Dziewczyny z Irlandii, cz 3 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-24, 14:29   #61
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja tam lubię IE nawet już za PL za bardzo nie tęsknię, fajnie jest odwiedzić rodzinkę, ale mój dom jak na razie jest tutaj bo znajomi już dawno mają swoje życie i nie jest tak jak było kiedyś
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 14:40   #62
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

ja znam tylko jedna pare ktora wyjechala spowrotem do Polski ale otworzyli swoje dwa biznesy i radza sobie

inni to akurat nie Polacy ale albo sa u siebie w kraju ( zazwyczaj czechy czy slowacja )albo w jakims innym

Tez nie mysle o powrocie do Polski ale nie chce tez tutaj zostac na stale .
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 14:45   #63
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Ja znam 3 osoby, które wróciły do PL, 2 z nich są na emigracji i innych krajach, tylko jedna osoba została w Polsce głównie przez względy rodzinne. Moja koleżanka wróciła a po 3 miesiącach była znowu w Irlandii.
No mój brat po 5 latach w Dublinie zdecydował się wrócić do Polski i nie chciał podać (a może nie miał?) jakichś konkretnych powodów ku temu.. Jego dziewczyna tylko powiedziała, że czuli się samotni bez starych znajomych którzy wrócili do Polski, został jeden kolega którego już nie umiała oglądać, ale i tak chciała tam zostać bo miała pracę w HP dobrze płatną i kontrakt do kwietnia przedłużony, no ale, ze brat zdecydował, że wraca to wróciła z nim.. A tak jak słyszę od ludzi to też mnóstwo mówi o emigracji a tylko garstka decyduje się wyjechac.. Wiadomo, każdy lubi narzekać, ale żeby już coś ze sobą zrobić to mało komu się chce..
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:23   #64
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzala - ja nie myślę, że tu chodzi o to czy komuś się chce czy nie, ale to nie jest tak hop siup i wyjazd, tzn dla jednych jest dla innych to może wiązać się z dużym stresem i obawami czy znajdzie pracę, czy poradzi sobie z językiem, z nową kulturą, z urzędami itp. Ja jestem osobą, która bardzo szybko się potrafi zaaklimatyzować, ale dla niektórych może to być związane też z wiekiem, ja sama jakiś 1-2 lata temu myślałam o zmianie kraju, ale nie wiem czy chciałabym znów przechodzić przez ten cały proces poznawania nowego kraju. Wierz mi zupełnie inaczej wygląda to jak masz np 23 lata a inaczej jak masz 30-ści
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:27   #65
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Małgoś - masz jak najbardziej rację. Ja do Pl mogę wrócić na emeryturę Na razie czuję się tutaj dobrze i jeśli miałabym gdzieś wyjechać to do UK. Kanada jest za daleko, do USA nie ma nawet mowy. Nawet jakby meteoryt miał zrównać Europę z ziemią to do USA bym się nie przeniosła :P

Po mojej wczorajszej przygodzie z samochodem dostałam od TŻta kable do jump start hahaha na imieniny nic nie dostałam a z okazji padniętego akumulatora od razu piękne błyszczące kable.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:40   #66
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Marty - a ja mieszkałam w UK, może nie na takich samych warunkach ale i jakoś bardziej podoba mi się IE, bo tak bardziej swojsko

a to piękny prezent my w końcu podobno lubimy wszystko co błyszczące heheh a jak tam NCT?

Ja jakbym miała się gdzieś przenieść na emeryturę to pewnie gdzieś w basen Morza Śródziemnego, najlepiej na jakąś wyspę - Maltę, Cypr itp...

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-02-24 o 15:42
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:49   #67
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

m.arty masz jeszcze Australię, gdzie możesz pająki wyprowadzać na smyczy na spacer hłeh hłeh :P Ja wiem, że to nie jest hop siup, ale kurcze jak ktoś marudzi i narzeka i jęczy jak mu źle, niedobrze to chyba pora coś zmienić czyż nie? 'Trza być twardym nie mientkim' haha No i ja wierzę, że są jeszcze na świecie ludzi skłonni do pomocy, którzy pomogą się zaklimatyzować i dadzą wskazówki jak, co i gdzie. Poza tym nie cofamy się 5-6lat wstecz, gdzie znaleźć informacje dla Polaków co, gdzie i jak w internecie było tak trudno.. Teraz o wiele łatwiej znaleźć tipsy, więc nie wydaje się to taką czarną magią Albo może tylko mój mózg potrafi tak kalkulowac, dedukować i wgl
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 15:53   #68
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzała - dziękuję za Australię. Na wakacje owszem, ale pająki i upał to dla mnie za dużo. Chociaż podobno bać należy się tych maleńkich a nie tych wielkich.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:59   #69
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzala - jak już mówiłam dla mnie ogólnie to nie problem bo przechodziłam to kilka razy... ale wiem, że nie każdy się do tego nadaje. Z tymi informacjami to masz zupełną rację, ale czasami niektórzy potrafią zawieść i przyjeżdżasz do danego miejsca i okazuje się, że wszystko wygląda inaczej

Mnie jakoś Australia nigdy nie kręciła, tak jak USA tzn żeby tam mieszkać, bo na wakacje i pozwiedzać to jak najbardziej.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 16:01   #70
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Małgos - NCT przeszła. Będę nią jeździć aż się rozpadnie. Nie ma mowy żebym wydała kasę na nowe auto.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 16:15   #71
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

ghahaha znam taką osóbkę, która normalnie mieszka w UK, ale jest Polką i zwiedza sobie świat nie wiem w ilu już była państwach ale ostatnimi czasy zwiedza Australię i wrzuca zdjęcia to całkiem ładnie tam Po prostu widzimy jakiś kraj z innej strony niż zwykle jest nam pokazywany. Tak jak Egipt to nie same piramidy, a Irlandia to nie tylko klify i puby xD
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 17:36   #72
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Marty - to dobrze, że NCT podbite, a jak masz w miarę sprawdzone autko to po co zmieniać

Gorzala
- ja też lubię zwiedzać w IE byłam w wielu miejscach, ale jak sobie pomyślę ile jeszcze zostało to z pewnością muszę dłużej tu pomieszkać
ostatnio zafascynowała mnie Azja i z pewnością jeszcze tam wrócę
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:02   #73
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja bym się chciała wybrać na wycieczkę dookoła świata.. ale póki co czeka mnie wyjazd do Irlandii hehe W sumie tam taka różnorodność kulturowa, że czasem można się poczuć jak gdzie indziej..
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:02   #74
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Kupilam te Taytosy salz and vinegret i.. chipsy jak chipsy. Zjem bo zjem, ale zebym sie jakos specjalnie zachwycila to niee, kwasne toto

Dziewczyny ile czasu ja mam spedzic w Irlandii zeby zaczac bez problemu rozumiec angielski ??
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:10   #75
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

dobre lalaith ja nawet znam rodowitych irlandczykow gdzie matka wlasnego syna nie rozumie co on mowi bo tak teraz ta mlodziez mowi

przyzwyczaisz sie
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:15   #76
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Kupilam te Taytosy salz and vinegret i.. chipsy jak chipsy. Zjem bo zjem, ale zebym sie jakos specjalnie zachwycila to niee, kwasne toto

Dziewczyny ile czasu ja mam spedzic w Irlandii zeby zaczac bez problemu rozumiec angielski ??
ghehehe zalezy gdzie jesteś.. Cork np. słynie ze swojego bełkotu zwłaszcza w samym centrum DD Masakra ich zrozumieć, sami siebie nie czają. W centrum Dublina też mają swój własny język xD Ale da się przyzwyczaić..

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

ja tych kwaśnych nie lubię.. raz się sparzyłam, tak mi jadaczkę wypaliło xD znaczy ten kwasek mi strasznie na usta podziałał i na język :P Wolę zdecydowanie mniej wymyślne smaki. Pringlesy original moim bogiem
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:25   #77
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Lalaith - oni sami siebie czasami nie rozumieją, tak jak piszą dziewczyny ... ale myślę tak ogólnie to strasznie zależy od człowieka, bo jedni uczą się szybciutko a innym idzie to troszkę dłużej.
Ja jestem tutaj 6 lat i ciągle mam styczność z językiem i pomimo, że normalnie wszystko rozumiem, to jeszcze zdarzy się, że ktoś coś powie i nie mam pojęcia co
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:28   #78
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Lalaith - sami Irlandczycy czasem nie potrafią się zrozumieć. Ja padam ze śmiechu jak czasem oni sobie gadają między sobą takim szybkim angielskim, półsłówkami a potem jak się pytam kogoś co tamem drugi mówił to mi odpowiadają że tak na prawdę ot nie są do końca pewni hahaha Często w rpacy jak ktoś przychodzi i wymieniają jakieś uwagi albo jak mój spotka kogoś znajomego na ulicy. bla bla bla i tak na prawdę nikt nic na 100% nie rozumie
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 21:16   #79
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

wtedy najlepiej zmienić temat albo się uśmiechnąć i zamrugać oczkami hahaha
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 21:17   #80
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Albo powiedzieć coś o pogodzie

Dobra, spadam z kompa, idę poćwiczyć.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 22:07   #81
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

U mnie w pracy doszło do tego, że jak dzwoniła jedna kobitka z naszego IT to mnie wyznaczyli żeby z nią gadać bo oni jej zupełnie nie rozumieli
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 22:12   #82
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
U mnie w pracy doszło do tego, że jak dzwoniła jedna kobitka z naszego IT to mnie wyznaczyli żeby z nią gadać bo oni jej zupełnie nie rozumieli
dobre
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 12:52   #83
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

gorzala jestem w Galway, czyli tam gdzie ludzie zaczynaja rozmowe od: "How are ya? Any craic?

Toscie mnie pocieszyly Chodzi mi o to zeby moj angielski byl na tyle "dobry" zebym mogla zaczac tutaj pracowac i nie miec problemu z porozumieniem, a w PL zebym mogla pracowac po angielsku..

Moj kolega Irlanczyk mieszkal ponad rok w Kanadzie i oni mieli problem zeby go zrozumiec. A ja go rozumiem, tez nie zawsze, ale nie jest najgorzej


po wczorajszym 80km cyclingu po Connemarze
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 13:11   #84
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Lalaith - ze ty jeszcze zyjesz po takiej wyprawie .....

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 14:05   #85
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
gorzala jestem w Galway, czyli tam gdzie ludzie zaczynaja rozmowe od: "How are ya? Any craic?
Albo what's the story? hows u doin? nadmiernie używane 'like' i 'bai'
To właśnie moje miejsce
Cytat:
Toscie mnie pocieszyly Chodzi mi o to zeby moj angielski byl na tyle "dobry" zebym mogla zaczac tutaj pracowac i nie miec problemu z porozumieniem, a w PL zebym mogla pracowac po angielsku..

Moj kolega Irlanczyk mieszkal ponad rok w Kanadzie i oni mieli problem zeby go zrozumiec. A ja go rozumiem, tez nie zawsze, ale nie jest najgorzej
A to nie pracujesz jeszcze w Ie?
Co do wyjazdu do Kanady to się nie dziwię, bo niektóre słowa są zupełnie różne.. :P Już nawet na taksówkę woła się inaczej więc wiesz
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 20:35   #86
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

no to od początku, bo właśnie zjadło mi pięknego posta

odnosząc się do dyskusji - ja jestem osobą, która aktulnie Irlandii nie cierpi, a przynajmniej tego powalonego miasta zwanego Cork, najchętniej bym sie stąd wyniosła, niestety perypetie życiowe spowodowały że ugrzęzłam w nim na dłużej i moja męka będzie trwała.

co do akcentu Gorzała, to nie zgodzę się z Tobą, że centrum Cork ma taki straszny akcent - wiem, że tutaj ludzie mówią specyficznie ale na pewno nie w centrum, tam mówią o wiele lepiej niż centrum Galway a przy okazji Galway to moje ukochane miejsce w tym kraju!

co do przeprowadzek i zmian zgodzę się z Malgos, łatwo jest się przemieszczać jak ma się 20 lat, zmieniać miejsca, prace, a potem niestety już ze zmianami wiążą się większe koszta i siadasz, myślisz podejmujesz decyzje.
Ja mam nadzieję, że niebawem wygram w totka i będę mogła spakować walizki i wyjechać
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 20:37   #87
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

hahaha czemu nie znosisz Cork? Ja byłam w Dublinie 2 lata temu na wakacje, w tym roku byłam 4 miesiące w Cork i teraz tydzień u znajomych i tylko odliczam dni do kolejnego wyjazdu tam :P I jeszcze lubego sobie znalazłam, ehem. Dla mnie taka wieś w mieście jest spoko :P A akcent hmm może Ty rozumiesz, ja kompletnie, zwłaszcza jak ktoś wpadnie w słowotok
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 21:11   #88
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
gorzala jestem w Galway, czyli tam gdzie ludzie zaczynaja rozmowe od: "How are ya? Any craic?


po wczorajszym 80km cyclingu po Connemarze
ja jestem z dUblina ale tutaj też tak zaczynają rozmowę, nie uważam, że to typowo z Galway

O pięknie nastukałaś kilometrów

A co do ludzi z Cork, to chyba jak wszędzie są tacy co mówią normalnie a inni mają ciężki akcent - z jedną dziewczyną pracuję, a druga odeszła jakiś czas temu, ale nie mam problemu, żeby je zrozumieć... dla mnie czasami największą zagadką są okoliczne menele, jak oni mówią to mam dość

Gorzala - a to też sytuacja przedstawia się inaczej jak przyjeżdżasz tutaj na jakiś czas, a co innego jak się tutaj mieszka... ja potrafiłam 6 miesięcy praktycznie bez wolnego pracować (nie w IE), ale wiesz że jest ten koniec i zawsze ta świadomość dodaje sił
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 21:13   #89
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

hehe no na razie mogę tylko na 4 miesiące, bo studia mnie w Polsce trzymają, ale jeszcze tylko do czerwca przyszłego roku i będę wolna
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 22:40   #90
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

tez mieszkam w Dublinie i tu sie tak witaja jak piszecie ze w G.
albo tez slynne ,, hey , whats the craic ? "
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.