GENTAMYCYNA trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-09, 14:15   #1
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Question

GENTAMYCYNA trądzik


Witam,

Czy ktoś może stosował maść kupowaną bądź robioną z gentamycyną na trądzik? Nie dawno dermatolog przepisała mi maść robioną z gentamycyną i wazeliną białą. Jej skład to: Gentamycini 0,05, Vaselini albi ad 50,0 Nie wiem czy to coś da, nigdzie nie znalazłem informacji jakoby tym leczyło się trądzik. Gdzeiś przeczytałem, że ma działania przeciwbakteryjne na bakterie tlenowej, a czy trądzik nie wywołują bakterie beztlenowe? W każdym razie nie znam się na tym i jeżeli ktoś może powiedzieć mi jakie ma ten antybiotyk działanie na trądzik, to będę bardzo wdzięczny.

Trochę mnie to zaniepokoiło, bo ostatnio stosowałem Differin ponad miesiąc, jednak pojawiły się ostre stany zapalne (głównie na brodzie) i kazała zaprzestać sotoswać Differin i używać tylko tę maść. Gdzieś nawet przeczytałem, że jakaś maść, która zawierała jako jeden z dwóch właśnie ten składni w skutkach ubocznych miała trądzik... Nie wiem już co mam o tym myśleć, jestem w trakcie zmiany dermatologa i nie chciałbym aby na porzegnanie zrobiła mi jakąś niespodziankę.

Stosuję tę maść zaledwie drugi dzień, jednak mogę już teraz powiedzieć, że jakby wyrzuca ropę z pryszczy i chyba przez to szybciej się zagoją, ale może tylko mi się wydaję. A wazelina trochę wygładziła moje wysuszone policzki.
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 00:15   #2
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: GENTAMYCYNA trądzik

Widzę, że nikt nie miał z tym do czynienia, kolejny powód żeby zmienić tego dermatologa :P.
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 16:19   #3
kasta121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: GENTAMYCYNA trądzik

Dermatolog przepisal ci gentamycyne dlatego iz stosowales leki na tradzik ktory jak sie domyslam masz , poniewaz przy stosowaniu lekow na tradzik tj klindamycyna , erytromycyna , lub innych tego typu podobnych nastepuje wybicie bakteri gram dodatnich ( gronkowiec , paciorkowiec ) ktore sa jedna z przyczyn tadziku pospolitego , i zastapienie ich bakteriami gram ujemnymi np ( e.coli , klebsiella pneumonae , itp itd ) , w twoim przypadku byl to lekki stan zapalny lub tez nadzerki tymi bakteriami ( gram ujemnymi ) szczegolnie bytujacych w okolicach brody w innych sytuacjach dochodzi do zapalenie mieszkow wlosowych bakteriami gram ujemnymi .
kasta121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.