QLAIRA - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-21, 14:22   #31
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

hej, jestem juz drugi dzień na Qlairze, wiec to na razie bardzo krótko aby cos stwierdzić, jednak jak narazie zauwazyłam, ze mam bardzo obfite krwawienie- nigdy wcześniej takiego nie mialam! i bola mnie troche piersi no nic, zobaczymy co bedzie dalej, oby przeszlo
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 16:21   #32
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez magnum_357 Pokaż wiadomość
hej, jestem juz drugi dzień na Qlairze, wiec to na razie bardzo krótko aby cos stwierdzić, jednak jak narazie zauwazyłam, ze mam bardzo obfite krwawienie- nigdy wcześniej takiego nie mialam! i bola mnie troche piersi no nic, zobaczymy co bedzie dalej, oby przeszlo
Czwarty dzień - nie mogę za dużo powiedzieć, bo przeszłam z YAZ i miałam migrenę poyazową. Na razie nie mam większego łaknienia -jest OK
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 19:37   #33
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

ja wlasnie dzis zaczynam 1 opakowanie

moze ktoras z Was, ktora juz bierze napisac jak z cera? (po odstawieniu yasminelle (zle sie po nich czulam, zreszta jak po kazdych innych tabletkach) pojawil sie tradzik i chcialabym sie go pozbyc
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:11   #34
malgorzatka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Witam, potrzebuję Waszej pomocy, Dziewczyny Byłam ostatnio u mojego lekarza, który przepisał mi Qlairę. Mam zacząć ją brać po zakończeniu ostatniego opakowania Yazu. I tu si.ę zaczyna mój problem. NIe mam pojęcia czy mam zacząć brać tabletki z blistra Qlairy po wcześniejszym zażyciu tabletek placebo Yazu, czy odrazu po zakończeniu aktywnych tabletek. Spędza mi to sen z powiek dlatego błagam o jakąś pomoc
malgorzatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 14:29   #35
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez malgorzatka20 Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuję Waszej pomocy, Dziewczyny Byłam ostatnio u mojego lekarza, który przepisał mi Qlairę. Mam zacząć ją brać po zakończeniu ostatniego opakowania Yazu. I tu si.ę zaczyna mój problem. NIe mam pojęcia czy mam zacząć brać tabletki z blistra Qlairy po wcześniejszym zażyciu tabletek placebo Yazu, czy odrazu po zakończeniu aktywnych tabletek. Spędza mi to sen z powiek dlatego błagam o jakąś pomoc
Ulotka to kopalnia wiedzy... W ulotce przeczytałabyś, że nie bierzesz placebo YAZU, aczkolwiek ja brałam normalnie -po placebo YAZU od razu na QLAIRĘ. Ginekolog powiedziała, że nie ma różnicy

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
ja wlasnie dzis zaczynam 1 opakowanie

moze ktoras z Was, ktora juz bierze napisac jak z cera? (po odstawieniu yasminelle (zle sie po nich czulam, zreszta jak po kazdych innych tabletkach) pojawil sie tradzik i chcialabym sie go pozbyc

Każde tabletki poprawiają cerę, a odstawienie zwykle powoduje problemy z cerą =burza hormonalna. Na 90% "trądzik" minie po kilkunastu dniach/ do ok. 2 opakowań
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 18:29   #36
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
ja wlasnie dzis zaczynam 1 opakowanie

moze ktoras z Was, ktora juz bierze napisac jak z cera? (po odstawieniu yasminelle (zle sie po nich czulam, zreszta jak po kazdych innych tabletkach) pojawil sie tradzik i chcialabym sie go pozbyc
Hej, ja tez mam problemy z cerą, ostatnio brałam Yasminelle (pol roku temu) i teraz mam duużo większe problemy (musiałam brac antybiotyk itp.). Jestem juz tydzień na Qlairze, wiec to zbyt krótko zeby była poprawa cery ale mam nadzieje, ze po ok dwoch opakowaniach, tak jak napisała Marcia, bedzie jakas poprawa. Narazie ze skutków ubocznych, który sie utrzymuje to ból piersi, ale jest w miarę do zniesienia.
pozdrawiam wszystkie "Qlairowiczki"
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 21:35   #37
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

magnum daj później znać, czy zmieniło się coś z cerą

wprawdzie qlairy nie biorę, ale zastanawiam się nad tabletkami, które właśnie na cere mi pomogą...
suspense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 07:26   #38
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

No to teraz ja Prawie tydzien na Qlairze i zadnych problemow (zero bolu glowy, zero plamien), do tego chyba sluz mi sie zaczyna poprawiac. Na razie jestem wiec zadowolona. Szkoda tylko, ze takie to drogie:P:P
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:11   #39
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez magnum_357 Pokaż wiadomość
Hej, ja tez mam problemy z cerą, ostatnio brałam Yasminelle (pol roku temu) i teraz mam duużo większe problemy (musiałam brac antybiotyk itp.). Jestem juz tydzień na Qlairze, wiec to zbyt krótko zeby była poprawa cery ale mam nadzieje, ze po ok dwoch opakowaniach, tak jak napisała Marcia, bedzie jakas poprawa. Narazie ze skutków ubocznych, który sie utrzymuje to ból piersi, ale jest w miarę do zniesienia.
pozdrawiam wszystkie "Qlairowiczki"
Ja zażywam Q szósty dzień i, nie powiem, mam brzydszą cerę, aczkolwiek zwykle tak bywa przy 1-szym opakowaniu nowego leku. Poza tym Q ma symulować naturalny cykl. Czekam
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 10:31   #40
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Czyżby znów cudowny środek antykoncepcyjny. Miał nim być yaz, yasminelle a żadne z tych mi nie przypasowały do końca, bo nadal mam wysoki testosteron. No ciekawa jestem strasznie tych tabsów, wybiorę się do gin i zapytam o nie. Piszcie jaki mają wpływ na cerę a dokładnie na jej nadmierne błyszczenie

xruda1 dziwne że na wszystkich forach, gdzie mowa o Qlairze widnieją twoje identyczne posty, hmm czyżby reklama scherringa

Edytowane przez kkaarroollaa
Czas edycji: 2009-08-26 o 11:01
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 11:36   #41
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez kkaarroollaa Pokaż wiadomość
Czyżby znów cudowny środek antykoncepcyjny. Miał nim być yaz, yasminelle a żadne z tych mi nie przypasowały do końca, bo nadal mam wysoki testosteron. No ciekawa jestem strasznie tych tabsów, wybiorę się do gin i zapytam o nie. Piszcie jaki mają wpływ na cerę a dokładnie na jej nadmierne błyszczenie

xruda1 dziwne że na wszystkich forach, gdzie mowa o Qlairze widnieją twoje identyczne posty, hmm czyżby reklama scherringa
No mi każde tabletki dawały efekt ślicznej cery.
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 08:30   #42
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

A ja wykrakalam, dzisiaj (w 2 tyg) pojawilo sie krwawienie/plaienie :/
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 09:14   #43
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez marcia Pokaż wiadomość
No mi każde tabletki dawały efekt ślicznej cery.
Ja mam problem tylko z błyszczeniem, bo tak to tylko przed okresem coś wyskoczy. YAZ który obecnie biorę chyba za słaby bo mam sporo podwyższony testosteron. No ale z tym to już do gina się muszę wybrać zobaczymy co powie. Wyczytałam gdzies że Qlaira obniża testo
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:52   #44
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez kkaarroollaa Pokaż wiadomość
Ja mam problem tylko z błyszczeniem, bo tak to tylko przed okresem coś wyskoczy. YAZ który obecnie biorę chyba za słaby bo mam sporo podwyższony testosteron. No ale z tym to już do gina się muszę wybrać zobaczymy co powie. Wyczytałam gdzies że Qlaira obniża testo
Każda nowoczesna tabletka zmniejsza owłosienie /pomaga cerze i tak dalej - to działania uboczne, a jednak dla nas ważne i pozytywne. Pamiętaj, że dopiero przy 3. opakowaniu możesz coś powiedzieć nt niedogodności
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 09:41   #45
katarzyna015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 262
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Hej**! ja wlasnie wczoraj dostalam 1 opakowanie..
A.. urosly wam piersi po nich? I co z cera?
)
katarzyna015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:47   #46
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez katarzyna015 Pokaż wiadomość
Hej**! ja wlasnie wczoraj dostalam 1 opakowanie..
A.. urosly wam piersi po nich? I co z cera?
)

mi nic nie urosło:P ale za to mnie piersi bolały bardzo na początku, teraz troche przeszlo. cera jak narazie wręcz sie pogorszyła a nie poprawiła

Nie ufam nikomu, kocham tylko tych co na to zasłużyli... PFK Chwile ulotne pozdrawiam
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 07:50   #47
xruda1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

do Karola - jak zaczęłam brać Q to na zadnej polskiej stronie nie bylo o niej zadnej informacji. Wiec napisalam na kilku forach pytania, bo czulam sie jak krolik doswiadczalny... a ze na kazdym mi ktos odpisal to z grzecznosci wypada odpisac tez... na szczescie istnieje takie cos jak ctrl+A co pozwala oszczedzic troche czasu. Nie wiem co w tym dziwnego, ze ludzie pomagaja sobie nawzajem - chyba po to są fora! pozdrawiam
xruda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 09:20   #48
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Qlaria - dzień 11. Faktycznie cera nie jest fantastyczna, ale zupełnie w normie. Nie mam wahań nastroju!!!!! Piersi w normie - nie są opuchnięte, ale... jednak krążenie trochę siadło. Więcej naczynek /widocznych żyłek na nogach i nawet twarzy...
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 17:31   #49
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

laski mam prblem, jak bralam wczesniej inne tabletki, w sobote wzielam osttanią to kiedy mam zaczać Q brac? bo naczytalam sie tej ulotki i zgłupialam troche ;/
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 17:56   #50
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
laski mam prblem, jak bralam wczesniej inne tabletki, w sobote wzielam osttanią to kiedy mam zaczać Q brac? bo naczytalam sie tej ulotki i zgłupialam troche ;/
na stronie 10 w ksiazeczce jest napisane:
"Powinna Pani rozpoczac stosowanie preparatu Q nastepnego dnia po przyjeciu ostatniej aktywnej tabletki (ostatniej tabl zawierajacej substancje czynne) dotychczas stosowanego preparatu."

takze powinnas wziac pierwsza tabletke Q w niedziele...



u mnie wlasnie minal tydzien brania Q. narazie ok- przy wszystkich tabletkach, ktore bralam prawie caly pierwszy miesiac mialam plamienia a teraz po krotkim (3 dni) i niezbyt obfitym okresie jest zero plamien wiec jestem zadowolona
piersi tez mnie nie bola, co sie zdarzalo przy Yasminelle czy Syndi.
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 18:03   #51
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

no ale nie wziełam i co teraz mam zrobic?

zaczac od dzis wieczora? z pominieciem 1 , tak jak w ulotce?

sory za glupie pytanie
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...

Edytowane przez MisQa
Czas edycji: 2009-08-31 o 18:08
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 20:15   #52
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
no ale nie wziełam i co teraz mam zrobic?

zaczac od dzis wieczora? z pominieciem 1 , tak jak w ulotce?

sory za glupie pytanie

no chyba tak.. ale moze zabezpieczaj sie dodatkowo przez ten tydzien? albo spytaj gienkologa po prostu..
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 04:23   #53
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

i tak musze sie zabezpieczac, bo antybiotyki niedawno brałam,

dzieki
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 07:31   #54
malaOlaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 330
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Hej!
Mam pytanie, bo nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi-mianowicie czy biorąc qlaire jestem zabezpieczona przez 28 dni czy tak jak przy normalnych przez 21 dni? w aptece nie umieli mi powiedziec, a mojego ginekologa nie ma, a pani polozna powiedziala, ze sie nie zna w ulotce nie pisza o tym w ogole. Do tego czy one chronią od razu czu po jakims czasie? w niedziele skonczylam yasmin, a w poniedzialek zaczelam qlaire. Mam nadzieje, ze po tej nowej tabletce nie spada tak libido jak po yasmin-w tej chwili jest zerowe

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
malaOlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 08:00   #55
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez malaOlaa Pokaż wiadomość
Hej!
Mam pytanie, bo nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi-mianowicie czy biorąc qlaire jestem zabezpieczona przez 28 dni czy tak jak przy normalnych przez 21 dni? w aptece nie umieli mi powiedziec, a mojego ginekologa nie ma, a pani polozna powiedziala, ze sie nie zna w ulotce nie pisza o tym w ogole. Do tego czy one chronią od razu czu po jakims czasie? w niedziele skonczylam yasmin, a w poniedzialek zaczelam qlaire. Mam nadzieje, ze po tej nowej tabletce nie spada tak libido jak po yasmin-w tej chwili jest zerowe

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
przy jak to okreslilas 'normalnych' tabletkach jestes zabezpieczona caly czas- w ciagu siedmiodniowej przerwy tez a nie tylko przez 21dni.
biorac Q jest tak samo- zabezpieczona jestes caly czas
i jestes zabezpieczona od 1tabletki o ile przyjmujesz reszte tak, jak powinnas


swoja droga polozna sie nie zna? dziwna sprawa?
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 08:46   #56
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez malaOlaa Pokaż wiadomość
Hej!
Mam pytanie, bo nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi-mianowicie czy biorąc qlaire jestem zabezpieczona przez 28 dni czy tak jak przy normalnych przez 21 dni? w aptece nie umieli mi powiedziec, a mojego ginekologa nie ma, a pani polozna powiedziala, ze sie nie zna w ulotce nie pisza o tym w ogole. Do tego czy one chronią od razu czu po jakims czasie? w niedziele skonczylam yasmin, a w poniedzialek zaczelam qlaire. Mam nadzieje, ze po tej nowej tabletce nie spada tak libido jak po yasmin-w tej chwili jest zerowe

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
... Przy antykoncepcji hormonalnej doustnej jesteś zabezpieczona DZIEŃ W DZIEŃ bez względu na przerwy, jeśli bierzesz te tabletki zgodnie z ulotką! Jeśli odpowiednio przeszłaś na Q - wszystko będzie OK od pierwszego dnia
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 11:48   #57
malaOlaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 330
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Dzięki za odpowiedzi!
Niestety poziom wiedzy na temat tabletek polożnej w mojej przychodni jest prawie zerowy ale czego się spodziewać po pani, która ma pewnie ponad 50 lat
malaOlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 18:40   #58
cherry_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

czesc dziewczyny,tak obserwuje ten watek, bo sama zaczelam brac Q, i...nie tylko piersi mi urosly ale takze tylek za przeproszeniem i to w takim tempie ze nie tylko ja jestem w szoku. cera...;/lepiej nic nie mowic, bo jak nigdy nie mialam problemow tak teraz chyba nadrabiam. plamienia zaczelam miec po 6tabsie i nie widac konca;(
samoppoczucie tez nie najlepsze, raz skacze raz placze i bliskie mi osoby dostaja po dupie;(
jutro zaczynam kolejne opakowanie i mam nadzieje, ze wszystko wroci do normy...dodam tylko ze ostatni raz bralam tabsy jakies 4lata temu ale nie najlepiej sie czulam wiec postanowilismy z (wtedy jeszcze)narzeczonym ze jak cos ma byc to bedzie i odstawilam.a teraz chce brac bo jakos nie do konca moge zaufac;/
mam nadzieje ze te tabsy sa dobre,i ze wiekszosc z Was nie bedzie miala skutkow ubocznych i mam nadzieje ze ja tez tego doczekam
zapewne dam jeszcze znac, i mam nadzieje ze to beda dobre wiesci
pozdrawiam
cherry_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 19:39   #59
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez cherry_007 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny,tak obserwuje ten watek, bo sama zaczelam brac Q, i...nie tylko piersi mi urosly ale takze tylek za przeproszeniem i to w takim tempie ze nie tylko ja jestem w szoku. cera...;/lepiej nic nie mowic, bo jak nigdy nie mialam problemow tak teraz chyba nadrabiam. plamienia zaczelam miec po 6tabsie i nie widac konca;(
samoppoczucie tez nie najlepsze, raz skacze raz placze i bliskie mi osoby dostaja po dupie;(
jutro zaczynam kolejne opakowanie i mam nadzieje, ze wszystko wroci do normy...dodam tylko ze ostatni raz bralam tabsy jakies 4lata temu ale nie najlepiej sie czulam wiec postanowilismy z (wtedy jeszcze)narzeczonym ze jak cos ma byc to bedzie i odstawilam.a teraz chce brac bo jakos nie do konca moge zaufac;/
mam nadzieje ze te tabsy sa dobre,i ze wiekszosc z Was nie bedzie miala skutkow ubocznych i mam nadzieje ze ja tez tego doczekam
zapewne dam jeszcze znac, i mam nadzieje ze to beda dobre wiesci
pozdrawiam
dzis biorę 14 tabletke z pierwszego opakowania i również z całą pewnościa moge stwierdzic iz po Q mam wahania nastrojów, podobnie jak Chery_007... piersi nadal bolą, ale juz nie tak jak na samym początku, z cerą bez zmian- czyli nadal źle... woda tez mi sie troche zatrzymała w organizmie mam nadzieje ze przy drugim opakowaniu sie wszystko unormuje, bo jak nie Q to juz nie wiem co
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 00:11   #60
dzenys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

A u mnie jest tak. A biorę tabletki chyba najdłużej z was, bo jestem już po 1 tygodniu 2 opakowania.

Mianowicie - zmieniłam tabletki z yasminelle tylko i wyłącznie dlatego, że odczuwałam straszny ból piersi. Pana ginekologa to zdziwiło i stwierdził, że pierwszy raz się z tym spotyka, bo yas mają bardzo małą dawkę hormonów. Postanowił więc polecić mi Qlairę...
No i tak.

Przy 1 opakowaniu 2 lub 3 razy pojawiły się plamienia (nie wiem czy mogę to tak nazwać, po prostu 'pobrudziło' mnie na chwilkę i tyle. Wcześniej nigdy nie zdarzały mi się plamienia, ale wytłumaczenia w ich pojawieniu się szukałam również w zbyt 'sucho' uprawianym seksie :P

Wszystko byłoby w porządku, ból piersi minął, problemów z cerą jak nigdy nie miałam tak nie mam, nic mi nie urosło, nic nie zmalało, nastrój mam jak zawsze. I tu zaistniał jeden mały(?) problem.

Otóż (co również wcześniej nigdy mi się nie zdarzyło) nie dostałam okresu. Wczytując się w ulotkę, zauważyłam, że zdarza się to u ok.15% kobiet po 1 opakowaniu, aczkolwiek martwię się :P Brałam je prawidłowo, w żaden sposób tabletka zbyt wcześnie nie mogła wydostać się z organizmu. Lekarza aktualnie nie ma (urlop), testom ciążowym a. nie ufam b. po co mi to?:P I narazie nie panikuję, aczkolwiek delikatnie martwi mnie brak okresu.

I jeszcze jedno. Przy zmianie tabletek od razu z yasminelle na Qlairę okres dostałam - był krótszy i mniej obfity niż zwykle. A w tym miesiącu - NIE MA GO. Ale będę czekać na następny .. jeszcze 3 tygodnie :P
dzenys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 19:08:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.