Laserowa korekta wady wzroku - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-05, 20:35   #1771
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Czytałam trochę ten wątek i teraz mam wątpliwości co do tego którą klinikę wybrać. Mam wadę -8,00 OL i -7,00 OP. Okulista polecił mi Okolaser Szaflika, za półtora tygodnia mam badanie kwalifikacyjne u dr Gadomskiej. Zastanawiam się nad Mavitem, widziałam, że dużo osób jest zadowolonych, że dobry sprzęt i jednak nowoczesne metody-w Okolaser robią głównie EBK. Mam teraz trochę mętlik w głowie, także będę wdzięczna za jakieś opinie i rady
Gadomska jest swietna z tego co slyszalam od cioci ktora jest pielegniarka na okulistyce w Bialymstoku. Szaflik nie operuje ale Gadomska tak i smialo bym jej ufala

Ja oko laser odrzucilam bo nie robią SMILE. Tylko EBK.
A ja wolalam smile i tyko na smile dostalam kwalifikacje w mavit i czesciowo w optegra - optegra dala mi czasowa dyskwalifikacje przez suche oko - ale jak bym je wyleczyla to tylko smile.

W Mavit moje suche oko im nie przeszkadzalo, i zaimponowalo mi ze robili mi badania 4h a nie jak w optegra 45 min.


Mialam -11 i -7.




---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
Z tego co widze to generalnie jesli chodzi o cene to wybierz optegre, a jesli chcesz aby cie milo traktowali i porozmawiali jak z czlowiekiem to idz do mavitu.
Okolaser nie ma najnowszych metod ---> dluzsze i bardziej uciazliwe gojenie.
Np. moj znajomy robil w nowym wzroku i jest zadowolony.
Generalnie to te 4 kliniki sa dobre i maja dobre opinie (+ sa troche na rynku wiec masz pewnosc, ze nie wyparuja z dnia na dzien).

W optegrze ewentualna rekorekcja jest darmowa, nie wiem jak w pozostalych.
w mavicie mają tez lepszy sprzet - poznalam dziewczyne w optegrze i obie dostalysmy dyskwalifikacje. Ona przez srodblonek. I w optegrze badali jej srodblonek 3 razy i ...wyszly 3 wyniki CO ZA ŻENADA. a w mavit zbadali jej 3 razy srodblonek iwyszedl 3 razy ten sam wynik.

Mi w mavicie badali suchosc oka 3 sprzetami / metodami, a w optegrze 1 sprzetem...


optegra 45 min badanie
mavit 4h i co chwile lekarz wchodzila i sprawdzala badania i kazala cos poprawiac, cos dodatkowo robic.


Wiec dlatego zaufalam mavit.
i w optegrze i w mavit byli mili.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-09-05 o 20:33
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 07:17   #1772
annag6110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam,

chciałabym się poddać zabiegowi laserowej korekcji wzroku w Kielcach lub miastach sąsiadujących. Ktoś jest wstanie polecić sprawdzone miejsce lub lekarza? W Kielcach dwóch lekarzy wykonuje te zabiegi ale mają skrajne opinie w internecie: E. Lange i J. Cieślik.

Mam 27 lat, wadę ok -7 plus astygmatyzm -2.

Edytowane przez annag6110
Czas edycji: 2016-09-12 o 09:13
annag6110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 16:18   #1773
aGaRoli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam, ktoś jest z Wrocławia ?
Miałam zabieg laserowej korekcji wad wzroku pod koniec sierpnia, metodę Lentivu. Miałam wadę około -7, a D to nie pamiętam. Po zabiegu na prawym oku mam 0, a na lewym -0,20. ale na lewym oku przeszkadza mi te światło, tak jakby niewyraźne. Czy ktoś z Was tak ma ?
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Jak siedzę przy laptopie, to w okularach przeciwsłonecznych.
aGaRoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 23:51   #1774
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

luz tak ma byc. ja przy podobnej wadzie mialem problemy z jazda po nocy a potem swietlowki wylaczalem bo razily. ok pol roku w mniejszym lub wiekszym stopniu
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 15:37   #1775
aGaRoli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

najgorzej to że jak się budzę rano, to strasznie niewyraźnie, zamazane i musiałam wziąć krople do oczu Thealoz Duo.. A w nocy to samo, gdy patrzę na auta to światła rozpieszczenie.
Czy ty też tak masz?

Edytowane przez aGaRoli
Czas edycji: 2016-09-15 o 15:47
aGaRoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 23:35   #1776
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

juz nie ale ja mialem ponad pol roku temu
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:14   #1777
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hej. Jestem 3 mce po Smile. Dziś miałam wizytę kontrolną.
31.05 prawe oko, 14.06 lewe oko, Mavit Warszawa, operowała i opiekuje się mną dr. Horodyńska.

Wszystko ok z oczami ale wciąż mi się światła wieczorem rozszczepiaja.
Lewe oko: sprzet pokazuje wadę -0.50 ale sprawdzali mi zakładając szkła i każąc czytać to ze szkłem widziałam gorzej, także rozumiem że wada 0
Prawe oko: bez zmian, jest -2.00.

Miałam na prawe -11 (astygmatyzm, niedowidzenie 40%) i na lewe -7 (astygmatyzm).

Rozszczepianie: bez zmian biorę biproplast 40 min przed prowadzeniem auta wieczorem mam wpuscic krople.
Dr powiedziala ze to nie minie raczej ... ze na starosc bo zrenica wtedy maleje (?) to nie bede miec tego rozszczepiania.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-20, 09:04   #1778
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

chocolatte 25 Ja polecam Optegrę. Robiłam korekcję we Wrocławiu w Optegrze, ale mają tez klinikę w Warszawie na pewno. Jestem po zabiegu, nic mi sie nie dzieje z oczami. Jestem bardzo zadowolona, żałuję że nie poszłam kilka lat wcześniej, bo teraz wszystko widzę idealnie
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 21:15   #1779
aGaRoli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

justyna_k1, pisałam do Ciebie na priv, ale nie wiem czy doszło.
pozdrawiam
aGaRoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 14:05   #1780
magdalenkov
Przyczajenie
 
Avatar magdalenkov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziewczyny, nie zwlekajcie i zróbcie sobie tą korekcję. Trochę się bałam zabiegu i czy będzie to trwałe, ale na spotkaniu kwalifikacyjnym wszystko mi wytłumaczyli i mnie uspokoili. Robiłam we Wrocławiu w Arkadach w Optegrze i bardzo dobrze wspominam zabieg. Normalnie funkcjonuję, nic mi się nie dzieje i mogę teraz biegać jak człowiek bez okularów.
__________________
Chcesz mieć szczupły tyłek? Musisz się napocić jak świnia!
magdalenkov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:00   #1781
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

aGaRoli doszła wiadomość
Ja tez się obawiałam tego zabiegu, ale warto zaufac specjalistom i poprawić sobie komfort życia. Optegra ma dobre opinie, robiło tez sobie korekcję kilka moich znajomych i wszyscy sa zadowoleni, więc nie ma co zwlekać
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-28, 07:59   #1782
Jolka299
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Fajnie, ale niestety optegra i mavit mi nie po drodze. Też szukam fajnej kliniki, ale z okolic woj. śląskiego. Koleżanka poleciła mi pryzmat w Gliwicach. Jest gdzieś przy Tarnogórskiej chyba, ale muszę sprawdzić. Jakbyście jednak miały jakieś opinie na temat fajnych miejsc gdzieś ze Sląska, to ja bardzo chętnie. Na razie szukam miejsca, gdzie się udac i porównuję ceny...
Jolka299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 09:41   #1783
gabisweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dawno mnie tu nie było Witajcie, stare i nowe Forumowiczki!

Friese, Ty już po zabiegu? I jak nowy świat?

Ja byłam w sierpniu na wizycie po 2 latach od zabiegu i wszystko dalej super, a nawet mi się cylinder zmniejszył z -1 na -0,5!

Jeśli chodzi o Śląsk, to ja polecam Weiss Klinik w Chorzowie. Ceny jak wszędzie, więc raczej tu nie zaoszczędzisz, ale mają co chwilę jakieś promocje. Natomiast bardzo dużo metod robią i bardzo dokładne badania.
gabisweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 20:14   #1784
aGaRoli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

justyna, ale czy Ty mi odpisałaś na prywatnej wiadomości ? Bo ja nie dostalam od Ciebie wiadomości..

O widzę.. kolejna osoba z Wrocławia. Może będzie okazja by się spotkać i rozmawiać o zabiegu? Co Wy na to ? {justyna_k1 i magdalenkov}
aGaRoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 13:24   #1785
beacia_like
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Z pokolenia na pokolenie ludzie w coraz młodszym wieku ma problem ze wzrokiem. Wiecie że połowa skośnookich mieszkańców Azji ma problem ze wzrokiem są krótkowidzami.
beacia_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 09:18   #1786
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

gabisweet no u mnie rewelacja, ciesze się z zabiegu, już 4 mce po nim
Lewe oko 0, prawe oko -2, światła mi się rozszczepiają a teraz jak szybko się robi ciemno to trochę mało fajnie ALE I TAK JESTEM MEGA SZCZĘŚLIWA ŻE MIAŁAM OPERACJĘ
(Mavit Warszawa, dr. Horodyńska)


Teraz mam zapalenie spojówek bo postanowiłam doczepić rzęsy (przed zabiegiem doczepiałam było ok) - ale dostałam uczulenia na klej. Więc mam krople ale już drugi dzień biore i oko już okej, białko białe a nie przekrwione i opuchlizna powieki przeszła.
Pani Dr mowi ze rzesy przedłużać okej ale NIE UZYWAC ODZYWEK NA POROST RZES, tego zabrania.
Chociaz wczoraj przyjęła mnie inna pani dr bo moja Horodyńska na urlopie, i ta inna mówi że była z panią Horodyńską na konferencji gdzie byli producenci tych odzywek do rzes i puenta jest taka: ze mozna ich uzywac, one nie szkodzą, pod warunkiem ze kupujemy te droższe.

No nie wiem, ja nie chce używac, spróbuję z rzęsami ostatnie podejście na kleju dla uczuleniowców i dla wrażliwych oczu, bo dowiedzialam się ze takie są --> mi założyła kosmetyczka na jakims ciezkim kleju
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-10-12 o 09:21
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 13:48   #1787
krolewnafijonka
Raczkowanie
 
Avatar krolewnafijonka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 36
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
a dziewczyny, tak podsumowując co było pisane o GRUPONACH, warto wykupić?

1399 zł za zabieg metodą Lasek dla jednego oka,
2798 zł za zabieg metodą Lasek dla pary oczu,
3699 zł za zabieg metodą Lasik dla pary oczu,
4198 zł za zabieg metodą EBK™ dla pary oczu,
6399 zł za zabieg metodą Femtolasik dla pary oczu.
https://www.groupon.pl/deals/optegra-dawniej-lexum-4


- to jaka metoda zależy od tego co mi powie lekarz tak?
tak, dokładnie. na gruponie jest taka informacja:
" Wizyta kwalifikacyjna dodatkowo płatna: 179 zł, w przypadku braku kwalifikacji do zabiegu kwota jest zwracana. Na konsultację należy się umówić w ciągu 30 dni od zakupu grouponu. Po wizycie kwalifikacyjnej możliwa jest zmiana metody ze wskazań medycznych ze zwrotem lub dopłatą brakującej kwoty za pośrednictwem portalu Groupon. "
krolewnafijonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 14:54   #1788
czarna380
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam wszystkich
W grudniu planuję poddać się laserowej korekcji wzroku w okolaserze w Warszawie metodą EBK u dr Gadomskiej (moja wada to: -3,00 i -3,5), w związku z tym mam do was pytanko czy po zabiegu tą metodą odczuwa się duży dyskomfort i jeśli tak to ile czasu i drugie pytanko czy podczas wizyty kwalifikacyjnej oraz podczas samego zabiegu można mieć przedłużone rzęsy
Z góry dziękuję za odpowiedź
czarna380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 00:04   #1789
Neverk9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja laserowo poprawiłam sobie wzrok i jestem z tego dumna. Naprawdę super sprawa dla kogoś, kto nosił pół życia okulary.
Neverk9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-29, 10:08   #1790
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez czarna380 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
W grudniu planuję poddać się laserowej korekcji wzroku w okolaserze w Warszawie metodą EBK u dr Gadomskiej (moja wada to: -3,00 i -3,5), w związku z tym mam do was pytanko czy po zabiegu tą metodą odczuwa się duży dyskomfort i jeśli tak to ile czasu i drugie pytanko czy podczas wizyty kwalifikacyjnej oraz podczas samego zabiegu można mieć przedłużone rzęsy
Z góry dziękuję za odpowiedź
EBK to bodajze zaraz po prk najgorzej gojaca sie metoda (najlepsza smile/lentivu), o rzesy zapytaj na kwalifikacyjnej.
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 08:36   #1791
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No wszystko fajnie, Lentivu bardzo poleca się wszędzie, tylko że ta metoda jest po pierwsze bardzo nowa i nie są znane jest skutki i ogólnie jakoś uważam, że taki szał i zachwyty mogą być przesadzone. Laser to laser.

Nie namawiam, zachęcam by zrobić rekonesans bo nie są to zabiegi odwracalne, nie da się cofnąć pewnych zmian.

Polecam obejrzeć -> https://www.youtube.com/watch?v=gRMU7ieaVdY
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 11:43   #1792
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez czarna380 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
W grudniu planuję poddać się laserowej korekcji wzroku w okolaserze w Warszawie metodą EBK u dr Gadomskiej (moja wada to: -3,00 i -3,5), w związku z tym mam do was pytanko czy po zabiegu tą metodą odczuwa się duży dyskomfort i jeśli tak to ile czasu i drugie pytanko czy podczas wizyty kwalifikacyjnej oraz podczas samego zabiegu można mieć przedłużone rzęsy
Z góry dziękuję za odpowiedź
ABSOLUTNIE NIE MOŻNA.

Klej który mocuje rzęsy wytwarza opary, których nie widziszi nie czujesz.
A oko po zabiegu ma "ranę" i trzeba uważać przez pierwsze dni żeby nie mieć zakażenia, siedzieć w domu najlepiej, czystym, i unikać bakterii - a taki klej to byłaby ogromna głupota i brak rozsądku gdybyś chciała pozostawić na oku

EBK - nie miałam, wolałam SMILE jako najnowsza i najmniej inwazyjna metoda.
Ale o pani Gadomskiej słyszałam REWELACYJNE opinie
I gdyby mieli SMILE to robiłabym w oko laser pewnie czyli u niej.

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Dorotii83 Pokaż wiadomość
No wszystko fajnie, Lentivu bardzo poleca się wszędzie, tylko że ta metoda jest po pierwsze bardzo nowa i nie są znane jest skutki i ogólnie jakoś uważam, że taki szał i zachwyty mogą być przesadzone. Laser to laser.

Nie namawiam, zachęcam by zrobić rekonesans bo nie są to zabiegi odwracalne, nie da się cofnąć pewnych zmian.

Polecam obejrzeć -> https://www.youtube.com/watch?v=gRMU7ieaVdY
Są znane skutki, były robione badania, część jest w trakcie - polecam się dokształcić.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 20:35   #1793
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
ABSOLUTNIE NIE MOŻNA.

Klej który mocuje rzęsy wytwarza opary, których nie widziszi nie czujesz.
A oko po zabiegu ma "ranę" i trzeba uważać przez pierwsze dni żeby nie mieć zakażenia, siedzieć w domu najlepiej, czystym, i unikać bakterii - a taki klej to byłaby ogromna głupota i brak rozsądku gdybyś chciała pozostawić na oku

EBK - nie miałam, wolałam SMILE jako najnowsza i najmniej inwazyjna metoda.
Ale o pani Gadomskiej słyszałam REWELACYJNE opinie
I gdyby mieli SMILE to robiłabym w oko laser pewnie czyli u niej.

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------



Są znane skutki, były robione badania, część jest w trakcie - polecam się dokształcić.

Skoro sugerujesz mi kształcenie, to podeślij proszę jakiś link do badań. Ta metoda nie ma nawet kilkunastu lat podajże. Wiec z obiektywnego punktu widzenia, nie są znane do końca jej skutki. Swoje zdanie opieram na rozmowie z lekarzem ze spektrum (aż się boje przytoczyć nazwiska bo zaraz ktoś tu mu zrobi pod górkę).
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:07   #1794
Akura_t
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam wszystkich,

Czytałam to forum przed swoim zabiegiem - byliście mi bardzo pomocni i obiecałam sobie, że jak już będzie po - napiszę swoje wrażenia - dla następnych m.in. takich jak ja

Zabieg Lentivu u dr xxx w xxx w Warszawie miałam na początku października 2016
-5.75 OL i -1.25 astygmatyzm
-5.75 OP i 0,5 astygmatyzm

Panicznie się bałam zabiegu, tym bardziej, że w soczewki miałam dobrane super i oprócz tego, że w nocy byłam kretem (wstawanie do małych dzieci, szukanie okularów itp. - ale do przeżycia) to mój komfort życia nie był straszny - oczy mi nie schły itp. Bałam się, że jeśli coś pójdzie nie do końca ok, to będę widziała gorzej niż w soczewkach.

Miałam za to dość cienką rogówkę i dość spiczastą (powinnam źle widzieć w nocy a nic takiego się nie działo) - ale parametry rogówki mimo wszystko nadawały się do przeprowadzenia zabiegu.

Sam zabieg super - nic nie boli, jest krótki i ok, gorsze to siedzenie i czekanie - na bloku 6 osób - każda na inną metodę. Strasznie zimno (radze się ciepło ubrać, są koce też) ale pewnie chodzi o zwężenie naczyń albo coś w tym stylu. Najgorsze samo czekanie - bo nerwy zjadają + całość się mocno rozwlekła.

Zabieg miałam w doklejanych rzęsach! Myślałam, że lekarz każe mi je zdjąć - kwalifikację miałam dwa dni wcześniej i zdjęcie rzęs zaplanowane na dzień między kwalifikacja a operacją. Ale lekarz powiedział, że woli, żebym była w rzęsach klejonych już jakiś czas temu niż miała jakiś rozpuszczalnik w oku tuż przed zabiegiem i, że nie ja jedna w rzęsach.(Mimo, że miałam obawy,to jednak zaufałam, że zna się na rzeczy) Nie stało się nic strasznego. A przez to, że przez tydzień się nie malowałam to przynajmniej nie straszyłam wyglądem aż tak bardzo

Miesiąc po zabiegu:
00 OL i -0,25 astygmatyzm
00OP i 00 astygmatyzm

Widzę super na prawe oko, na lewe trochę gorzej (szczególnie jak jest półmrok lub buro na dworze) ale wspólnie oczy widzą bardzo dobrze, minimalnie gorzej niż w szkłach, lekarz twierdzi że powinno się poprawić jeszcze.
Tuż po zabiegu czułam się mało komfortowo, ale myślałam, ze zacznie boleć itp. a nie stało się nic takiego. Lekka mgła utrzymywała się przez tydzień ale każdego dnia była mniejsza. Prawda jest taka, że jakbym musiała to następnego dnia po zabiegu, rano na kontrolę pojechałabym sama samochodem, pełny komfort prowadzenia auta miałam w drugim dniu po zabiegu (odwiozłam dzieciaki do szkoły i przedszkola). Oszczędzałam się z komputerem ok 4 dni, a potem normalnie do roboty (ok. 8h przed komputerem). Początkowo oczy mi się męczyły szybciej, ale po 2 tyg nie czułam różnicy.
Teraz najbardziej (bardziej niż kiedyś) męczą mi się oczy gdy czytam wieczorem książki.

Płaciłam kuponem z grupona (wyszło ok 6700 za całosć + kwalifikacja, wizyta kontrolna i krople do oczu po zabiegu). Pytałam, czy ludzi z grupona traktuje się jakoś inaczej, ale pani w recepcji powiedziała, że lekarz nie wie kto jaką metodą płaci, a grupon to ich forma reklamy.

Osobiście polecam Lentivu - jak widzicie ja nie miałam żadnych powikłań (ale też na maksa uważałam na siebie po zabiegu szczególnie w sprawach higieny oczu, braku makijażu itp), bardzo szybko doszłam do siebie i wszystko odbyło się bezboleśnie i z sukcesem.

Lekarz bardzo spokojny i opanowany, wzbudzał moje zaufanie, choć rzeczywiście mówi mało na badaniach, ale w czasie zabiegu dokładnie instruuje co się dzieje i co robić itp.

Pozdrawiam
Ania

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-29 o 21:29 Powód: Reklama.
Akura_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 21:37   #1795
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Najśmieszniejsze jest to, że zabieg lentivu wykonuje się tylko w wybranej klinice...
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 08:57   #1796
czarna380
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jestem już po wizycie kwalifikacyjnej, za kilka dni będę miała zabieg wykonany metodą EBK i dla zainteresowanych napiszę, że przedłużone rzęsy w zabiegu nie przeszkadzają pod warunkiem iż nie były tuż przed nim założone, najważniejsze jest z tego co mówiła pani Dr, aby 2 tygodnie po zabiegu nic przy oczach nie robić, tzn. nie malować się, nie kleić rzęsek, nie moczyć oczu, gdyż są narażone na wszelkie infekcje. Jak dojdę do siebie po zabiegu napiszę swoje odczucia
czarna380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 17:44   #1797
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hej,

Przewertowałam kilka stron i wszyscy, którzy tu piszą to mają spore wady. Czy ktoś operuje wady rzędu -1,5 , -1.75 i astygmatyzm 0.5 ??
__________________

yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 12:35   #1798
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czy ktoś ma swoje zdanie na temat serum do przedłużania rzęs?


Ja chciałabym stosować ale w sieci pełno komentarzy:
1. ALBO nie szkodzi oczom, przetestowane, bezpieczne
2. ALBO syf na jaskrę, szkodzi oczom, omijać

Pytałam 2 lekarki moje z Mavit i jedna mowi:
1. Pani dr Horodynska: że ostrożnie, ona by uważała, że czasami powoduje stan zapalny oczu przez swoj sklad
2. Pani dr Półtorak: że nie ma prolemu, bezpieczne, że była z lekarzami na konferencji z innymi lekarzami gdzie te firmy prezentowały że ich preparaty sa spoko, bzpieczne i pod warunkiem ze nie kupujemy jakichs tanich za 20 zl to jest bezpiecznie stosować.


A Wy?
Jak sądzicie?




--------------------

Odnośnie doczepianych rzęs: dodam że ja przed zabiegiem miałam dczepiane nawet na silnych klejach ale po zabiegu nie ma szans... doklejali mi na kleju dla wrażliwych oczu i to na 2 różnych i zawsze oczy przekrwione, piekly, swedzialy... potem doszlam do wniosku ze po zalozeniu rzes wpuszcze krople od stanu zapalnego oczu i bede smarowac maścią spuchnięte powieki - działało. 2 dni tak robilam po zalozeniu i przechodzilo wszystko.

Ale jestem zmeczona juz codzeniem co miesiac do lekarza i proszeniem o recepte na te leki , i jeszcze wczoraj zdejmowalam bo chcialam dac odpoczac oczom - i dzis stan zapalny ;/ od substancji na zdejmowanie rzes, wiec znow krople na stan zapalny i masc bo powieka spuchnieta, swedzi, piecze a oczy czerwone.

ALE PRZED ZABIEGIEM zadnych problemow z rzesami nie mialam...




Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Hej,

Przewertowałam kilka stron i wszyscy, którzy tu piszą to mają spore wady. Czy ktoś operuje wady rzędu -1,5 , -1.75 i astygmatyzm 0.5 ??
Radzę zastanowić się czy napewno warto przy tak małej wadzie robić zabieg
Jesteśpo wizycie kwalifikacyjnej?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-12-15 o 12:42
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 16:35   #1799
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Hej,

Przewertowałam kilka stron i wszyscy, którzy tu piszą to mają spore wady. Czy ktoś operuje wady rzędu -1,5 , -1.75 i astygmatyzm 0.5 ??
No wiesz, na ogol ludzie koryguja sobie oczy jak maja spora wade (bo takie jak twoja, to az tak bardzo nie przeszkadzaja).
Z drugiej strony widzialem opinie ludzie w necie co chcieli sie do rozmaitych sluzb mundurowych dostac, wiec nawet male wady korygowali.
Twoje oczy, twoja sprawa, ryzyko powiklan itd jest zawsze takie samo.
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 18:07   #1800
mimi181
Raczkowanie
 
Avatar mimi181
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 284
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam,
czy jest osoba, która miała przeprowadzany zabieg w Krakowie ew Katowicach?
__________________
Czekamy w kolejce po nasze szczęście....
mimi181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.