Portugalia-jest tam ktos?:) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-27, 18:52   #151
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

On tez bardzo Polske lubi u mu odpowiada klimatycznie. Nie jest tak goraco latem, zime tez lubi. Jedzenie mu smakuje - ja tu gotuje po polsku o ile moge . Problem bylby z praca i dlatego jestem tu. On ma tu stala i dopiero co kupil mieszkanie, ktore teraz splaca. Wiec narazie nie mam wyboru.
Ja tu na zawsze nie chce byc. I jesliby sie nagle pojawily jakies dzieci to tez chcialabym aby rosly w polsce z ciociami, wujkami, kuzynostwem itp... On jest jedynakiem wiec tego tu nie ma.
No i wies polska jest cudna (ja wioskowe pochodzenie mam ) i zielona. Po lasach mozna ochodzic i zbierac grzybki, w sadzie skrzynki jabluszek, maliny, jagody, porzeczki. Brakuje mi tu tego... ech...
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 00:56   #152
linadka
Rozeznanie
 
Avatar linadka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 769
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez Ewlyn Pokaż wiadomość
On tez bardzo Polske lubi u mu odpowiada klimatycznie. Nie jest tak goraco latem, zime tez lubi. Jedzenie mu smakuje - ja tu gotuje po polsku o ile moge . Problem bylby z praca i dlatego jestem tu. On ma tu stala i dopiero co kupil mieszkanie, ktore teraz splaca. Wiec narazie nie mam wyboru.
Ja tu na zawsze nie chce byc. I jesliby sie nagle pojawily jakies dzieci to tez chcialabym aby rosly w polsce z ciociami, wujkami, kuzynostwem itp... On jest jedynakiem wiec tego tu nie ma.
No i wies polska jest cudna (ja wioskowe pochodzenie mam ) i zielona. Po lasach mozna ochodzic i zbierac grzybki, w sadzie skrzynki jabluszek, maliny, jagody, porzeczki. Brakuje mi tu tego... ech...
Oj rzeczywiście tęsknisz za Polską Ale dla miłości warto się trochę poświęcić, a zawsze to nowe doświadczenia. Jak się wszystko poukłada tak jak chcecie to wtedy przyjedziecie do Polski Zazdroszczę Ci trochę, ja bym chętnie zamieszkała w Portugalii, ale niestety z pracą tam jest chyba gorzej niż u nas - szczególnie dla obcokrajowców
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away...
linadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 16:13   #153
tralalala_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 26
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Witam, witam! Podbijam wątek! Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu zaglądnie

We wrześniu wyjeżdżam na wymianę Erasmus, dokładnie zamieszkam w Viana do Castelo. Naprawdę nie mogę się doczekać, jestem zachwycona Portugalią i już chciałabym uczestniczyć w jej życiu.

Mam kilka pytań do osób, które są lub były w Portugalii, a mianowicie co polecacie zabrać ze sobą na półroczny wyjazd? Czy warto coś kupić tam na miejscu? Chodzi mi głównie o ubrania i kosmetyki. Jaka jest tam w tym okresie pogoda (wrzesień-luty)?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników! ;-)
tralalala_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 21:08   #154
iviko
Przyczajenie
 
Avatar iviko
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 5
GG do iviko
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Ja jestem mieszkam w Tomarze od dokladnie 7 wrzesnia wiec świeżyna jestem...
Pozdrawam
iviko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 21:45   #155
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez iviko Pokaż wiadomość
Ja jestem mieszkam w Tomarze od dokladnie 7 wrzesnia wiec świeżyna jestem...
Pozdrawam
Studia, czy przeprowadzka na dłużej?
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 18:37   #156
iviko
Przyczajenie
 
Avatar iviko
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 5
GG do iviko
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Nie no na studia to troche za stara jestem raczej przeprowadzka na dłużej
iviko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 19:15   #157
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez iviko Pokaż wiadomość
Nie no na studia to troche za stara jestem raczej przeprowadzka na dłużej
I jak Ci się podoba?
Ja mieszkam niedaleko Lizbony - po drugiej stronie Tagu
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-30, 12:18   #158
iviko
Przyczajenie
 
Avatar iviko
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 5
GG do iviko
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez Ewlyn Pokaż wiadomość
I jak Ci się podoba?
Ja mieszkam niedaleko Lizbony - po drugiej stronie Tagu
Jest super, ludzie mili, sympatyczni, dobre wino, cieplo zwlaszcza teraz, bo jak przylecialam to byl upal Rozgladam sie za praca, ale wiem ze to graniczy z cudem, a jak sie nie ma znajomych i nie mowi po portugalsku to kiepska sprawa...
iviko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:36   #159
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez iviko Pokaż wiadomość
Jest super, ludzie mili, sympatyczni, dobre wino, cieplo zwlaszcza teraz, bo jak przylecialam to byl upal Rozgladam sie za praca, ale wiem ze to graniczy z cudem, a jak sie nie ma znajomych i nie mowi po portugalsku to kiepska sprawa...
No z praca nie jest najlepiej. Mam wrażenie ze mocno się tu liczą znajomości.
Szykuje się na zimę, bo można niezłe zmarznąć. Chociaż Ty jesteś bardziej w głąb kraju, to pewnie i powietrze inne... U nas w mieszkaniu ranem w grudniu jest po 12 stopni
Przyleciałaś do Lubego?
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 12:01   #160
iviko
Przyczajenie
 
Avatar iviko
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 5
GG do iviko
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez Ewlyn Pokaż wiadomość
No z praca nie jest najlepiej. Mam wrażenie ze mocno się tu liczą znajomości.
Szykuje się na zimę, bo można niezłe zmarznąć. Chociaż Ty jesteś bardziej w głąb kraju, to pewnie i powietrze inne... U nas w mieszkaniu ranem w grudniu jest po 12 stopni
Przyleciałaś do Lubego?
12 stopni to do przeżycia, przyzwyczajona może jestem, w pl jak i w fr bywało różnie a jak nie to w kurtce bedę spacć
Zdziwiło mnie własnie że grzejników nie ma, a okna nawet jak są zamknięte to za szczelne nie są. Jak się przygotowujesz do zimy?
Ja z lubym przyleciałam z Francji, ale to... długa historia, on nie jest Portugalczykiem, ale rezydentem, musi załatwić tu kilka spraw jak irs no i dowod mu się kończy, rozgląda się za pracą no ale wiadomo, jak nic nie znajdzie to pewnie znowu nas gdzies wywieje
iviko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 12:40   #161
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez iviko Pokaż wiadomość
12 stopni to do przeżycia, przyzwyczajona może jestem, w pl jak i w fr bywało różnie a jak nie to w kurtce bedę spacć
Zdziwiło mnie własnie że grzejników nie ma, a okna nawet jak są zamknięte to za szczelne nie są. Jak się przygotowujesz do zimy?
Ja z lubym przyleciałam z Francji, ale to... długa historia, on nie jest Portugalczykiem, ale rezydentem, musi załatwić tu kilka spraw jak irs no i dowod mu się kończy, rozgląda się za pracą no ale wiadomo, jak nic nie znajdzie to pewnie znowu nas gdzies wywieje
To, ze nie ma tu grzejników w mieszkaniach, to ja do tej pory pojąc nie mogę (a jestem tu juz 2 lata). Mieszkania są strasznie zimne, bo okaflowane zazwyczaj, co jest dobre latem, no ale zima człowiek marznie do kości i dla nich to normalka jakaś.
My mamy klimę w mieszkaniu, wiec sobie ja dogrzewamy, bo inaczej nie da się wytrzymać. No i cieple papcie (bo od podłogi ciągnie), grubasnie skarpety, bluzy polarowe... jak na biegunie
A najgorsze jest to, ze w szkołach tez nie ma ogrzewania. Wyobrażasz sobie lekcje w kurtkach i rękawiczkach?
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 14:12   #162
iviko
Przyczajenie
 
Avatar iviko
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 5
GG do iviko
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez Ewlyn Pokaż wiadomość
To, ze nie ma tu grzejników w mieszkaniach, to ja do tej pory pojąc nie mogę (a jestem tu juz 2 lata). Mieszkania są strasznie zimne, bo okaflowane zazwyczaj, co jest dobre latem, no ale zima człowiek marznie do kości i dla nich to normalka jakaś.
My mamy klimę w mieszkaniu, wiec sobie ja dogrzewamy, bo inaczej nie da się wytrzymać. No i cieple papcie (bo od podłogi ciągnie), grubasnie skarpety, bluzy polarowe... jak na biegunie
A najgorsze jest to, ze w szkołach tez nie ma ogrzewania. Wyobrażasz sobie lekcje w kurtkach i rękawiczkach?
No tak, jest zima to musi być zimno my kafle mamy tylko w łazience i kuchni, w pokojach parkiet, ale i tak jak oglądam tv wieczorem to czuje jak po nogach wiatr hula, trzeba będzie coś pomyśleć, uszczelnić.
W szkole jakoś sobie nie wyobrażam, chociaż jak bardzo dawno temu w liceum padło ogrzewanie w listopadzie w pl to nie odwołali lekcji i w kurtkach siedzieliśmy, to pamiętam że myśleć się nie dało, mózg zamarzał
iviko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 11:45   #163
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

hehehehe no tak... tylko jak już jest tak zimno, to mógłby tez i śnieg spaść A tak to tylko wieje i pada i wieje i pada...
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 11:14   #164
Satin'n Lace
Raczkowanie
 
Avatar Satin'n Lace
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 438
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Czy nadal są jakieś wizażanki w Portugalii? Wyjeżdżam na 3 miesiące do Lizbony i fajnie byłoby się z kimś spotkać : )
__________________
making a better world, shoot by shoot
-------------------------
The best is yet to come !



http://satininwonderland.blogspo t.c om/ <--- ZAPRASZAM!
Satin'n Lace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:09   #165
alutka
Przyczajenie
 
Avatar alutka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

hej! udziela się tu jeszcze ktoś obeznany choć trochę z Portugalią?
za 2 tyg. wyjeżdżam na rok do Portugalii, na erasmusa do Coimbry.
Właśnie, na ROK. No i nie wiem, jakie ubrania ze sobą zabrać. Dowiedziałam się już z poprzednich postów, że zimą można poważnie wymarznąć w mieszkaniach i stąd moje pytanie- co ze sobą zabrać?
Jakiś płaszczyk jesienny? Buty- trampki starczą, czy lepiej zabrać też martensy, które w Polsce służą mi w chłodniejsze dni?

Proooszę, niechże ktoś się odezwie, bo niedługo u mnie poważne bagażowe dylematy się włączą, w końcu bagaż może ważyć tylko 20 kg..;P
__________________
tylko deszcz zmyje z szyb
brudny śnieg.
alutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 16:46   #166
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez alutka Pokaż wiadomość
hej! udziela się tu jeszcze ktoś obeznany choć trochę z Portugalią?
za 2 tyg. wyjeżdżam na rok do Portugalii, na erasmusa do Coimbry.
Właśnie, na ROK. No i nie wiem, jakie ubrania ze sobą zabrać. Dowiedziałam się już z poprzednich postów, że zimą można poważnie wymarznąć w mieszkaniach i stąd moje pytanie- co ze sobą zabrać?
Jakiś płaszczyk jesienny? Buty- trampki starczą, czy lepiej zabrać też martensy, które w Polsce służą mi w chłodniejsze dni?

Proooszę, niechże ktoś się odezwie, bo niedługo u mnie poważne bagażowe dylematy się włączą, w końcu bagaż może ważyć tylko 20 kg..;P
Musisz wziąć bardzo cieple swetry, polary i grube pidżamy. Tu nie ma ogrzewań w mieszkaniach (chociaż nie wiem jak w Coimbrze, bo to jednak trochę wyżej i może wpadli na pomysl, aby cos zainstalowac). Zima temperatura spada w mieszkaniu do 13 stopni, wiec wypbraz sobie jak zimno jest. Na dworze w nocy może byc spokojnie kolo zera, wiec tak ciepło tez nie jest. Trampki na zimę to zły pomysł. Raz ze zimno, a dwa ze dużo pada, wiec non stop chodziłabyś w mokrych.
Kurtkę proponuje zimowa, rękawiczki i szalik tez sie moze przydac.

Latem oczywiscie skwar nie wytrzymania wiec im mniej tym lepiej
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 10:56   #167
alutka
Przyczajenie
 
Avatar alutka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

wielkie dzięki za odpowiedź i zmienię chyba taktykę pakowania dobytku- wezmę tylko letnie ubrania, a te cieplejsze zapakuję w jakiś karton i rodzinka mi podeśle kurierem. Nie ma co się pchać w sierpniu w cieplejsze rejony Europy z 10 kg swetrów, kurtek i innych zimowych ciuchów
__________________
tylko deszcz zmyje z szyb
brudny śnieg.
alutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 22:01   #168
bajeczna04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

W zeszłe wakacje spędziłam 2 miesiące w Faro, a później co 2 miesiące wpadałam tam na 2 tygodnie. Teraz przenoszę się do Lizbony na studia. Kocham Portugalię i chyba nic mnie do niej nie zrazi. Z rzeczy które zauważyłam, a mogą się okazać przydatne:
- nie ważne, że jest tam dużo cieplej niż u nas, po 2 miesiacach przyzwyczajasz sie do ciepła i jak temperatura spada to jest Ci zimno, mino ze w przy podobnej temp w PL chodzilabys w podkoszulku
- mieszkania sa budowane tak, zeby w trakcie upałów się nie nagrzewało w środku (przynajmniej w rejonie Algarve), wiec w zimowych miesiacach jest w nich, coz, troche zimno
- ciuchy duzo bardziej oplaca sie kupic w PT, sieciowki (szczegolnie INDITEXU) maja nizsze ceny niz u nas, ciagle sa jakies wyprzedaze
- kosmetyki, to zalezy, te z filtrem na slonce lepiej kupic w Polsce. W portugalii kosmetyki takich firm jak L'oreal czy Eveline maja ceny zblizone do aptecznych Avene itp, wiec bardziej oplaca sie kupowac te drugie.

Ale najwazniejsza informacją jest to, że prawie wszyscy portugalczycy sa niezwykle uprzejmi i pomocni
bajeczna04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:38   #169
marudzia
Raczkowanie
 
Avatar marudzia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 308
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

A ktoś kojarzy może okolice Monta Rota? czy jest gdzie wyjść, co robić w wolnym czasie? dogadam się po angielsku?
znajdą się może jakieś kursy językowe na wakacje?
__________________
grunt to unikać nadinterpretacji.
nadinterpretacja to zło.
marudzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 15:28   #170
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Hej,
Czy są tu jeszcze jakieś dziewczyny z Lizbony?
Staram się tam o doktorat i zastanawiam się jakie są tam koszty życia i czy za swoje stypendium będę żyła w miarę sensownie czy raczej od pierwszego do pierwszego.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 12:23   #171
_Asiek__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 30
Portugalia

czesc! sa tu moze Wizazanki mieszkajace w Portugalii?
_Asiek__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 14:55   #172
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Hej! Jest to ktoś z Lizbony, kto chciałby się spotkać w weekend 10.06? ;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 12:25   #173
julcia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Portugalia

Heey
Ja mieszkam w Ameixoeira, a pracuję blisko Marques
julcia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-04 13:25:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.