Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-07, 22:34   #1
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618

Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego


Bardzo proszę o poradę lepiej ode mnie zorientowanych w temacie. Otóż zrobiłam zakupy w sklepie internetowym za niemałą kwotę, zapłaciłam z góry przelewem. Towar został wysłany prawie dwa tygodnie temu listem poleconym priorytetowym (sprawdzone na stronie PP). Nie wiem teraz, czy lepiej, żeby sklep zajął się reklamacją, czy ja mam to zrobić po otrzymaniu oryginału dowodu nadania? Co jeśli postępowanie reklamacyjne nie poskutkuje odnalezieniem przesyłki? Gdzieś kiedyś czytałam, że to sklep odpowiada za dostarczenie towaru do klienta, ale czy faktycznie będę miała prawo do zwrotu pieniędzy, albo wysłania mi produktów jeszcze raz?
Zawsze wszystkie przesyłki dostawałam bardzo szybko, aż się dziwiłam, że tyle osób narzeka na Pocztę. No i właśnie doświadczyłam jej rzetelności, akurat kiedy potrzebowałam zamówionych rzeczy "na wczoraj"... Przy okazji dowiedziałam się, że przesyłki listowe polecone, w odróżnieniu od paczek, nie są rejestrowane na wejściu (czy wyjściu) w każdej placówce przez którą się przewijają, więc nie mam pojęcia jak potem szuka się takiej zaginionej przesyłki. Wychodzi na to, że nawet jeśli ktoś ma do wysłania tylko maleńką karteczkę, ale za to bardzo ważną, to lepiej wysłać ją jako paczkę, bo ta jest (teoretycznie przynajmniej) pod większym nadzorem.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 23:07   #2
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę lepiej ode mnie zorientowanych w temacie. Otóż zrobiłam zakupy w sklepie internetowym za niemałą kwotę, zapłaciłam z góry przelewem. Towar został wysłany prawie dwa tygodnie temu listem poleconym priorytetowym (sprawdzone na stronie PP). Nie wiem teraz, czy lepiej, żeby sklep zajął się reklamacją, czy ja mam to zrobić po otrzymaniu oryginału dowodu nadania? Co jeśli postępowanie reklamacyjne nie poskutkuje odnalezieniem przesyłki? Gdzieś kiedyś czytałam, że to sklep odpowiada za dostarczenie towaru do klienta, ale czy faktycznie będę miała prawo do zwrotu pieniędzy, albo wysłania mi produktów jeszcze raz?
Zawsze wszystkie przesyłki dostawałam bardzo szybko, aż się dziwiłam, że tyle osób narzeka na Pocztę. No i właśnie doświadczyłam jej rzetelności, akurat kiedy potrzebowałam zamówionych rzeczy "na wczoraj"... Przy okazji dowiedziałam się, że przesyłki listowe polecone, w odróżnieniu od paczek, nie są rejestrowane na wejściu (czy wyjściu) w każdej placówce przez którą się przewijają, więc nie mam pojęcia jak potem szuka się takiej zaginionej przesyłki. Wychodzi na to, że nawet jeśli ktoś ma do wysłania tylko maleńką karteczkę, ale za to bardzo ważną, to lepiej wysłać ją jako paczkę, bo ta jest (teoretycznie przynajmniej) pod większym nadzorem.
Na Twoim miejscu sprawdziłabym,ile czasu na dostarczenie zamówienia ma sklpe a jeśli ten termin minał, próbowałabym skontaktować się z nimi telefonicznie.
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 23:08   #3
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę lepiej ode mnie zorientowanych w temacie. Otóż zrobiłam zakupy w sklepie internetowym za niemałą kwotę, zapłaciłam z góry przelewem. Towar został wysłany prawie dwa tygodnie temu listem poleconym priorytetowym (sprawdzone na stronie PP). Nie wiem teraz, czy lepiej, żeby sklep zajął się reklamacją, czy ja mam to zrobić po otrzymaniu oryginału dowodu nadania? Co jeśli postępowanie reklamacyjne nie poskutkuje odnalezieniem przesyłki? Gdzieś kiedyś czytałam, że to sklep odpowiada za dostarczenie towaru do klienta, ale czy faktycznie będę miała prawo do zwrotu pieniędzy, albo wysłania mi produktów jeszcze raz?
Zawsze wszystkie przesyłki dostawałam bardzo szybko, aż się dziwiłam, że tyle osób narzeka na Pocztę. No i właśnie doświadczyłam jej rzetelności, akurat kiedy potrzebowałam zamówionych rzeczy "na wczoraj"... Przy okazji dowiedziałam się, że przesyłki listowe polecone, w odróżnieniu od paczek, nie są rejestrowane na wejściu (czy wyjściu) w każdej placówce przez którą się przewijają, więc nie mam pojęcia jak potem szuka się takiej zaginionej przesyłki. Wychodzi na to, że nawet jeśli ktoś ma do wysłania tylko maleńką karteczkę, ale za to bardzo ważną, to lepiej wysłać ją jako paczkę, bo ta jest (teoretycznie przynajmniej) pod większym nadzorem.
ten, kto ma dowód nadania leci na pocztę i składa reklamację. Jeśli list się nie znajdzie, Poczta płaci coś w stylu odszkodowania.
Swoją drogą, dzwoniłaś na pocztę, żeby zapytać, czy przypadkiem tam nie leży, a może listonosz awizo nie zostawił? Od nowego roku robią problemy i listów o wyglądzie "nie-listu" (wiesz o co chodzi ) nie chcą doręczać..
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 23:37   #4
Hejnarka
Rozeznanie
 
Avatar Hejnarka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 729
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Nadawca po upływie 14 dni od daty nadania przesyłki zgłasza na poczcie reklamację. Do wypełnionego druku reklamacyjnego załącza się oryginał nadania. Na rozpatrzenie reklamacji PP ma o ile dobrze pamiętam 2 tyg, jeżeli przesyłka nadal się nie znalazła PP przedłuża postępowanie reklamacyjne. Jeżeli przesyłka zaginie PP wypłaca odszkodowanie nadawcy. Dopiero wtedy sprzedawca zwraca pieniądze za towar klientowi. Z doświadczenia wiem, że zaginione przesyłki raczej się nie odnajdują. Składałam kilka reklamacji, za wszystkie dostałam odszkodowanie. Nie jest istotne czy towar został wysłany listem poleconym priorytetowym czy paczką, jak poczta zgubi to zgubi. Obowiązkowo odbiorca przesyłki musi się udać na pocztę i zapytać czy przesyłka nie leży gdzies, awizo mogło się zgubić.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Cytat:
Napisane przez MistrzyniSprzecznosci Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu sprawdziłabym,ile czasu na dostarczenie zamówienia ma sklpe a jeśli ten termin minał, próbowałabym skontaktować się z nimi telefonicznie.
Nie ma tu znaczenia ile czasu sklep ma na dostarczenie przesyłki, ponieważ ją wysłali. Skoro havana dostała numer nadania od sklepu prawdopodobnie przesyłka zaginęła. Po sprawdzeniu czy nie jest do odbioru na poczcie trzeba zgłosić zaginięcie sprzedawcy.
Hejnarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 23:56   #5
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

ja słyszałam że od tego miesiąca Poczta już nie odpowiada za przesyłki polecone nie jestem pewna od kogo to usłyszałam ale według tej osoby nie można już ich reklamować
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 00:06   #6
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
ja słyszałam że od tego miesiąca Poczta już nie odpowiada za przesyłki polecone nie jestem pewna od kogo to usłyszałam ale według tej osoby nie można już ich reklamować
nic mi o tym nie wiadomo. Nie widziałam żadnych zmian w regulaminie.
A do tego: jaki sens miałoby wówczas wysyłanie listów poleconych, skoro miałyby być traktowane jak zwykłe, a ich cena byłaby mniej więcej trzykrotnie wyższa?
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 00:22   #7
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Oczywiście byłam na poczcie i to nie raz, a trzy razy, dzwoniłam dwa razy. Listonosz też się nie przyznawał do ukrywania awizo Próbowałam nawet nękać telefonicznie urząd, w którym przesyłka była nadana, żeby się dowiedzieć, czy aby nadal tam nie leży, ale się nie dodzwoniłam. Dodzwoniłam się za to do centrali rejonowej w tym mieście, odebrała jakaśtam pani kierownik i powiedziała, że skoro przesyłka widnieje w systemie, to na pewno z tamtej poczty wyszła. I tyle, dalej to już szukaj wiatru w polu.
To odszkodowanie raczej nie pokryje całości wartości towaru, więc interesuje mnie, czy to jest w tym momencie strata moja, czy sklepu?
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 07:31   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Na zdrowy rozum strata sklepu, czyli osoby wysyłającej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 08:47   #9
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;39111223]Na zdrowy rozum strata sklepu, czyli osoby wysyłającej.[/QUOTE]
po co wprowadzasz w błąd? zgodnie z prawem w momencie przekazania towaru przewoźnikowi ryzyko przechodzi na konsumenta, sprzedawca wykonał umowę i nie odpowiada za ewentualne zagubienie przesyłki.
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 08:48   #10
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
To odszkodowanie raczej nie pokryje całości wartości towaru, więc interesuje mnie, czy to jest w tym momencie strata moja, czy sklepu?
Pokryje, bo osoba nadająca przesyłkę podaje wartość przesyłanej rzeczy.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 08:59   #11
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
ja słyszałam że od tego miesiąca Poczta już nie odpowiada za przesyłki polecone nie jestem pewna od kogo to usłyszałam ale według tej osoby nie można już ich reklamować
Nie do końca.
Dowiedziałam się na Poczcie, że od 1 stycznia nie można nadawać listem poleconym niczego innego jak tylko dokumenty.
Jeśli wyślesz ciuchy/kosmetyki/sprzęt listem, to Poczta nie przyjmie reklamacji. Takie rzeczy można nadawać tylko paczkami.
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 09:24   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez dystopia Pokaż wiadomość
po co wprowadzasz w błąd? zgodnie z prawem w momencie przekazania towaru przewoźnikowi ryzyko przechodzi na konsumenta, sprzedawca wykonał umowę i nie odpowiada za ewentualne zagubienie przesyłki.
Nieprawda. Sprzedawca odpowiada za błędy przewoźnika. To jest zdaje się jedna z klauzul niedozwolonych w regulaminach sklepów internetowych, aby pisać, że w chwili wysłania towaru sprzedający już za nic nie odpowiada. Nie może być tak, że odeśle klienta z kwitkiem, bo "niech sobie szanowny klient teraz radzi, myśmy wysłali i nas nic już teraz nie interesuje".

Znalazłam klauzulę - źrodło: https://www.web.gov.pl/e-punkt/uslug.../327_1726.html
Dostawa towaru
Poniższe niedozwolone klauzule dotyczą kwestii odpowiedzialności za opóźnienie dostawy i tryb reklamacji uszkodzonych przesyłek. W czerwcu dodano jedną niedozwoloną klauzulę dotyczącą dostawy.
Numer wpisu: 3281
Data wyroku: 2012-02-29
"Sklep nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane nieprawidłową pracą spedytora".


Z tego wynika, że jednak odpowiada.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-02-08 o 09:38
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 10:17   #13
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nieprawda. Sprzedawca odpowiada za błędy przewoźnika. To jest zdaje się jedna z klauzul niedozwolonych w regulaminach sklepów internetowych, aby pisać, że w chwili wysłania towaru sprzedający już za nic nie odpowiada. Nie może być tak, że odeśle klienta z kwitkiem, bo "niech sobie szanowny klient teraz radzi, myśmy wysłali i nas nic już teraz nie interesuje".

Znalazłam klauzulę - źrodło: https://www.web.gov.pl/e-punkt/uslug.../327_1726.html
Dostawa towaru
Poniższe niedozwolone klauzule dotyczą kwestii odpowiedzialności za opóźnienie dostawy i tryb reklamacji uszkodzonych przesyłek. W czerwcu dodano jedną niedozwoloną klauzulę dotyczącą dostawy.
Numer wpisu: 3281
Data wyroku: 2012-02-29
"Sklep nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane nieprawidłową pracą spedytora".


Z tego wynika, że jednak odpowiada.
tak, ale piszesz tu o opóźnieniu, a nie o utracie i uszkodzeniu rzeczy. Ustawy konsumenckie nie poruszają tego problemu, dlatego stosować należy kodeks cywilny - art. 548 § 1 k.c. w związku z art. 544 § 1 k.c, które jasno ten problem opisują. polecam poczytać komentarz do tych artykułów.

Edytowane przez dystopia
Czas edycji: 2013-02-08 o 10:18
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 11:10   #14
Hejnarka
Rozeznanie
 
Avatar Hejnarka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 729
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Skontaktuj się ze sklepem internetowym, w którym zamawiałaś.
To czy wysokość odszodowania pokryje wartość przedmiotu zależy ile zapłaciłaś Ty za przedmiot i ile dokładnie kosztowała wysyłka. Wysokość odszkodowania ustala się biorąc pod uwagę kwotę jaką płaci się przy nadaniu za traktowanie przesyłki jako poleconej. Nie kwota znaczka razy ileś tam. Tylko np. koszt nadania wynosi 4,55zł, w tym koszt traktowania jako przesyłki poleconej to 3zł. Można żadać przykładowo trzydziestokrotności tej sumy. Czyli max poczta oddaje 90zł. (To są liczby przykładowe). Jeżeli przedmiot jest warty np. 300zł to trzeba go wysłać przesyłką wartościową. Wtedy odszodowanie wynosi tyle ile wpisana wartość przedmiotu.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Nie do końca.
Dowiedziałam się na Poczcie, że od 1 stycznia nie można nadawać listem poleconym niczego innego jak tylko dokumenty.
Jeśli wyślesz ciuchy/kosmetyki/sprzęt listem, to Poczta nie przyjmie reklamacji. Takie rzeczy można nadawać tylko paczkami.
Wszystkie rzeczy można wysłać listem poleconym, o ile nie przekraczają wagi i gabarytów.

Edytowane przez Hejnarka
Czas edycji: 2013-02-08 o 11:15
Hejnarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 11:28   #15
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Hejnarka Pokaż wiadomość
Wszystkie rzeczy można wysłać listem poleconym, o ile nie przekraczają wagi i gabarytów.
To ciekawe dlaczego pracownica PP powiedziała mi to co wcześniej napisałam.
A jaka to waga i gabaryty?
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 14:03   #16
Hejnarka
Rozeznanie
 
Avatar Hejnarka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 729
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Zobacz cennik dostawy na stronie PP
Hejnarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 17:14   #17
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Zagmatwane to wszystko... wychodzi na to, że raczej powinnam pogodzić się ze stratą prawie 300 zł. No, może 200 jeśli dostanę odszkodowanie od Poczty.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 17:43   #18
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Przy okazji dowiedziałam się, że przesyłki listowe polecone, w odróżnieniu od paczek, nie są rejestrowane na wejściu (czy wyjściu) w każdej placówce przez którą się przewijają, więc nie mam pojęcia jak potem szuka się takiej zaginionej przesyłki. Wychodzi na to, że nawet jeśli ktoś ma do wysłania tylko maleńką karteczkę, ale za to bardzo ważną, to lepiej wysłać ją jako paczkę, bo ta jest (teoretycznie przynajmniej) pod większym nadzorem.
pierwszy raz słyszę o czyms takim, listy polecone normalnie mozna sprawdzać po numerze przez neta (z tego co ja wiem, bo to jest przecież teraz normalnie skanowany kod kreskowy z numerkiem), gdzie się znajdują, więc jestem zdziwiona tym co piszesz.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

http://poczta-polska.org/%C5%9Bledze...ek-pocztowych/


Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-02-08 o 17:45
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 17:56   #19
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
pierwszy raz słyszę o czyms takim, listy polecone normalnie mozna sprawdzać po numerze przez neta (z tego co ja wiem, bo to jest przecież teraz normalnie skanowany kod kreskowy z numerkiem), gdzie się znajdują, więc jestem zdziwiona tym co piszesz.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

http://poczta-polska.org/%C5%9Bledze...ek-pocztowych/


śledzenie paczek i listów wygląda troszkę inaczej. Przy listach opisana jest data, kod urzędu nadania i docelowego, z tym, że dane urzędu docelowego (kod) pojawiają się z tego co pamiętam dopiero jak list zostanie odebrany. Nie ma wyszczególnionych wszystkich miejsc tak jak w przypadku paczek i nie ma też opisanych wszystkich akcji
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 18:03   #20
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
pierwszy raz słyszę o czyms takim, listy polecone normalnie mozna sprawdzać po numerze przez neta (z tego co ja wiem, bo to jest przecież teraz normalnie skanowany kod kreskowy z numerkiem), gdzie się znajdują, więc jestem zdziwiona tym co piszesz.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

http://poczta-polska.org/%C5%9Bledze...ek-pocztowych/

Cytat z tej strony : http://sledzenie.poczta-polska.pl/
"W przypadku listów poleconych mogą być wyświetlane informacje o dniu nadania i doręczenia przesyłek, bez drogi ich przemieszczania."

Jak mi to wyjaśniła jakaśtam pani kierownik, system jest inny niż w przypadku paczki, bo "za dużo jest tych poleconych, żeby każdy list skanować". Więc wiadomo tyle, że przesyłka wyszła z urzędu, w którym była nadana, ale w którym miejscu po drodze do mnie przepadła to nikt nie wie.

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Taka_sobie_jedna, kod mojego urzędu widnieje od dawna, a na mojej poczcie paczki nie ma.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 18:14   #21
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Taka_sobie_jedna, kod mojego urzędu widnieje od dawna, a na mojej poczcie paczki nie ma.
no właśnie ne byłam pewna a nie mam pod ręką żadnego dowodu nadania, żeby to sprawdzić
w każdym razie dopiero w momencie odebrania pojawia się wpis o tym i nie jest opisana cała droga listu
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 18:26   #22
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Nie daj się Havana, to sklep internetowy powinien zainteresować się sprawą i dochodzić wobec Poczty Polskiej tego, co się stało z przesyłką. Kupiłaś coś u nich, nie zostało to do Ciebie dostarczone. To, czy wysyłali to kurierem, pocztą, czy żółwiem na wrotkach Ciebie nie powinno obchodzić - liczy się fakt, że nie otrzymałaś towaru. Wszelkie zapisy o tym, że sklep nie odpowiada za dostarczenie towaru zostały przez UKOIK zakwestionowane.
http://www.uokik.gov.pl/
Obowiązki kupującego nabywasz dopiero w chwili fizycznego zetknięcia się z towarem. Nie dostałaś towaru, więc sklep nie wywiązał się z umowy - nieważne, czy ze swojej winy, z czy z powodu działań Poczty Polskiej, czy kuriera.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 18:47   #23
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Hejnarka Pokaż wiadomość

Wszystkie rzeczy można wysłać listem poleconym, o ile nie przekraczają wagi i gabarytów.
w tym roku weszło nowe prawo pocztowe, które mówi, że przesyłką listową są tylko dokumenty.
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 18:55   #24
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
w tym roku weszło nowe prawo pocztowe, które mówi, że przesyłką listową są tylko dokumenty.
Podaj proszę źródło tej informacji, bo pierwsze słyszę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 19:13   #25
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Podaj proszę źródło tej informacji, bo pierwsze słyszę.
czytałam gdzieś w necie artykuł, nie mogę teraz znaleźć, więc wklejam link do ustawy

http://dokumenty.rcl.gov.pl/DU/rok/2012/pozycja/1529
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:15   #26
Hejnarka
Rozeznanie
 
Avatar Hejnarka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 729
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
w tym roku weszło nowe prawo pocztowe, które mówi, że przesyłką listową są tylko dokumenty.
Nikt Ci nie zabroni wysłać czegoś innego listem poleconym. Na poczcie przesyłki nie mogą otworzyć i sprawdzić co w niej jest, wystarczy powiedzieć, że to dokumenty.
Hejnarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:20   #27
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Hejnarka Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie zabroni wysłać czegoś innego listem poleconym. Na poczcie przesyłki nie mogą otworzyć i sprawdzić co w niej jest, wystarczy powiedzieć, że to dokumenty.
niby tak, jednak jeśli nie jest to list wyglądający jak typowy list, czyli ma większy gabaryt i wsunąć się tego do skrzynki nie da, wtedy listonosz Ci tego nie doręczy, tylko zostawi awizo.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:28   #28
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
w tym roku weszło nowe prawo pocztowe, które mówi, że przesyłką listową są tylko dokumenty.
Wcześniej o tym pisałam ->

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Nie do końca.
Dowiedziałam się na Poczcie, że od 1 stycznia nie można nadawać listem poleconym niczego innego jak tylko dokumenty.
Jeśli wyślesz ciuchy/kosmetyki/sprzęt listem, to Poczta nie przyjmie reklamacji. Takie rzeczy można nadawać tylko paczkami.
Ale dziewczyny uznały, że nie mam racji...
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:56   #29
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez Hejnarka Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie zabroni wysłać czegoś innego listem poleconym. Na poczcie przesyłki nie mogą otworzyć i sprawdzić co w niej jest, wystarczy powiedzieć, że to dokumenty.
sorry, ale w wielu przypadkach na oko widać, że nie ma w niej żadnych dokumentów. Jeśli trafi się na służbistę, to paczki nie przyjmie. Nie wiem co prawda co ma na celu tak głupi zapis. btw on dotyczy również innych firm, nie tylko poczty polskiej. Jeśli mam płacić za paczkę 11zł, to wolę zapłacić za kuriera te 12-15zł.
Tak czy siak w artykule, który czytałam, przedstawiciel PP sugerował, że poczty nie obchodzi co jest w paczce

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
niby tak, jednak jeśli nie jest to list wyglądający jak typowy list, czyli ma większy gabaryt i wsunąć się tego do skrzynki nie da, wtedy listonosz Ci tego nie doręczy, tylko zostawi awizo.
poleconej i tak nie może wrzucić do skrzynki, więc dla mnie żadna różnica.
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:03   #30
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Niedostarczona przesyłka od sklepu internetowego

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość

poleconej i tak nie może wrzucić do skrzynki, więc dla mnie żadna różnica.
1. może. Wystarczy podpisać świstek na Poczcie.

2. Chodziło mi w tym poście o to, że jeśli coś jest większe niż normalny list z dokumentami mieszczący sie do skrzynki, to listonosz tego nie będzie próbował doręczać do drzwi, tylko zostawi awizo.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.