych krajach. W Polsce wciąż jest słabiutko, podobnie z szacunkiem do położnych, które naprawdę ciężko pracują i odwalają kawał dobrej roboty. Mam nadzieję że z czasem to się zmieni, bo wciąż widoczny jest znaczny progress.

Cytat:
Napisane przez aptrp Pokaż wiadomość
Moja siostra myśli o położnictwie, ale jej raczej odradzam choć myślę, że lepsze to niż pielęgniarstwo czy ratownictwo...
Lepsze, lepsze. Także zachęcaj siostrę
Chociaż ratownictwo to też super kierunek, ale myślę że zbyt ciężki jak dla kobiety. Tzn to też zależy, bo po ratownictwie można być też dyspozytorem w pogotowiu, a to jest akurat bardzo ciekawa i odpowiedzialna praca - zresztą jak wszystkie medyczne
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:07   #26
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

położne, które pracują teraz na oddziałach to raczej stare, zmęczone pracą, wypalone, wredne babska, które myślą, że są Bogami na tym świecie...
na prawdę dużo jeszcze musi się zmienić, ale wszystko idzie ku dobremu
na miejsce starych babsk, wejdą nowe, z zapałem do pracy i pewnie o wiele większą empatią.
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:07   #27
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Położnictwo studia

Jak dokładnie kształtują się zarobki? Zastanawiam się nad farmacją i położnictwem i nie jestem pewna, co wybrać.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:11   #28
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

farmacja dość ciężki kierunek... dużo nauki, a jeśli w rodzinie/wśród znajomych nie masz kogoś kto prowadzi jakąkolwiek branżę z tym związaną, to ciężko znaleźć gdziekolwiek pracę.

położne zarabiają między 1500-1600 początkujące, no i trochę więcej te z dłuższym stażem... 1800-2300. zależy też od miasta, szpitala, prywatnych `zleceń`, dodatkowych przeszkoleń itd itp.
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:14   #29
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Położnictwo studia

Ciężko z pracą? Ja znowu słyszałam od kuzyna, że wręcz pracę jest bardzo łatwo zdobyć, ze względu na to, że jest dużo aptek
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 22:05   #30
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Ciężko z pracą? Ja znowu słyszałam od kuzyna, że wręcz pracę jest bardzo łatwo zdobyć, ze względu na to, że jest dużo aptek
Tylko, że w tych aptekach przeważnie pracują technicy, którzy niewiele wiedzą zamiast mgr. Właściciel apteki woli pewnie zatrudnić technika farmacji niż magistra, bo technikowi płaci mniej

Co do pracujących położnych, to muszę powiedzieć (a mam doświadczenie ), że nie jest tak źle, oprócz finału na leżąco. Spotkałam się z serdecznością i empatią. W szczególności jedna położna utkwi mi w pamięci na całe życie. Była taka cudowna, pełna zrozumienia i serdeczności, że mimo strasznych bóli nie można było się nie uśmiechnąć. Akurat ta pani mojego porodu nie odbierała tylko przyjmowała do szpitala na izbie, ale i tak miała co przy mnie robić, bo prawie urodziłam w kibelku po lewatywce na izbie .

Myślę, że bycie położną to zawód z misją. Ten kto takiej misji nie czuje to nie powinien się za to zabierać.
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 09:44:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.