Makijaż Do Sesji Zdjęciowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-07, 08:58   #1
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111

Makijaż Do Sesji Zdjęciowej


Hejka Mam do Was pytanko. Wiem, iż do sesji zdjęciowej należy się nieco inaczej malować. Nawet istnieje takie pojęcie jak bodajże makijaż zdjęciowy?! I tu jest pies pogrzebany...
Idę w czwartek "użyczyć" mojej twarzy koledze fotografowi do jego portfolio. Nie chcę wydawać fortuny na makijaż w jakimś salonie kosmetycznym... Proszę pomóżcie mi i powiedzcie na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu takiego makijażu? Plisssssssssss Przecież są tu dość zaawansowane kobietki, które mają o tym pojęcie Nooo, bardzo, bardzo proszę
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 09:25   #2
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Zalezy jakie zdjecia ma robic... Jesli np. jakies w terenie, z przyroda, to wybralam naturalny makijaz. Poza tym, moze dobierz makijaz do ubrania...

O "zdjeciowym" nie slyszalam
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 09:41   #3
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Być może napisałam to trochę nie po polsku, ale i tak wiadomo o co chodzi. Wizażystyki w swoich ofertach opisują to tak: "makijaż foto", " Makijaż do zdjęć"... Jakby na to nie spojrzał, i jakby nie napisał - to wiadomo o co chodzi.
Zdjęcia będą wykonywane w studio fotograficznym. Chcę pomalować się naturalnie. Aczkolwiek nie chodzi mi tu o kolory, a raczej o to jak taki makijaż wykonać, by nie spłynął, jakieś sztuczki techniczne itp.
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:44   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

chodzi o to ze makijaż fotograficzny jest też makijażem kamuflujacym poniekąd . najlepiej jak makijaż będzie utrzymany w macie czyli unikaj raczej prerłowych cieni, błyszczyk na istach moze być jeśli będzie Cię zdobił na zdjęciach .dokładne zatuszowanie niedoskonałości, duża ilość podkładu najlepeij kryjącego, kolor flesza czasami powoduje przekłamanie koloru podkładu ,dlatego trzeba dostosować to.twarz nie może się nieestetycznie świecić, oczywiście można zastosować sexowny glow na policzkach ,ale skoro robisz makijaż sama to nie radzę bo nieumiejętnie możesz spowodować "przetłuszczenie" twarzy zamiast zalotną delikatną poświatę na poliku. jeśli chodzi o kolory to najlepiej jak dobrany jest doo typu urody, alenie jest to konieczne , gdy masz urodę" uniwersalną" i wyglądasz w wielu kolorach ładnie i dobrze. musisz zwrócić uwagę aby kolory cieni płynnie przenikały się i nei było granic , plam itp. ogólnie świetne cieniowanie i roztarcie cieni.co do różu to tez dobrany to typu i w niewielkiej ilości tak żeby zdobił a nie szpecił, usta dokładnie pomalowane. to chyba wszystko
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:45   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

a żeb nie spłynął to są od tego fixatory, bazy, ale i tak przy fotograficznym konieczne jest co chwilowe poprawianie przysłowiowego "noska"
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:51   #6
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Nie wydaje się fortuny na makijaż,tylko do mnie się dzwoni
A tak serio to nie nauszysz się robić makijazu zdjeciowego w jeden dzień no i potrzebne sa niestety fachowe kosmetyki
Zresztą jeśli to Portfolio kolegi to on powinien zapłacić wizażystce,jesli chce mieć dobre zdjęcia.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:57   #7
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Dzięki dziewczyny za rady
mylady... trochę mi daleko do Warszawy na sam makijaż
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-07, 18:02   #8
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

mylady -do sesju wcale nie sa potrzebne prof kosmetyki. takie kosmetyki stosuje się przede wszystkim do charakteryzaji i czasami wizazystki stosują prof kosmetyki ,ale nie jest to powiedziane gdyż stosują one też kosmetyki dostępne powszechnie.jeśli hcodzi o mnie to uzywam i takich i takich, ale dobrze zrobiony makijaż jest ważniejszy od drogich i profesjonalnych kosmetyków , ale oczywiście kosmetyki takie które wałkują się po godz byc nie mogą , ale i z 2 strony poprawki co chwilę na sesji...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 18:38   #9
anew
Raczkowanie
 
Avatar anew
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 162
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Popieram aniołekandrzejka. Uważam, ze udzieliła Ci bardzo dobrych rad! Jeżeli wcześniej nie robiłać takiego makeup'u, to nic. Można się nauczyć(troche to portrwa, ale masz szansę)-jak kolega jest profesjonalistą,to i tak "podrobi" je sobie w kompie. Łatwiej mu będzie jak użyjesz matowych kosmetyków:cienie, pudry-bo mogą wyjść białe plamy na zdjęciach. Koniecznie zatuszuj wszystkie niedoskonałości, żeby skóra była jednolita. Uważaj jednak, aby nie zrobić "maski" na twarzy, która się będzie odcinać od szyi!
Podkreśl oczy lub tylko usta-twarz potrzebuje jednego punktu-skupienia-wiekszośc zdjęć ma 1 punkt "podparcia".(Można jedno i drugie, ale istnieje niebezpieczeństwo, że twarz wyjdzie nieciekawie,pstrokato itp.; skoro nie masz doświadczenia
(można później ewentualnie wyretuszować defekty...)
To chyba tyle, tak na szybko.
A, jeżeli chodzi o marki kosmetyków, to masz spory wybór. Proponuję Ci inglota-ja na nim pracuję i uważam, ze jest ok Ma bardzo ładne maty-duzy wybór kolorków i jest niedrogi!!! Dobra też jest Sephora. Nie wydasz wtedy na kosmetyki majątku.
Najlepiej udaj się do jakiejś duuużej drogeri i tam sobie popróbuj w czym Ci do twarzy-jakbys pokazała swoje zdjęcie i opisała typ sesji/portfolia/, możnaby coś więcej doradzić...
anew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 18:47   #10
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Polecam koledze zamieszczenia ogłoszenia(np.na wizaż.pl) o tym, że robi sesję zdjęciową i potrzebuje wizażystki w zamian za zdjęcia z sesji. Jest mnóstwo dziewczyn zajmujących się makijażem, które chętnie zrobią lub wzbogacą swoje portfolio w zamian za swoją pracę
Jeśli będziesz sama robić makijaż to zwróć głównie uwagę na tuszowanie niedoskonałości i matowienie twarzy. Oczywiście dużą rolę odgrywa rodzaj oświetlenia do którego makijaż powinien byc dostosowany. Generalnie dobre rady aniołekandrzejka
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 22:16   #11
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Jeśli chodzi o makijaż do zdjęć musi on być matowy.Nie możesz się świecić.Wskazane są również cienie matowe,nie perłowe.Chciaż ja ostatno miałam sesję.Oczywiście miałam więcej pudru niz na codzień,ale nie zrezygnowałam z rożswietlaczy.Chciałam,że by makijaż był letni i naturalny więc przebłski złota również się pojawiły.Pamiętaj jednak o dobrym pudrze.Powodzenia.
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 08:00   #12
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

anew.... sesja będzie w studio, tzw. zdjęcia portretowe ( twarz, cała sylwetka) Mam się ubrać na sportowo, jasne kolory. Potem się przebieram w coś bardziej eleganckiego, typu sukienka / spódnica (też jasne).
Podrzucam swoje fotki, mniej więcej tak teraz wyglądam + opalenizna
Jeśli możesz, to doradź coś proszę Z góry dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 181.jpg (15,0 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 184.jpg (15,0 KB, 92 załadowań)
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:17   #13
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Pamiętaj tez o dekoldzie. Jeśli będzie on odkryty na zdjęciach, to trzeba wyrównać jego kolor (miejsca mniej opalone z tymi bardziej opalonymi).
Pozdrawiam
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:59   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

troszkę musisz zaznaczyć brwi , gdyż połowa jest prawie niewidoczna. a co mamy poradzić? co do kolorystyki makijażu? może makijaż synchroniczny?albo podkreślenie twarzy przez uzycie cieni w kontrastowym kolorze
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:18   #15
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Brwi już mam wyregulowane i zrobione henną. Ooooo!!! Gdybyś mogła coś mi kolorystycznie podpowiedzieć... będę miała na sobie jasne ciuszki, typu beż, pastelowy róż, może biała bluzka. Przepraszam, ale możesz mi powiedzieć co to jest makijaż synchroniczny? Bo ja nie wiem
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:40   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

makijaż synchroniczny to np rózowa bloozka- różowe cienie. zielona spoodniczka - zielone cienie,oczywiście nie do przesady żyeby zrobic się na żabę ale wiesz o co chodzi mniej więcej teraz co?osobiście stosuję taki właśnie typ makijażu. nie mogłabym wymalować się na blękit przy zelonej bluzce.jeśłi beż to możesz postawić na beże w wew kąciku a w zewn wycieniować ciemniejszym. mozesz zrobić sobie ładnie przydyniony makijaż, nie typowo czarny , jakiś grafitowy, chłodny brąz wpadający w szary, takimakijaż jest DOSYĆ uniwersalny.przydymiony makijaż (oczywiście nie do przesady pod same brwi ciemny cien) wygląda ładnie. taki uniwersany make up w naturalnych odcieniach też może być, ale najlepiej jak poćwiczysz kilka dni wcześniej. bardzo efetownym makijażem jest również kreska eyelinerem .roowniootka i wyczesane ładnie rzęsy. taki sexowny look. i albo usta albo oczy. a gazecie kiedyś widziałam nagłówek przełam zasady zaznacz oczy i usta jednoczenie, to było rok ok temu i muszę przyznać ze kolorystycznie dobrali to super, ale bardziej na sylwka niż na sesje.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 20:57   #17
anew
Raczkowanie
 
Avatar anew
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 162
Dot.: Makijaż Do Sesji Zdjęciowej

Cytat:
Napisane przez akivashi
anew.... sesja będzie w studio, tzw. zdjęcia portretowe ( twarz, cała sylwetka) Mam się ubrać na sportowo, jasne kolory. Potem się przebieram w coś bardziej eleganckiego, typu sukienka / spódnica (też jasne).
Podrzucam swoje fotki, mniej więcej tak teraz wyglądam + opalenizna
Jeśli możesz, to doradź coś proszę Z góry dziękuję

Hej! Powinnaś troszkę skorygować-uwydatnic linię rzęs. Aniołekandrzejka słusznie zauważyła. Są niewyrażne,rozmyte,chyba należy je troszke podregulować-nie widać dokładnie, bo przysłania grzywka. Nie polecam henny-bo do czwartku może zostac linia po hennie i nie będzie to dobrze wyglądać. Jak u starszej pani... Lepiej podmalować je kredką do brwi, cieniem je przyciemnić,ale na ciemny brąz-nie czarny.
Hmmm,postawiłabym na oczy. Sexy sporty look-jak na reklamach nike'a.

http://www.sawf.org/newsphotos/NIKEW...ALOG-COVER.jpg

http://ante-et-post.weblog.com.pt/nike%20women.jpg

Najlepsze bylyby przydymione oczka-odcień brązu,wanilii. Z oczkiem zaznaczonym e-linerem w odcieniu brązu. Możesz również zastosować szarą,jasną kredkę (jak na zdjęciu) tyle, ze bez drobinek i metalicznego blasku.
Co jesczcze-koniecznie na strefę T i brodę puder matujący transparentny!!!Pamiętaj o podkładzie matującycm na całą bużke,szyję i dekolt+wyrównać koloryt podkłądem+przypudrować.
Twarz masz czworokatną: proponuję Ci nałożyć róż na skos-wzdłuż twarzy. Koniecznie wytuszuj mocno rzęsy: górne i dolne. Wytuszuj je na czarno. Wszelkie cieni pod oczami zatuszuj zielonym lub niebieskim korektorek do cieni i na to nałóż podkład. Oczy:są dość blisko siebie: ciemniejsze barwy skieruj ku skroniom; żeby dodac nieco blasku oczom,możesz na kąciki oczu pokryć cieniem ecru mat.
Pozdrawiam i powodzenia
anew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.