serum do twarzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-10, 18:55   #31
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: serum do twarzy

Oczywiście, można lubic gotowe produkty, ja tez bardzo lubię, ale i wśród nich trzeba mieć rozeznanie, a nie wierzyć zapewnieniom producenta czy chwytom marketingowym, ja też miałam taką fazę, że w te zapewnienia wierzyłam. Najważniejsza jest wiedza o składnikach w kosmetyce, wtedy kupując dany preparat wiesz, czy warto w niego inwestować, czy to kolejny bubel.To też sprawa priorytetów w pielęgnacji, czyli w co warto inwestować, a co można sobie odpuścić. Zapraszam na biochemię, tam znajdziesz taką wiedzę.
Z gotowych, fajnych produktów moge polecić Olejek Hauschka, Olejek Lotus Clarins, krem AA Young intensywna pielęgnacja można stosować jako lekkie serum pod inny krem, ma silikonową bazę, dobrze się wchłania, ma mnóstwo pożytecznych składników: witamin, wyciągów roślinnych, jest dobre serum Olay.
Trzeba mieć świadomość, że większość dostępnych na rynku serów i baz wygładzająco-nawilżającyh jest oparta na silikonach (jak wspomniana baza Daxa, silikony tylko i nic poza tym), które nie każdemu służą, a mogą powodować wypryski.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 18:58   #32
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: serum do twarzy

Dziękuję raz jeszcze . Trochę mi to rozjasniłas w głowie. Zaglądam na biochemię i czytam porady udzielane innym użytkownikom, z tym, że poruszacie się na dosyć wysokim poziomie. Słownictwo, nazwy preparatów, itp dla takiego laika jak ja są dosyć często niezrozumiałe. Umiem juz troszkę, ale cały czas duuuużo się uczę.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:18   #33
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: serum do twarzy

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dziękuję raz jeszcze . Trochę mi to rozjasniłas w głowie. Zaglądam na biochemię i czytam porady udzielane innym użytkownikom, z tym, że poruszacie się na dosyć wysokim poziomie. Słownictwo, nazwy preparatów, itp dla takiego laika jak ja są dosyć często niezrozumiałe. Umiem juz troszkę, ale cały czas duuuużo się uczę.
W zasadzie ja na innych forach też czuję się jak laik, bo nie jestem chemikiem ani farmaceutą. Może załóż swój wątek o swojej pielęgnacji, napisz, jaką masz cerę, problemy, co używasz, co chciałabyś osiągnąć, a dziewczyny Cię naprowadzą.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:56   #34
candibar
Zakorzenienie
 
Avatar candibar
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 200
Dot.: serum do twarzy

fajny wątek, ja też się chyba skuszę na ten olejek dr hauschka, co prawda mam cerę mieszaną ale olejek na noc można położyc chyba...
candibar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 20:01   #35
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: serum do twarzy

Ja tez mam suchą na bokach a policzki i nos chyba tłuste. Rozszerzone pory i wągry.
Też się nad nim zastanawiam, tylko tak myślę ten olejek jest wydajny? Bo mało nie kosztuje (co prawda na kosmetyki do włosów wydaję duużo więcej, więc nie wiem czemu na buzię szkoda).
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 20:45   #36
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: serum do twarzy

Olejek jest bardzo wydajny, stosujesz 2-3 krople na cała twarz. Zresztą można poczytać w KWC - jest chyba 25 recenzji.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 08:10   #37
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: serum do twarzy

Smoku, czy o tym kremie AA mówisz?:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10111
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 08:17   #38
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: serum do twarzy

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Nie tyle przeraża co dziwi . Skoro jest dobry na twarz, to czemu farmakolodzy go na twarz nie przepisują (chyba nie ma takiej wzmianki na ulotce). Nie śmiać się .

Serio, jak czytam co tam na twarz polecacie, to czasem mi cierpnie skóra. Smarować buzię witaminą C w kroplach do łykania . Takie rzeczy tylko na wizażu .

Dopisek: - nie tyle stężenie wit C jest dla mnie nie do przebicia co forma w jakiej jest ona zawarta. Chyba żyję w jakimś ciemnogrodzie, bo serio o czymś taim nie słyszałam. Serum do twarzy owszem, ale kropelki ? ło matko
dziwi? Własnoręcznie kręcone serum z wit. C to na wizażu już legenda
ja robię je z proszku askorbinowego w/g przepisu z mazideł http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=29&Itemid=2
Jest bardzo skuteczne i co najważniejsze-tanie. Sama kontroluję stężenie wit. C w serum, nie dodaję świństw które występują często w gotowych produktach.

Świetne i proste w wykonaniu jest również ekspresowe serum hialuronowo-jedwabne http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=62&Itemid=2

Olejek dr Hauschka znam i polecam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 08:31   #39
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: serum do twarzy

Czytam i podziwiam. Ot co. Dosyć dawno widziałam wątki o własnoręcznie kręconych miksturkach, Nie tyle, że mnie to nie przekonuje, tylko dziwi. Nie chcę już tego tematu rozwijać. Zaznaczam po raz kolejny, że nie chciałam nikogo urazić swoją wypowiedzią, a jedynie rozwiać wątpliwości. Do wszystkiego podchodzę dosyć sceptycznie, dopiero opinie kilku osób potrafią mnie do czegoś przekonać.
Na początek spróbuję chyba tego olejku hauschka, później może coś mocniejszego.
Z tego co czytam, to wit C polecacie również dla młodszych osób. Ja 100 lat temu byłam na jakimś szkoleniu kosmetycznym, poświęconym m.in. zasadom pielegnacji cery. I utkwiło mi to jakoś w głowie, że Wit C i kwasy są polecane najwcześniej po ukończeniu 30 r.ż. Być może szkolenie było prowadzone przez pseudo - profesjonalistę, naprawdę nie pamiętam. Zasadą, jaka wyznawała Pani prowadząca szkolenie, było raczej póxniejsze stosowanie specyfików, aby od młodego nie przyzwyczajać cery i nie działać na nią zbyt agresywnie, póki ma zdolność, możliwość samoregeneracji. Stąd wątki na wizażu mnie bardzo zaskoczyły, częściowo do niektórych rzeczy już się przekonałam, stopniowo czytam o waszych doswiadczeniach i przekonuje się do kolejnych. Po to chyba są te wątki, aby móc korzystać z Waszego doświadczenia, które naprawdę jest dużo większe od mojego.
Nie chcę się już tłumaczyć, ale nie chcę też żebyś ktoś jeszcze mi tu wytykał to, co napisałam.
Za wszystkie opinie i wyjaśnienia bardzo dziękuję.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 09:38   #40
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: serum do twarzy

Jedak juvit moze zapychać, a przy dłuższym stosowaniu wysuszać. Chyba Weronisia pisała, że zmasakrował jej skórę pod oczami.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 09:43   #41
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: serum do twarzy

juvit zawiera glicerynę, dlatego ja go nie używam-może zapychać moja skóra nie przesusza się pomimo mocnego stężenia, zrobiłam najwyższe, 15 %-owe. Jesli ktoś ma wrażliwą i skłonna do przesuszeń skórę robi po prostu słabsze serum nie jest też konieczne stosowanie pod oczy jeśli skóra tamtych rejonów nie toleruje nawet słabego stężenia.
anciaahk Basia Kwiatkowska swego czasu mnóstwo pisała o dobroczynnym wpływie tego serum i ogólnie wit. C nie tylko na skórę dojrzałą
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2006-09-11 o 11:12
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 09:48   #42
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: serum do twarzy

Aga - ten dobroczynny wpływ najbardziej widać na Twoich zdjęciach na MM . I to jeden z argumentów ZA .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 10:46   #43
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: serum do twarzy

Cytat:
Aga - ten dobroczynny wpływ najbardziej widać na Twoich zdjęciach na MM . I to jeden z argumentów ZA .
he, no ale faktyczenie witaminka c pływa dobroczynnie na skórę
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 10:52   #44
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: serum do twarzy

a jeśłi chodzi o stopsowanie na twarz różnych rzeczy to naprawdę jak się poczyta skład to wnioskuje się że można używać do innych celów też, np oliwa z oliwek , olejek rycynowy , czy te kropelki z witaminą C

a jeśłi chodzi o zapychanie to juvit faktycznie może zapychać, ale są inne przecież jeszcze kropelki na na bazie wody cevikap, albo własnoręczne ukręcanie sobie serum
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:22   #45
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: serum do twarzy

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Aga - ten dobroczynny wpływ najbardziej widać na Twoich zdjęciach na MM . I to jeden z argumentów ZA .
raczej zasługa genów i unikania promieni UV serum stosuję od niecałych 3 tygodni
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:45   #46
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: serum do twarzy

Aguś a Ty używasz rozumiem kremików z fiiltrami tak? na zdjecia ich poprostu nei używas czy matowisz się tak do końca?

ładna skóa to przede wszystkim wałsnie unikanie promieniowania, potem już geny idą i pielęgnacja
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 20:52   #47
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
serum do twarzy!!CZY WARTO

Dziewczynki Mysle Osttnio Nad Kupieniem Serum Do Twarzy. W Ostatnim Wydaniu Elle Byl Artykul Na Temat Serum. Pisza Ze Wartio Uzywac. Ja Nigdy O Tym Nie Myslam. Wy Uzywacie Jakis Serum? To Jest Dosc Drogie Wiec Jesli Jzu Si E Zdecduje To Chce Znac Wasze Opinie!!
Dziekuje Z Gory Za Pomoc!
laaraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 21:24   #48
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: serum do twarzy!!CZY WARTO

dobre serum nie musi być drogie. wystarczy 15 zł.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 21:13   #49
KaprysnaZosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8
Dot.: serum do twarzy

Wejdź sobie na beautikon.com, tam masz stronę z azjatyckimi kosmetykami. Jak jeszcze nie maiłaś z nimi do czynienia, to spróbuj, na pewno się zakochasz. Jest tam takie głęboko nawilżające serum IT'S SKIN Power 10 Formula GF Effector, warte każdych pieniędzy, chociaż cena jest bardzo ok.
KaprysnaZosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-30 22:13:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.