pytania i odp dla poczatkujacych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-27, 19:52   #1
MagdalenaCM
Przyczajenie
 
Avatar MagdalenaCM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 23
GG do MagdalenaCM

pytania i odp dla poczatkujacych


Witam ja nie mialam jeszcze sztucznych paznokci (zel, akryl) ale bardzo mi sie podobaja i chcialabym sobie zrobic, oczywiscie nie sama, bo nie mam do tego odpowiednich "narzędzi". Mam tylko pytanie: jakiej dlugosci powinny byc swoje paznokcie zeby moc zronic np tipsy zelowe?

Prosze o pomoc i odpowiedz.

z gory dziekuje!
MagdalenaCM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 20:00   #2
blue_eyed_kitty
Rozeznanie
 
Avatar blue_eyed_kitty
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 997
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

Hmmm... nie jetsem znawczynia w sprawach zakladania żeli i akryli ale paznokiec jest chyba zawsze spilowywany wiec mozesz isc z bardzo krotkimi. Moje drogie profesjonalistki jesli sie myle poprawcie mnie
blue_eyed_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 20:07   #3
MagdalenaCM
Przyczajenie
 
Avatar MagdalenaCM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 23
GG do MagdalenaCM
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

Wiekie dzieki za sybka odpowiedz!

pozdrowienia!
__________________
MagdalenkaCM
MagdalenaCM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 21:14   #4
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

Chodzi o tipsy, czy o żel na naturalnych paznokciach? Jeśli o tipsy, to długość paznokci nie ma znaczenia. Nie jestem kosmetyczką, ale długo miałam robione tipsy, a pózniej żel na naturalnych paznokciach i to bardziej mi odpowiadało, długość paznokci też nie była bardzo ważna, bo jak któryś był krótszy to pani wydłużyła go żelem na takim szablonie. Wolałam żel na naturalnych paznokciach, bo lepiej mi się trzymał. Miałam robione na Alessandro i kosmetyczka powiedziała, że ten żel do naturalnych paznokci jest bardziej plastyczny
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 21:56   #5
MagdalenaCM
Przyczajenie
 
Avatar MagdalenaCM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 23
GG do MagdalenaCM
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

dziekuje za profesjonalna odpowiedz. Wlasciwie to nie zastanawiałam sie na tym czy mam zrobic sobie zel na paznokciu czy tipsy zelowe... dziekuje od razu za podpowiedz!
MagdalenaCM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 10:45   #6
MagdalenaCM
Przyczajenie
 
Avatar MagdalenaCM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 23
GG do MagdalenaCM
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

A odnośnie zelu na paznokciach i tipsow zelowych to jaka jest roznica? Chciałabym cos wiecej wiedziec o zelu na paznokciach naturalnych.

Prosze piszcie co o tym wiecie.

Pozdrowka
__________________
MagdalenkaCM
MagdalenaCM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 13:34   #7
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

magdaleno jezlei swoje paznokietki masz ladne, dlugie, ale niezbyt twarde, badz Ci sie rozdwajają i nie chcesz ich przedluzac to wystarczy je utwardzic zelem, kosmetyczka kladzie wtedy zel na twojego pazurka bez przlduzania. Jezeli jednak nie jestes zbyt zadowolona ze swojej dlugosci paznokci to mozna przedluzyc je albo na tipsie, albo na szablonie. Jezeli na tipsie to na koncowke twoich paznokci kosmetyczka nakleja tipsa (sa rozne, mleczne, biale, szklane-przezroczyste) obcina go do wybranej przez ciebie dlugosci i utwardza wszystko zelem, badz akrylem. Jezeli chcesz miec przedluzone paznokeitki na szablonie to kosmetyczka pod twoje paznokietki podklada szablon (forme) na ktorej formuje paznokcie, gdy paznokiec juz zostanie 'zrobiony' forme sie odkleja.

A jezeli chcesz sobie zrobic paznokcie a wachasz sie nad metoda to najlepiej idz do stylistki, ona dobierze najlepsza metode dla ciebie i odpowiadającą do twojego trybu zycia.

Dolączam 2 zdjecia szablonu(formy) i tipsa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5011.jpg (10,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tips_crystal.jpg (17,0 KB, 26 załadowań)
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 14:36   #8
MagdalenaCM
Przyczajenie
 
Avatar MagdalenaCM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 23
GG do MagdalenaCM
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

Dziekuje Ci Andziu'90 za informacje i odpowiedz.
Wlasciwie to nie jestem zadowolona ze swoich paznokci, czasami mi sie lamia i sa roznej dlugosci, a chciałabym w koncu miec je ladne i zadbane.

dzis juz ide do salonu kosmetycznego, mysle ze mi cos doradza...

Pozdrawiam
MagdalenaCM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 14:43   #9
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

To ja się podłączę do wątkui, żeby nie zakładać nowego. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o paznokcie, i w końcu postanowiłam, że na studniówkę trzeba by coś z nimi zrobić. Powiedziałam pani w salonie, że nie chcę żadnych tipsów, przedłużania itp., tylko zwykły french, po prostu żeby ładnie wyglądało. I pani zaproponowała mi manikiur żelowy z frenchem. Czy ktoś może mi powiedzieć, na czym to polega? Czy naprawdę jest trwalsze? I czy wymaga jakiejś większej ingerencji w paznokieć? Po kilku dniach chciałabym już mieć swoje własne, nienaruszone paznokcie.
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 16:06   #10
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

Hihihi nie mam pojęcia co też ta pani Ci zaoferowała.Jest to jednak na 1000% ciekawy chwyt marketingowy, podobnie jak niedawny boom na tipsy "szklane, mrożone, lodowe" itp. Moge tylko przypuszczac ,że bedzie Ci chciała utwardzić paznokcie żelem i zrobić rownież żelem frencha ( wtedy mozesz go nosic bez uszczerbku,az do uzupełnienia- wiec nawet 3 tyg) albo zwyczajnie pomalować pazurki i wzorek zalać specjalnym żelikiem i utwardzić go w lampie uv. A co do ingerencji....bez obaw, manikiurzystki nie wyrywają ani nie wycinają paznokci
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 16:28   #11
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Hihihi nie mam pojęcia co też ta pani Ci zaoferowała.Jest to jednak na 1000% ciekawy chwyt marketingowy, podobnie jak niedawny boom na tipsy "szklane, mrożone, lodowe" itp. Moge tylko przypuszczac ,że bedzie Ci chciała utwardzić paznokcie żelem i zrobić rownież żelem frencha ( wtedy mozesz go nosic bez uszczerbku,az do uzupełnienia- wiec nawet 3 tyg) albo zwyczajnie pomalować pazurki i wzorek zalać specjalnym żelikiem i utwardzić go w lampie uv. A co do ingerencji....bez obaw, manikiurzystki nie wyrywają ani nie wycinają paznokci
No ja mam nadzieję, że nic mi nie będą wyrywać Tylko z tego co wiem (a może jednak nie wiem :P), to przy nakładaniu "bajerów" płytka jest dość mocno spiłowywana, a mi chodzi o to, żeby paznokcie wyglądały normalnie jak już nie będę chciała tego mieć.
Zastanawiam się, czy mi się to opłaca - w tym salonie za zwykły french, czyli tylko pomalowanie, biorą 26zł, a za ten żelowy 50zł.
Ehh mogłam od razu spytać, na czym to wszystko polega...
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 16:39   #12
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

no właśnie najlepiej spytaj sie tej pani, bo chyba ona będzie wiedziała o co jej samej chodziale na serio nie bój sie, jeśli to profesjonalistka to krzywdy Ci nie zrobi
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 17:15   #13
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

NIKT NIGDY W SALONIE NIE PIŁUJE PŁYTKI PAZNOKCIA !!!!!!! DELIKATNIE JA MATOWIMY !!!!!!!!! JEZUUU CHYBA WRZUCE SOBIE W OPIS TO ZDANIE
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:21   #14
MagdalenaCM
Przyczajenie
 
Avatar MagdalenaCM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 23
GG do MagdalenaCM
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

Witaj Kasiek1987!
Dziś byłam w salonie i zrobiłam sobie tipsy zelowe... podobaja mi sie , choc musze sie jescze do nich przyzwyczaic.. A odnośnie tego manikiur zelowym frenchem to pewnie jest to nałożenie na naturalny paznokieć zelu w celu jego utwardzenia.. tak slyszałam dzis w salonie kosmetycznym, ktorym bylam... Moze w miejscu gdzie ta pani pracuje to tak sie nazywa... ???
__________________
MagdalenkaCM
MagdalenaCM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 10:18   #15
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: pytania i odp dla poczatkujacych

Cytat:
Napisane przez paulakrk
NIKT NIGDY W SALONIE NIE PIŁUJE PŁYTKI PAZNOKCIA !!!!!!! DELIKATNIE JA MATOWIMY !!!!!!!!! JEZUUU CHYBA WRZUCE SOBIE W OPIS TO ZDANIE
Spokojnie! Nie bij! Już na początku zaznaczyłam, że jestem paznokciowym laikiem, i nie wiem na czym to wszystko polega, i może źle to napisałam, że piłują płytkę Nie interesowałam się tym nigdy.

A jak już się dowiem, co to właściwie jest, to Wam sama napiszę
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.