Znamiona a ma³op³ytkowo¶æ ;/ - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-06-16, 22:26   #1
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 236

Znamiona a ma³op³ytkowo¶æ ;/


Witam !
Zak³adam nowy w±tek bo nie znalaz³em na forum odp na moje pytanie a uwierzcie ¿e szuka³em

Mam znamie- pieprzyka na prawym policzku który jest do¶æ du¿y, oko³o 0.5cm. Bardzo chcia³bym go wyci±æ nie ze wzglêdów estetycznych tylko z powodu tego ¿e przy goleniu on zawsze zostaje lekko poddra¿niony i bojê siê ¿e mo¿e z tego co¶ wyj¶æ (czyt. czerniak) ;//
Wszystko by³oby Ok gdyby nie to ¿e "cierpiê" na ma³op³ytkowo¶æ krwi, przez co rany ciê¿ko mi siê goj± a po lekkim ude¿eniu mam odrazu siniaka.

I teraz moje pytanie, czy po wyciêciu pieprzyka nie bêdzie problemów ze zrobieniem siê blizny ;/
Obawiam siê tego ¿e ta tkanka nie zro¶nie siê prawid³owo i ta rana zacznie siê papraæ, a to policzek wiêc wolê siê upewniæ czy to jest bezpieczne...

Jestem zapisany ju¿ do Chirurga plastycznego ale nie wiem czy w ogóle i¶æ na ten zabieg.
__________________
Ludzie potrzebuj± wielu rzeczy, aby poczuæ, ¿e ¿yj±
-Rodziny. Mi³o¶ci. Seksu.
-Ale tak naprawdê potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywi¶cie ¿yæ, potrzebujemy bij±cego serca.
-Bo kiedy jest ono zagro¿one. Dzia³amy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-16, 23:01   #2
iminka
Raczkowanie
 
Avatar iminka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 306
Dot.: Znamiona a ma³op³ytkowo¶æ ;/

po takim zabiegu na pewno bêdziesz mia³ szew na policzku, wiêc rana powinna spokojnie siê zagojiæ, moze to tylko potrwaæ du¿ej ze wzglêdu na ma³op³ytkowo¶æ.
iminka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-17, 07:20   #3
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 32 367
Dot.: Znamiona a ma³op³ytkowo¶æ ;/

a czy chirurg oglada³ twoje wyniki krwi ? czasy krawaienia i krzepniecia ? je¿eli sa one wyd³uzone to raczej sam sie tego nie podejmie, bo bedziesz musia³ to podleczyc troszke ¿eby chocia¿ wyniki by³y ok na papierku blizna byæ to bêdzie, ale pewnie mniejsza, a jak z twoim goleniem? jak sie zatniesz to d³ugo ci leci krew z tego puliczka czy raczej szybko sie goi ?
__________________



Razem ju¿ 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 ¦lub Cywilny
7.09.2013 ¦lub Ko¶cielny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-17, 12:48   #4
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 236
Dot.: Znamiona a ma³op³ytkowo¶æ ;/

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Poka¿ wiadomo¶æ
a czy chirurg oglada³ twoje wyniki krwi ? czasy krawaienia i krzepniecia ? je¿eli sa one wyd³uzone to raczej sam sie tego nie podejmie, bo bedziesz musia³ to podleczyc troszke ¿eby chocia¿ wyniki by³y ok na papierku blizna byæ to bêdzie, ale pewnie mniejsza, a jak z twoim goleniem? jak sie zatniesz to d³ugo ci leci krew z tego puliczka czy raczej szybko sie goi ?
no w³a¶nie z tym jest problem, po zaciêciu czy skaleczeniu krew leci d³ugo ale rana siê pó¼niej dobrze goi, nie widaæ ¶ladu po skaleczeniu.
Nawet przy pobieraniu krwi (morfologia) lekarze siê dziwi± ¿e moja krew jest taka rzadka ;/ A to w³a¶nie przez ma³op³ytkowo¶æ.

Ja najbardziej siê obawiam tego ¿e powstani jaki¶ bliznowiec który bêdzie wiêkszy ni¿ ten ca³y pieprzyk....
__________________
Ludzie potrzebuj± wielu rzeczy, aby poczuæ, ¿e ¿yj±
-Rodziny. Mi³o¶ci. Seksu.
-Ale tak naprawdê potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywi¶cie ¿yæ, potrzebujemy bij±cego serca.
-Bo kiedy jest ono zagro¿one. Dzia³amy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt

Edytowane przez tomekhk
Czas edycji: 2009-06-17 o 12:50
tomekhk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-17, 13:01   #5
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 32 367
Dot.: Znamiona a ma³op³ytkowo¶æ ;/

dlatego musisz zrobiæ badania krwi na czas krwawienia i krzepniecia. wtedy mozna zazyæ jakie¶ leki, co by uregulowac t± krew na czas zabiegu.

blizna zostanie na pewno jakas taka ma³a, mniejsza ni¿ ten ca³y pieprzyk. ale pewnie pod zarostem i tak tego nie bêdzie widac

a idziesz do jakiego chirurga? onkologa ?
__________________



Razem ju¿ 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 ¦lub Cywilny
7.09.2013 ¦lub Ko¶cielny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-17, 19:23   #6
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 236
Dot.: Znamiona a ma³op³ytkowo¶æ ;/

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Poka¿ wiadomo¶æ
dlatego musisz zrobiæ badania krwi na czas krwawienia i krzepniecia. wtedy mozna zazyæ jakie¶ leki, co by uregulowac t± krew na czas zabiegu.

blizna zostanie na pewno jakas taka ma³a, mniejsza ni¿ ten ca³y pieprzyk. ale pewnie pod zarostem i tak tego nie bêdzie widac

a idziesz do jakiego chirurga? onkologa ?
Zamierzam wybraæ siê do chirurga plastycznego- Dr Katarzyny Ostrowskiej Clark.

Od d³u¿szego czasu na przyrost tych kwinek biorê kwas foliowy ale to nic nie daje..
Dodam jeszcze ¿e moja kuzynka (jakie¶ tam pokrewieñstwo jest), mia³a wycinanego pieprzyka na biu¶cie i zrobi³ jej siê bliznowiec... ;/

Operacjê wykonywa³ s³ynny Dr. Andrzej Dmytrzak, teraz je¼dzi do niego na "zabiegi" które tego bliznowca zmniejsz±... (je¼dzi ju¿ 2 lata)
S± to bardzo bolesne zabiego polegaj±ce na wstrzykiwaniu w tego bliznowca jaki¶ leków. Nie wiem jak to dok³adnie wygl±da ale wiem ¿e oni co¶ tam wstrzykuj±.
__________________
Ludzie potrzebuj± wielu rzeczy, aby poczuæ, ¿e ¿yj±
-Rodziny. Mi³o¶ci. Seksu.
-Ale tak naprawdê potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywi¶cie ¿yæ, potrzebujemy bij±cego serca.
-Bo kiedy jest ono zagro¿one. Dzia³amy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-19, 20:22   #7
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 2 660
Dot.: Znamiona a ma³op³ytkowo¶æ ;/

Wydaje mi siê, ¿e powstawanie bliznowców lub te¿ prawid³owe gojenie siê ran po zabiegach chirurgicznych nie jest do koñca zwi±zane z ma³op³ytkowo¶ci± - zbyt ma³a liczba p³ytek we krwi wp³ywa oczywi¶cie na opó¼nione krzepniêcie, ale proces tworzenia blizny i zasklepiania rany zale¿y od innych komórek (m.in. fibroblasty skóry) i jest bardziej zwi±zany ze skór± i tkank± podskórn± ni¿ z w³a¶ciwo¶ciami krwi. Je¶li wiêc do tej pory nie zauwa¿y³e¶ ¿adnych k³opotów z gojeniem ran to chyba nie bêdziesz mia³ z tym problemu równie¿ i w przysz³o¶ci. Chocia¿ dobry chirurg zanim chwyci za skalpel na pewno zrobi z Tob± wywiad i przeprowadzi konsultacje by wyja¶niæ Twoje w±tpliwo¶ci
__________________
Ksi±¿kowo: 97+26


Starlett jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.