A jak zatrzymać łamanie się włosów ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 20:35   #1
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204

A jak zatrzymać łamanie się włosów ???


Witam.
I na wstępie proszę o nie odsyłanie mnie do wyszukiwarki, bo siedzę na forum od kilku lat i znam je b. dobrze.

Nigdzie nie natrafiłam na wątek tylko o łamaniu, raczej o suchych i sianowatych, łamiących się włosach a ja takich nie mam.
Nie wypadają mi, mam spory już "baby hair" , nie rozdwajają się, błyszczą i są co raz lepiej nawilżone (od spodu mam wręcz mega nawilzone).

Co robię: olejuję, stosuję maski domowe, obecnie mam szampon Nami z serwatką + rycyna, odżywkę Natur Vital i maskę jajeczną Vatika. Farbuję henną, nie suszę i nie prostuję, nie traktuję gorącą wodą, mam szczotkę z włosia naturalnego (leci do mnie tangler), nosze warkocz.

Niestety, mimo wysiłków włosy wciąż mi się łamią tak samo mocno jak i dwa miesiące temu, kiedy to zrobiłam sobie dużo pasemek rozjaśniaczem na włosach, na które 2 tyg. wcześniej połozyłam Khadi z indygo. Włosy wyszły niebieskie i zaczęła się masakra z łamaniem

Jak tak dalej pójdzie to będę mieć przerzedzone okropnie a mam je do połowy pleców. Rozjaśniacz siedział tylko na górnych partiach tych cieniowanych, więc od spodu są zdrowe - boję się, że będę miała taką dziurę jakby, za kilka miesięcy

Co jeszcze mogę zrobić żeby uratować włosiątka moje?
Może coś z biochemii? (Keratyna zawsze mi raczej wysuszała włosy...)

Proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Może płukanki ze skrzypu i pokrzywy by pomogły?
(Pijałam od 5 lat a jakoś od 4 mam co raz więcej włosów na nogach, więc suplementy na włosy i pokrzywę odstawiłam miesiąc temu, bo podobno działają nie tylko na włosy na głowie..)
__________________
wymiana

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2011-05-09 o 20:30
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 21:21   #2
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Chyba niezbyt rozumiem, najpierw piszesz:

Cytat:
raczej o suchych i sianowatych, łamiących się włosach a ja takich nie mam
a potem:

Cytat:
mimo wysiłków włosy wciąż mi się łamią

No,ale nie ważne.

Są wątki dotyczące takich włosów,więc skoro znasz forum to powinnaś znać i te wątki
Absolutnie nie mówię tego złośliwie, tylko szczerze.

Jeśli chodzi o łamliwość to polecam wcierki - szczególnie Jantar odżywka do włosów i skóry głowy o ta - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ja.html&next=1
Napisałam "szczególnie", ponieważ ona ma piękny skład a nie zawiera alkoholu jak większość wcierek.
Mi też włosy wzmocniły ampułki Radical - o te: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...nt.html&next=1

Co do picia pokrzywy - prawdą jest,że niestety wzmacnia również włosy na innych częściach ciała, też przez to przechodzę
No,ale albo wóz albo przewóz.
Na Twoim miejscu jednak bym wróciła do pokrzywy/skrzypu.
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 21:43   #3
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Chyba niezbyt rozumiem (...)
Są wątki dotyczące takich włosów,więc skoro znasz forum to powinnaś znać i te wątki
Absolutnie nie mówię tego złośliwie, tylko szczerze.
No właśnie, źle się wyraziłam.
Chodzi mi o to, że mam problem TYLKO I WYŁĄCZNIE z SAMYM łamaniem i nic więcej. Nie mam włosów suchych czy sianowatych. Na tamtych wątkach ciągle jest o olejach i suplementach do znudzenia.

Zakładając wątek mam nadzieję na coś konkretnego (wiem, idealistka ze mnie ;P ), np: że wystarczy kupić np: l-cysteinę i po problemie. Ale pewnie tak się nie stanie...

Otóż, Radical jeden skończyłam własnie kilka dni temu i zamówiłam ten z nowym składem (2 opakowania).
Mam jedną butelkę Jantaru jeszcze w zapasie, bo zawsze na Słoniku kupowałam 4 szt od razu.

No a jeśli chodzi o skrzyp i pokrzywę to myślę nad płukanką i chyba jutro to zrobię. natchnęło mnie po napisaniu pierwszego postu
Mam gdzieś Silicę jeszcze, 2 listki więc zużyję.

Idę wetrzeć Jantar pokładając weń wielką nadzieję

Dziękuję Ci, Namietne_Usta, za przypomnienie o Jantarze
__________________
wymiana

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2011-05-09 o 21:49
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 22:09   #4
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

mi wlosy kruszyly sie przez 3 lata na mnie dziala calonocne olejowanie olejem kokosowym ... dziala na chwile czyli np.1-2 dni pozniej musze od nowa bo sie zaczynaja biale kropeczki robic symbolizujace ze wlos mi sie bedzie kruszyl ... mam nadzieje ze mi sie nie krusza juz wlosy bo ostatnio zabraklo mi czasu na olejowanie i pozniej nie chcialy sie przestawic sprowrotem i zaczely lamac ale od jakiegos tygodnia mam spokuj biore suplement marz spezial ... nowy sklad niestety ale ten zdzialal cuda juz poniewaz paznokcie i wlosy sie blyszcza a paznokcie bardzo szybko mi rosna , a ze cale zycie mialam z nimi problem to dzis dla mnie sukcesz wczesniej mialam tak rozdwojone a dzis ladne rowniotkie a to bardzo wazne bo jestem na praktykach w hotelu i wyglad dloni jest rzecza piorytetowa

szczerze?? nie bardzo jestesmy ci w stanie pomoc tak naprawde wiele zeczy ktore bysmy ci polecily i tak wyprubowalas ...
Ps. noszenie warkocza tez moze je niszczyc a skoro je rozjasnialas to tez masz odpowiedz dlaczego Ci sie lamia wlosy, przeciez sama piszesz od kiedy je rozjasnialas ci sie zaczely lamac wiec i to jest ich powodem byc moze podniszczylas strukture wlosa lub wlos utrafil niezmedbne ceramidy i witaminy do prawidlowej gospodarki nawilzania jesli ci olejowanie nie pomaga to moze sprubuj z octem jablkowym jest taki przepis niektore dziewczyny napisalay ze im sie konce wzmocnily i przestaly sie juz lamac ale czy to prawda i czy to na mnie dzialo by to ci nie powiem bo nie stosowalam tego jeszcze

aha i przepraszam za moje kaleczace oczy slowa ale bardzo mam dzis nadwyrezone rece i dlatego brak w mojej wypowiedzi niektorych literek xD pozdrawiam goraco!
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel

Edytowane przez NelluSiIa
Czas edycji: 2011-05-09 o 22:12
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 22:57   #5
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Jeśli spaliłaś włosy rozjaśniaczem, to nie wiem, czy cokolwiek poza obcięciem przyniesie oczekiwany efekt.
Rozjaśnianie odbywa się w środowisku zasadowym, a to nie jest dobre dla włosów. L-cysteina może być więc dobrym tropem, podobnie jak kwaśne płukanki. Ale... jeśli włos ma białą kulkę na sobie to niestety, ale nie da się tego zregenerować.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 08:12   #6
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Ja te łamiące się włosy obcinam powyżej kuleczki a oprócz tego zabezpieczam końcówki (jedwab, a wczoraj troszkę oliwki dla dzieci BD)
Powolutku (mam nadzieję) pozbywam się tego problemu
A może spróbuj innego oleju? Ja obecnie nakładam mieszankę: olej lniany, z orzecha włoskiego, rycynowy, a czasem zamiast tego z orzecha daję oliwę z oliwek.
Biorę silicę i Pilonyx. po pokrzywie i skrzypie włosy rosną, ale faktycznie wszędzie ehh najbardziej wkurzają mnie te na rękach
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 09:07   #7
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
Ja te łamiące się włosy obcinam powyżej kuleczki a oprócz tego zabezpieczam końcówki (jedwab, a wczoraj troszkę oliwki dla dzieci BD)
Powolutku (mam nadzieję) pozbywam się tego problemu
By nie było na włosie białych kuleczek trzeba też zrezygnować z suszenia gorącym powietrzem (pomijam resztę zabiegów w tym prosotwnicę i niewłaściwą pielęgnację).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 10:15   #8
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

NelluSiIa, nie rozjaśniałam włosów od 3 lat, używałam tylko naturalnej koloryzacji. Dopiero w lutym cos mi odbiło i zapragnęłam jasnych pasemek. Pasma podczas rozjaśniania nagle zrobiły się gorące a kolor wyszedł niebieski (wcześniej nigdy czegoś takiego nie było). Dopiero po fakcie napisałam na Wizażu i dziewczyny uświadomiły mnie, że to przez indygo, zawarte w farbach Khadi.
Co 3 dzień robię maskę z rycyny+olej z winogron+2 żółtka+ nafta+ olej musztardowy+olej awokado. Co kolejny 3 dzień Amla Jaśmin z parafiną, mycie, odżywka, maska, a co jeszcze kolejny, olejek Bringraj na kokosie na noc i mycie Kallosem. Czasem odpuszczam i nie myję włosów 2,3 dni.

Eloe77, nie mam białych kulek.
Włosy są jakby obdarte z warstwy zewnętrznej, choć na pierwszy rzut oka wyglądają przyzwoicie i błyszczą. Czasem, jak nie użyję pleju przed myciem, po wyschnięciu są pogięte (dosłownie, mają kąty, to nie jest normalny skręt) na końcówkach. Podcinałam ok 3 cm, ale nic to nie dało.
Kiedy je czeszę nad umywalką, leży w niej ok 100 kawałków długości 0,5 cm. I tak za każdym razem....

Wcieram w te końcówki kokos, ale on, póki co, tylko nabłyszcza... Poszukam dziś jakichś przepisów na wcierki.

Musi być na to jakiś sposób.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Spróbuję nałożyć zwykłą czerwoną hennę, bo jeszcze gdzieś mam 50 g. Może je to wzmocni.
__________________
wymiana

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2011-05-10 o 10:12
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 11:07   #9
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Droga Lady Guidette

Muszę Cię zmartwić. Niestety, jeśli po tym rozjaśnianiu łamią Ci się włosy - to to, co sie łamie musisz ściąc aż do 'zdrowego miejsca' - jeśli chcesz to zatrzymać. Nie ma innej rady, jeśli tego nie zrobisz włosy będą łamac się dalej, bo w miejscu, w którym włos się łamie końcówka jest 'poszarpana' i taka pokruszona, co jest łatwym czynnikiem do dalszego łamania i kruszenia włosów.Oleje i najlepsze maski na to nie pomogą. To tak samo jak z rozdwajaniem - rozdwojoną końcówkę trzeba ściąć inaczej włos będzie się rozdwajał wyżej i wyżej, raz w życiu widziałam włos rozdwojony od połowy długości - jakieś 10 cm włosa było rozdwojone na pół. podetnij końcówki, powinno pomóc.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 11:27   #10
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Pasma podczas rozjaśniania nagle zrobiły się gorące
No to moim zdaniem się spaliły.
Cytat:
Co 3 dzień robię maskę z rycyny+olej z winogron+2 żółtka+ nafta+ olej musztardowy+olej awokado. Co kolejny 3 dzień Amla Jaśmin z parafiną, mycie, odżywka, maska, a co jeszcze kolejny, olejek Bringraj na kokosie na noc i mycie Kallosem. Czasem odpuszczam i nie myję włosów 2,3 dni.
I właśnie dlatego Twoje włosy wyglądają przyzwoicie i błyszczą. Są pokryte warstwą emolientów i protein wielkocząsteczkowych (jajko).
Cytat:
Eloe77, nie mam białych kulek.
To dobrze i niedobrze jednocześnie. Biała kulka oznaczałaby miejsce powyżej którego włos jest już zdrowy. Skoro wciąż się łamią, to są bardzo słabe. Próbowałabym jeszcze keratyny hydrolizowanej, ale jeśli je spaliłaś, to i ona nie pomoże.
Cytat:
Włosy są jakby obdarte z warstwy zewnętrznej, choć na pierwszy rzut oka wyglądają przyzwoicie i błyszczą. Czasem, jak nie użyję pleju przed myciem, po wyschnięciu są pogięte
Są pogięte, bo ich struktura została zniszczona.
Cytat:
Wcieram w te końcówki kokos, ale on, póki co, tylko nabłyszcza...
Nie ma pod co wniknąć.
Cytat:
Musi być na to jakiś sposób.
nożyczki
Cytat:
Spróbuję nałożyć zwykłą czerwoną hennę, bo jeszcze gdzieś mam 50 g. Może je to wzmocni.
Najpewniej oblepi, bo skoro włos jest odarty z kilku warstw łusek, to nie będzie miała pod co wniknąć. Nie wiem, czy w ogóle złapie kolor.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-05-10 o 11:28
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 14:21   #11
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość
Droga Lady Guidette
podetnij końcówki, powinno pomóc.
Musiałabym podciąć je do 2 cm, żeby był tylko zdrowy włos. Bo już podcinałam. :\

Eloe77, dokładnie tak jak piszesz. Spalone na wiór

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Najpewniej oblepi, bo skoro włos jest odarty z kilku warstw łusek, to nie będzie miała pod co wniknąć. Nie wiem, czy w ogóle złapie kolor.
Khadi orzechowy brąz trzymała 3 tyg. przy codziennym męczeniu odżywkami i olejami.

Poczekam jeszcze z miesiąc, popróbuję z Jantarem, okraszę sobie Glorię keratyną i cysteiną i zobaczę co dalej.
Najśmieszniejsze, że najdłuższa warstwa włosów jest zdrowa i normalna, tylko te cieniowane, pasemkowane się kruszą. No i grzywkę musiałam sobie zrobić niczym Pin Up girl. Ech...
__________________
wymiana

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2011-05-10 o 14:25
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 14:33   #12
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Musiałabym podciąć je do 2 cm, żeby był tylko zdrowy włos. Bo już podcinałam.\
Cóż, nie za bardzo da się zrobić cokolwiek. Włos ma swoją określoną budowę i jeśli zostanie zniszczony, to nie da się zrekonstruować. Sama próbujesz i widzisz, co się dzieje - włosy nadal się łamią, a w zasadzie kruszą.
Cytat:
Khadi orzechowy brąz trzymała 3 tyg. przy codziennym męczeniu odżywkami i olejami.
Męczeniu? Włosy lubią oleje i dobrze skomponowane odżywki. Tylko ja rozumiem, że hennowałaś przed tym rozjaśnianiem, prawda?

Wklejam Ci link do krótkiej informacji, co się dzieje podczas rozjaśniania włosów.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 14:57   #13
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Hennowałam 2 tyg przed i 3 dni po rozjaśnianiu. Przecież nie mogłabym chodzić z niebieskimi pasemkami :P
Cóż, teraz będę mądra po szkodzie. Postaram się przy spieszyć porost, zapuścić naturalki i wycieniować u fryzjera z zachowaniem długości w stylu emo. żeby pozbyć się tych przesuszonych warstw.

A takie miałam piękne, długie, lśniące, czekoladowe fale

__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 20:07   #14
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
By nie było na włosie białych kuleczek trzeba też zrezygnować z suszenia gorącym powietrzem (pomijam resztę zabiegów w tym prosotwnicę i niewłaściwą pielęgnację).
Zdecydowanie
Nie pisałam o tym, bo ja wogóle nie używam suszarki
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 20:38   #15
moni91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: górny śląsk :)
Wiadomości: 39
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

cześć dziewczyny, pozwólcie, że się dołączę
też mam problemy z włosami, wypadają, łamią się, rozdwajają mimo tego, że staram się o nie dbać. Ostatnio to już w ogóle przestały mnie słuchać. Jak widzę jakieś zagięcie na włosie albo biały punkt to mnie trafia po prostu ;/
robię maski z oleju rycynowego z żółtkami i 2 łyżkami ciepłej wody, czasem zamiast oleju daję naftę.
moni91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 21:09   #16
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Podcięłam dziś kudełki o ok 2 cm. Trochę mniej było okruchów przy czesaniu. Może to w końcu ustanie, jak obetnę wystarczającą ilość.

Moni91 a czego jeszcze do włosów używasz? Bo ja bym radziła zrezygnować z agresywnych środków myjących i sylikonów na jakiś czas.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 11:36   #17
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Hennowałam 2 tyg przed i 3 dni po rozjaśnianiu. Przecież nie mogłabym chodzić z niebieskimi pasemkami :P
Czemu nie? niebieski to tez kolor.

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie
Nie pisałam o tym, bo ja wogóle nie używam suszarki
Dlatego napisałam "też".

Cytat:
Napisane przez moni91 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, pozwólcie, że się dołączę
też mam problemy z włosami, wypadają, łamią się, rozdwajają mimo tego, że staram się o nie dbać. Ostatnio to już w ogóle przestały mnie słuchać. Jak widzę jakieś zagięcie na włosie albo biały punkt to mnie trafia po prostu ;/
robię maski z oleju rycynowego z żółtkami i 2 łyżkami ciepłej wody, czasem zamiast oleju daję naftę.
A poza tym?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 21:59   #18
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
By nie było na włosie białych kuleczek trzeba też zrezygnować z suszenia gorącym powietrzem (pomijam resztę zabiegów w tym prosotwnicę i niewłaściwą pielęgnację).
I warto też moim zdaniem używać szczotki z naturalnego włosia Mniej łamie włosy
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 22:13   #19
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Używam od roku naturalnej szczotki Khaja.
W sumie mi się włosy notorycznie nie łamały tylko je sama zniszczyłam przez głupotę.
Ale ograniczenie czesania to tez może być pomysł.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 23:07   #20
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Przyłączę się.
Jestem blondynką, nigdy nie prostowałam włosów, bo i tak są proste jak druty, nigdy nie farbowałam, zdarzało mi się suszyć, ale maks. 2-3 razy w miesiącu.
Zawsze miałam krótkie włosy, a od 1,5 roku zapuszczam z około centymetra. Teraz mam do ramion.

I mam problem - końcówki zaczynają mi się rozdwajać i pojawiają się te nieszczęsne białe plamki. Nie umiem ocenić, czy dużo ich jest. Raczej mało, ale idealnie byłoby, gdyby nie było ich wcale.
Co robię?
Co drugie mycie, czyli co jakieś 4 dni - Wax do włosów suchych i zniszczonych
Na przemian z Waxem odżywka Ultra Color marki Joanna
No i myję chyba dobrymi szamponami.
Aha, jeszcze od okolo 20 dni łykam po dwie Skrzypovity.

Nie umiem obiektywnie ocenić stanu moich włosów, ale od kiedy zaczęłam się nimi trochę interesować, niemal obsesyjnie sprawdzam, czy nic się nie łamie i nie rozdwaja. Może normalnie bym tego nie zauważyła nawet. Nie wiem.

Co mi radzicie?
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 08:56   #21
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
I warto też moim zdaniem używać szczotki z naturalnego włosia Mniej łamie włosy
To zależy jakie włosy:
kręconych w ogóle nie czesze się na sucho (wyłącznie na mokro z odżywką i do tego palcami lub grzebieniem o szerokim rozstawie zębów) - swoje rozczesuję od półtora roku wyłącznie palcami podczas nakładania odżywki do spłukiwania,
falowane można przeczesać delikatnie na sucho, ale tez raczej grzebień o szerokim rozstawie zębów niż szczotka,
proste - te myślę, że czesać można i też sprawdzi się taki sam grzebień, choć specjalistką od prostych nie jestem

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
Co mi radzicie?
Zabezpieczanie końcówek olejami - kokosowym, jojoba, winogronowym lub - to by było optymalne - brokułowym.
I uważanie, co robisz z włosami w ciągu dnia. Dotykają teraz ramion, więc są bardzo narażone na zniszczenia mechaniczne - paski torebek, plecaków, ubrania.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 09:01   #22
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Dzięki za odpowiedź.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Zabezpieczanie końcówek olejami - kokosowym, jojoba, winogronowym lub - to by było optymalne - brokułowym.
Kupię taki olej normalnie w rossmanie?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
I uważanie, co robisz z włosami w ciągu dnia. Dotykają teraz ramion, więc są bardzo narażone na zniszczenia mechaniczne - paski torebek, plecaków, ubrania.
To lepiej by było, żebym je nosiła spięte? Nie 'pogną' mi się? Obiło mi się o uszy, że najlepiej nosić rozpuszczone, bo są proste i nie wyginają się w dziwne strony.
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 09:09   #23
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
Kupię taki olej normalnie w rossmanie?
To normalne oleje jadalne. Winogronowy (z pestek winogron) w niemal każdym spożywczaku, podobnie jak oliwa z oliwek.
Kokos w necie lub w sklepach ze zdrową żywnością.
Jojoba w aptece lub w necie.
Brokułowy w necie.
Możesz nakładać oleje na włosy jako maskę (więcej o olejowaniu w FAQ - link w moim podpisie) lub tez na suche włosy na końcówki - wtedy tylko odrobinę, by ich nie obciążyć.
Zabezpieczanie olejami to najbardziej naturalny sposób. Ewentualnie możesz też sięgnąć po jedwab, ale akurat tego sposobu zabezpieczania zwolenniczką nie jestem (jedwabie nie są sobie równe i zwykle naładowane są silikonami, których moje włosy nie lubią).

Cytat:
To lepiej by było, żebym je nosiła spięte? Nie 'pogną' mi się? Obiło mi się o uszy, że najlepiej nosić rozpuszczone, bo są proste i nie wyginają się w dziwne strony.
Niekoniecznie. Po prostu uważaj na nie - nie przygniataj torebkami, ramiączkami, apaszkami, nie dotykaj ich niepotrzebnie.
Najlepszy sposób na spięcie włosów, to zaplatanie luźnego warkocza.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 10:45   #24
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
To normalne oleje jadalne. Winogronowy (z pestek winogron) w niemal każdym spożywczaku, podobnie jak oliwa z oliwek.
Kokos w necie lub w sklepach ze zdrową żywnością.
Jojoba w aptece lub w necie.
Brokułowy w necie.
Możesz nakładać oleje na włosy jako maskę (więcej o olejowaniu w FAQ - link w moim podpisie) lub tez na suche włosy na końcówki - wtedy tylko odrobinę, by ich nie obciążyć.
Zabezpieczanie olejami to najbardziej naturalny sposób. Ewentualnie możesz też sięgnąć po jedwab, ale akurat tego sposobu zabezpieczania zwolenniczką nie jestem (jedwabie nie są sobie równe i zwykle naładowane są silikonami, których moje włosy nie lubią).
Ok. Dzięki za rady. Będę polować na ten olej i dokształcę się, jak go używać.
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 11:34   #25
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Ja ostatecznie drastycznie włosy podcięłam i noszę clipy. ;(
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:36   #26
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Ja ostatecznie drastycznie włosy podcięłam i noszę clipy. ;(
Więc jednak.. A mogłabyś wrzucić swoje zdjęcie jak wyglądają z clipami?? Nie łam się, za jakiś czas odrosną.
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 15:22   #27
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Mogłabym ale jutro, bo dziś mam już olejek na włosach

W moim przypadku, słowo drastycznie, oznacza włosy do łopatek (ścięłam jakieś 20cm)
__________________
wymiana

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2011-05-13 o 15:23
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:47   #28
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Mogłabym ale jutro, bo dziś mam już olejek na włosach

W moim przypadku, słowo drastycznie, oznacza włosy do łopatek (ścięłam jakieś 20cm)

napisz czy ci sie nadal lamia wlosy po tym drastycznym scieciu bo sama mysle czasem o takim sposobie na te niesforne konce
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 14:32   #29
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Problem zmniejszył się o 75%. Póki co.
Kupiłam ampułki Kerastese cement i absolut repair, maskę z Loreala. Myślę, że muszę wesprzeć naturę Kosmetykami profesjonalnymi, bo jeśli przez dwa miesiące nic się nie stało, to chyba sobie nie radzi.
Boje sie, żeby włosy nie zaczęły kruszyć się wyżej ;/
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 15:08   #30
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: A jak zatrzymać łamanie się włosów ???

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Problem zmniejszył się o 75%. Póki co.
Kupiłam ampułki Kerastese cement i absolut repair, maskę z Loreala. Myślę, że muszę wesprzeć naturę Kosmetykami profesjonalnymi, bo jeśli przez dwa miesiące nic się nie stało, to chyba sobie nie radzi.
Boje sie, żeby włosy nie zaczęły kruszyć się wyżej ;/

dawno temu scinalas wlosy?
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-12 09:59:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.