Mdłości po małej ilości alkoholu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-29, 18:02   #1
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422

Mdłości po małej ilości alkoholu


Witam , nie wiem gdzie powinnam założyć taki wątek , dlatego przepraszam jeśli jest w nieodpowiednim miejscu. Mam ostatnio problem z alkoholem.Nie nie jestem pijaczką. Otóż leczyłam się na trądzik izotekiem pół roku i przez ten czas nie piłam alkoholu. Teraz jestem 2 mies po kuracji i gdy chce się napić piwa wśród znajomych to po jednej warce radler bardzo źle się czuję i dochodzę do siebie dwa dni :/ wcześniej nie piłam dużo , dwa trzy piwa na cały wieczór . Ale gdy była większa impra jak sylwester czy wesele to mogłam się napić wódki w większej ilości i nigdy nie wymiotowałam a i z kacem było różnie. Czasem nie było go wcale. Teraz też nie wymiotuje ale mam takie nieprzyjemne uczucie w żołądku , mdłości , jak na kacu. Dodam że ostatnio nie mogę jeść w takich ilościach jak kiedyś bo najadam się jedną kromką chleba lub szklanką zupy:/ Robiłam badania , miedzy innymi morfologie i cos na wątrobę i wszystko wyszło rewelacyjnie. Co to może być? czy jest może na forum lekarz który mogłby mi pomóc? czy to mogą być wrzody? jakie badania powinnam wykonać? błagam pomóżcie
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:09   #2
Kyarii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 813
Dot.: Mdłości po małej ilości alkoholu

Może się odchudzałaś? Myślę, że masz po prostu zaciśnięty żołądek (to by tłumaczyło że szybko czujesz się najedzona). A piwo ma dużo kalorii więc czujesz się pełna po nim i stąd te nudności. Ale to tylko moja hipoteza
Kyarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:42   #3
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Mdłości po małej ilości alkoholu

Cytat:
Napisane przez Kyarii Pokaż wiadomość
Może się odchudzałaś? Myślę, że masz po prostu zaciśnięty żołądek (to by tłumaczyło że szybko czujesz się najedzona). A piwo ma dużo kalorii więc czujesz się pełna po nim i stąd te nudności. Ale to tylko moja hipoteza
No właśnie nie odchudzałam się i jadłam normalnie ,wszystko na co miałam ochotę łącznie ze słodyczami. Ale był okres na sam koniec leczenia , w którym bardzo źle się czułam przez prawie dwa tygodnie i prawie nic nie jadłam i może żołądek się wtedy skurczył , już sama nie wiem co o tym myśleć :/ i jeszcze popełniłam błąd bo byłam umówiona na usg jamy brzusznej i czekałam ponad tydzień i poczułam się lepiej i nie poszłam teraz żałuje bo może to badanie by coś wykazało . Może ktoś miał podobne objawy i wie co to mogłoby jeszcze być?
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:16   #4
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Mdłości po małej ilości alkoholu

Bierzesz może tabletki antykoncepcyjne? Ja kilka lat temu miałam źle dobrane i każda próba wypicia alkoholu kończyła się mdłościami/wymiotami...
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:44   #5
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Mdłości po małej ilości alkoholu

Cytat:
Napisane przez Mion Pokaż wiadomość
Bierzesz może tabletki antykoncepcyjne? Ja kilka lat temu miałam źle dobrane i każda próba wypicia alkoholu kończyła się mdłościami/wymiotami...
ehh , nie biore tabletek antykoncepcyjnych i nigdy nie brałam . w ciąży też nie jestem . a czy możliwe jest , że mój organizm przestał tolerować alkohol? bo znajomi mówią też , że odzwyczaiłam się od picia i muszę się od nowa przyzwyczaić , ale ja uważam ,że to nie jest dobre wytłumaczenie mojego problemu:/
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 13:28   #6
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Mdłości po małej ilości alkoholu

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
a czy możliwe jest , że mój organizm przestał tolerować alkohol?
To mało prawdopodobne.
Dowiedz się, jak długo substancja aktywna w izoteku utrzymuje się w organizmie, we krwi, w tkankach. Tak to wygląda, jakbyś miała nadal ją w sobie.
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.